ویزای تحصیلی استرالیا و شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا

بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی استرالیا در سال 2022

استرالیا یکی از مقاصد دانش آموزان و دانشجویان بین المللی می باشد. وجود مدارس و دانشگاه های معتبر بین المللی، فرصت های طلایی شغلی، زندگی در محیطی امن همراه با آرامش و امکان اخذ اقامت پس از تحصیل، باعت محبوبیت این کشور بین دانشجویان و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل شده است. مطابق قوانین مهاجرت استرالیا، پذیرش تحصیلی استرالیا برای همه مقاطع آموزشی ( آموزش متوسطه تا تحصیلات تکمیلی ) جهت متقاضیان مهاجرت تحصیلی به استرالیا امکان پذیر است. دانشجویان ممتاز بین المللی که از کیفیت بالای علمی برخوردار هستند می توانند از کمک هزینه هایی در برخی از مراکز آموزشی استرالیا استفاده نمایند.

استرالیا همواره از لحاظ کیفیت آموزشی بین کشورهای برتر دنیا جای گرفته است. از میان هشت دانشگاه تحقیقاتی برتر استرالیا، تعداد هفت دانشگاه، در رده بندی برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته اند. این هشت دانشگاه عبارتند از: دانشگاه ملبورن، دانشگاه ملی استرالیا (ANU)، دانشگاه سیدنی، دانشگاه UNSW، دانشگاه موناش، دانشگاه کوئیزلند، دانشگاه استرالیا غربی و دانشگاه آدلاید.

فرم مشاوره رایگان
در صورت تمایل به تکمیل فرم ارزیابی رایگان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت شرایط شما را بررسی و نتیجه را به اطلاع خواهند رساند.

ویزای تحصیلی استرالیا Subclass 500

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا (ساب کلاس 500) یکی از راه های ورود برای دانشجویان به این کشور می باشد. استرالیا به دلیل نظام آموزشی نوین و شرایط مناسب کار پس از تحصیل، بسیار مورد توجه دانشجویان سراسر جهان قرار دارد. این کشورهمواره از جمله کشورهای انگلیسی زبان محبوب، برای دانشجویان بین المللی است. متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا باید ابتدا برای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی مدرسه های و یا دانشگاه های استرالیا اقدام کنند. تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه های استرالیا، نیازمند داشتن شرایط ویزای تحصیلی و سنی می باشد. در این مقاله به سوالات شما در خصوص شرایط سنی و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی و اینکه مدت زمان ویزای دانشجویی استرالیا چقدر طول می کشد، می پردازیم.

در ادامه به موضوعات مهم زیر در خصوص ویزای تحصیلی استرالیا می پرداریم.

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا

مطابق با قوانین هر کشور، متقاضیان باید برای تحصیل در موسسات آموزشی آنها شرایط ورود به آن کشور را به عنوان دانشجوی بین المللی داشته باشند. شرایط عمومی اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ( Subclass 500 ) به شرح زیر می باشد.

پذیرش تحصیلی

داشتن پذیرش تحصیلی و ثبت نام در یک دوره آموزشی در استرالیا یکی از موارد ضروری جهت درخواست ویزای دانشجویی استرالیا است. متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک تحصیلی خود را جهت بررسی به موسسه آموزشی انتخابی ارسال و هزینه اپلیکیشن فی آن را پرداخت نماید. هزینه اپلیکیشن فی معمولا”بین 100 تا 200 دلار استرالیا می باشد. دانشجویان باید پس از تایید پذیرش تحصیلی، با پرداخت شهریه ترم اول نسبت به دریافت مدارک ثبت نام قطعی (COE یا Confirmation of Enrolment) از طرف دانشگاه، کالج و یا مدرسه، اقدام کنند.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی استرالیا باید با ارائه صورت حساب بانکی، توانایی مالی خود مبنی بر پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا برای مدت زمان اقامت را اثبات نمایند. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا باید شامل شهریه دانشگاه، هزینه بلیط هواپیما، هزینه زندگی برای حداقل یکسال اقامت در این کشور باشد.

محاسبه تمکن مالی برای ویزای دانشجویی استرالیا دلار استرالیا
هزینه زندگی سالانه به جهت متقاضی ویزای تحصیلی 22.000
هزینه زندگی سالانه برای همسر متقاضی ویزای دانشجویی 7.400
هزینه سالانه زندکی به ازای هر فرزند دانشجو 3.200
هزینه شهریه دانشگاه با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است
هزینه بلیط هواپیما یک نفر با توجه به تعداد اعضای خانواده متغیر است

مثال ) هزینه تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا جهت یک خانواده 3 نفره : 55.500 دلار استرالیا = هزینه زندگی برای یکسال 32.600 دلار+ حداقل هزینه یکسال تحصیلی 19.000دلار+ بلیط هواپیما به ازای سه نفر 4000 دلار

متقاضیان ویزای دانشجویی باید به این نکته توجه نمایند که مبلغ فوق، حداقل وجه تمکن مالی برای درخواست ویزا می باشد. جهت تشکیل پرونده قوی باید تمکن مالی رابیشتر از رقم فوق ارائه نمود.

تسلط به زبان انگلیسی

دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی استرالیا باید با توجه به مقطع تحصیلی خود، تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. و نسبت به ارائه مدارک آیلتس و یا تافل با تاریخ معتبر اقدام کنند.

دانشجویانی که پاسپورت کشورهای نیوزلند، کانادا، آمریکا و انگلستان را داشته و یا در دو سال گذشته یک مدرک تحصیلی از موسسات آموزشی استرالیا دریافت کرده باشند نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

بیمه درمانی

دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی باید جهت طول دوره تحصیلی خود در استرالیا بیمه درمانی مخصوص دانشجویان بین المللی داشته باشند. هزینه بیمه دانشجویی استرالیا حدود 7۰۰ دلار استرالیا در سال است.

ارائه Genuine Temporary Entrant

متقاضیان ویزای دانشجویی باید متنی ارائه نمایند و در این متن قصد خود را مبنی بر تکمیل دوره تحصیلی و سپس بازگشت و استفاده از مهارت خود در کشور مبدا خود اثبات نمایند.

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی متغیر می باشد. تحصیل در استرالیا در تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر می باشد.

شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا برای دانش آموزان

ویزای دانش آموزی استرالیا، مورد تقاضای والدینی ست که این کشور را برای تحصیل کودکان شان انتخاب کرده اند. تحصیل در نظام آموزشی ایده آل، فرصت های شغلی آینده کودکان، رفاه اجتماعی از جمله عواملی ست که والدین را برای اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا ترغیب کرده است. والدین دانش آموزان نیز می توانند بعنوان قیم و گاردین از طریق ویزای همراه دانش آموزی استرالیا (subclass TU-590) ، همراه دانش آموزان در استرالیا زندگی کنند. شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا برای دانش آموزان به شرح زیر می باشد.

 • تحصیل در دبستان : از سن 7 تا 16 سال
 • تحصیل در دبیرستان : از سن 16 تا 18 سال

شرایط سنی ویزای دانشجویی استرالیا برای دانشجویان

 • شرایط سنی ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع لیسانس : 19 تا 21 سالگی
 • شرایط سنی ویزای دانشجویی استرالیا برای مقطع فوق لیسانس : تا 27 سال
 • شرایط سنی ویزای دانشجویی استرالیا برای مقطع دکترا : محدودیت سنی ندارد

اگر چه شرایط سنی معمول تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی به شکلی که در بالا توضیح داده شده است ، ولی متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا در صورتی که شرایط سنی فوق را نداشتند نیز همچنان می توانند جهت تحصیل و ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنند. شرایط سنی تنها یکی از فاکتورهای مورد بررسی توسط افسرهای مهاجرت استرالیا می باشد. متقاضیان دانشجویی با ارائه مدارک و استادی پلن قوی همچنان می توانند جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان باید با ارائه مدرک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا، نسبت به درخواست ویزای دانشجویی اقدام کنند. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده ویزای تحصیلی به شرح زیر می باشد.

 • اصل و کپی پاسپورت دانشجو و دیگر اعضای خانواده همراه
 • ترجمه رسمی شناسنامه دانشجو و دیگر اعضای خانواده همراه
 • ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت متاهل بودن دانشجو)
 • نامه سابقه کار و رزومه دانشجو و همراهان او
 • ارائه مدرک زبان ( برای تحصیل در مدارس استرالیا نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد. )
 • گواهی تمکن مالی بانکی
 • ترجمه رسمی اسناد ملکی متقاضی
 • ترجمه رسمی شناسنامه اسپانسر مالی متقاضی ( در صورت نیاز )
 • ترجمه رسمی تعهدنامه محضری ساپورت مالی متقاضی توسط اسپانسر (درصورت نیاز)
 • اصل ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل فرم های تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی استرالیا
 • اصل پذیرش تحصیلی دانشجو
 • عکس پاسپورتی جهت دانشجو واعضای خانواده همراه
 • رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده ( اپلیکیشن فی ویزای تحصیلی استرالیا )

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

صدور ویزای تحصیلی استرالیا

مدت زمان صدور ویزا به عواملی مختلفی بستگی دارند. فاکتورهایی از قبیل زمان درخواست ویزا، شرایط متقاضی و مدارک ارائه شده می تواند در مدت زمان بررسی و صدور ویزای تحصیلی تاثیر گذار باشد. بصورت نرمال مدت زمان صدور ویزای دانشجویی استرالیا حداکثر 4 ماه می باشد.

مدت زمان ویزای تحصیلی استرالیا

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی و طول دوره تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد.

مدت زمان دوره تحصیلی دانشجو مدت زمان ویزای دانشجویی
دوره های آموزشی بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره مطابق با پایان دوره تحصیلی در استرالیا (نوامبر – دسامبر) اعتبار ویزا تا پانزدهم مارچ سال بعد
​دوره های آموزشی بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر اعتبار ویزا تا دو ماه بعد از پایان دوره تحصیلی
دورهای آموزشی کمتر از ۱۰ ماه اعتبار ویزا تا یک ماه بعد از پایان تحصیل

 • مدت زمان ویزا برای دانشجویان پست دکترا (Postgraduate research students) می‌تواند حداکثر تا ۶ ماه از زمان تعیین شده در جدول فوق بیشتر باشد. این زمان به افرادی که پایان‌نامه دارند تعلق می گیرد.
 • مدت اعتبار ویزا برای دانش‌آموزان مدارس ابتدایی (Primary school-aged students) حداکثر 2 سال می باشد. در شرایطی که یک دانش آموز قصد دارد قبل از دبیرستان در مدرسه ابتدایی ثبت نام کند، افزایش مدت اعتبار ویزا تا پنج سال امکان‌پذیر است.

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به تعداد اعضای خانواده دانشجو متغیر می باشد . متقاضیان به این نکته توجه داشته باشند درصورت رد شدن ویزای دانشجویی، مبلغ پرداخت شده عودت داده نمی شود.

تعداد نفرات پرونده ویزای دانشجویی استرالیا هزینه ویزای تحصیلی استرالیا
متقاضی اصلی پرونده 550 دلار استرالیا
همسر دانشجو 410 دلار استرالیا
فرزندان زیر 18 سال همراه دانشجو 135 دلار استرالیا

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی نحوه گرفتن پذیرش تحصیلی و مدارک مورد نیاز در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان

گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان بر پایه مقطع تحصیلی متقاضی و با شرایطی امکان پذیر است. دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدرسه های استرالیا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس ندارند. تحصیل در دانشگاه های استرالیا مستلزم ارائه مدرک زبان می باشد، اما پذیرش و اخذ ویزای دانشجویی استرالیا بدون مدرک زبان، برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند و یا از نمره مورد نیاز آیلتس برخوردار نیستند با شرایطی میسر است. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان به دو صورت زیر در برخی از دانشگاه های استرالیا امکان پذیر است.

 • در صورتی که زبان دانشجویان غیرانگلیسی زبان، در مدارس متوسطه، انگلیسی بوده و یا اینکه یک دوره تحصیلی را در کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند گذرانده باشند.
 • اخذ پذیرش مشروط ( کاندشنال ) از دانشگاه به شرط گذراندن دوره زبان به عنوان پیش نیاز در استرالیا

ویزای دانشجویی و تحصیلی در مقاطع مختلف استرالیا

ویزای دانش آموزی استرالیا در مقطع مدارس

دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدرسه های استرالیا می توانند در صورت اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا جهت ادامه تحصیل در مدرسه های استرالیا اقدام کنند. متقاضیان ویزای دانش آموزی و تحصیل در مدارس استرالیا باید فردی را بعنوان کاستودین معرفی نمایند. کاستودین می تواند یکی از والدین که همراه دانش آموز است معرفی شود . صورتی که دانش آموز، خانواده های استرالیایی (home stay) را جهت اسکان انتخای کرده، می تواند آنها را بعنوان کاستودین معرفی کند. تحصیل در مدرسه های استرالیا 12 سال می باشد.

ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع کارشناسی

یکی از مدارک های مورد نیاز ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع کارشناسی، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد. متقاضیان ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس باید حداقل نمره آیلتس 6 را داشته باشند. معدل متقاضیان نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم در بررسی مدارک دانشجویان توسط دانشگاه مربوطه است. در صورتی که متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های استرالیا از نظر معدل و یا دانش زبان انگلیسی در سطح مورد قبول از نظر دانشگاه مربوطه باشند، ابتدا باید در دوره های Foundation شرکت کنند. مقطع کارشناسی در استرالیا 4 سال است. دانشجویان این دوره تحصیلی اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان متاهل می توانند با همسر خود جهت دریافت ویزا اقدام کنند.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به موضوعات مختلف تحصیلی از قبیل بورسیه تحصیل رایگان در استرالیا، پذیرش تحصیلی، اخذ ویزای تحصیلی با داشتن گپ تحصیلی و غیره در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع ارشد

وجود رشته های متنوع در مقطع تحصیلی ارشد، امکان کار پاره وقت همزمان با تحصیل و آشنایی با بازار کار و شرکت های بین المللی موجود در استرالیا، موجب افزایش درخواست ویزای دانشجویی در مقطع ارشد استرالیا شده است. داشتن مدرک لیسانس، مدرک آیلتس 6.5 از جمله شرایط ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع ارشد می باشد. دولت استرالیا سالانه بودجه های قابل توجهی را در خصوص انجام پروژه های علمی دانشگاهها ، تحقیق و پژوهش در نظر می گیرد که دانشجویان برتر می توانند با ارائه رزومه و پروژه های تحقیقاتی، شرایط لازم جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری و کار در شرکت های تحقیقاتی این کشور را فراهم کنند.

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری

متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا و ادامه تحصیل در مقطع دکتری استرالیا علاوه بر معدل خوب و نمره آیلتس بالا(IELTS 7)، دارای رزومه ی علمی و تحقیقاتی مناسب باشند. در صورتی که این دانشجوبان دارای رزومه علمی پژوهشی مناسبی باشند، می توانند از بورسیه های متنوعی که برای این مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده، استفاده نمایند. داشتن استاد راهنما نیز یکی دیگر از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع می باشد. دانشجویان در مقطع تحصلی دکترا در استرالیا، اجازه 30 ساعت کار در هفته را خواهند داشت.

ویزای دانشجویی استرالیا و بورسیه تحصیلی

درخواست ویزای دانشجویی با پرداخت شهریه تحصیلی توسط متقاضیان صورت می گیرد. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باید همه هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا را تامین نمایند . افرادی که دارای رزومه تحصیلی و علمی قوی باشند می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلفی که دولت استرالیا تنظیم کرده است، استفاده نمایند. کمک هزینه های تحصیلی به صورت تامین بخشی از هزینه های دانشجو و یا به صورت فول فاند می باشد. اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا اهدا می گردد. کمک هزینه تحصیلی در مقاطع دیگر تحصیلی بسیار کمتر از مقطع دکتری می باشد. بورسیه تحصیلی مقطع دکتری، شرایطی نظیر: مدرک آیلتس (نمره ۷)، مقالات معتبر در ISI، و همچنین تایید یک استاد راهنما و یا سوپروایزر در استرالیا، لازم دارد.

ویزای تحصیلی استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

استرالیا روابط اقتصادی قوی با اکثر کشورهای توسعه یافته دارد. شرکت های بین المللی متعددی در استرالیا مشغول به فعالیت می باشند. اقتصاد رو به رشد این کشور سالانه موقعیت های شغلی متنوعی را بوجود آورده است. فعالیت در این شرکت ها نیاز به داشتن تخصص و مهارت مورد نیاز کارفرما می باشد. گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا، امکان کار پاره وقت را در این شرکت های بین المللی برای دانشجویان مهیا می کند. دانشجویان ضمن کارآموزی و کار در حین تحصیل در این بازار بین المللی، می توانند تجربه و شناخت کافی نسبت به این شرکت ها پیدا کرده و زمینه اشتغال در این شرکت ها را پس از فارغ التحصیلی برای خود مهیا کنند.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

مزایای ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا یکی از ارزشمندترین ویزاهای تحصیلی دنیا در سالهای اخیر بوده است. ویزای دانشجویی استرالیا که به اسم ویزای ساب کلاس 500 ( Subclass 500 ) از آن نام برده می شود، اقامت بلند مدت را برای دانشجویان به ارمغان خواهد داشت. برخی از مزایای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • اخذ ویزای تحصیلی از مقاطع تحصیلی دبستان تا دانشگاه
 • امکان انجام کار نیمه وقت همزمان با تحصیل در صورت داشتن ویزای دانشجویی استرالیا
 • امکان گرفتن ویزای همراه دانشجویی استرالیا برای همسر دانشجو
 • اخذ ویزای گاردین برای والدین دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدرسه های استرالیا
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت
 • تجربه زندگی و کار در کشوری امن با تنوع فرهنگی و قومی

تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به اقامت

یکی از دغدغه های متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا، اخذ اقامت پس از تحصیل است. آگاهی از چگونگی تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به اقامت ضمن می تواند این مسیر را برای دانشجویان تسهیل نماید. مطابق قوانین اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای متنوعی برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت استرالیا وجود دارد. یکی از این ویزاها ویزای ساب کلاس 485 می باشد. این ویزا برای فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا این فرصت را مهیا می کند تا در ابتدا پس از فارغ التحصیلی نسبت به تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در استرالیا ( Subclass 485 )اقدام کنند.

در مرحله بعد متقاضی می تواند از طریق سابقه تحصیل و کار در استرالیا، امتیاز بیشتری در سیستم امتیاز بندی اسکیل سلکت کسب کند. سپس اخذ اقامت دایم در استرالیا از طریق ویزاهای ساب کلاس ۱۸۹ ، ۱۹۰ و ۴۹۱ میسر است. در صورتی که متقاضی بتواند به امتیاز مورد نظر برای ویزای ساب کلاس ۱۸۹ برسد نیاز به اسپانسر ایالتی نخواهد داشت. اما در صورت کسری امتیاز، می تواند با اخذ امتیاز از ایالتها برای ویزای ساب کلاس ۱۹۰ و یا ۴۹۱ اقدام کند.

شرایط مهاجرت تحصیلی استرالیا در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در استرالیا مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به استرالیا برای مقطع فوق لیسانس نیازمند داشتن شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور می باشد. دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا 2 سال می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا داشتن مدرک زبان زبان آیلتس 6.5 و یا ۷ ، معدل بالا و مقالات بین المللی از ضروری می باشد. برخلاف مقطع کارشناسی اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد بدون مدرک زبان غیر ممکن و یا بسیار نادر می باشد. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های استرالیا مجوز 20 ساعت کاردر هفته را خواهند داشت.

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش تحصیل در استرالیا فوق لیسانس همانند مدارک لازم برای لیسانس می باشد با این تفاوت که متقاضیان این مقطع تحصیلی باید به جای دیپلم اسکن و ترجمه مدارک تحصیلی، ریز نمرات لیسانس خود را ارائه دهند.

مراحل اقدام برای تحصیل در استرالیا کارشناسی ارشد

 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه
 • پرداخت شهریه حداقل یک ترم
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی استرالیا
 • تشکیل پرونده و اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی استرالیا در مقطع دکتری

مهاجرت تحصیلی به استرالیا به قصد تحصیل در مقطع دکتری مستلزم داشتن شرایط پذیرش این دوره می باشد. متقاضیان این دوره آموزشی باید حتما سابقه علمی و پژوهشی داشته باشند. طول دوره تحصیلی استرالیا در مقطع دکترا بین 3 الی 5 سال در این کشور بگذرانند. مقطع تحصیلی دکترا در این کشور به 3 شکل PhD و Dphil و دوره های تخصصی EdD انجام می شود. دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه های استرالیا مقطع دکترا مجوز 30 ساعت کاردر هفته را خواهند داشت.

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری نیازمند داشتن آیلتس 7 و رزومه ای مناسب در راستای جلب نظر استاد راهنما یا سوپروایزر می باشد. با توجه به اینکه استرالیا در زمینه تحقیق و پژوهش، بودجه فراوانی دارد، گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا در مقطع دکتری امکان پذیر است. دریافت بورسیه کامل یا فول فاند، تحصیل رایگان دکتری استرالیا را برای دانشجو در پی خواهد داشت و تمامی هزینه های تحصیل و زندگی او در استرالیا تأمین می گردد. گرفتن پذیرش در مقطع دکترا تابع فاکتور های مدرک زبان ( آیلتس 7 به بالا )، ارائه مقالات علمی و حمایت سوپروایزر است.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی نحوه گرفتن پذیرش تحصیلی و مدارک مورد نیاز در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


مدارک لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا دکتری

 • ترجمه شناسنامه متقاضی
 • اسکن و ترجمه مدارک تحصیلی، ریز نمرات لیسانس و فوق لیسانس
 • مدرک زبان
 • ارائه اسکن پاسپورت با تاریخ معتبر
 • رزومه متقاضی شامل خلاصه ای از سوابق تحصیلی اخیر دانشجو، و پیشینه فعالیت های کاری، پروژه های انجام داده
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید ( ارسال توصیه نامه بنا به درخواست دانشگاه مربوطه می تواند بصورت مستقیم از استاد و یا در صورت موافق دانشگاه توسط دانشجو ارسال گردد.)
 • پرداخت ادمیشن فی دانشگاه ( بابت بررسی مدارک تحصیلی دانشجو )
 • تکمیل فرم های پذیرش دانشگاه
 • مقاله، پروپزال و ژورنال

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به موضوعات مختلف تحصیلی از قبیل بورسیه تحصیل رایگان در استرالیا، اخذ ویزای تحصیلی با داشتن گپ تحصیلی و غیره در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مهاجرت تحصیلی استرالیا و کمک هزینه تحصیلی

اخذ کمک هزینه تحصیلی در برخی از دوره های تحصیلی استرالیا امکان پذیر می باشد. تحصیل در مدارس استرالیا عموما” با هزینه شخصی متقاضیان انجام می گردد. بورسیه تحصیل در مدرسه های استرالیا به ندرت صورت می گردد و تنها برخی از دانش آموزان ممتاز شاید بتوانند از کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند. فول فاند در دوره های دانشگاهی مقطع کارشناسی بسیار نادر است و تنها در برخی دانشگاه ها ممکن است قسمتی از شهریه دانشگاهی بصورت کمک هزینه تامین می گردد. بورسیه های مختلف تحصیلی در مقطع دکترا استرالیا ارائه می گردد. دانشجویان واجد شرایط که از معدل و نمره آیلتس بالایی برخوردار هستند و دارای مقاله های متعدد و مورد تایید ISI هستند می توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

فرم مشاوره رایگان
در صورت تمایل به تکمیل فرم ارزیابی رایگان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت شرایط شما را بررسی و نتیجه را به اطلاع خواهند رساند.

مهاجرت تحصیلی و کار دانشجویی در استرالیا

دانشجویان دانشگاه ها و کالج های استرالیا با توجه به نوع دوره تحصیلی، مجوز کار همزمان با تحصیل در استرالیا را خواهند داشت. مجوزکار در دوره های لیسانس و فوق لیسانس، 20 ساعت در هفته و برای دوره دکتری، 30 ساعت در هفته می باشد. کار همزمان با تحصیل می تواند بخشی از هزینه های دانشجویان را تامین نماید. دستمزد کار دانشجویی با توجه نوع آن از ساعتی 18 دلار شروع می شود. برخی از کارهایی که دانشجویان همزمان با تحصیل بصورت نیمه وقت می توانند انجام دهند به شرح زیر می باشد.

 • تدریس خصوصی
 • کارهای دفتری و اداری
 • هتل داری ، گردشگری و راهنمای تور
 • فروشندگی در فروشگاه ها
 • کشاورزی و میوه چینی
 • بازاریابی شرکت های مختلف
 • کار در سیستم حمل و نقل خصوصی مانند UBER

فرم مشاوره رایگان
در صورت تمایل به تکمیل فرم ارزیابی رایگان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید. مشاورین ما در اولین فرصت شرایط شما را بررسی و نتیجه را به اطلاع خواهند رساند.