کانادا

اسامی ایالت های کانادا

ایالت های کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان با مساحت تقریبی ده میلیون کیلومتر مربع است. این کشور مقصدی پرطرفدار برای مهاجران و گردشگران به شمار می‌رود. شهرت و محبوبیت این کشور به جهت برخورداری آن از اقتصادی قدرتمند، تنوع فرهنگی بالا، سیستم سیاسی با ثبات و دموکراتیک، طبیعتی فوق العاده، امنیت بالا، سیستم مراقبت بهداشتی بسیار خوب، سیستم آموزشی عالی و مواردی از این قبیل می‌باشد. در واقع کیفیت عالی کار، تحصیل و زندگی در کانادا و منطبق بودن آن‌ها با استانداردهای جهانی و مجاورت این کشور با ایالت متحده آمریکا این کشور را به یکی از کشورها با بالاترین نرخ مهاجرت بدل کرده است. آشنایی با ایالت های کانادا را می‌توان یکی از الزامات مهاجرت به این کشور دانست، چرا که با شناخت آن‌ها و پی بردن به مواردی چون هزینه زندگی، شرایط تحصیلی، وضعیت آب و هوا، اشتغال، زبان غالب مردم (در کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان مردم کانادا شناخته می‌شوند) و تراکم جمعیت می‌توان بر اساس شرایط خود، بهترین ایالت را از میان ایالت های کانادا برای مهاجرت انتخاب کرد و برای اخذ ویزا اقدام نمود.

کشور کانادا دارای سیزده ایالت است که سه ایالت نوناووت، مناطق شمال غربی و یوکان قلمرو به شمار می‌روند و بر خلاف ده استان دیگر که اختیارات و قدرت خود را از قانون اساسی کنفدراسیون کانادا دریافت می‌کنند، اختیارات خود را از پارلمان این کشور می‌گیرند.

 نوناووت بزرگ‌ترین قلمرو کانادا با ۲۱ درصد از کل مساحت کانادا و ایالت کبک بزرگ‌ترین استان این کشور است. جزیره پرنس ادوارد نیز با حدود ۶۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت کوچک‌ترین استان به شمار می‌رود. از لحاظ تراکم جمعیتی نیز ۸۶ درصد از کل ساکنین این کشور در چهار استان کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا ساکن هستند و در بخش‌های شمالی تنها سه درصد از جمعیت کل کشور سکونت دارند.

در این مطلب و برای آشنایی بیش‌تر با این کشور پهناور هر یک از ایالت های کانادا به صورت مختصر معرفی خواهد شد.

آشنایی با ایالت های کانادا

ایالت آلبرتا

آلبرتا یکی از ایالت‌های مرکزی و استان‌های دشتی کانادا با جمعیتی بالغ بر چهار میلیون نفر است که به سبب برخورداری از زمین‌های هموار، در صنعت کشاورزی پیشرو شناخته می‌شود. زبان مردم این استان با تنوع فرهنگی بالا که مرکز آن شهر ادمونتون و بزرگ‌ترین بخش آن کلگری است، انگلیسی می‌باشد. ایالت آلبرتا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت معرفی نمود چرا که بسیاری از خدمات در شهرهای این استان در سطح جهانی ارائه می‌شوند و فرصت اشتغال و تحصیل برای مهاجران فراهم است. میزان درآمد خانواده‌ها در آلبرتا حدود ۱۰۰ هزار دلار در سال است که نسبت به میزان درآمد میانگین کانادایی که نزدیک به ۸۵ هزار دلار کانادا است، بیش‌تر می‌باشد. همچنین هزینه زندگی در این استان به نسبت برخی از استان‌ها کم‌تر و مناسب‌تر است. آلبرتا از سیستم آموزشی بسیار خوبی برخوردار است و امکان تحصیل رایگان تا دیپلم برای تمامی شهروندان فراهم است و بورسیه‌هایی نیز برای دانشجویان مقاطع مختلف تخصیص داده شده است. علاوه بر آن اگر چه زبان این ایالت انگلیسی است اما امکان تحصیل به زبان فرانسوی نیز وجود دارد.

ایالت انتاریو

انتاریو محبوب‌ترین ایالت از میان ایالت های کانادا برای مهاجرت است. در این استان به طور تقریبی ۱۵ میلیون نفر سکونت دارند و به جهت وجود فرصت‌های شغلی بسیار عالی، یک نیروگاه اقتصادی برای کشور کانادا به شمار می‌رود. مرکز این استان شهر تورنتو می‌باشد که به دلیل تنوع فرهنگی بالا و جنب و پویایی ساکنان، یکی از شهرهای دیدنی و بسیار خوب کشور می‌باشد. آب و هوای این ایالت در بخش‌های مختلف استان متفاوت است. در واقع بخش‌های شرقی در فصل‌های سرد هوای معتدل و خنکی دارند اما دمای هوا در بخش‌های دیگر به نسبت سردتر است. ایالت انتاریو که یکی از بهترین استان ها برای زندگی است رتبه دوم گرانترین ایالت را با هزینه ماهانه ۱۸۸۷ دلار کانادا از آن خود کرده است. البته حقوق افراد نیز در این ایالت نسبتا بالا و بالغ بر ۳۰۰۰ دلار در ماه است.

ایالت بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت به شمار می‌رود. این ایالت که در بخش غربی کانادا قرار دارد، دارای اقتصاد بسیار خوب و نرخ بیکاری پایین است. امکانات رفاهی در این ایالت فراهم است و تنوع فرهنگی به جهت وجود مهاجران و پذیرش آن‌ها توسط افراد بومی بالا می‌باشد. آب و هوای بخش‌های مختلف این ایالت متفاوت است به گونه‌ای که بخش جنوب غربی آن دارای آب و هوای معتدلی است و در بخش‌های شمالی تغییرات دمایی شدیدی مشاهده می‌شود. هزینه زندگی در این ایالت برابر با ۱۸۵۰ دلار در ماه است که نسبت به میانگین هزینه کانادا بالاتر می‌باشد و همین امر این ایالت را به یکی از ایالت های گران تبدیل کرده است. البته حقوق دریافتی نیز به نسبت بالاتر بوده و می‌توانند هزینه ماهانه را پوشش دهد.

ایالت پرنس ادوارد ایسلند

ایالت پرنس ادوارد را می‌توان به عنوان یکی از ایالت های کانادا برای مهاجرت معرفی کرد. این ایالت در بخش شرقی کانادا واقع شده است و کوچک‌ترین و کم جمعیت‌ترین ایالت به شمار می‌رود. اقتصاد جزیزه پرنس ادوارد مبتنی بر شیلات و کشاورزی است و در وضعیت رو به رشد و به نسبت خوبی قرار دارد. آب و هوای این ایالت معتدل بوده و هر چهار فصل سال را می‌توان تجربه کرد. پرنس ادوارد با متوسط هزینه زندگی ۱۴۰۹ دلار در ماه جزو ایالت های ارزان قیمت به شمار می‌رود. همچنین متوسط درآمد افراد در آن، کمی بیش از دو هزار دلار است که نسبت به دیگر استان ها کم‌تر است.

ایالت ساسکاچوان

ایالت غربی ساسکاچوان یکی از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت است چرا که این ایالت با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر از سیستم آموزشی عالی، امکانات رفاهی خوب، اقتصاد بسیار خوب و رو به رشد که مبتنی بر منابع و معادن است، برخوردار می‌باشد و همین امر سبب جذب مهاجران و سرمایه گذاران به این بخش از کانادا شده است. زبان رسمی مردم انگلیسی و دین غالب مسیحی می‌باشد. درباره آب و هوای ساسکاچوان لازم است گفته شود که در این ایالت باران فراوان می‌بارد و مردم می‌توانند به خوبی چهار فصل سال را درک کنند. ساسکاچوان یکی از ایالت‌های ارزان کانادا است که هزینه زندگی در آن ماهانه برابر با ۱۵۰۷ دلار می‌باشد. علاوه بر این‌ها میزان حقوق دریافتی ماهانه با کم کردن مالیات برابر با ۲۷۴۵ دلار است که نسبت به هزینه‌ها مناسب بوده و می‌تواند آن‌ها را پوشش دهد.

ایالت کبک

کبک بزرگترین ایالت کانادا بر اساس مساحت و دومین ایالت پرجمعیت این کشور است که در بخش شرقی کانادا واقع شده است و زبان مردم آن فرانسوی است و انگلیسی به عنوان زبان دوم ساکنان آن شناخته می‌شود. ایالت کبک اقتصاد قدرتمندی دارد و از بازار کار بسیار خوب با نرخ بیکاری پایین برخوردار است. به همین دلیل و به جهت جوان بودن جمعیت و پویایی جامعه این ایالت یکی از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت است. تنوع فرهنگی بالا، امنیت بسیار خوب، آب و هوای خوب (چهار فصل سال به خوبی قابل تشخیص هستند)، سیستم آموزشی عالی از دیگر عواملی است که این ایالت را به یکی از بهترین ایالت های کانادا بدل کرده است. هزینه زندگی در این ایالت برای یک نفر بدون اجاره مسکن ۷۱۰ دلار کانادا و با اجاره برابر با ۱۴۱۳ دلار است که بر اساس متوسط حقوق دریافتی که به طور تقریبی نزدیک به ۲۶۰۰ دلار است، مقدار مطلوبی برآورد شده است.

ایالت مانیتوبا

از دیگر ایالت های کانادا که برای مهاجرت کاری، تحصیلی و به طور کلی زندگی مناسب گفته شده است، ایالت مانیتوبا می‌باشد. این ایالت در بخش مرکزی کانادا واقع شده است و از منابع طبیعی بسیار، زمین‌های مناسب برای کشاورزی ، اقتصاد خوب، تنوع فرهنگی و بازار کار عالی به جهت وجود فرصت های شغلی فراوان، برخوردار است. این ایالت پر جمعیت‌ترین ایالت کانادا است و شهرهای آن دارای امنیت بسیار خوبی هستند. آب و هوای مانیتوبا به نسبت خشک است و تغییرات بالای دما در فصل‌های مختلف سال مشاهده می‌شود. زمستان مانیتوبا نسبتا سرد و دمای هوا در تابستان گرم است به گونه‌ای که در برخی بخش‌ها به ۳۸ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. هزینه زندگی در این ایالت برای یک نفر به طور تقریبی ۱۵۲۳ دلار کانادا است که این میزان نسبت به میانگین هزینه زندگی در این کشور پایین‌تر است. همچنین حقوق دریافتی با کسر مقدار مالیات حدود سه هزار دلار است که میزان حقوق خوبی به شمار می‌رود.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط برنامه های ایالتی  کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


ایالت مناطق شمال غربی

از گسترده‌ترین ایالت های کانادا، ایالت مناطق شمال غربی در بخش شمالی کانادا است. این ایالت در مجاورت با یوکان و نوناووت واقع شده است و زبان رسمی مردم آن که اکثرا بومی می‌باشند، انگلیسی است. اقتصاد این ایالت در سطح خوبی قرار دارد و کاملا مبتنی بر منابع طبیعی این بخش از کانادا نظیر معادن است. البته صنعت گردشگری نیز در اقتصاد این بخش از کانادا دخیل است. هزینه زندگی در این ایالت ۲۰۹۷ دلار کانادا در ماه است که ۱٫۳۱ برابر بیشتر از مقدار میانگین است و همین امر سبب شده که این ایالت گران‌ترین ایالت کانادا شناخته شود. حقوق افراد نیز در این ایالت به تناسب هزینه زندگی بالا بوده و بیش از ۳۵۰۰ دلار در ماه است.

ایالت نیوبرانزویک

نیوبرانزویک از دیگر ایالت های کانادا در بخش شرقی این کشور و در مجاورت با اقیانوس اطلس است. این ایالت که بالغ بر ۷۵۰ نفردر شهرهای مختلف آن سکونت دارند به سبب امنیت بالا، هزینه زندگی پایین، اقتصادی قوی و مطلوب که بر صنایع و منابعی چون جنگلداری، معدن، گردشگری و کشاورزی مبتنی است و نرخ بیکاری ۵٫۵ به یکی از ایالت های کانادا برای مهاجرت بدل شده است. این ایالت یکی از ایالت‌های انگلیسی زبان کانادا می‌باشد که تنها حدود چهار درصد از ساکنان آن به فرانسوی تکلم می‌کنند. در ایالت نیوبرانزویک هر چهار فصل سال را می‌توان مشاهده کرد. زمستان در این استان سرد، تابستان معتدل و پاییز روزها گرم و شب‌ها سرد و طولانی هستند. هزینه زندگی در این استان برای یک نفر برابر یا ۱۳۶۹ دلار کانادا است که نسبت به میانگین کانادا کم‌تر می‌باشد و یکی از ایالت‌های ارزان قیمت کانادا به شمار می‌رود. حقوق دریافتی نیز به طور متوسط ماهانه ۲۳۸۳ دلار کانادا است.

ایالت نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا یا اسکاتلند جدید پرطرفدارترین ایالت آتلانتیک کانادا است که در بخش شرقی کشور کانادا و در مجاورت با اقیانوس اطلس واقع شده است. زبان رسمی مردم این استان انگلیسی است و زبان دوم آن‌ها فرانسوی است. آب و هوای این ایالت معتدل است و به جهت مجاورت با اقیانوس به آب و هوای قاره‌ای نزدیک‌تر می‌باشد. میزان بارندگی در این استان بالا است، زمستان‌های آن برفی و تابستان در این ایالت به نسبت گرم می‌باشد. رفتار این مردم با یکدیگر گرم و دوستانه است و به عنوان مردمی شاد شناخته می‌شوند. اقتصاد نوا اسکوشیا به صنعت شیلات، تولید، کشاورزی، جنگلداری و معدن وابسته است و نرخ بیکاری در آن بالغ بر هشت درصد است. هزینه زندگی در این استان ۱٫۰۱ برابر کم‌تر از میانگین کانادا و برابر با ۱۵۹۵ دلار کانادا برای یک نفر همراه با اجاره بها است. نوا اسکوشیا پنجمین استان گران‌قیمت کانادا برای زندگی است و یکی از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت به شمار می‌رود. میانگین حقوق افراد در این استان بیش از ۲۶۰۰ دلار در ماه است که میزان مناسبی می‌باشد.

ایالت نوناووت

از دیگر ایالت‌های شمالی کانادا، نوناووت است که با مساحتی بالغ بر دو میلیون کیلومتر مربع بزرگ‌ترین ایالت این کشور به شمار می‌رود. پایتخت این استان ایکالویت است و مردم در آن به دو زبان انگلیسی و فرانسوی و چند زبان بومی دیگر سخن می‌گویند. دین غالب نیز مسیحی است. آب و هوای نوناووت، آب و هوای قطب شمال است به این معنا که زمستان‌های آن سرد و تابستان‌های آن تا حدودی معتدل است (دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه متغیر خواهد بود). اقتصاد این استان در حال رشد است. در واقع سرمایه گذاران فراوانی با سرمایه گذاری در صنایع اصلی این بخش از کانادا که معدن (آهن، الماس، نفت و گاز)، توریسم و ماهیگیری می‌باشند به رشد اقتصادی آن کمک بسزائی کرده‌اند. هزینه زندگی در این ایالت بالا می‌باشد. همچنین نرخ بیکاری نسبت به برخی دیگر از ایالت‌ها بالاتر است که با افزایش فرصت‌های شغلی این میزان رو به کاهش است.

ایالت نیوفاندلند و لابرادور

از بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت ایالت شرقی نیوفاندلند و لابرادور است چرا که علاوه بر فرهنگ و تاریخ غنی، اقتصاد بسیار خوب و امکانات و خدمات رفاهی در سطح خوب ارائه شده‌اند. نرخ جرائم پایین، مناظر دیدنی بسیار، هوای بسیار خوب و فرصت‌های شغلی مناسب و سیستم آموزشی خوب از دیگر دلایل انتخاب این استان برای کار و زندگی است. هزینه زندگی در این استان برای یک نفر به همراه اجاره بها به طور متوسط ۱۴۶۳ دلار کانادا است که نسبت به میانگین کانادا ۱٫۱ برابر کم‌تر است. نیوفاندلند و لابرادور جزو پنج ایالت ارزان قیمت کانادا است و به عنوان هشتمین ایالت از لحاظ کیفیت زندگی شناخته می‌شود. متوسط حقوق افراد در این ایالت پس از کسر کردن مالیات ۱۸۶۹ دلار کانادا است که طبق برآورد هزینه‌ها دراین استان حقوق مناسبی است. آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور در فصل‌های مختلف، متفاوت است. دما در تابستان به طور میانگین ۱۶ درجه سانتی‌گراد است و در فصل زمستان به طور متوسط به زیر صفر می‌رسد.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص برنامه های مهاجرتی ایالت های کانادا در کانال یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ایالت یوکان

یوکان غربی‌ترین قلمرو و کوچک‌ترین آن‌ها است. این قلمرو به شکل مثلث قائم الزاویه است و نام آن برگرفته از رودخانه یوکان است. این ایالت به دارا بودن معادن طلا، روی و سرب معروف است و بیش از سی درصد از اقتصاد منطقه را به خود اختصاص داده است. یوکان از هفت شهر کوچک و یک شهر بزرگ که وایت هورس نام دارد و بالغ بر ۲۷ هزار نفر در آن سکونت دارند، تشکیل شده است. در وایت هورس تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و خدماتی همچون شهرهای بزرگ ارائه می‌شوند. هزینه زندگی در این ایالت بیش از ۱۵۰۰ دلار در ماه برای یک نفر است که ۱٫۰۷ کم‌تر از میانگین کانادا می‌باشد. میانگین حقوق ماهانه در این استان نیز حدود ۲۵۰۰ دلار در ماه است که نسبت به هزینه‌ها مقدار مناسبی می‌باشد. یوکان دارای تنوع فرهنگی خوب و جامعه فعالی است و یازده درصد از کل جمعیت آن را مهاجرین تشکیل داده‌اند. در واقع یوکان را می‌توان یکی از ایالت‌های مناسب برای مهاجرت برشمرد، البته اگر که مهاجران با سرمای هوا مشکلی نداشته باشند چرا که زمستان‌های این استان سرد و طولانی و تابستان‌های آن گرم و کوتاه هستند.

ایالت های کانادا بر روی نقشه

پس از معرفی استان‌ها نوبت به بررسی ایالت های کانادا روی نقشه می‌رسد. در این بخش هر سیزده استان از لحاظ جغرافیایی و بر اساس نقشه کانادا مورد بررسی قرار خواهند گرفت. همانطور که می‌دانید کانادا با سه اقیانوس و کشور آمریکا هم مرز است. این کشور پهناور از جنوب با ایالات متحده آمریکا، از بخش شرقی با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام و از بخش شمالی که سه ایالت نوناووت، یوکان و مناطق شمال غربی قرار دارند با اقیانوس منجمد شمالی هم مرز می‌باشد. البته بیش‌ترین جمعیت همانطور که در بخش‌های پیشین بیان شد، در بخش جنوبی کشور ساکن شده‌اند.

 • نقشه ایالت آلبرتا

ایالت آلبرتا در بخش غربی کانادا واقع شده است. این ایالت که جزو بهترین ایالت های کانادا برای مهاجرت به شمار می‌رود، از غرب به کوه‌های راکی و ایالت بریتیش کلمبیا، از شرق به ایالت ساسکاچوان و از شمال یا ایالت مناطق شمال غربی و از بخش جنوبی با ایالت مونتانا آمریکا محدود شده است. در واقع این ایالت که چندین دریاچه و رود در آن جریان دارد تماما محدود به خشکی است. ایالت آلبرتا مساحتی بالغ بر ۶۶۰ هزار کیلومتر مربع از خاک کانادا را به خود اختصاص داده است و چهارمین ایالت بزرگ این کشور به شمار می‌رود. ادمنتون مرکز این ایالت است که در نزدیکی مرکز جغرافیایی آلبرتا واقع شده است و همراه با شهر کلگری بالغ بر هفتاد درصد از جمعیت استان را که از نوزده شهر کوچک و بزرگ تشکیل شده است را در خود جای داده‌اند.

 • نقشه ایالت انتاریو

با بررسی ایالت های کانادا روی نقشه می‌توان انتاریو را یکی از ایالت های شرقی این کشور و پر جمعیت ترین ایالت دانست که با وسعتی بالغ بر یک میلیون کیلومتر مربع و جمعیت تقریبی ۱۵ میلیون نفر از شرق با ایالت کبک و از بخش غربی با ایالت مانیتوبا همسایه می‌باشد. همچنین این ایالت که پایتخت کانادا (شهر اتاوا) را در خود جای داده است از بخش شمالی به خلیج هادسون یکی از بزرگ‌ترین خلیج‌های دنیا و خلیج جیمز و از بخش جنوبی به پنج ایالت از ایالت‌های کشور آمریکا یعنی نیویورک، اوهایو، پنسیلوانیا، مینه سوتا و میشگان محدود شده است. ناگفته نماند که از کل مساحت ایالت انتاریو با بیش از ۵۰ شهر، بیش از ۱۵۸ هزار کیلومتر مربع از آب تشکیل شده است به گونه‌ای که ۲۵۰ هزار دریاچه در این استان وجود دارد.

 • نقشه ایالت بریتیش کلمبیا

ایالت بریتیش کلمبیا با مساحتی برابر با ۹۴۴۷۳۵ کیلومتر مربع سومین استان بزرگ کانادا است و غربی‌ترین ایالت این کشور به شمار می‌رود که در امتداد اقیانوس آرام واقع شده است. این ایالت از شرق با آلبرتا، از جنوب با سه ایالت از ایالت‌های آمریکا (واشنگتن، آیداهو و مونتانا) و از بخش شمالی با مناطق شمال غربی یوکان هم مرز می‌باشد. شهر ویکتوریا مرکز این ایالت و شهر معروف ونکوور با دو میلیون نفر، پر جمعیت‌ترین شهر این ایالت از مناسب‌ترین ایالت های کانادا برای مهاجرت می‌باشد. جمعیت این استان بیش از پنج میلیون نفر و تعداد شهرهای آن ۵۳ شهر گفته شده‌اند که بر اساس نقشه شهرهای کانادا مرکز آن با مساحتی حدود ۱۹٫۵ هزار کیلومتر مربع در انتهای جنوبی جزیره ونکوور در سواحل اقیانوسی واقع شده است.

 • نقشه ایالت پرنس ادوارد ایسلند

جزیره پرنس ادوارد ایسلند در امتداد ساحل شرقی کانادا و در اقیانوس اطلس واقع شده است. این ایالت نه تنها از لحاظ مساحت کوچکترین استان کانادا است بلکه ار لحاظ جمعیتی نیز کم جمعیت ترین ایالت در میان ایالت های کانادا به شمار می‌رود. این جزیره با دیگر بخش‌های کانادا هیچ مرز خشکی مشترکی ندارد و افراد می‌توانند از طریق سفرهای هوایی، آبی و همچنین زمینی تنها با عبور از پل ایجاد شده بین این جزیره و ایالت نیوبرانزویک در بخش جنوب غربی جزیزه به این بخش از کانادا سفر کنند.

 • نقشه ایالت ساسکاچوان

پس از کوچک‌ترین ایالت کانادا، نوبت به بررسی ساسکاچوان یکی از ایالت های کانادا روی نقشه می‌رسد. این ایالت با مساحتی بالغ بر ۶۵ هزار کیلومتر مربع کاملا محصور در خشکی است. این ایالت که یکی از ایالت‌های دشتی کانادا به شمار می‌رود و مناسب برای کشاورزی است، از شرق با ایالت مانیتوبا، از بخش غربی با آلبرتا، از جنوب با ایالت داکوتای شمالی آمریکا و از شمال با سرزمین های شمال غربی هم مرز است. جمعیت این استان بیش از یک میلیون نفر است که حدود نیمی از این جمعیت در دو شهر ساسکاتون و رجینا ساکن شده‌اند.

 • نقشه ایالت کبک

کبک با مساحت بالغ بر یک و نیم میلیون کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین استان بر اساس مساحت (پس از قلمرو نوناووت) و با جمعیتی بیش از هشت میلیون نفر دومین استان پر جمعیت کانادا است. با بررسی ایالت های کانادا روی نقشه، ایالت کبک یکی از ایالت‌های بخش شرقی این کشور به شمار می‌رود که از غرب با مانیتوبا، از شرق با نیوفاندلند و نیوبرانزویک، از جنوب با ایالت‌های نیویورک، ورتمونت، مین و نیوهمپشایر آمریکا و در نهایت از شمال با بخش‌های آبی همچون خلیج هادسون محدود شده است بر اساس نقشه شهرهای کانادا کبک سیتی که مرکز این ایالت می‌باشد با جمعیتی بالغ بر نیم میلیون نفر در بخش شرقی این ایالت قرار دارد.

 • نقشه ایالت مانیتوبا

ایالت مانیتوبا با مساحت ۶۴۷۷۹۷ کیلومتر مربع در بخش مرکزی کشور کانادا قرار دارد. این ایالت کوچک‌تر از ساسکاچوان و بزرگ‌تر از یوکان است و بیش از ۱۵ درصد از مساحت آن را آب تشکیل داده است. ایالت مانیتوبا از جنوب با ایالت‌های داکوتای شمالی و مینه سوتا آمریکا، از غرب با ساسکاچوان، از شرق و جنوب شرقی با انتاریو، از بخش‌های شمال شرقی با خلیج هادسون و از شمال با نوناووت همسایه است. وینیپگ که بر اساس نقشه شهرهای کانادا در بخش جنوب شرقی استان واقع شده است، مرکز آن به شمار می‌رود و با جمعیتی بالغ بر ۷۵۰۰۰۰ نفر پرجمعیت ترین شهر این ایالت است.

 • نقشه ایالت مناطق شمال غربی

ایالت مناطق شمال غربی یکی از سه قلمروی است که بخش شمالی کانادا را به خود اختصاص داده‌اند. این ایالت یا قلمرو با مساحتی برابر با ۱۱۴۴۰۰۰ کیلومتر مربع در بخش مرکزی و میان دو قلمرو یوکان و نوناووت واقع شده است. قلمرو مناطق شمال غربی به عنوان پر جمعیت ترین ایالت بخش شمالی کانادا از جنوب با سه ایالت بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان هم مرز می‌باشد و از بخش شمالی نیز به اقیانوس منجمد شمالی محدود شده است. یلونایف مرکز و بزرگ‌ترین شهر این ایالت است که طبق نقشه شهرهای کانادا در بخش ساحل شمالی دریاچه گریت اسلیو واقع شده است.

 • نقشه ایالت نیوبرانزویک

ایالت نیوبرانزویک یکی از ایالت‌های بخش آتلانتیک کانادا و یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های کانادا است که به عنوان سومین استان کوچک کانادا از نظر مساحت و جمعیت شناخته می‌شود. این استان با بیش از ۷۰ هزار کیلومتر مساحت و بالغ بر ۷۷۰ هزار نفر جمعیت هم مرز با ایالت مین آمریکا، ایالت نوا اسکوشیا، ایالت کبک، خلیج سنت لارنس و خلیج فاندی است. شهر فردریکتون مرکز این ایالت، مونکتون پر جمعیت ترین شهر و سنت لارنس بزرگ‌تربن شهر این ایالت به شمار می‌روند.

 • نقشه ایالت نوا اسکوشیا

ایالت نوا اسکوشیا که در بخش شرقی کشور کانادا واقع شده است با مساحتی بیش از ۵۵ هزار کیلومتر مربع یکی از استان‌های آنلانتیک کانادا به شمار می‌رود. با بررسی این ایالت از ایالت های کانادا روی نقشه می‌توان اظهار داشت که این استان به طور کامل توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است. تنگه نورثامبرلند نوا اسکوشیا را از ایالت پرنس ادوارد و خلیج فاندی این ایالت را از نیوبرانزویک جدا کرده است. البته تنگه Chignecto تنها راه ارتباطی زمینی میان دو ایالت نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا است. ناگفته نماند که این ایالت پر جمعیت ترین ایالت بخش آتلانتیک است و شهر هالیفاکس با جمعیتی بالغ بر ۴۳۰ هزار نفر مرکز آن به شمار می‌رود.

 • نقشه ایالت نوناووت

نوناووت از ایالت های کانادا، با بیش از دو میلیون کیلومتر مربع بزرگ‌ترین قلمرو یا استان کشور پهناور کانادا به شمار می‌رود. این ایالت از غرب با ایالت مناطق شمال غربی، از شرق با خلیج هادسون و از جنوب با ایالت مانیتوبا هم مرز است. جمعیت این استان بیش از سی هزار نفر است که در بخش‌های مختلف این استان پراکنده شده‌اند. ایکالویت مرکز نوناووت و بزرگ‌ترین شهر آن است که در جزیره پافین، یکی از جزایر واقع شده در اقیانوس منجمد شمالی و پنجمین جزیره بزرگ جهان واقع شده است.

 • نقشه ایالت نیوفاندلند و لابرادور

ایالت نیوفاندلند و لابرادور شرقی‌ترین ایالت کانادا می‌باشد. این استان چهارمین استان کوچک از لحاظ مساحت و دومین استان کم جمعیت است. نیوفاندلند و لابرادور از دو بخش جزیره‌ای نیوفاندلند و بخش قاره‌ای لابرادور که از جنوب و غرب به کبک محد.ود شده و از بخش شرقی هم مرز با اقیانوس اطلس می‌باشد، تشکیل شده است. سنت جونز مرکز این ایالت و بزرگ‌ترین شهر آن به شمار می‌رود.

 • نقشه ایالت یوکان

در ادامه و به عنوان آخرین ایالت از ایالت های کانادا، یوکان از قلمروهای بخش شمالی مورد بررسی قرار می‌گیرد. ایالت یوکان در بخش شمال غربی کانادا و در مجاورت با آلاسکا قرار دارد. این ایالت کوچک‌تر از مانیتوبا و بزرگ‌تر از نیوفاندلند و لابرادور است. یوکان از شمال با دریای بوفورت، از جنوب با ایالت بریتیش کلمبیا و از شرق با قلمرو سرزمین های شمال غربی هم مرز است. بزرگ‌ترین شهر یوکان که مرکز آن نیز به شمار می‌رود وایت هورس است که با بررسی نقشه شهرهای کانادا می‌توان آن را یکی از شهرهای جنوبی این ایالت برشمرد.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن کانادا

موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت خانم نازنین بیتاژیان مشاور رسمی مهاجرت کانادا، فارغ‌التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا و استرالیا، با ثبت دو دفتر مهاجرتی به نام UCAN IMMIGRATION SERVICES در این دو کشور فعالیت می‌کند. این موسسه با سال‌ها تجربه در خصوص خدمات مشاوره تحصیلی، اپلای تحصیلی و پرونده‌های اقامتی و مهاجرتی و سرمایه‌گذاری، خدمات فوق را تحت نظارت مستقیم مشاور این موسسه ارائه می‌کند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا و پرونده های مهاجرت کاری اسکیل ورکر می باشد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

کانادا دارای چند ایالت می باشد ؟

کشور کانادا دارای سیزده ایالت است که سه ایالت نوناووت، مناطق شمال غربی و یوکان قلمرو به شمار می‌روند .

روش های مهاجرت از طریق ایالت های کانادا چیست ؟

هر ایالت در کانادا روش های مهاجرتی اسکیل ورکر (مهاجرت کاری)، سرمایه گذاری و تحصیلی خاص خود را دارد. برای آگاهی از شرایط این برنامه های مهاجرتی باید به وب سایت رسمی هر ایالت مراجعه کرد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

رشته مدیریت جهانگردی در کانادا
رشته مدیریت جهانگردی در کانادا
رشته مهندسی برق در کانادا
رشته مهندسی برق در کانادا