کانادا

بیومتریک کانادا ،مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا

بیومتریک کانادا (انگشت نگاری کانادا ) از تابستان ۲۰۱۸، مطابق قانون جدید این کشور برای متقاضیان ویزاهای مختلف تحصیلی، اقامتی و توریستی کانادا اجباری می باشد . متقاضیان می بایست جهت این امر به یکی از مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا مراجعه نمایند .انگشت نگاری برای ویزای کانادا به دلیل آن است که اطمینان حاصل گردد که متقاضی که ویزا برایش در پاسپورت درج گردیده است در واقع همان فردی است که قصد ورود به کانادا را دارد. اداره مهاجرت کانادا جهت بالابردن امنیت کانادا و عدم ورود افراد با پاسپورت غیر قانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان این کار را انجام می دهد . همه متقاضیان ویزای کانادا که بین سنین ۱۴ تا ۷۹ سال می باشند، مطابق با شرایط جدید می بایست جهت انگشت نگاری و عکس بیومتریک و پرداخت هزینه انگشت نگاری اقدام نمایند .


بیومتریک کانادا : مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا
——————————————————
Canada biometrics : VAC Center

بیومتریک کانادا (انگشت نگاری)

متقاضیانی که جهت اثر انگشت کانادا اقدام نموده اند حداکثر ۳۰ روز پس از پرداخت هزینه بیومتریک می توانند جهت انجام انگشت نگاری کانادا به مراکز بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نمایند . جهت انجام این امر لزوما” نیازی به وقت سفارت کانادا نمی باشد و متقاضیان می توانند با در دست داشتن مدارک بیومتریک به یکی از بیومتریک سفارت کانادا مراجعه نمایند. در صورت عدم مراجعه متقاضی در زمان مذکور پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام می گردد.

مدارک و شرایط بیومتریک کانادا

  • با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران شهروندان ایرانی می بایست به یکی ازمراکز بیومتریک سفارت کانادا در کشورهای اطراف از قبیل ترکیه ،ارمنستان، دبی ، باکو مراجعه نمایند .
  • جهت انجام انگشت نگاری سفارت کانادا لزوما” نیازی به هماهنگی و گرفتن وقت قبلی نیست و متقاضی در یک بازه زمانی۳۰ روزه پس از دریافت درخواست انگشت نگاری می تواند برای بیومتریک کانادا اقدام نماید.
  • در هنگام انگشت نگاری حتما” نامه انگشت نگاری را همراه داشته باشید
  • حضور افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) همزمان برای انگشت نگاری .
  • تمامی پروند ه های درخواست ویزای کانادا برای ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می شود و پس از تایید ویزا متقاضیان می بایست به این مرکز مراجعه نمایند.

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا

هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا در حال حاضر ۸۵ دلار کانادا به ازای هر نفر و برای خانواده ای ۳ نفره و با بیشتر ۲۵۵ دلار می باشد. بیومتریک کانادا در همه مرکز درخواست ویزای مجاز دولت کانادا VAC امکان پذیر است و فقط چند دقیقه از وقت متقاضیان را خواهد گرفت. هزینه فوق فقط مربوط به انگشت نگاری می باشد و هزینه تشکیل پرونده برای ویزا با توجه به تعداد اعضای خانواده مجزا می باشد. اقدام برای انگشت نگاری کانادا تنها زمانی مقدور می باشد که متقاضی پرونده خود را به مرکز درخواست ویزای مجاز دولت کانادا VAC ارائه کرده و هزینه ها را پرداخت نموده باشد.

مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا

شهروندان ایرانی می توانند به یکی از مراکز انگشت نگاری سفارت کانادا در کشورهای همسایه مراجعه نمایند.

  • مرکزانگشت نگاری سفارت کانادا در ترکیه : استانبول و آنکارا
  • مرکز انگشت نگاری سفارت کانادا در آذربایجان: باکو
  • مرکزانگشت نگاری برای سفارت کانادا در گرجستان : تفلیس
  • مرکز انگشت نگاری سفارت کانادا در ارمنستان : ایروان
  • مرکزانگشت نگاری برای سفارت کانادا در امارت : دبی

شهروندان ایرانی می توانند به مراکز انگشت نگاری کانادا در کشورهای دیگر نیز مراجعه نمایند .
جواب انگشت نگاری کانادا تا ۱۰ سال معتبر می باشد و متقاضیان در صورتیکه در این مدت برای ویزاهای مختلف کانادا و مهاجرت به کانادا اقدام نمایند نیاز به انجام بیومتریک مجدد نخواهند داشت .

جواب انگشت نگاری کانادا ( بیومتریک ) ،پس از مراجعه متقاضی به مراکز VAC در پرونده متقاضی ثبت و در نهایت حداکثر پس از ۱۲۰ روز جواب ویزای متقاضی مشخص می گردد .

انجام انگشت نگاری در کانادا

افرادیکه در کانادا زندگی می کنند در برخی مواقع از قبیل: درخواست گواهی عدم سوء پیشینه کانادا جهت انجام سیتیزن شیپ، اسپانسر شیپ والدین و یا دیگر موارد مهاجرتی نیاز به انجام انگشت نگاری در کانادا دارند . متقاضیان می بایست برای این منظور به مراکز انگشت نگاری کانادا مراجعه نمایند . جهت پیدا نمودن نزدیک ترین مرکز انگشت نگاری می توان با جستجوی عبارت Fingerprint Near Me لیست مراکز را تهیه نمود . مراکز انگشت نگاری در کانادا زیر نظر پلیس و یا RCMP کانادا بصورت خصوصی فعالیت می نمایند .

جهت انجام انگشت نگاری بر روی کارت مربوط به نتایج ، عکس شما نیز قرارمی گیرد. این کار توسط شرکتی که به آن مراجعه می نمایید انجام خواهد شد . متقاضیان انگشت نگاری در کانادا می بایست با دوقطعه عکس ۳*۴ به این مراکز در کانادا مراجعه نمایند. البته در برخی از مراکز عکس مورد نیاز همان لحظه توسط آن مرکز گرفته می شود . در صورتی که عکس ها را به صورت فیزیکی بر روی فرم ها الحاق می نمایید، توجه داشته باشید که آن مرکز حتما باید بر روی عکس ها مهر بزند.

متقاضیان انگشت نگاری در کانادا می بایست به این نکته توجه نمایند که نتایج را در پاکت دربسته با مهر موسسه ای که انگشت نگاری را انجام می دهند قرار دهند. همان طور که در مدارک لازم جهت دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نیز ذکر گردید ، متقاضی می بایست دو نسخه از کارت انگشت نگاری را ارائه نمایید.

لیست مراکز انکشت نگاری در کانادا

Local police service
The Royal Canadian Mounted Police -RCMP
An RCMP-accredited fingerprint company: see details below

Canadian Corps of Commissionaires
        Phone: 1-877-322-6777

ClearNeed Information Systems In
        Toll Free: 1-866-464-2700

East West Fingerprinting and ID Services Ltd
        Phone: 1-604-593-5361

Gambit ID
        Phone: 1-877-870-0104

Global ID Services
        Phone: 1-613-237-9061

National Pardon Centre
        Toll Free: 1-866-242-2411
       Toronto: 1-416-477-1110
        Montreal: 514-842-2411
Reliability Screening Solutions Inc

        Toll Free: 1-866-299-4734
        Ottawa: 613-216-1888

The Fingerprint Room Inc
        Richmond, BC Office: 604-447-2485
        Calgary, AB Office: 587-352-9988

XL-ID Solutions -formerly Excellium
        Toll Free: 1-844-476-0250
       Montreal: 1-514-360-4550 ext. 101

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

گروه و کانال تلگرامی مهاجرت به کانادا
گروه و کانال تلگرامی مهاجرت به کانادا
گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا
گواهی عدم سوء پیشینه برای سفارت کانادا