ویزای کانادا

ویزای کار کانادا

اخذ ویزای کار کانادا

آنچه در این مقاله می خوانید:

ویزای کار کانادا و مهاجرت از طریق ویزای کار یکی از درخواست های متقاضیان دریافت اقامت کانادا می باشد. با توجه به اینکه این کشور جزو هفت کشور بزرگ اقتصادی بوده و اقتصاد این کشور همواره با رشد همراه بوده ، موقعیت ها و فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد . از آنجایی که کار در کانادا نیاز به اخذ مجوز کار دارد ، متقاضیان کار در کانادا در صورت داشتن شرایط یکی از انواع ویزای کار، می توانند در این خصوص اقدام نمایند . متقاضیانی اخذ ویزای کار کانادا همواره سوال های مشترکی را در این خصوص دارند. این سوال های عبارتند از: چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟ گرفتن ویزای کار کانادا تضمینی امکان پذیر است؟ ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ گرفتن ویزای کار کانادا بدون مدرک تحصیلی ممکن است؟ ویزای کار کانادا چند ساله است؟ ویزای کار کانادا چند ساله است؟ شرایط ویزای کار کانادا چیست؟ مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا چیست ؟ هزینه ویزای کار کانادا چقدر است؟ شرایط سنی ویزای کار کانادا چگونه است؟ ویزای کار کانادا چقدر طول می کشد؟ دریافت ویزای کار کانادا برای ایرانیان چگونه است؟ محاسبه امتیازبندی ویزای کار کانادا چگونه است؟ مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰ چیست؟ مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا چقدر است؟ در ادامه به بررسی هر یک از سوال های فوق می پردازیم.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار
———————————————-
Get a work permit

انواع ویزای کار کانادا

هر فردی که مقیم و یا شهروند کانادا نمی باشد و جهت کار در کانادا می بایست جهت اخذ ویزای کار کانادا اقدام نماید . شرایط سنی ویزای کار ، مدارک مورد نیاز و هزینه آن با توجه به نوع ویزای کار متفاوت می باشد . متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا می بایست با توجه به شرایط خود یکی از راه های زیر را برای اخذ مجوز کار در کانادا انتخاب نمایند .

ویزا و مجوز کار بر اساس تاییدیه وزارت کار

متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا در این روش می بایست از یک کارفرما در کانادا جاب آفر ( پیشنهاد کاری ) داشته باشند تا بتوانند جهت اخذ ویزای کار موقت از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ESDC اقدام نمایند .

کارفرما در این روش می بایست جهت اخذ کد LMIA از سازمان ESDC اقدام نماید . در این حالت کارفرما در صورتی موفق به دریافت این گواهی می گردد که ثابت نماید برای آن شغل و تخصص هیچ شهروند و یا مقیم دائمی در کانادا وجود ندارد .

ویزای کار کانادا بدون نیاز به تاییدیه وزارت کار

در برخی موارد خاص ممکن است ویزای کار بدون نیاز به گواهی LMIA صادر گردد . در این خصوص مسئولین ویزای کانادا در ارزیابی صدور و یا عدم صدور ویزای کار بدون مجوز LMIA دارای اختیار هستند.

در این روش فوایدی که فرد خارجی برای کانادا می تواند داشته باشد می بایست قابل توجه و شاخص باشد . در این خصوص ماموران از اظهارات متخصصان قابل اعتماد و برجسته در حوزه کاری فرد متقاضی در کانادا استفاده می نمایند . در این زمینه سوابق کاری فرد متقاضی می تواند شاخص خوبی برای موفقیت پرونده ویزای او باشد .

ارزیابی شرایط متقاضی ویزای کار بر اساس منافع اجتماعی یا فرهنگی

 • داشتن سابقه تحصیلی عالی که نشان دهنده دانش و مهارت فرد در حوزه تخصصی خود می باشد .
 • داشتن جوایزهای بین المللی و یا حق ثبت اختراع
 • مدارکی از سابقه کاری فرد از کارفرمای قبلی و یا فعلی که نشان دهنده تجربه بالای فرد متقاضی در مهارت شغلی خود برای حداقل ۱۰ سال می باشد .
 • مدارک عضویت در سازمان هایی که افراد برای عضویت در آن ها باید دارای مزیت و برتری های خاص باشد .
 • نقش پیشرو فرد متقاضی در یک سازمان با شهرت قابل توجه
 • مدارکی از دستاوردهای علمی و تحقیقی در رشته تحصیلی
 • ارائه مدارک و مستند اتی که مبنی بر به رسمیت شناختن موفقیت و دستاوردهای مهم فرد متقاضی توسط سازمان های دولتی یا انجمن های حرفه ای و تجاری

دریافت ویزای کار کانادا بوسیله انتقال درون شرکتی

در این روش کسب و کار های بین المللی که دارای یک شرکت مادر ، شعب و شرکتهای فرعی با وابسته در کانادا می باشد ، می توانند جهت کارمندان کلیدی خود در خارج از کانادا درخواست ویزای کار نمایند . در این روش متقاضیان ویزای کار کانادا نیاز به داشتن کد LMIA ندارند .کارکنان انتقالی می بایست حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شرکت خارجی را داشته باشند و برای موقعیت شغلی همانند کاری که در آنجا انجام می دادند ، به شرکت وابسته در کانادا انتقال یابند .

شغل پیشنهادی می بایست در کانادا در یکی از سه طبقه بندی زیر باشد :

 • اجرایی: نیروی کاری که به طور عمده مدیریت شرکت یا بخش عمده ای از آن را به عهده داشته باشد.
 • مدیریت ارشد: نیروی کاری که همه یا بخشی از شرکت را مدیریت کرده و بر کار سایر مدیران و کارمندان متخصص نظارت و کنترل دارد.
 • دانش تخصصی: نیروی کاری که دانش تخصصی در مورد محصولات یا خدمات شرکت یا سطح بالایی از تخصص در حوزه فرآیندها ی سازمان داشته باشد.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

مطابق قوانین کانادا تمامی دانشجویان بین المللی که در موسسات آموزشی تحصیل کرده اند که شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل را دارند می توانند در این خصوص اقدام نمایند . مدت زمان ویزای کار کانادا در این حالت معادل طول دوره تحصیلی و حداکثر ۳ سال می باشد . این افراد می توانند با تجربه کار یکسال در کانادا از طریق برنامه هایی از قبیل برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی CEC جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

ویزای کار همسر دانشجو

متقاضیان متاهلی که شرایط ویزای تحصیلی کانادا را داشته و جهت ادامه تحصیل در کانادا اقدام می نمایند ، می توانند جهت همسر خود بصورت همزمان در خواست ویزای کار نمایند .مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ ویزا در این روش در کمتر از ۴ ماه امکانپذیر می باشد . در این حالت همسر دانشجو به اندازه طول دوره تحصیلی دانشجو مجوز کار در کانادا را خواهد داشت . همچنین پس از اتمام دوره تحصیلی دانشجو و اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل ، ویزای کار همسر او نیز مجددا” تمدید می گردد .

در این روش همسر دانشجو که با ویزای کار وارد کانادا شده است نیزمی تواند یکسال پس از کار در کانادا جهت اخذ اقامت از طریق برنامه تجربه کانادایی CEC ، برای خود و همسر دانشجوی خود درخواست اقامت نماید .

مزایای مهاجرت از طریق ویزای کار کانادا

مهاجرت از طریق ویزای کار از طریق ویزاهای موقت که در بالا به آنها اشاره شد و همچنین از طریق ویزاهای اقامت دائم (ویزاهای اسکیل ورکر) امکان پذیر است. هر کدام از روش های فوق مزایای متفاوتی را برای متقاضی به همراه خواهد داشت.

مزایای مهاجرت از طریق ویزاهای موقت کار کانادا

 • ورود به کانادا در کمترین زمان
 • مهاجرت خانوادگی به صورت همزمان
 • برخورداری از فرصت های شغلی متنوع
 • امکان اشتغال در شرکت های معتبر بین المللی
 • دریافت حقوق و دستمزد مناسب
 • افتتاح حساب بانکی در کانادا
 • زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی
 • امکان تحصیل و کار اعضاء خانواده در کانادا
 • امکان تحصیل فرزندان به صورت رایگان در مدارس کانادا
 • ایجاد شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های اقامتی کع پیش نیاز آنها سابق کار در کانادا می باشد.

مزایای مهاجرت از طریق ویزا کار اقامت دائم کانادا

یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ویزای کار اقامت دائم و یا برنامه های اسکیل ورکر می باشد. متقاضیان این ویزای کار کانادا از ابتدای ورود به کانادا کارت PR دریافت می کنند. مزایای این نوع ویزای کاری کانادا به شرح زیر می باشد.

 • زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی
 • مهاجرت خانوادگی به صورت همزمان
 • دریافت اقامت دائم از بدو ورود به کانادا (PR)
 • افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت اعتباری (کردیت کارت) بین المللی
 • استفاده از تسهیلات خدمات درمانی و بیمه رایگان
 • برخورداری از تسهیلات بانکی خرید خانه و غیره
 • امکان تحصیل فرزندان به صورت رایگان در مدارس کانادا
 • امکان دریافت وام های دانشجویی و بورسیه تحصیل در دانشگاه های کانادا
 • کار در شرکت های معتبر بین المللی
 • برخورداری از حق و حقوق شهروندی کانادا
 • اخذ پاسپورت کانادایی پس از ۳ سال زندگی در کانادا

شرایط اخذ ویزای کار کانادا

علاوه بر شرایط اخذ ویزای کار کانادا که در بالا به آن اشاره شد، راه های دیگری نیز جهت گرفتن ویزای کار کانادا وجود دارد. افرادی که تمایل به دریافت ویزای کار کانادا را دارند، می توانند با توجه به تخصص و مهارت خود برای یکی از برنامه های ویزای کار تنظیم شده در کانادا اقدام کنند. اکثر ایالت های کانادا با توجه به نیاز های منطقه ای خود دارای ویزاهای مختلفی جهت کار و زندگی در کانادا هستند. هر یک از این ویزاها دارای شرایط خاص خود می باشد. امتیازبندی ویزای کار کانادا و مدت زمان صدور ویزای کار کانادا، در هر یک از این برنامه ها متفاوت می باشد. برخی از ویزاهای کاری کانادا نیاز به جاب آفر دارند و برخی از آنها نیز بدون نیاز به پیشنهاد کار هستند. دو نمونه از محبوت ترین ویزاهای کاری کانادا که نیاز به جاب آفر ندارند به شرح زیر هستند.

شرایط گرفتن ویزای کار کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال

گرفتن ویزای کاری از طریق اسکیل ورکر فدرال یکی از برنامه های محبوب مهاجران می باشد. سریع ترین راه اخذ ویزای کار کانادا از این طریق امکان پذیر است. مدت زمان صدور ویزای کاری کانادا از طریق این برنامه، کمتر از یکسال انجام می گردد. گرفتن این ویزای کار کانادا بدون نیاز به جاب آفر می باشد. افرادی که شرایط اخذ ویزای کار را از طریق اسکیل ورکر فدرال داشته باشند و موفق به دریافت ویزا شوند پس از ورود می توانند جهت اخذ اقامت دائم PR اقدام نمایند. شرایط عمومی این برنامه مهاجرتی به شرح زیر است.

 • سن : حداکثر ۳۳ سال
 • تحصیلات: حداقل فوق لیسانس
 • سابقه کاری: حداقل ۳ سال
 • مدرک زبان: شنیداری: نمره ۸، گفتاری:نمره ۷، نوشتاری:نمره۷، خواندن:نمره۷

افراد متاهلی که قصد گرفتن ویزای کاری از این طریق را دارند، همسر آنها نیز باید شرایط زیر را داشته باشد.

 • مدرک تحصیلی : حداقل لیسانس
 • مدرک زبان: شنیداری: نمره ۵، گفتاری:نمره۵، نوشتاری:نمره۵، خواندن:نمره۴

افرادی که از طریق این نوع ویزا وارد کانادا می شوند پس از ۳ سال کار و زندگی در کانادا می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا اقدام کنند. هزینه اخذ ویزای کاری کانادا از طریق فدرال به شرح زیر می باشد.

هزینه ویزای کار کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال ۲۰۲۰هزینه به دلار کانادا
هزینه ویزای کار برای نفر اصلی پرونده۱۳۲۵ دلار کانادا
هزینه ویزای همراه ( همسر متقاضی اصلی۱۳۲۵ دلار کاناد
هزینه ویزای فرزند ( به ازای هر فرزند)۲۲۵ دلار
عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به نحوه پیدا کردن کار در کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


شرایط اخذ ویزای کار کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر استانی ساسکاچوان

اخذ ویزای کاری کانادا از طریق اسکیل ورکر ساسکاچوان یکی از روش های گرفتن ویزای کار استرالیا از طریق استانی می باشد. دریافت ویزای کار کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان نیز بدون نیاز به جاب آفر امکان پذیر است. مدت زمان صدور ویزای کار کانادا از طریق ساسکاچوان تقریبا” دو سال می باشد. شرایط سنی ویزای کار کانادا از طریق ساسکاچوان، از ۱۸ تا ۵۰ سالگی می باشد، ولی با توجه به رقابتی بودن این ویزا، افرادی که در محدوده سنی ۲۲ تا ۳۴ سالگی می باشند، بیشترین امتیاز را کسب خواهند کرد. متقاضیان این ویزای کاری باید با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰ در ایالت ساسکاچوان و با در نظر گرفتن دیگر شرایط مورد نیاز اقدام کنند. به طور کلی حداقل شرایط اخذ ویزای کار کانادا از طریق ساسکاچوان به شرح زیر می باشد.

 • سن : حداکثر ۳۴ سال
 • تحصیلات: حداقل فوق لیسانس
 • سابقه کاری: حداقل ۱۰ سال ( مرتبط با رشته تحصیلی )
 • مدرک زبان: شنیداری: نمره ۷٫۵، گفتاری:نمره ۶٫۵، نوشتاری:نمره ۶٫۵، خواندن:نمره ۶٫۶

افرادی که از این طریق برای دریافت ویزای کاری کانادا اقدام می کنند، پس از ورود به کانادا موفق به دریافت اقامت دائم PR می شوند. این افراد پس از ۳ سال زندگی و کار در کانادا، تابعیت و پاسپورت کانادا را دریافت می کنند.

هزینه ویزای کاری کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان، ۳۵۰ دلار می باشد.

ویزای کار کانادا از طریق اکسپرس اینتری Entry Express

گرفتن ویزای کاری کانادا از طریق اکسپرس اینتری یکی از روش های سریع دریافت ویزای کار کانادا می باشد. سیستم اکسپرس اینتری، یک سیستم امتیازبندی است که برخی از ویزاهای اقامت دائم کانادا ( برنامه های اسکیل ورکر) بر اساس آن تنظیم شده است. این جدول امتیاز بندی بر اساس فاکتور های سن، تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان طراحی و تنظیم شده است. گرفتن ویزای کاری کانادا از این طریق، نیازمند کسب امتیاز لازم از سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری می باشد. متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کاری اقامت دائم کانادا شوند از ابتدای ورود به این کشور کارت PR دریافت می کنند. اعضاء خانواده این افراد می توانند در کانادا کار و یا تحصیل نمایند. تحصیل فرزندان این افراد در مدارس کانادا رایگان می باشد.

ویزاهای مهاجرت کاری فدرال و برخی از ویزاهای مهاجرت کاری استانی از این سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری استفاده می کنند. متقاضیان اخذ ویزای کاری کانادا از طریق استانی باید علاوه بر کسب امتیاز در سیستم اکسپرس، شرایط ویزای کاری اقامت دائم ایالتی را نیز داشته باشند. برخی از ویزاهای کاری ایالتی کانادا از قبیل: ویزای کاری فدرال، ساسکاچوان، نوااسکوشیا، منیتوبا، بریتیش کلمبیا و غیره می باشند.

اخذ ویزای کار از طریق جاب آفر

اخذ ویزای کار کانادا از طریق جاب آفر یکی دیگر از راه های دریافت ویزای کاری کانادا می باشد. دریافت جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی می تواند گرفتن اقامت دائم کانادا را برای متقاضیان هموار کند. پیش نیاز اکثر برنامه های اقامتی کانادا، داشتن سابقه کار در کانادا می باشد. دریافت جاب آفر کاری در کانادا می تواند زمینه داشتن سابقه کار در کانادا را برای متقاضیان فراهم نماید. این متقاضیان می توانند از این طریق پس از کسب سابقه کار در کانادا برای یکی از برنامه های اقامتی واجد شرایط اقدام کنند.

گرفتن جاب آفر در کانادا در برخی از برنامه های مهاجرتی کانادا از جمله سیستم اکسپرس اینتری دارای امتیاز می باشد. متقاضیانی که موفق به دریافت جاب آفر شوند با کسب امتیاز در این برنامه های اقامتی، می توانند به صورت مستقیم برای دریافت اقامت دائم PR اقدام کنند. دریافت پیشنهاد کاری در کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است. شناسایی بازار کار و شرکت های فعال در زمینه تخصص و حرفه خود، ارسال رزومه کاری، مصاحبه آنلاین و یا استفاده از سایت های شرکت های جستجوی کار در کانادا می تواند جهت دریافت جاب آفر به متقاضیان کمک نماید. برخی از شرکت های جستجوی کار در کانادا به شرح زیر می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت این شرکت ها، فرصت های کاری موجود در کانادا و متناسب با تخصص خود را جستجو و شناسایی نمایند.

 • Jobboom
 • Career Builder
 • Eluta
 • Glassdoor
 • Monster
 • Career Builder
 • employquebec
 • Indeed

بیشتر بخوانید: چک لیست مهاجرت به کانادا؛ لیست ضروری‌ترین لوازم برای مهاجرت به کانادا

ویزای کار از طریق برنامه تجاری یا اینوستمنت

ویزای کار از طریق برنامه تجاری یا اینوستمنت نیز یکی دیگر از راه های ورود به کشور کانادا می باشد. کانادا دارای ویزاهای متنوع کاری سرمایه گذاری و اینتوستمنت می باشد. هر یک از ایالت های کانادا دارای ویزای کاری سرمایه گذاری مختص خود می باشند. این نوع ویزای کاری کانادا، مناسب سرمایه گذاران، کارآفرینان، صاحبان صنایع و کسب و کار و مدیران ارشد بیزینس های موفق می باشد. متقاضیان ویزای کاری سرمایه گذاری کانادا نیز می توانند به صورت خانوادگی و همزمان جهت ورود به کانادا اقدام کنند.

ویزاهای کاری تجاری و سرمایه گذاری کانادا به دو نوع ویزای موقت و ویزای اقامت دائم می باشد. افرادی که برای ویزای تجاری موقت کانادا اقدام می کنند پس از انجام تعهدات مربوط به ویزای کاری موقت، می توانند برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند. افراد دارنده ویزای کاری تجاری دائم کانادا، از ابتدای ورود به کانادا کارت اقامت دائم PR دریافت می کنند.

امتیاز بندی ویزای کاری کانادا

امتیاز بندی ویزای کار کانادا بر پایه فاکتور هایی از قبیل: سن، تحصیلات، سابقه کار، مدرک آیلتس و فاکتورهای انطباق پذیری تنظیم شده است. شرایط محاسبه امتیاز بندی ویزای کار کانادا در ایالت های مختلف، متغیر می باشد. امتیازبندی ویزای کاری کانادا در برنامه فدرال و سیستم اکسپرس اینتری به شرح زیر می باشد.

امتیاز تحصیلات

متقاضیان ویزای کاری اکسپرس اینتری، جهت کسب امتیاز از مدرک تحصیل خود، باید مدرک تحصیلی خود را از طریق سازمان WES ارزیابی کنند. حداکثرکسب امتیازاز مدرک تحصیلی ۲۵ امتیاز برای مقطع دکتری می باشد.

امتیاز مدرک زبان

زبان رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسه می باشد. متقاضیان می توانند در صورتی که به هر دوزبان آشنا هستند یکی از آن ها را به عنوان زبان اول انتخاب نموده و حداکثر ۲۴ کسب نمایند.

امتیاز زبان دوم

در صورتی که افراد؛ در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه مهارت داشته باشند، می توانند از مهارت زبان دوم نیز حداکثر ۴ امتیاز کسب نمود.

امتیاز سابقه کار

متقاضیان در جدول امتیاز بندی ویزای کار کانادا، با توجه به میزان سابقه کار خود می توانند امتیاز کسب نمایند. حداکثر امتیاز برای سابقه کار ۱۵ و برای تجربه کاری ۶ سال و به بالا می باشد.سابقه کار متقاضی باید در لیست طبقه بندی مشاغل کانادا در یکی از ناک های شغلی NOC 0,A,B باشد.

امتیاز فاکتورهای انطباق پذیری

متقاضیان می توانند از طریق همسر و یا خودشان از فاکتورهای انطباق پذیری نیز حداکثر ۱۰ امتیاز کسب نمایند . مدرک تحصیلی همسر، مدرک زبان همسر و همچنین داشتن خویشاوندان درجه یک در کانادا از فاکتورهای انطباق پذیری می باشد.

امتیاز سن

متقاضیان ویزای کاری کانادا با توجه به شرایط سنی خود یمی توانند امتیاز کسب کنند. حداکثر امتیاز سن ۱۲ و برای سنین ۱۸ تا ۳ سال می باشد.

امتیاز جاب آفر

افرادی که دارای جاب آفر باشند می توانند از این قسمت امتیاز کسب نمایند. داشتن پیشنهاد کاری از کانادا ۱۰ امتیاز در این جدول امتیاز بندی دارد.

محاسبه امتیاز ویزای کاری کانادا
جهت اطلاع از جزئیات امتیاز بندی ویزای کاری کانادا و محاسبه امتیاز خود، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کار کانادا با توجه به نوع ویزا و برنامه انتخابی متفاوت می باشد. مدارک عمومی ویزای کاری به شرح زیر می باشد.

 • پاسپورت متقاضی و اعضاء خانواده با تاریخ معتبر
 • نامه سابقه کار بهمراه ترجمه رسمی
 • گواهی پزشکی ( مدیکال چک)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزا
 • تمکن مالی بانکی متناسب با نوع ویزا برنامه انتخابی
 • ارائه مدرک زبان
 • تاییدیه جاب آفر LMIA (در صورت نیاز)
بررسی روش های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و کار
جهت آشنایی با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و حرفه، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

شرایط سنی ویزای کار کانادا

شرایط سنی ویزای کار کانادا با توجه به نوع ویزا متفاوت می باشد. هر یک از ویزاهای کاری کانادا در فدرال و یا ایالت ها شرایط سنی خاص خود را دارند. در اکثر ویزاهای کاری اسکیل ورکر کانادا بهترین برای محدوده سنی های مختلف، امتیاز مشخصی تعیین شده است. هر چه سن متقاضی پایین تر باشد از امتیاز بالاتری برخوردار است.بهترین شرایط سنی برای ویزای کار کانادا بخصوص ویزاهای کاری اقامت دائم (اسکیل ورکر)، محدوده سنی تا حداکثر ۳۴ سال می باشد. افرادی که سن آنها بیشتر از ۳۴ سال می باشد، می توانند برای ویزاهای کاری موقت کانادا اقدام کنند. یکی از راه های اخذ ویزای کاری موقت، ویزای کار پس از تحصیل می باشد. همچنین افراد متاهلی که برای تحصیل در کانادا اقدام می کنند، همسر آنها می تواند جهت اخذ ویزای کار کانادا درخواست نماید. این افراد پس از کار در کانادا می توانند از طریق برنامه هایی که پیش نیاز آن ها سابقه کار کانادایی می باشد، جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط فرصت های شغلی و جاب آفر در کانادا در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه ویزای کار کانادا با توجه به نوع برنامه انتخابی و با توجه به ایالت مربوطه متفاوت می باشد. متقاضیان باید با توجه به شرایط خود مناسب ترین ویزای کاری را انتخاب نمایند. هزینه ویزای کار کانادا در ایالت های مختلف به شرح زیر می باشد.

نام ایالتهزینه ویزای کار کانادا از روش های اسکیل ورکر
Quebec798 دلار
Saskatchewan350 دلار
British Columbia700 دلار
Ontario1500 تا ۲۰۰۰ دلار
Nova Scotiaبدون نیاز به اپلیکیشن فی
Alberta بدون نیاز به اپلیکیشن فی
New Brunswick250 دلار
Manitoba500 دلار
Prince Edward300 دلار
Newfoundland & Labrador250 دلار

هزینه های فوق، هزینه های ایالتی ویزای کار کانادا می باشد. همه افرادی که برای این ویزاهای کاری اقدام می کنند باید هزینه مربوط به فردال را نیز جداگانه پرداخت نمایند. هزینه فدرال برای هر نفر ۱۳۲۵ دلار و برای فرزندان ۲۲۵ دلار کانادا می باشد.

تمدید ویزای کار کانادا

تمدید ویزای کار کانادا با توجه به شرایط نوع ویزای دریافتی متفاوت می باشد. به عنوان مثال ویزای کار موقت کانادا که برای همسر دانشجویان درخواست می گردددر ابتدا به اندازه دوره تحصیلی دانشجو معتبر می باشد و پس از آن به اندازه میزانی که به دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی ویزای کار داده می شود، ویزای کار همسر وی نیز قابل تمدید است. تمدید ویزای کار اقامت دائم کانادا نیز امکان پذیر می باشد. با توجه اینکه این افراد کارت PR دارند، در صورتی که در ۵ سال اول کمتر از ۳ سال در کانادا زندگی کرده باشند، کارت PR آن ها برای یک دوره ۵ ساله دیگر تمدید می گردد. این افراد باید در این فرصت مجدد داده شده ۳ سال در کانادا زندگی کرده باشند و سپس برای دریافت پاسپورت کانادایی اقدام کنند.

مدت زمان صدور ویزای کار کانادا

مدت زمان صدور انواع ویزای کار کانادا با توجه به نوع ویزا متغیر می باشد. مدت زمان صدور ویزای موقت کاری کانادا از قبیل ویزای کار همسر دانشجو حداکثر ۴ ماه می باشد. مدت زمان صدور ویزای اقامت دائم کانادا نیز با توجه به نوع برنامه اقامتی متفاوت می باشد. مدت زمان صدور ویزای کاری اقامت دائم فدرال (اسکیل ورکر فدرال)، حداکثر یک سال می باشد. مدت زمان ویزاهای اقامت دائم استانی معمولا” حداکثر ۲ سال می باشد.

ریجکت ویزای کار کانادا و نحوه اعتراض به آن

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کار کانادا با توجه به انواع ویزای کار کانادا متفاوت می باشد. به عنوان مثال نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کاری موقت همسر دانشجویان بین المللی، در ابتدا نیازمند دریافت نوت افیسر می باشد. سپس با بررسی ایرادات گرفته شده، متقاضی باید مجددا” تشکیل پرونده داده و با رفع ایرادات مطرح شده مجددا” هزینه اپلیکیشن ویزای کاری کانادا را پرداخت و سابمیت نماید. اعتراض به ریجکت ویزای کاری اقامت دائم کانادا ( برنامه ای اسکیل ورکر کانادا) با توجه به نوع ایرادات مطرح شده در برخی موارد امکانپذیر است. با توجه به حساسیت پرونده های ویزای اقامت دائم کانادا، تغییر نتیجه این ویزاها در صورت ریجکت شدن کمی مشکل می باشد. در مواردی که پرونده به خاطر ارائه اسناد جعلی و نادرست ریجکت شده باشد تغییر نتیجه ویزا تقریبا” غیر ممکن و متقاضی برای ۳ تا ۵ سال از ورود به کانادا منع می گردد. در صورتی که پرونده ویزا به علت ارسال مدارک ناقص و یا تکمیل ناقص فرم های مربوطه باشد، با توجه به نظر آفیسر پرونده امکان پذیر می باشد.

ویزای کاری کانادا و مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰

اداره مهاجرت فدرال، با توجه به لیست طبقه بندی مشاغل کانادا، تخصص های مورد نیاز این کشور را از طریق جدول امتیاز بندی اکسپرس اینتری انتخاب می کند. استاندارد طبقه بندی مشاغل در کانادا به شکل زیرمی باشد.

این فهرست که به نام لیست ناک شغلی معروف است، دارای پنج سطح ۰ و A ، B ، C ، D است. این طبقه بندی بر اساس مهارت لازم در هر شغل تعیین می‌شود.

ناک شغلی ۰: این دسته مربوط به مشاغل مدیریتی مثل مدیر رستوران، مدیر معدن یا حتی کاپیتان‌های کشتی‌های ماهیگیری و غیره، جزو این دسته قرار دارند.

ناک شغلی A: این دسته شامل شغل‌هایی می‌شود که نیاز به مدرک دانشگاهی دارد مثل پزشکی، مهندسی، معماری و غیره

ناک شغلی B: در صورتی که قصد دارید سرآشپز یک رستوران شوید یا در زمینه لوله کشی فعالیت کنید، شغل شما در این سطح است. این سطح، شغل‌هایی را شامل می‌شود که اغلب تخصصی هستند و نیاز به مدرک دیپلم یا کارآموزی در این زمینه دارند مثل برق‌کشی.

ناک شغلی C: در این دسته مشاغلی قرار می‌گیرد که نیاز به مدرک دبیرستانی دارند یا آموزش مخصوصی را در زمینه خاصی مثل رانندگی ماشین‌های سنگین، قصابی یا مشاغلی از این دست گذراندند.

ناک شغلی D: این نوع متعلق به شغل‌هایی است که نیاز به آموزش لازم دارند و اغلب زحمت زیادی دارند. مثل کارگران نظافتی یا گارسون وغیره

بر اساس استاندرد طبقه بندی فوق، ناک های شغلی ۰ ،A  و B را در سطح مشاغل حرفه‌ای و تخصصی دسته‌بندی کرده است.

اداره مهاجرت ایالت های مختلف کانادا نیز با هماهنگی و تایید اداره مهاجرت فدرال در طول سال مشاغل مورد نیاز منطقه خود را ارزیابی و منتشر می کند. هر ایالت با توجه به نیازهای خود لیست حرفه های مورد نیاز خود بصورت جداگانه منتشر می کند.

میزان حقوق و دستمزد ماهیانه کار در کانادا

آگاهی از میزان حقوق ودرآمد ماهانه در کانادا می تواند نقش مهمی جهت تصمیم گیری برای اخذ ویزای کاری کانادا داشته باشد. بر اساس آخرین آمار بدست آمده از سال ۲۰۲۰، میانگین درآمد سالیانه در کانادا ۷۱٫۷۰۰ دلار کانادا است. مقدار حقوق کاری کانادا با توجه به تخصص، مهارت و سابقه کاری افراد می تواند متفاوت باشد. پایین ترین سطح حقوق ماهیانه کار در کانادا در حدود ۱۹۰۰ دلار کانادا جهت کارهای عمومی و بدون نیاز به تخصص است.

ویزای کار کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

یکی از فاکتورهای مهم جهت تصمیم گیری برای گرفتن ویزای کاری، آگاهی از نرخ بیکاری کانادا است. نرخ بی کاری در کانادا مطابق آخرین آمار ارائه شده کمتر از ۵ درصد بوده است.  موقعیت جغرافیایی کانادا، هم مرز بودن با کشور آمریکا، وجود شعبه های مختلف شرکت های بین المللی در کانادا و گسترش کسب و کارهای جدید در این کشور باعث بوجود آمدن فرصت های شغلی جدید شده است و این امر درکاهش نرخ بیکاری همواره نقش بسزایی داشته است.

ویزای کاری و دریافت تابعیت و پاسپورت کانادا

کانادا کشوری مهاجر پذیر است و برنامه های متنوعی جهت ارائه اقامت و تابعیت دارد. متقاضیان ویزای کاری با توجه به نوع ویزای دریافتی می توانند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کانادایی اقدام کنند. افرادی که از طریق ویزای کاری پس از تحصیل، ویزای کار همراه و یا برخی از جاب آفرها در کانادا مشغول کار و زندگی هستند می توانند با در نظر گرفتن برنامه های اقامتی کانادا که پیش نیاز آنها داشتن سابقه کار در کانادا است، ابتدا جهت اخذ اقامت دائم اقدام کنند و پس از ۳ سال زندگی در کانادا برای دریافت پاسپورت درخواست نمایند. افرادی که از طریق ویزاهای کاری اسکیل ورکر وارد کانادا می شوند از همان ابتدا موفق به دریافت اقامت دائم می شوند و سپس پس از ۳ سال زندگی در کانادا جهت دریافت پاسپورت کانادایی اقدام می کنند.

مشاوره اخذ ویزای کار کانادا از یوکن

موسسه مهاجرتی یوکن به شماره ۲۲۷۴۳۸۸۷۸۶ تحت عنوان UCAN IMMIGRATION SERVICES در کانادا به ثبت رسیده است. از آنجایی که مهاجرت فرایند پیچیده ای داشته و قوانین مهاجرتی روز به روزتغییر می نماید، این مجموعه با سالهای تجربه در امور مهاجرت،همواره تلاش می نماید با توجه به شرایط متقاضیان مناسب ترین راه را برای آنها انتخاب و آنها را با تمامی جوانب و آثار آن آشنا سازد تا بر این اساس بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا، خانم نازنین بیتاژیان، آماده ارائه خدمات مهاجرت و اقامت کانادا از طریق ویزای کار کانادا، اخذ انواع ویزاهای سرمایه گذاری، تحصیلی و توریستی می باشد.

مشاوره با وکیل رسمی مهاجرت
وکیل موسسه یوکن در کانادا آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با وکیل رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم ؟

ویزای جستجوی کار کانادا از راه های متنوعی امکان پذیر است. کانادا دارای انواع ویزای کار می باشد. متقاضیان می توانند با جستجوی کار از طریق اینترنت و یا ارتباط با کارفرمایان کانادا، با توجه به تخصص خود اقدام به گرفتن جاب آفر از کانادا کرده و سپس جهت گرفتن ویزای کار کانادا اقدام کنند

آیا تبدیل ویزای کار به اقامت دائم کانادا امکان پذیر است؟

بله، پیش نیاز اکثر برنامه های اقامتی کانادا داشتن سابقه کار در کانادا می باشد. متقاضیانی که با ویزای کاری کانادا به این کشور ورود می کنند می توانند برای یکی از برنامه های اقامتی واجد شرایط اقدام کنند.

آیا گرفتن ویزای کاری کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

گرفتن ویزای کار کانادا بدون مدرک زبان بستگی به نوع ویزای کاری دارد. به عنوان مثال ویزای کار کانادا جهت همسر دانشجویان نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد. ولی متقاضیان انواع ویزای کار کانادا باید این نکته توجه داشته باشند که جهت پیدا کردن کار در کانادا باید از سطح زبان مطلوبی برخوردار باشند.

آیا گرفتن ویزای کار کانادا تضمینی از طریق موسسات مهاجرتی امکان پذیر است؟

گرفتن ویزای کاری کانادا و یا هر نوع ویزای دیگر به صورت تضمینی امکان پذیر نمی باشد. چرا که تصمیم گیرنده نهایی در خصوص همه پرونده های ویزاهای کانادا افسر مهاجرت می باشد و هیچ چیز از قبل قابل پیش بینی نیست. متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا باید همانند دیگر افرادی که موفق به اخذ ویزای کار کانادا شده اند، متناسب با شرایط خود بهترین مسیر را انتخاب و با ریسک های پیش رو اقدام نمایند تا نتیجه پرونده ویزای آنها مشخص گردد.

ویزای همراه کاری کانادا چگونه است؟

ویزای همراه کاری کانادا بستگی به نوع پرونده ویزای متقاضیان متفاوت است. به عنوان مثال افراد متاهل، در صورتی که یک نفر برای ویزای دانشجویی اقدام نماید، همسر دانشجو می تواند برای گرفتن ویزای همراه کاری کانادا اقدام نماید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. مینا گفت:

  سلام من مینا هستم مجرد ۴۵ ساله با مدرک فوق دیپلم در نرم افزار کامپیوتر و بی از ده سال سابقه در خیاطی میخواستم بپرسم آیا روشی برای مهاجرت با شرایط من هست؟

  1. admin گفت:

   متاسفانه شما امتیاز سن رو از دست دادید و نمی تونید برای برنامه های اسکیل ورکر اقدام کنید. ویزای کار هم نیاز به داشتن جاب آفر داره.

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا
سوپر ویزای کانادا چیست و چه شرایط و مدارکی نیاز دارد؟
سوپر ویزای کانادا چیست و چه شرایط و مدارکی نیاز دارد؟