کانادا

پی آر کانادا

پی آر کانادا (کارت اقامت دائم کانادا)

پی آر کانادا و یا کارت اقامت دائم کانادا به افرادی داده می شود که با در نظر گرفتن شرایط برنامه های اقامتی کانادا، برای یکی از این برنامه اقدام کرده و موفق به دریافت دعوتنامه شده اند. کانادا، کشوری دارای امنیت بالا، توسعه یافته و مهاجرپذیراست که به دلیل موقعیت های شغلی فراوان، در کنار جمعیت پایین این کشور و نیاز به نیروی متخصص و ماهر، تبدیل به یکی از قطب های مهاجرتی در جهان شده است. طبق اطلاعات آمار کانادا، تقریبا ۸.۵ میلیون نفر از جمعیت ۳۸ میلیونی کانادا را مهاجران تشکیل می دهند.طبق آمار سال ۲۰۱۹، کشور هند، با تعداد تقریبی۸۵ هزار نفر مهاجر، رتبه اول، و چین تعداد حدودا ۳۰ هزار نفر، در رتبه دوم قرار گرفته است. ایران نیز با ۶ هزار نفر مهاجر، در رتبه دهم قرار دارد. شیوه های مختلفی برای گرفتن کارت پی آر کانادا وجود دارد؛ از جمله: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت به کانادا به وسیله نسبت فامیلی، مهاجرت خود حمایتی و از طریق سرمایه گذاری. اگر قصد مهاجرت دارید، این کشور بهترین گزینه برای شماست.اقتصاد با ثبات، قوی و دارای نرخ تورم پایین، سطح بالای فرهنگ و رفاه اجتماعی، دانشگاه های معتبر در سطح بین المللی، سطح بالای اشتغال و فرصت های شغلی زیاد، این کشور را، به یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی تبدیل کرده است. در ادامه این مقاله به بررسی مباحث مربوط به پی آر کانادا PR، و شرایط دریافت کارت اقامت کانادا می پردازیم.

اقامت دائم کانادا یا پی آر PR چیست؟

پی آر کانادا، یا (permanent residence)، یک سند شناسایی موقت است که به مهاجرانی که در این کشور موفق به کسب اقامت دائم شده اند، داده می شود. ساکنان دائمی کانادا، در صورت پرواز با هواپیما یا استفاده از سایر وسایل نقلیه برای خروج و بازگشت به کشور، باید پی آر کارت معتبر، یا سند اقامت دائم(PRTD) را همراه خود داشته باشند تا ارائه دهند.در صورتی که کارت PR خود را همراه نداشته باشند یا کارت آنها فاقد اعتبار باشد، باید تا قبل از بازگشت به کانادا، برای اخذ این مدارک، از طریق نزدیکترین دفتر دیپلماتیک کانادا اقدام کنند. ظاهر کارت پی آر کانادا، مثل سایر کارت ها، از جنس پلاستیک فشرده شده است و ظاهری معمولی دارد. در این کارت، علاوه برقسمتی که عکس بر آن الصاق می شود، مشخصاتی مانند نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد فرد درج شده است. افراد دارای پی آر کانادا، از حق اقامت دائم در کانادا برخوردار هستند اما بهرحال، شهروند کانادایی محسوب نمی شوند و فاقد تابعیت این کشور هستند. فردی که پی آر کانادا را دارد، باید مالیات پرداخت کرده و به تمام قوانین، در سطح ایالتی، شهر یا استان احترام بگذارد.معمولا، پی آر کانادا، با اعتبار ۵ ساله صادر می شود اما در برخی موارد نیز ممکن است اعتبار آن یکساله باشد.این کارت، به منظور سهولت سفر برای ساکنان دائمی کانادا، معرفی شده اما می تواند به عنوان روشی مناسب برای اثبات وضعیت افراد به مقامات دولتی، کارفرمایان و مدارس استفاده شود. برای حفظ وضعیت اقامت دائم و تمدید مجدد پی آر کانادا، باید در طول ۵ سال گذشته، حداقل ۷۳۰ روز در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید.

مزایای کارت پی آر کانادا

مهم تریم مزایای کارت پی آر کانادا به شرح زیر می باشد.

 • دریافت کارت خدمات بیمه درمانی رایگان و برخورداری از پوششهای بهداشتی و درمانی
 • زندگی و کار در هر نقطه  دلخواه از کانادا
 • رفت و آمد به کشور ایالت متحداه آمریکا بدون نیاز به ویزا
 • کار در شرکت های معتبر بین المللی
 • تحصیل در هر نقطه دلخواه از کانادا
 • استفاده از تسهیلات و وام دانشجویی کانادا
 • استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا
 • استفاده از مزایای رایگان دولت کانادا
 • افتتاح حساب بانکی بین المللی و دسترسی با بازارهای مالی بین المللی
 • امکان درخواست تابعیت کانادا
 • تحت حمایت و پوشش قوانین کانادایی و منشور حق و آزادی بودن افراد
برنامه جدید ویژه افغان ها
جهت تماشای ویدئو های مشاور  موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در کانادا  که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ساکنین دائمی کانادا، می توانند دارای مشاغل سطح بالا و پر درآمدی باشند که دستمزد و مزایای زیادی را برای آن ها به همراه دارد. اگر کارت اقامت دائم کانادا را داشته باشید و تصمیم بگیرید در جای دیگری زندگی کنید، ممکن است مجبور به پرداخت مالیات این کشور نباشید. یکی دیگر از مزایای پی آر کانادا، این است که فرد مقیم، می تواند برای اقامت دائم پدر و مادر خودش نیز، اقدام کند.همین طور، همسر و فرزند کسی که دارای  پی آر کاناداست، می تواند بدون طی کردن مراحل، اقامت بگیرد. هزینه های تحصیلی فردی که پی آر کانادا دارد، به میزان یک دهم یک دانشجوی بین‌المللی که کارت اقامت موقت دارد می شود.پس از۳ سال زندگی در کانادا، فرد مقیم، می تواند برای شهروندی کانادا درخواست دهد.در این حالت، پس از دریافت شهروندی، فرد می تواند در انتخابات کانادا رای دهد و درخواست پاسپورت کانادایی کند که به اون امکان آزادی رفت و آمد بدون ویزا، به ۱۷۲ کشور جهان، از جمله کره جنوبی، مکزیک، کشور های حوزه کارائیب و انگلستان را می دهد.

کسی که پی آر کانادا را داشته باشد، می تواند بسیار راحت تر از قبل برای اخذ ویزای کشور های دیگر اقدام کند و حتی می تواند به جای اقدام از سفارت های در تهران، از سفارت های داخل کانادا اقدام کند که در این صورت، نیازی به وقت گرفتن از چندین ماه پیش مانند سفارت های تهران ندارند. با اختیار داشتن پی آر کانادا، می توان در هر یک از بانک های این کشور و حتی سایر کشورها، حساب شخصی و بدون هیچ محدودیتی باز کرد. همچنین شهروند کانادایی می تواند به مدت ۶ ماه بدون ویزا در امریکا زندگی کند. شهروندی کانادا مزایای زیادی برای دارندگان آن دارد که به همین دلیل، جمعیت قابل توجهی از مهاجران در کشور کانادا پس از دریافت پی آر کانادا، تلاش می کنند که در این کشور، تابعیت خود را نیز بدست آورند. اولین قدم برای دریافت تابعیت کانادا ورود به خاک این کشور است. پس از اینکه فرد خود را به خاک کانادا رساند، اقامت موقت کانادا را به دست می آورد. پس از دریافت اقامت موقت، باید درخواستی را برای اقامت دائم ارسال کنید. در صورتی که شرایط دریافت پی آر کانادا را داشته باشید، می توانید درخواست تابعیت دائم خود را نیز ارسال کنید.

شرایط دریافت اقامت دائم کانادا PR

شهروند دائمی کانادا، کسی است که اقامت دائمی این کشور را در اختیار دارد اما فاقد تابعیت کاناداست. افرادی مانند دانشجویان، که اقامت موقت دارند، شهروند دائمی کانادا محسوب نمی شوند. پناهجویان به این کشور، در همان لحظه ای که درخواست اقامت می دهند، در همان لحظه درخواست، اقامت نمی گیرند و باید پرونده آن ها بررسی شود. کودکی که در کانادا متولد می شود، به طور خودکار و بدون پشت سر گذاشتن مراحل مهاجرت، شهروند کانادا محسوب می شود. در صورتی که با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده باشید، شهروند کانادایی محسوب نمی شوید و باید برای اقامت دائم و دریافت پی آر کانادا، تمام مراحل اخذ اقامت را طی کنید اما در صورتی که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما ، تابعیت کانادا را داشته باشند، شما نیز، به احتمال زیاد می توانید بدون طی کردن مراحل متعدد، به اقامت کانادا دست پیدا کنید.

عوامل مهمی برای دریافت اقامت دائمی این کشور مورد نیاز است اما شرایط دریافت پی آر کانادا، با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، متفاوت است.برای مثال، سن در روش مهاجرت تحصیلی اهمیت دارد ولی در روش دیگری مثل سرمایه گذاری، اهمیت کمتری پیدا می کند. برای اقامت کاری، سابقه کار شما اهمیت زیادی دارد.یکی از شرایط دریافت پی آر کانادا، به روش سرمایه گذاری و کارآفرینی، این است که باید حداقل سرمایه مورد نیاز شما، ۱۰۰تا۳۰۰هزار یورو باشد.در این روش مهاجرت، پس از انتخاب کردن نوع سرمایه گذاری (سرمایه گذاری از طریق برنامه فدرال، برنامه استانی کبک، برنامه PNP و کارآفرینی)، عواملی مانند تمکن مالی، میزان سرمایه و رزومه فرد متقاضی، مورد ارزیابی قرار می گیرد. یکی از پرطرفدار ترین شرایط دریافت پی آر کانادا، مهاجرت به روش خود اشتغالی است. این روش، به افراد این امکان را می دهد که بر اساس تجربه و مهارت خود، در کشور کانادا درآمد زایی کنند. 

دولت کانادا، مهاجرانش را بر اساس مهارت و توانایی هایشان به عنوان مقیم دائمی کشور، انتخاب و گزینش می کند.برای همین، سیستمی را به نام express entry، برای انتخاب و مدیریت این افراد راه اندازی کرده اند. این سیستم دو مرحله دارد و به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی برگزار می شود؛  در ابتدا افراد باید اطلاعاتی را از جمله، مهارت ها، تجربه کاری، تحصیلات، مهارت زبان و سایر اطلاعات و جزئیات مورد نیاز را وارد کرده، و پروفایل مهاجرتی خود را در این سیستم تکمیل کنند‌.برای ادامه، باید۶۷ امتیاز کسب کنند تا وارد مرحله بعدی، تحت عنوان مرحله استخر شوند. در این مرحله نیز، امتیاز بندی هایی صورت می گیرد. حداکثر امتیازی که می توان کسب کرد، ۱۲۰۰ است که نیمی از آن مربوط به مهارت های شخصی، و نیمی دیگر از امتیاز، در صورت انتخاب شدن توسط یکی از ایالت های کانادا به دست می آید.

برنامه جدید ویژه افغان ها
جهت تماشای ویدئو های مشاور  موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در کانادا  که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

چه کسانی میتوانند برای اقامت دائم کانادا PR درخواست دهند؟

هر کسی امکان این را دارد که برای اقامت در کانادا درخواست بدهد اما تنها متقاضیانی که واجد شرایط دریافت پی آر کانادا هستند، می توانند مورد پذیرش قرار بگیرند.برای درخواست اقامت، باید از طریق سایت اکسپرس اینتری، فاکتورهای سن،مهارت زبان، سطح تحصیلات، کار و …را وارد کنید تا درخواست اقامتتان مورد بررسی قرار بگیرد.افرادی که به طور موقت در کانادا زندگی می کنند، مانند دانشجویان یا کارگران خارجی، نمی توانند پی آر کانادا را دریافت کنند.کسی که در کانادا ادعای پناهندگی می کند، در همان ابتدا نمی تواند پی آر کانادا را دریافت کند زیرا در ابتدا باید پناهندگی او، توسط اداره مهاجرت کانادا، اثبات شود.

مدت زمان گرفتن کارت PR(اقامت دائم) کانادا

مدت زمان پروسه بررسی تا صدور کارت اقامت دائم، بسته به نوع و روش مهاجرت متفاوت است.

مدت زمان بررسی مجوز های تحصیلی بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی بسیار متغیر است.کوتاه ترین زمان برای آن، تقریبا ۴ تا ۶ هفته است که ممکن است برای برخی دیگر از کشور ها،تا ۲۰ هفته نیز، طول بکشد.علاوه بر آن، مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا به حجم تقاضا های دریافت شده بستگی دارد.مدت زمان بررسی تقاضای بررسی مهاجرت از روش ازدواج، تقریبا ۱۲ماه به طول می انجامد که مدت زمان آن، بستگی به این دارد که همسر شما در داخل یا خارج از کانادا اقامت داشته است. پروسه رسیدگی به درخواست های ویزای توریستی، بستگی به این دارد که درخواست خود را داخل کانادا یا خارج از آن ثبت می کنید.اگر داخل کانادا درخواستتان را ثبت کنید، تنها در مدت زمان۱۴ روز این پروسه زمان می برد و در۱۹روز نتایج آن اعلام می شود.مدت زمان پذیرش درخواست هایی که از خارج کانادا رسیدگی می شوند نیز، بستگی به کشوری که در آن اقامت دارید، متغیر است.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط دعوتنامه های کانادا و نحوه دریافت پی آر کانادا در پیج اینستاگرام موسسع مهاجرت یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


هزینه PR کانادا چقدر است؟

درخواست اقامت دائم کانادا و دریافت پی آر کانادا، شامل پرداخت هزینه های زیر می شود:

هزینه گرفتن کارت اقامت کانادادلار کانادا
هزینه درخواست کارت PR برای متقاضی اصلی پرونده۵۵۰ دلار
هزینه حق اقامت دائم۴۹۰ دلار
هزینه درخواست PR همسر متقاضی اصلی ۵۵۰ دلار
حق اقامت دائم همسر متقاضی ۴۹۰ دلار
هزینه فرزند۱۵۰ دلار
هزینه بیومتریک و انگشت نگاری ۸۵ دلار
عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به موضوعات مختلف شرایط گرفتن پی آر، پاسپورت و شهروندی کانادا و غیره در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

درخواست کارت اقامت دائم(PR card canada)

فردی که می‌خواهد اقامت دائم کانادا را بگیرد، باید فرم مخصوص به آن را پر کرده و همراه با مدارک لازم از طریق پست به اداره مهاجرت کانادا بفرستد تا بعد از بررسی مدارک و درخواست شما، آن اداره برای ارسال کارت اقامت دائم اقدام نماید. اداره مهاجرت کانادا، کارت پی آر را به خارج از کشور ارسال نمی‌کند، بنابراین فرد متقاضی، باید آن را در داخل مرکز کانادا دریافت نماید. مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت پی آر کانادا: پاسپورت معتبر، اثبات سن و هویت، گواهینامه ها و مدارک تحصیلی، کارت نمره آیلتس با نمره معتبر، گواهینامه های پزشکی، گواهی عدم سو پیشینه. مراحل درخواست کارت اقامت دائم: در ابتدا، باید از پس تست های توانایی زبان بربیایید و آن ها را با نمرات مورد نیاز بگذرانید.پس از آن، باید مدارک مورد نیاز برای اثبات هویت شخصی و همچنین مدارک پزشکی خود را آماده و جمع آوری کنید.سوابق بررسی پزشکی و عدم سوء پیشینه را نیز دریافت و آماده کنید.در این صورت، پس از تایید وضعیت شما، پس از گذشت تقریبا ۵تا۸ ماه، می توانید پی آر کارت خود را دریافت کنید.

برنامه جدید ویژه افغان ها
جهت تماشای ویدئو های مشاور  موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در  کانادا که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تمدید و پیگیری پی آر کارت کانادا

کارت پی آر کانادا، هر ۵ سال یکبار منقضی می شود که پس از آن، با ارائه درخواست و اثبات اینکه متقاضی، برای مدت زمان لازم در کانادا حضور فیزیکی داشته، تمدید می شود.لازم است بدانید که با انقضای این کارت، وضعیت اقامت دائم خود را از دست نمی دهید و تنها در صورت گذراندن یک سری مراحل رسمی، می توانید از این وضعیت، صرف نظر کنید.برای تجدید کارتی که تاریخ اعتبار آن در شرف انقضا باشد، یا برای گرفتن کارت پی آر المثنی، باید مراحل زیر را طی کنید:

 • فرم های تقاضای کارت پی آر کانادا (PR Card) را تهیه نمایید.
 • عکس مناسبی برای کارت PR بگیرید.
 • راهنمای مربوطه را مطالعه و فرم درخواست را کامل نمایید.
 • مدارک لازم را به فرم درخواست ضمیمه کنید.
 • هزینه تعیین شده را پرداخت کرده و رسید اصلی را نگهداری کنید.
 • فرم درخواست و مدارک را به وسيله پست به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایید.

دریافت پی آر کانادا از موسسه مهاجرتی یوکن

موسسه مهاجرتی یوکن به شماره ۲۲۷۴۳۸۸۷۸۶ تحت عنوان UCAN IMMIGRATION SERVICES در کانادا به ثبت رسیده است. خانم نازنین بیتازیان، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا، عضو رسمی شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا با شماره عضویت R531751، به عنوان مشاور این مجموعه فعالیت می کند.

موسسه مهاجرت یوکن کانادا با سال ها تجربه در خصوص انواع ویزاهای کاری، مهاجرتی و ویزای تحصیلی کانادا و کارت پی آر و اقامت دائم کانادا، آماده ارائه خدمات مشاوره و ارزیابی پرونده های مهاجرتی و اقامتی می باشد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از شرایط خود برای برنامه های مهاجرتی و ویزاهای کانادا، با مشاور این مجموعه مشاوره آنلاین داشته باشند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور  موسسه یوکن در کانادا آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور  رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

کارت پی آر کانادا چیست؟

کارت پی آر کانادا به افرادی که شرایط گرفتن اقامت کانادا را داشته و از طریق یکی از برنامه های اقامتی کانادا، در این خصوص اقدام کرده اند ارائه می گردد.

شرایط گرفتن کارت اقامت دائم کانادا چیست؟

کانادا دارای برنامه های مختلف اقامتی می باشد. افرادی که شرایط یکی از این برنامه ها راداشته باشند موفق به دریافت ویزای یک بار ورود به کانادا می شوند و سپس می توانند با ارائه مدارک جهت گرفتن کارت اقامت کانادا اقدام کنند.

مدت زمان مورد نیاز جهت دریافت کارت پی آر کانادا چقدر است؟

مدت زمان صدور پی آر کانادا پس از ورود به کانادا از طریق یکی از برنامه های اقامتی کانادا، حدود دو ماه می باشد. متقاضیان باید پس از ورد به کانادا با ارائه مدارک مورد نیاز به مراکز سرویس کانادا، در این خصوص اقدام نمایند.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

لیست کامل مشاغل خانگی در کانادا 2022
لیست کامل مشاغل خانگی در کانادا 2022
گرم‌ترین شهرهای کانادا کجاست؛ لیست شهرهای گرم کانادا
گرم‌ترین شهرهای کانادا کجاست؛ لیست شهرهای گرم کانادا