مهاجرت به استرالیا

بررسی مهاجرت به استرالیا 2022، هزینه و شرایط اقامت دائم

مهاجرت به استرالیا یکی از مقاصد متقاضیان زندگی و کار در کشورهای خارجی می باشد. اقامت استرالیا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. اداره مهاجرت استرالیا جهت تامین نیازهای این کشور در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی، فرهنگی، علمی برنامه های مهاجرتی متنوعی را تنظیم نموده است. متقاضیان واجد شرایط می توانند با در نظر گرفتن قوانین جدید مهاجرت به استرالیا و با انتخاب یکی از روش های مناسب با شرایط خود، جهت اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. این افراد با توجه به شرایط سنی خود، راه های مختلفی را برای مهاجرت استرالیا دارند. شرایط مهاجرت به استرالیا و هزینه اقامت استرالیا با توجه به روشی که متقاضیان اقدام می کنند متغیر است.

مهاجرت به هر کشوی نیازمند آگاهی از قوانین آن می باشد. متقاضیان مهاجرتی با آگاهی از شرایط و قوانین مهاجرت به استرالیا می توانند مناسب ترین مسیر را برای خود انتخاب نمایند. شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری ، سرمایه گذاری ، تحصیلی و یا ازدواج متفاوت می باشد. در نتیجه مراحل مهاجرت به استرالیا نیز با توجه به روش انتخابی متفاوت است. عدم رعایت قوانین مهاجرت به استرالیا می تواند به راحتی شما را در مسیر غلط قرارداده و موجب اتلاف وقت وهزینه های شما گردد.

شرایط جدید مهاجرت به استرالیا و راه‌های دریافت اقامت استرالیا را در ادامه این مقاله می‌خوانید.

فرم ارزیابی رایگان شرایط مهاجرت به استرالیا
جهت ارزیابی شرایط خود توسط مشاورین موسسه یوکن، فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت نتیجه ارزیابی را به شما اطلاع خواهند داد. جهت تکمیل فرم بر روی لینک زیر کلیک نمایید.     

روش های مهاجرت به استرالیا

راه های مهاجرت به استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا بر اساس فاکتورهای سن، تحصیلات، سابقه کار، ومدرک زبان به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی شده است. مهاجرت به استرالیا از طریق اسکیل ورکر ( تخصص و کار ) یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی جهت گرفتن اقامت استرالیا می باشد. افرادی که شرایط این برنامه اقامتی را ندارند می توانند با تحصیل در استرالیا شرایط یکی از برنامه های اقامتی استرالیا را برای خود ایجاد نمایند. افرادی که از شرایط مالی و سرمایه خودبی برخوردار باشند می توانند از طریق برنامه های سرمایه گذاری جهت گرفتن اقامت استرالیا اقدام کنند.و در نهایت مهاجرت استرالیا از طریق فرزند و ازواج نیز از دیگر راه های مهاجرت به استرالیا می باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

استرالیا یکی از کشورهای رو به رشد و توسعه می باشد. اداره مهاجرت این کشور جهت تامین نیروی کار، افرادی را که دارای تخصص و مهارت می باشند از طریق برنامه های مختلف اسکیل ورکر انتخاب می کند. نیروهای کار ماهر می توانند با دریافت ویزای کار جهت اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. اخذ ویزای کار می تواند شرایط اقامت موقت استرالیا و یا اقامت دائم استرالیا را برای فرد مهیا کند.

اقامت موقت استرالیا از طریق کار

افرادی که فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های استرالیا ویا فارغ التحصیل یکی از دانشگاه ای مورد تایید استرالیا در خارج از استرالیا هستند می توانند برای یکی از ویزاهای کار زیر اقدام نمایند.

 • ویزای 476 استرالیا (ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید استرالیا)
 • ویزای 485 استرالیا (ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا)

همچنین افرادی که حمایت و یا اسپانسر یک کارفرما در استرالیا را دارند می توانند از طریق یکی از ویزاهای زر برای اقامت استرالیا بصورت موقت اقدام کنند.

 • ویزای 400 استرالیا ( حمایت کارفرما )
 • ویزای 482 استرالیا ( اسپانسرکارفرما )

اقامت دائم استرالیا از طریق کار

متقاضیان واجد شرایط دارای اسپانسر ایالتی و یا دارای حمایت از یک کارفرما در مناطق کم جمعیت استرالیا می توانند از طریق ویزاهای تنظیم شده در این خصوص جهت گرفتن اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

 • ویزای 187 استرالیا (حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت)
 • ویزای 190 استرالیا (اسپانسر ایالتی)

همچنین دو نوع ویزای کار برای افرادی که دارای اسپانسر شغلی و یا بدون اسپانسر شغلی نیز وجود دارد که افراد از این طریق موفق به گرفتن اقامت دائم استرالیا می شوند.

 • ویزای 186 استرالیا (اسپانسر شغلی)
 • ویزای 189 (بدون نیاز به اسپانسر شغلی)

اقامت استرالیا از طریق تحصیل

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل یکی از سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به استرالیا است. نظام آموزشی نوین، اعتبار مدارک تحصیلی مراکز آموزشی استرالیا در جهان، امکان کارو کسب تجربه کاری در شرکت های معتبر بین المللی، سالانه دانشجویان بسیاری را جذب این کشور کرده است. با توجه به قوانین مهاجرت به استرالیا، امکان تحصیل در مقاطع مدارس و دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد.

دانش آموزان می توانند از سن 6 سالگی در مدارس استرالیا ثبت نام نمایند. تحصیل در مدارس استرالیا 12 سال می باشد. مدارس استرالیا انگلیسی زبان می باشند. دانش آموزان برای ثبت نام در مدارس لزوما” نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند. مدارس استرالیا برای دانش آموزان بین المللی، برنامه ریزی جهت آموزش زبان انگلیسی دارند.

دانشجویان متقاضی تحصیل در مقاطع کالج و دانشگاه های استرالیا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند. کسب حداقل نمره 6 آیلتس یکی از ملزومات ثبت نام در دانشگاههای استرالیا است. همچنین معدل دانشجو نیز نقش تعیین کننده ای در اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا دارد.

متقاضیان واجد شرایط مهاجرت استرالیا از طریق تحصیل باید جهت اخذ ویزای ساب کلاس 500 استرالیا اقدام کنند.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

 • ثبت نام قطعی برای یک دوره تحصیلی در یکی از موسسات معتبر آموزشی استرالیا
 • داشتن تمکن و پشتیبانی مالی مورد نیاز جهت پرداخت هزینه شهریه و زندگی در استرالیا
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر متناسب با مقطع تحصیلی
 • داشتن بیمه درمانی برای طول مدت دوره تحصیلی و اقامت در استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به استرالیا ازطریق تحصیل به دو قسمت تقسیم می گردد.

 • هزینه تحصیل در استرالیا (شهریه تحصیلی)
 • هزینه زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی، امکانات و نوع موسسه آموزشی متفاوت می باشد.

 • هزینه تحصیل در مدارس استرالیا : حداقل از سالی 14.000 دلار استرالیا
 • هزینه تحصیل در کالج های استرالیا : حداقل از سالی 18.000 دلار استرالیا
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا : حداقل از سالی 20.000 دلار استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا با توجه به ایالت و شهر محل زندگی دانشجو متغییر است. بخش بزرگی از هزینه زندگی در استرالیا شامل اجاره مسکن است. اجازه خانه در استرالیا حداقل از ماهیانه 1.200 دلار استرالیا شروع می شود. دانشجویان می توانند با اجاره خانه بصورت اشتراکی با دانشجویان دیگر، این هزینه را به 600 دلار کاهش دهند. هزینه های حمل و نقل عمومی، اینترنت، برق و خوراک نیز حداقل 500 دلار استرالیا است. با در نظر گرفتن هزینه های فوق، حداقل هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا 1.100 دلار می باشد.

فرم ارزیابی رایگان شرایط مهاجرت به استرالیا
جهت ارزیابی شرایط خود توسط مشاورین موسسه یوکن، فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت نتیجه ارزیابی را به شما اطلاع خواهند داد. جهت تکمیل فرم بر روی لینک زیر کلیک نمایید.     

اقامت استرالیا ( سرمایه گذاری )

سرمایه گزاری در استرالیا

یکی از بهترین و سریعترین روش های کسب اقامت استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. مالکین کسب و کار و مدیران ارشد مجموعه های تجاری که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشوری امن با اقتصاد پویا دارند، می توانند از این روش جهت مهاجرت استرالیا اقدام کنند. این کشور محیط ی امن با اقتصاد و زیرساخت های پایدار و قوی، فرصت های سرمایه گذاری و استانداردهای بالای زندگی را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فراهم کرده است. به همین منظور سالیانه افراد بسیاری از سرتاسرجهان، جهت مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می کنند.

افراد واجد شرایط با داشتن ویزای فوق می‌توانند وارد استرالیا شده و برای 4 سال زندگی و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند و سپس با فراهم کردن شرایط لازم برای اخذ ویزای ۸۸۸، اقدام به گرفتن اقامت دائم استرالیا کنند.

شرایط اخذ اقامت استرالیا (سرمایه گذاری)

 • سن : زیر 55 سال
 • داشتن حداقل دارایی های لازم برنامه های کارآفرینی استرالیا
 • داشتن سرمایه مورد نیاز
 • کسب امتیاز مورد نیاز از طریق فاکتورهایی نظیر: دارایی ها، سرمایه گذاری، سن، تحصیلات، مدرک زبان، سابقه مدیریت و غیره

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت دائم استرالیا برای افرادی که همسر یا نامزد (اسپانسر) آنها دارای اقامت دائم یا حق شهروندی استرالیا است میسر می باشد. افراد متقاضی این روش مهاجرت استرالیا می توانند با توجه به شرایط خود برای یکی از ویزاهای زیر اقدام کنند.

 • ساب کلاس 820 استرالیا ( اقامت موقت استرالیا)
 • ساب کلاس 801 استرالیا ( اقامت دائم استرالیا)
 • ساب کلاس 309 استرالیا (اقامت موقت استرالیا)
 • ساب کلاس 100 استرالیا (اقامت دائم استرالیا)

شرایط اقامت استرالیا ( از روش ازدواج)

در روش اقامت استرالیا از طریق ازدواج و یا نامزدی، فرد متقاضی باید مدارکی را ارائه نمایند که اثبات کند ازدواج آنها واقعی و هدفشان تنها دریافت اقامت و مهاجرت به استرالیا نمی باشد، باید شرایط زیر را نیز داشته باشد.

 • داشتن سن بالای ۱۸ سال
 • داشتن اسپانسر (نامزد)
 • دادن تعهد برای ازدواج با اسپانسر در استرالیا به فاصله ۹ ماه بعد از دریافت ویزا

مهاجرت به استرالیا از طریق خویشاوندی

مهاجرت استرالیا از طریق خویشاوند مناسب افرادی است که در استرالیا فرزند، پدر و مادر و یا خویشاوند دارند. این افراد در صورت داشتن شرایط لازم می توانند از طریق یکی از راه های زیر جهت اقامت استرالیا اقدام کنند.

مهاجرت استرالیا از طریق فرزند

افرادی که یکی از فرزندان آنها در استرالیا زندگی می کند می توانند جهت گرفتن اقامت استرالیا اقدام کنند. فرزند این افراد باید شهروند استرالیا (سیتیزن) و یا اقامت دائم استرالیا ( PR) را داشته باشند. همچنین افرادی که فامیل درجه یک در استرالیا داشته باشند می توانند از طریق اسپانسر شدن آنها برای اقامت اقدام کنند . به همین منظور 4 ویزای ساب کلاس زیر برای اقامت والدین در نظر گرفته شده است.

 • ساب کلاس ۱۰۳( اقامت دائم والدین – بدون هزینه)
 • ساب کلاس ۱۴۳ ( اقامت دائم والدین)
 • ساب کلاس۱۷۳( اقامت موقت والدین)
 • ساب کلاس ۱۱۵ ( آخرین فرد بازمانده )

مهاجرت به استرالیا از طریق والدین

افرادی که والدین آنها در استرالیا زندگی می کنند نیز می توانند جهت مهاجرت به این کشور اقدام کنند. والدین این افراد حتما باید شهروند و یا مقیم دائم (PR) استرالیا باشند. متقاضیانی که از این روش جهت اقامت اقدام می کنند همانند دیگر افراد از مزایای شهروندی استرالیا از قبیل تحصیل، خدمات درمانی و امکان کار در استرالیا برخوردار می شوند. همچنین اگر فردی از طریق والدینی به فرزند خواندگی پذیرفته شود، می تواند جهت مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا اقدام کند. ویزاهای ساب کلاس زیر برای این منظور طراحی شده است.

 • ساب کلاس 101 (ویزای فرزند )
 • ساب کلاس 102 ( ویزای فرزند خواندگی)
 • ساب کلاس 117 (ویزای کودک یتیم خویشاوند)
 • ساب کلاس 445 ( ویزای فرزند وابسته استرالیا )

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا با توجه به روش اقدام برای مهاجرت به استرالیا متغیر می باشد. از آنجایی که جزئیات هزینه های اقامت استرالیا متفاوت می باشد در زیر تنها به عنوان های آنها اشاره شده است. جهت آگاهی از هزینه های هر پرونده، به مقاله آن رجوع نمایید.

 • هزینه اپلیکیشن فی پرونده مهاجرتی
 • هزینه ارزیابی مدرک تحصیلی و شغلی
 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه حسابرسی اموال (جهت پرونده های سرمایه گذاری)
 • هزینه تست پزشکی ( مدیکال چک)
 • هزینه گواهی عدم سوء پیشنیه
 • هزینه حق الوکاله وکیل یا مشاور مهاجرت

هزینه اقامت در استرالیا

هزینه اقامت در استرالیا با توجه به ایالت و شهر محل زندگی متغییر می باشد. هزینه های اقامت استرالیا شامل هزینه های مسکن، خوراک، ایاب و ذهاب، تفریح، بیمه، پوشاک و غیره بصورت ماهیانه میانگین به شرح زیر می باشد.

هزینه اقامت استرالیا دلار استرالیا
کرایه خانه 1200 دلار استرالیا
ایاب و ذهاب نقلیه عمومی 140 دلار استرالیا
خوراک 250 دلار استرالیا
پوشاک 200 دلار استرالیا
اینترنت، برق، تلفن 130 دلار استرالیا
تفریح ( باشگاه، سینما، کافی شاپ ) 80 دلار استرالیا

هزینه های فوق حداقل هزینه اقامت در استرالیا می باشد. هزینه زندگی با توجه به سبک و نحوه زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد. میانگین هزینه های روزمره زندگی در استرالیا با میانگین درآمد شهروندان این کشور متناسب می باشد. میانگین درآمد ماهیانه شهروندان استرالیا تقریبا” 4.400 دلار استرالیا می باشد.

جمع بندی:

در مقاله فوق راه های مهاجرت به استرالیا با توجه به قوانین جدید مهاجرت استرالیا جهت اخذ اقامت این کشور بررسی شده است. از آنجایی که هر کدام از این روش های مهاجرتی، شرایط و مدارک متفاوتی را نیاز دارند، مطمئن ترین روش جهت انتخاب بهترین روش مهاجرت به استرالیا مشورت با متخصصین این امر می باشد.


فرم ارزیابی رایگان شرایط مهاجرت به استرالیا
جهت ارزیابی شرایط خود توسط مشاورین موسسه یوکن، فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت نتیجه ارزیابی را به شما اطلاع خواهند داد. جهت تکمیل فرم بر روی لینک زیر کلیک نمایید.