مهاجرت به کانادا

اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا ، هزینه زایمان در کانادا

اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا

اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا و هزینه زایمان در کانادا یکی از موضوعاتی ست که متقاضیان مهاجرت به کانادا بررسی می نمایند . تغییر برنامه های مهاجرتی ، از دست دادن امتیاز سن و یا دیگر فاکتورهای برنامه های مهاجرتی ، موجب انتخاب دیگر روش های اخذ اقامت کانادا شده است . مطابق قانون مصوب که سال ۱۹۹۷ پایه گذاری شده ، هر فردی که از تاریخ ۱۵ فوریه درون خاک کشور کانادا متولد شود میتواند از پاسپورت کانادایی برخوردار باشد .

اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا
————————————-
Child Birth in Canada

اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا

براساس قانون شهروندی و تابعیت دولت کانادا، نوزادی که در خاک کانادا متولد می شود فارغ از تابعیت مادر و پدر و نیز ماهیت اقامتی آنها در کانادا (چه به صورت قانونی و غیر قانونی) شهروند کانادا محسوب می گردد و از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بدون زندگی در کانادا بهره مند می گردند . قانون تولد فرزند در کانادا نه تنها شامل خاک کانادا بلکه شامل اراضی دریایی و هوایی کانادا نیز می باشد. با توجه به این موضوع ، کودکان مهاجران، پناهندگان و شهروندان کانادا که در حریم دریایی و یا هوایی کانادا متولد شده اند طبق قوانین این کشور به عنوان شهروندان کانادا محسوب می شوند.

کودکان متولد کانادا از بدو تولد ، شهروند کانادا ( سیتیزن ) محسوب می گردند ، این در حالیست که در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و…محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و در این خصوص می بایست حداقل یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد .

افرادی که در یک سازمان خارجی مانند سازمان ملل متحد و یا بعنوان کارمند یک دولت خارجی در کانادا زندگی می کنند در صورتی که در این کشور صاحب فرزند شوند ، فرزندان آنها شهروند این کشور محسوب نخواهد شد .

مزایای تولد کودک در کانادا

مزایای تولد فرزند در کانادا، با ویزای توریستی کانادا به شرح زیر می باشد .

 • دریافت پاسپورت کانادا در بدو تولد کودک
 • امکان تحصیل و کار بدون نیاز به ویزا در اکثر کشورهایی که با کانادا تفاهمنامه در این خصوص دارند ( جهت فرزند در آینده )
 • بچه به دنیا آمده در کانادا برای حفظ پاسپورت کانادا ، نیازی به اقامت و زندگی در کانادا نداشته و مادام العمر شهروند این کشورمی باشد
 • تحصیل رایگان در مدارس کانادا
 • بهره مندی از خدمات پزشکی کانادا بصورت رایگان
 • امکان همراهی یکی از والدین همزمان تحصیل فرزند در مدارس کانادا
 • امکان درخواست اقامت و اخذ ویزای کانادا برای پدر و مادر بعد از سن ۱۸ سالگی مطابق قوانین کانادا

هزینه زایمان و تولد فرزند در کانادا

متقاضیان اقامت والدین از طریق تولد فرزند در کانادا این نکته را مد نظر قرار دهند که هزینه زایمان در صورتی که والدین مقیم کانادا نباشند ، تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و در صورتیکه از بیمه های خصوصی هم استفاده گردد تنها بخش کوچکی از این هزینه ها پرداخت می گردد .

دریافت خدمات بیمه ای برای افراد زیر جهت تولد فرزند در کانادا ارائه می گردد :

 • دانشجویان خارجی که به تحصیل در کانادا مشغول می باشند .
 • افرادی که با ویزای کار در کانادا مشغول به کار می باشند .
 • کارمندان دولتهای خارجی که تابعیت و اقامت کانادا را ندارند .

بیشتر بخوانید: شرایط بیمه خدمات درمانی کانادا

والدینی که اقدام به تولد فرزندشان در کانادا می نمایند ، می توانند بواسطه پاسپورت کانادایی فرزندشان از طریق ویزای مولتی کانادا به این کشوررفت و آمد نمایند و زمانی که فرزند شان به سن ۱۸ سالگی برسد ، می تواند از طریق اسپانسر شیپ فامیلی برای اقامت کانادا اقدام نمایند .

همچنین والدینی که فرزند سیتیزن کانادا دارند در صورت اقدام برای پذیرش تحصیلی کانادا ، شانس بالایی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارند . و در نهایت سابقه تحصیل در کانادا ، شرایط اقدام جهت اخذ اقامت را مهیا می سازد .

کانادا دارای بیش از ۹۰ برنامه مهاجرتی متنوع دارد. قبل از هر چیز شرایط برنامه های مهاجرت به کانادا و هزینه زندگی در کانادا را بررسی نمایید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. مصطفی گفت:

  سلام هزینه های تولد برای انهایی که بیمه ندارن به صورت است یا صفر تا صد زایمان چقدر اب میخوره اگه جواب بدین ممنون میشم

  1. admin گفت:

   سلام
   هزینه تولد فرزند تقریبا ۲۵۰ میلیون می باشد .در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با این مجموعه تماس بگیرید .

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2021
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا 2021
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج