کانادا

شرایط زندگی در ایالت کبک کانادا

ایالت کبک کانادا

ایالت کبک یکی از سیزده استان کشور کانادا و بزرگ‌ترین آن‌ها با مساحتی برابر با ۱۶۶۸ میلیون کیلومتر مربع است که حدودا یک ششم از مساحت کل کشور کانادا را به خود اختصاص داده است. این استان در بخش شرقی کانادا قرار دارد و با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر پس از استان انتاریو، دومین ایالت پر جمعیت کانادا می‌باشد. زبان رسمی مردم در این استان فرانسوی است و انگلیسی زبان دوم آن‌ها به شمار می‌آید و دین اغلب مردم آن مسیحی می‌باشد. شهر مرکزی ایالت کبک، کبک سیتی است و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است که از لحاظ اقتصادی دومین جایگاه را در میان دیگر شهرهای کانادا از آن خود کرده است. در حقیقت استان کبک به جهت داشتن منابع طبیعی بسیار خوب، نیروی کار ماهر و قابلیت سازگاری و انطباق با تغییرات اقتصادی، از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است. ایالت کبک یکی از بهترین استان‌ها برای مهاجرت و اخذ اقامت در سر تا سر جهان است به همین منظور سالانه سی تا پنجاه هزار مهاجر از اقصی نقاط جهان برای زندگی، کار یا تحصیل، شهرهای کبک کانادا را از میان دیگر شهرهای کانادا انتخاب می‌کنند.

شرایط زندگی در ایالت کبک کانادا چگونه است؟

ایالت کبک یکی از استان‌های مورد علاقه ایرانی‌ها برای کار و زندگی است، زیرا علاوه بر شرایط اقتصادی بسیار خوب و بازار کار عالی (نرخ بیکاری پایین و حقوق مناسب و رو به بالا)، هزینه زندگی در این ایالت به نسبت پایین می‌باشد. این ایالت به جهت جوان بودن جمعیت دارای محیطی پویا است و به جهت تنوع فرهنگی مکان مناسب برای تربیت فرزندان و تحصیل آنان به شمار می‌رود. امنیت یکی از شاخص‌های مهم برای انتخاب محل زندگی است که این شاخص برای ایالت کبک خوب گفته شده است.

با بررسی نقشه ایالت کبک کانادا می‌توان متوجه شد که این ایالت جغرافیای متنوعی دارد و به سه قسمت بزرگ جغرافیایی به نام‌های فلات لورانسین (به سپر لورانسین معروف است)، ارتفاعات آپالاچی یا آپالاش و دشت سنت لارنس تقسیم شده است که اکثریت ساکنین آن در بخش‌های جنوبی منتهی به رودخانه سنت لارنس ساکن شده‌اند. در واقع اگر چه نقشه ایالت کبک کانادا وسعت آن را نشان می‌دهد اما تراکم جمعیتی در تمامی بخش‌ها یکسان نیست و بیشتر ساکنان در قسمت‌های جنوبی زندگی می‌کنند.

طبق نقشه ایالت کبک کانادا این استان، از بخش شمالی به تنگه هادسون و خلیج انگاوا، از شرق به استان نیوفاندلاند از غرب به خلیج هادسون، ایالت انتاریو و از بخش های جنوبی به استان نیوبرانزویک، ایالت مین آمریکا، نیویورک، ورمونت و نیو همپشایر محدود شده است.

ساعت به وقت کبک کانادا نسبت به زمان گرینویچ و ساعت ایران عقب‌تر است به این صورت که اگر در ایران ساعت هشت و نیم شب باشد. ساعت به وقت کبک کانادا ۱۲ ظهر همان روز است که از ساعت گرینویچ نیز پنج ساعت عقب‌تر (utc -5) می‌باشد.

شرایط آب و هوای کبک کانادا

آب و هوای کبک را نمی‌توان سرد، گرم یا معتدل گفت چرا که در این ایالت بزرگ به خوبی می‌توان چهار فصل سال را تجربه کرد. آب و هوای کبک در فصل تابستان مرطوب و کمی گرم است و در فصل زمستان مردم روزهای سرد و برفی را تجربه می‌کنند. در طول سال دمای هوای ایالت کبک کانادا بین منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد تا مثبت ۲۵ درجه سانتی‌گراد متغیر است و به ندرت به حدود منفی ۲۵ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر از سی درجه سانتی‌گراد می‌رسد. گرم‌ترین ماه سال در ایالت کبک جولای (اواسط مرداد تا اوایل شهریور) است که میانگین دمای هوا به حدود ۲۶ درجه سانتی گراد می‌رسد و سردترین ماه سال با میانگین دمای منفی ۱۳ درجه سانتی گراد، ژانویه گفته شده است. میزان برف و باران نیز در ایالت کبک بسیار است به گونه‌ای که بارش باران یا برف را در اکثر اوقات سال می‌توان مشاهده کرد.

شرایط تحصیلی در استان کبک کانادا

با تحصیل در موسسه‌های آموزشی واقع شده در شهرهای کبک کانادا در هر یک از مقاطع، از دبستان گرفته تا دبیرستان و دانشگاه می‌توان به تجربه‌ی منحصر به فردی در این زمینه دست یافت.

همواره افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی هستند، چه آن‌هایی که قصد دارند فرزندان خود را در مدارس عالی ثبت نام کنند تا آینده‌ی آنان را خوب بسازند و چه افرادی که خود متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند، تمایل دارند تا از میان تمامی موسسات در کشورهای مختلف، موسسه و کشوری را انتخاب کنند که علاوه بر کیفیت آموزشی عالی، هزینه‌ تحصیل در آن پایین بوده و استانداردهای زندگی در آن شهر یا کشور در سطح بسیار خوبی قرار گرفته باشد. در این میان موسسه های آموزشی ایالت کبک در کانادا تمامی این خصوصیات را در کنار مزیت‌هایی همچون اشتغال و اخذ اقامت دائم دارا می‌باشد.

تحصیل در این ایالت به دو زبان فرانسوی و انگلیسی انجام می‌گیرد که متقاضی هر یک از مقاطع می‌تواند طبق شرایط خود مدرسه یا دانشگاه فرانسوی یا انگلیسی زبان را انتخاب و برای اخذ پذیرش از آن اقدام کند

دانشگاه انگلیسی مک گیل در مونترال، دانشگاه فرانسوی زبان مونترال، دانشگاه لاوال در کبک سیتی و دانشگاه کنکوردیا از برترین دانشگاه‌های ایالت کبک به شمار می‌روند.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط برنامه های اقامتی ایالتی کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


وضعیت اشتغال و اقتصاد در کبک به چه صورت است؟

ایالت کبک را می‌توان جامعه مرفه و پویا با اقتصادی قوی برشمرد که اقتصاد آن به شدت با سایر ایالت‌های کانادا و کشور آمریکا به منظور گسترش کسب و کار، افزایش نرخ فروش، کسب سود بالاتر و همچنین کنترل بهتر، یکپارچه سازی شده است. جامعه کبک بر فرصت‌ها و شایستگی‌های برابر مبتنی است که در آن مهارت‌های حرفه‌ای ارزشمند دانسته می‌شوند و میزان حقوق در آن رقابتی است.

به لطف بازار کار قدرتمند و رشد پایدار، ایالت کبک پایین‌ترین نرخ بیکاری را با حدود ۵ درصد، طی حدود نیم قرن گذشته تجربه می‌کند و یکی از بالاترین نرخ‌های اشتغال را در میان کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به خود اختصاص داده است. گفته شده که طی چند سال آینده، فرصت‌های شغلی در شهرهای کبک کانادا به ویژه برای آن دسته از مشاغل که به مهارت و آموزش حرفه‌ای نیازمند هستند، افزایش پیدا می‌کنند و فارغ التحصیلان در رشته‌های مرتبط و افراد دارای مهارت اگر که تمایل به ورود به بازار کار را دارند به آسانی می‌توانند جذب شوند.

به طور کلی می‌توان این چنین بیان کرد: اقتصاد ایالت کبک وابسته و مبتنی بر منابع طبیعی و صنایع گوناگونی چون صنعت فیلم سازی، پوشاک، هوا فضا، صنعت نفت، آموزش و صادرات به دلیل وجود شهرهای بندرگاهی در این ایالت، است که همین امر سبب گردیده تا در بخش اقتصادی و اشتغال این ایالت قدرتمند ظاهر شود.

زندگی در کبک دارای چه استانداردهایی می‌باشد؟

و اما از استانداردهای زندگی در شهرهای کبک کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در ایالت کبک هزینه‌های زندگی نسبت به برخی از ایالت‌ها و متوسط کل کانادا کم‌تر می‌باشد که همین امر در کنار کیفیت زندگی بسیار خوب، عالی به نظر می‌آید.
  • متوسط درآمد برای خانواده‌ای که در ایالت کبک زندگی می‌کند بیش از پنجاه هزار دلار در سال با کسر مالیات (به صورت ناخالص درآمد یک خانواده در طول سال بالغ بر هفتاد هزار دلار کانادا است) می‌باشد که خوب گفته شده است.
  • زندگی در ایالت کبک همراه با آرامش است چرا که میزان جمعیت این ایالت نسبت به مقدار مساحت آن متعادل می‌باشد.
  • مالیات بر درآمد شخصی در ایالت کبک بالغ بر ۲۱ درصد می‌باشد که بالاترین نرخ در کل کانادا به شمار می‌رود. این مالیات‌ها عموما برای ارائه خدمات دولتی در حوزه های مختلف نظیر بهداشت و سلامت، آموزش و حمل و نقل به شهروندان استفاده می‌شوند.
  • سیستم حمل و نقل عمومی در ایالت کبک مدرن و پیشرفته است که همین امر سبب راحتی در رفت و آمد به محل کار، تحصیل یا زندگی شده است.

متوسط هزینه‌های زندگی در ایالت کبک در کشور کانادا

هزینه زندگی در شهرهای کبک کانادا یکی از موضوعات مهمی است که همواره در ارتباط با زندگی، کار و تحصیل در این ایالت به آن پرداخته می‌شود. بر اساس آمارهای ثبت شده، هزینه زندگی در ایالت کبک که یکی از ایالت‌های ارزان قیمت برای زندگی به شمار می‌رود و جزو شش ایالت برتر برای زندگی است، برای یک نفر کمی بیشتر از ۱۴۰۰ دلار و برای یک خانواده چهار نفره ۳۳۵۰ دلار کانادا در ماه است که ۱٫۱۴ برابر کمتر از متوسط هزینه در کل کانادا می‌باشد. هزینه ذکر شده بر اساس متوسط حقوق دریافتی به صورت خالص که حدود ۲۶۰۰ دلار در ماه است، هزینه معقول و مناسبی خواهد بود.

البته هزینه ذکر شده را می‌توان میانگین هزینه زندگی در این ایالت دانست چرا که بر اساس هزینه های غیر ثابت و مخارجی که هر شخص دارد نظیر هزینه تحصیل، هزینه تفریح، ویزیت پزشک، خرید لباس بر اساس شهری که در آن ساکن شده‌ است. این میزان هزینه متغیر خواهد بود. در جدول زیر متوسط هزینه‌های یک شخص و یک خانواده چهار نفره در ایالت کبک به صورت میانگین بیان شده‌اند.

هزینه زندگی در ایالت کبک/ ماهانه یک نفر/ دلار کانادا خانواده چهار نفره/ دلار کانادا
مجموع هزینه زندگی+ اجاره مسکن ۱۴۱۳$ ۳۳۵۰$
مجموع هزینه زندگی+ بدون اجاره مسکن ۷۱۰$ ۲۱۷۵$
اجاره مسکن و تاسیسات ۷۰۳$ ۱۱۷۴$
حمل و نقل ۱۱۰$ ۲۹۲$
غذا ۴۷۶$ ۱۲۳۹$
حقوق دریافت۲۵۹۹$

پس از بیان هزینه زندگی به صورت میانگین در ادامه به هزینه تحصیل در ایالت کبک و همچنین هزینه مسکن به شکل جداگانه اشاره می‌شود.

هزینه تحصیل در ایالت کبک

هزینه تحصیل در این ایالت بر اساس مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است. همچنین افرادی که مقیم ایالت کبک هستند نسبت به سایر افراد هزینه کم‌تری را پرداخت خواهند کرد. تحصیل در دوره ابتدایی و متوسطه موسسات دولتی برای افراد شهروند و دارای اقامت دائم رایگان است اما برای افرادی که مهاجر به شمار می‌روند همراه با پرداخت هزینه است که برای اطلاع از آن بهتر است به سایت مدرسه یا موسسه آموزشی مورد نظر مراجعه کرد.

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی بر اساس دانشگاه مورد نظر، رشته تحصیلی، مقطع و دوره‌ای که شخص برای آن اقدام کرده است متفاوت می‌باشد ولی به طور کلی هزینه تحصیل نسبت به برخی ایالت‌ها مناسب‌تر است. طبق آمارها هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ایالت کبک به طور میانگین بالغ بر ۲۱۰۰۰ دلار و در مقاطع تحصیلی بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) حدود ۱۵۵۰۰ دلار کانادا خواهد بود.

هزینه مسکن در ایالت کبک

هزینه مسکن در ایالت کبک نسبت به اکثر ایالت‌های کانادا مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌باشد. اجاره بها یک آپارتمان سه خوابه با متراژ ۸۰ متر بین ۹۷۴ تا ۱۲۶۴ دلار کانادا می‌باشد که این اختلاف هزینه به محل واقع شدن آن خانه مرتبط است. همچنین اجاره خانه‌های یک خوابه کوچک (۴۰ متر مربع) حدود ۵۵۵ تا ۷۴۵ دلار در ماه گفته شده است در حالی که در شهر ونکوور اجاره بهای یک خانه ۸۵ متری در یکی از مناطق معمولی شهر بیش از دو هزار و صد دلار در ماه برآورد شده است. همانطور که مشخص است هزینه اجاره و همچنین خرید مسکن در ایالت کبک کم‌تر است.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص برنامه های ایالتی کانادا در کانال یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

روش های مهاجرت به ایالت کبک

می‌توان ایالت کبک را تافته جدا بافته‌ی کانادا در امر مهاجرت قلمداد کرد چرا که سازمان مهاجرتی کبک همچون دیگر ایالت‌ها وابسته به دولت فدرال کانادا نیست و مستقل از آن عمل می‌کند و همین امر سبب شده تا شانس مهاجرت به کانادا از طریق این ایالت بالا باشد و افراد به جهت برخوردار بودن این استان از اقتصاد بسیار خوب و هزینه مناسب برای زندگی آن را یکی از گزینه‌های انتخابی خود برای مهاجرت در نظر گرفته و با بررسی روش‌های تعیین شده برای مهاجرت به کبک بر اساس شرایط خود از طریق یکی از آن‌ها اقدام کنند.

روش‌های مهاجرت به ایالت کبک عبارتند از:

  • مهاجرت تحصیلی به ایالت کبک

مهاجرت برای تحصیل به ایالت کبک یکی از روش‌های پر طرفدار به شمار می‌رود. افراد در رده‌های سنی مختلف برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی، متوسطه، کالج، کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

  • مهاجرت کاری به ایالت کبک

برای مهاجرت کاری به کبک افراد می‌توانند از برنامه مهاجرتی که برای کارکنان ماهر در نظر گرفته شده است، اقدام کنند و یا برنامه مهاجرتی تجربه در کبک را بررسی کرده و در صورت دارا بودن شرایط از آن برای مهاجرت استفاده کنند.

برنامه مهاجرت کارکنان ماهر به کبک در واقع با هدف جذب نیروهای متخصص در حوزه‌های مختلف برای بازار کار این ایالت تدوین شده است. این افراد توسط سیستمی ارزیابی شده و بر اساس معیارهایی نظیر سن، تحصیلات و میزان مهارت زبان فرانسوی یا انگلیسی به آنان امتیاز تعلق می‌گیرد.

برنامه مهاجرت تجربه کبکی برای آن گروه از افراد مناسب است که مدتی را در شهرهای کبک کانادا به کار، اشتغال و یا تحصیل مشغول بوده‌اند. داشتن حداقل سن ۱۸ سال، برخورداری از تجربه کار یا سابقه تحصیل در کبک و داشتن مهارت زبان فرانسوی از شرایط استفاده از این برنامه برای مهاجرت است.

برنامه های مهاجرت کاری کبک از طریق سیستم امتیاز بندی آریما کبک، نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب می نمایند. امتیاز بندی سیستم مهاجرتی آریما کبک، همانند سیستم اکسپرس اینتری کانادا بر اساس فاکتور های سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار تنظیم شده است.

  • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی

این برنامه همانند برنامه مهاجرتی اسپانسرشیپ خانوادگی دولت فدرال است که از طریق آن افرادی که شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم کانادا را دارند و در این ایالت ساکن بوده و حداقل دارای ۱۸ سال سن هستند می‌توانند اسپانسرشیپ مهاجرت همسر، فرزندان و اقوام درجه یک خود نظیر پدر، مادر، خواهر و برادر باشند.

  • مهاجرت به ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی یا خود اشتغالی

برنامه‌های اقتصادی از دیگر روش‌های مهاجرت به ایالت کبک است. افراد می‌توانند در صورت داشتن سرمایه و یا تجربه کار آفرینی برای این برنامه‌های مهاجرتی اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بدین شکل است که فرد می‌بایست در صندوق معینی حداقل یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را به مدت پنج سال به عنوان سپرده قرار دهد و حداقل دارایی او نیز دو میلیون دلار باشد. این نوع مهاجرت امکان شهروندی و اخذ پاسپورت کانادا را برای فرد فراهم می‌کند و امکان مهاجرت به صورت خانوادگی را مهیا می‌سازد.

برنامه کار آفرینی برای افرادی است که تجربه کار آفرینی داشته و قصد دارند آن را به کانادا انتقال دهند. آن‌ها می‌بایست بیزینس پلن خود را ارائه دهند و حداقل ۹۰۰ هزار دلار دارای شخصی داشته باشند و بتوانند حدود یک سوم آن را برای راه اندازی کسب و کار به کانادا منتقل کنند.

و برنامه خود اشتغالی برای آن گروه از متقاضیان مهاجرت به ایالت کبک تدوین شده است که می‌خواهند کسب و کار مستقل خود را در آن کشور و ایالت ایجاد کنند. این افراد برای اقدام از این مسیر می‌بایست حداقل دو سال تجربه در حرفه مورد نظر را در رزومه کاری خود داشته باشند و مجموع دارایی آن‌ها صد هزار دلار یا بالاتر از این مبلغ باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن کانادا

موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت خانم نازنین بیتاژیان مشاور رسمی مهاجرت کانادا، فارغ‌التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا و استرالیا، با ثبت دو دفتر مهاجرتی به نام UCAN IMMIGRATION SERVICES در این دو کشور فعالیت می‌کند. این موسسه با سال‌ها تجربه در خصوص خدمات مشاوره تحصیلی و پرونده‌های اقامتی و مهاجرتی و سرمایه‌گذاری، خدمات فوق را تحت نظارت مستقیم مشاور این موسسه ارائه می‌کند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا و پرونده های مهاجرت کاری اسکیل ورکر می باشد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

برنامه های مهاجرتی ایالت های کبک چیست ؟

کبک دارای برنامه های متنوع مهاجرتی تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

آیا افرادی که از طریق برنامه های فدرال کانادا اقدام می کنند می توانند در ایالت کبک زندگی کنند؟

بله، هم افرادی که دارای کارت پی آر هستند می توانند در ایالت کبک کانادا زندگی کنند.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

بررسی کامل رشته تربیت بدنی در کانادا
بررسی کامل رشته تربیت بدنی در کانادا
ایالت مانیتوبا کانادا
ایالت مانیتوبا کانادا