استرالیا

ویزای 189 استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا؛ راهنمای کامل به همراه شرایط ۲۰۲۲

ویزای ۱۸۹ استرالیا چه نوع ویزایی است؟ آیا هر شخصی می تواند برای دریافت آن اقدام نماید؟ شرایط اخذ ویزا ۱۸۹ استرالیا چه هستند؟ آیا به حامی مالی نیاز است؟ این ویزا بر چه اساسی برای افراد صادر می شود؟ برای دریافت این نوع ویزا چه پروسه ای باید طی شود؟

این پرسش ها تنها چند پرسش از ده ها سوال پرسیده شده توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا می باشند که در ادامه مطلب به تمامی آن ها پاسخی مناسب داده می شود.

امروزه می توان کشور استرالیا را در زمینه مهاجرت، به ویژه برای افراد ماهری که به دنبال زندگی و اشتغال در محیطی بسیار خوب با شرایط اقتصادی و اجتماعی عالی و درآمد بالا هستند، در رقابت با کشورهای اروپایی و آمریکایی دانست زیرا دولت این کشور تسهیلات خاصی را برای جذب نیروی کارآمد از سراسر دنیا که به رونق چرخه اقتصادی این کشور کمک شایانی می کنند، در نظر گرفته است که این تسهیلات هر فردی را ترغیب می کند تا این کشور را به عنوان کشور مقصد برای زندگی و اشتغال انتخاب نماید.

ویزاهای مختلفی از سوی دولت این کشور برای سهولت در امر مهاجرت تعریف و ارائه شده اند که ویزای ۱۸۹ استرالیا با شرایط بسیار خوبی که دارد جزو بهترین ها به شمار می رود.

معرفی ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا نوعی ویزای مهارتی استرالیا است که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده و به عنوان یکی از برترین شیوه های مهاجرت به استرالیا شناخته می شود. این نوع ویزای استرالیا از محبوبیت بالایی برخوردار است. افرادی که تمایل دارند به این کشور مهاجرت کرده و به راحتی اقامت دائم و در ادامه شهروندی استرالیا را دریافت کنند می توانند بر اساس مهارت و حرفه ای که در ارتباط با آن دارای سابقه کاری معتبر یک تا ده ساله می باشند و مورد تایید سازمان مهاجرت استرالیا است، از طریق ویزای ۱۸۹ استرالیا اقدام نماید چرا که برای این نوع ویزا نیاز نیست شخص از حامی مالی برخوردار باشد و به راحتی می تواند برای خود و خانواده اش ویزا و اقامت دائم استرالیا را دریافت کرده و در هر جای کشور به زندگی، کار و تحصیل بپردازد.

شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

این نوع ویزا به هر فردی داده نمی شود چرا که شخص می بایست شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا را که توسط سازمان مهاجرت این کشور تعیین شده اند را داشته باشد تا بتواند برای دریافت آن اقدام کند. آشنایی با شرایط ویزا ۱۸۹ استرالیا سبب می شود تا شخص با علم به آن ها و پس از آماده شدن طبق این شرایط، راحت تر برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا درخواست دهد.

شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا عبارتند از:

 • شغل و مهارت مورد تایید اداره مهاجرت

از شرایط ویزا ۱۸۹ استرالیا می توان به برخورداری از شغل و مهارتی که در لیست مشاغل ویزای ۱۸۹ استرالیا اشاره کرد. در حقیقت شخص متقاضی لازم است مهارت خویش را با تخصص های موجود در لیست تطبیق دهد و در صورت وجود این مهارت در لیست برای گرفتن ویزای ۱۸۹ استرالیا اقدام کند.

همچنین فرد باید دارای سابقه ی کاری مرتبط با مهارت تعیین شده باشد و مدارک معتبری را در این زمینه ارائه دهد.

 • جوان بودن!

برخورداری از سن کم تر از ۴۵ سال از دیگر شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا می باشد. این شرط نشان دهنده این است که دولت استرالیا به دنبال نیروی ماهر و جوان برای ایجاد رونق بیشتر در اقتصاد کشور است.

 • مدرک تحصیلی

برخورداری از تحصیلات یکی دیگر از شرایط ویزا ۱۸۹ استرالیا می باشد که شخص باید به آن توجه داشته باشد. متقاضی ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا لازم است حداقل مدرک دیپلم را دریافت کرده باشد (مدارک تحصیلی هنگامی که برای ارزیابی به اداره مهاجرت ارسال می شوند می بایست معادل مدرک استرالیایی شوند).

 • تسلط به زبان انگلیسی

تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبری در این زمینه جزو شرایط اخذ ویزا ۱۸۹ استرالیا به شمار می رود. گفته شده متقاضی این نوع ویزا حداقل می بایست دارای مدرک آیلتس ۶ یا مدرکی معادل با آن باشد.

 • کسب حداقل امتیاز در سیستم EOI

از مهم ترین شرایط اخذ ویزا ۱۸۹ استرالیا کسب حداقل امتیاز در سیستم امتیازبندی اداره مهاجرت استرالیا که معادل با ۶۵ امتیاز است، می باشد.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مختلف در خصوص بررسی انواع ویزاهای استرالیا، جاب آفر و فرصت های شغلی در استرالیا در کانال یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا

در برخی از کشورها از جمله کشور استرالیا دریافت ویزا با توجه به امتیاز کسب شده از سیستم امتیازبندی تعیین شده توسط اداره مهاجرت آن کشور انجام می گیرد. در واقع برای هر یک از ویزاها پارامترهایی مشخص می گردند و برای هر یک از این پارامترها امتیازی در نظر گرفته می شود. سپس فرد با توجه به مهارت ها و بر اساس برخی از اطلاعات شخصی برای هر یک از این شاخص ها امتیازی کسب خواهد کرد. حال اگر که امتیاز مجموع با حداقل امتیاز در نظرگرفته شده از سوی سازمان مهاجرت برابر یا بیشتر از آن باشد، شخص می تواند برای اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهد.

ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا یکی از ویزاهایی است که در استرالیا بر اساس سیستم امتیازبندی دربافت می شود و شاخص هایی چون مدرک تحصیلی، مهارت زبان و سن برای آن در نظر گرفته شده است. طبق آن چه که از سوی اداره مهاجرت استرالیا بیان شده حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا ۶۵ امتیاز گفته شده است. در ادامه به نحوه ی امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا خواهیم پرداخت.

 • سابقه ی کاری مرتبط با مهارت مشخص شده توسط فرد یکی از شاخص هایی است که در سیستم امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا مورد بررسی قرار می گیرد و حداقل ۵ امتیاز و حداکثر امتیاز ۲۰ برای آن تعیین شده است. حداقل سابقه مورد تایید برای این نوع ویزا یک سال و حداکثر سابقه ی کاری ده سال مشخص شده است.
 • مدرک تحصیلی از دیگر پارامترهای تعیین شده توسط سیستم امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا است. برای این پارامتر نیز حداکثر ۲۰ امتیاز در نظر گرفته شده که به افراد دارای مدرک دکتری داده می شود و امتیاز ۱۰ کم ترین امتیازی است که به این شاخص و به افراد دارای مدرک دیپلم اعطا می گردد.
 • شاخص سن را با ۳۰ امتیاز می توان جزو مهم ترین پارامترها برشمرد چرا که علاوه بر مهارت، جوان بودن نیز اهمیت بسزائی دارد. بازه سنی مورد پذیرش اداره مهاجرت برای ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا ۱۸ تا ۴۴ سال است که بیش ترین امتیاز به محدوده سنی ۲۵ تا ۳۲ سال تعلق گرفته است.
 • در سیستم امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا پارامتر تسلط به زبان انگلیسی نیز به چشم می خورد. امتیاز این پارامتر با توجه به سطح زبان شخص متقاضی تعیین می شود و به افرادی که طبق مدارکی چون آیلتس و تافل در سطح بالا قرار دارند، بالاترین امتیاز این شاخص یعنی ۲۰ داده می شود.

البته علاوه بر شاخص های گفته شده در این سیستم، پارامترهای چون سابقه کاری در داخل کشور استرالیا، سابقه کار حرفه ای در این کشور، سابقه ی تحصیل در شهر یا ایالتی از استرالیا، برخورداری از عضویت در انجمن های زبان در سطح حرفه ای، سابقه تحصیل تخصصی در استرالیا، داشتن همسری که شهروند استرالیا به شمار برود و یا همسری که متقاضی ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا باشد نیز بررسی شده و بر اساس آن ها نیز امتیازاتی برای فرد متقاضی در نظر گرفته می شود.

لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا به عنوان یک ویزای مهارتی شناخته می شود و یکی از مواردی که در این ویزا به آن توجه ویژه شده مهارت فرد متقاضی است که می بایست بر اساس لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا مشخص گردد. در حقیقت یکی از شرایط اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا این است که فرد یکی از گروه های شغلی را انتخاب کرده و با ارائه مدارک مستند در این باره برای دریافت اقدام کند. لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا به صورت سالانه توسط اداره مهاجرت این کشور به روز می شود و هم اکنون از سوی این سازمان برای این نوع ویزا ۲۱۲ شغل تعیین شده که در قالب یک لیست با عنوان MLTSSL در سایت مهاجرت استرالیا ارائه شده است.

فرصت اشتغال در کشور استرالیا برای تخصص های مختلف بسیار زیاد است و سطح درآمدی افراد بالا می باشد به همین دلیل بسیاری از افراد در پی دریافت ویزا، اقامت دائم و حتی شهروندی استرالیا هستند. دولت استرالیا نیز تخصص های مختلف را برای دریافت ویزا در سه دسته قرار داده است که گروه مشاغل میان مدت یا بلند مدت یا همان MLTSSL برای ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا و دو نوع دیگر ویزا در نظر گرفته شده است.

برخی از مشاغلی که در لیست مشاغل ویزای ۱۸۹ استرالیا قرار دارند به شرح زیر می باشند:

 • مدیر پروژه عمرانی
 • مدیر محیط زیست
 • نوازنده
 • حسابدار
 • مهندسی شیمی
 • مهندس حمل و نقل
 • روان شناس بالینی
 • مهندس برق
 • مهندس ژئو تکنیک
 • جنگلدار
 • دامپزشک
 • مدرس دانشگاه
 • متخصص اطفال
 • پزشک عمومی و متخصص
 • مهندس نرم افزار
 • وکیل
 • تحلیلگر سیستم
 • معلم دبیرستان
 • بینایی سنج
عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط مهاجرت به کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا همان طور که در ابتدا بیان شد از بهترین ویزاهای استرالیا به شمار می رود چرا که دریافت آن نسبت به دیگر ویزاها مزایای بیشتر و بهتری را برای متقاضی به دنبال خواهد داشت. در ادامه لیستی از مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا را مشاهده خواهید کرد.

 • اقامت آزادانه در هر نقطه از کشور استرالیا

این مزیت از مهم‌ترین مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا به حساب می آید زیرا هیچ گونه شرطی برای اسکان و اقامت در ایالت و یا شهر معینی در این ویزا ذکر نشده است و حتی فرد دارای ویزای ۱۸۹ استرالیا می تواند پس از اولین سفر (first entry) که پیش از زمان تعیین شده توسط افسر مهاجرت صورت می گیرد به کشور مبدا یا هر کشور دیگری برود. البته شخص دارای این ویزا حداکثر تا پنج سال می تواند از این امکان استفاده کند و پس از آن می بایست از طریق دریافت ویزای ۱۵۵ استرالیا یا ویزای ۱۵۷ استرالیا برای ورود به این کشور اقدام نماید.

 • تحصیل و اشتغال در هر جای کشور

از مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا می توان به تحصیل یا کار در هر بخش از این کشور اشاره کرد. فرد برخوردار از این ویزا، بدون هیچ مانعی می تواند در هر جایی کار کرده و یا به تحصیل بپردازد.

 • اسپانسر شدن برای اقامت دائم بستگان درجه یک

با دریافت ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا به راحتی می توان برای اقوام درجه یک واجد شرایط اقامت دائم دریافت کرد.

 • درخواست شهروندی (اخذ تابعیت استرالیا)

اخذ تابعیت، از مهم‌ترین مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا به شمار می رود. در حقیقت فرد متقاضی به آسانی و در صورت داشتن شرایط اخذ تابعیت، می تواند برای شهروندی درخواست دهد.

 • دریافت کارت خدمات بهداشتی و درمانی رایگان (Medicare)

از دیگر مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا می توان به دریافت کارت خدمات بهداشتی و درمانی رایگان اشاره کرد. این کارت تنها به افرادی تعلق می گیرد که دارای اقامت دائم باشند و ویزای ۱۸۹ استرالیا برای افراد از همان ابتدا اقامت دائم را به همراه دارد و آنان به آسانی از بدو ورود به کشور قادر به دریافت این کارت خواهند بود.

دریافت وام مسکن برای خرید خانه در هر ایالت از استرالیا و امکان تحصیل رایگان برای فرزندان از دیگر مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا می باشند.

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا همانند دیگر ویزاهای ارائه شده توسط اداره مهاجرت این کشور، فرد متقاضی لازم است هزینه ای را برای پیشبرد کارها و صدور ویزا به حساب اداره مهاجرت واریز نماید. طبق آخرین اطلاعات کسب شده در این باره، هزینه های ویزای ۱۸۹ استرالیا به شرح زیر می باشند:

متقاضی اصلی ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا لازم است ۴۱۱۵ دلار استرالیا به عنوان هزینه دولتی برای اخذ ویزا پرداخت کند. همچنین اگر که شخص همسر و فرزندانی داشته باشد که آن ها نیز به همراه متقاضی اصلی قرار است راهی استرالیا گردند لازم است برای آن‌ها نیز هزینه ای پرداخت شود. برای همسر ۲۰۵۵ دلار استرالیا و برای فرزندان اگر که کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند، ۱۰۳۰ دلار استرالیا و اگر ۱۸ سال به بالا باشند، ۲۰۲۰ دلار استرالیا می بایست پرداخت شود.

البته این تنها بخشی از هزینه های ویزای ۱۸۹ استرالیا می باشد زیرا برای بررسی و ارزیابی مدارک متقاضی اصلی ویزای ۱۸۹ استرالیا و همراهان، تست پزشکی و مواردی این چنین که در پروسه صدور ویزا وجود دارند باید متقاضی مبالغی را به عنوان هزینه های ویزای ۱۸۹ استرالیا پرداخت نماید.

تذکر: البته باید گفت که پر کردن فرم Eoi که دومین مرحله برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا می باشد، کاملا رایگان بوده و افراد با مراجعه به سایت مهاجرت استرالیا می توانند آن را به صورت آنلاین پر کنند.

همچنین بیان شده مبلغی به صورت سالانه بر هزینه های ویزای ۱۸۹ استرالیا مورد نظر اضافه خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا لازم است متقاضی مراحلی را به ترتیب طی کند تا موفق به دریافت این ویزا که اقامت دائم را برای شخص به همراه دارد، شود.

پیش از هر چیزی شخص باید مطمئن گردد که مهارت و تخصص او در لیست مشاغل ویزای ۱۸۹ استرالیا وجود دارد و پس از اطمینان برای دریافت آن اقدام نماید. البته متقاضی می تواند قبل از ارائه درخواست شاخص هایی که برای امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا مشخص شده اند را بررسی نموده و در صورتی که بر اساس امتیازبندی ها، موفق به کسب حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا نشود، در ابتدا شرایط خود را با شرایط ویزا ۱۸۹ استرالیا وفق داده سپس برای دریافت این نوع ویزا اقدام کند

 • بررسی مدارک و مستندات

بررسی مدارک و مستندات فرد متقاضی، از اصلی ترین مراحل دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا به شمار می رود. در این مرحله بر اساس تخصص و مهارت انتخاب شده، مدارک توسط یکی از سازمان های مربوطه، ارزیابی و معادل سازی می شوند. گفته شده این مرحله بین ۳۰ تا ۹۰ روز زمان خواهد برد و هزینه ی آن نیز با توجه به ارگان ارزیابی کننده برای افراد مختلف متفاوت است.

 • ثبت نام در سیستم EOI

پس از ارزیابی مدارک و مستندات توسط ارگان مربوطه در صورتی که با مستندات ارائه شده، موافقت شود، به شخص نتیجه اعلام می شود (اصطلاحا اسسمنت مثبت به شخص تعلق می گیرد) و او می بایست به سایت مهاجرت و سامانه Skill Select مراجعه کرده و به صورت آنلاین فرم ارزیابی را پر نماید.

پس از درج اطلاعات و بر اساس سیستم امتیازبندی ویزای ۱۸۹ استرالیا امتیازی توسط سیستم EOI به فرد داده می شود. برای دریافت دعوت نامه ی ویزای ۱۸۹ استرالیا می بایست فرد متقاضی موفق به دریافت ۶۵ امتیاز که معادل است با حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا. شود.

پس از آن شخص باید منتظر ارسال دعوت نامه از EOI بماند چرا که افراد بسیاری متقاضی این نوع ویزا هستند و اداره مهاجرت استرالیا بر اساس امتیازی که متقاضیان کسب می کنند دعوت نامه را به افراد مختلف اختصاص داده و ارسال می کند.

بیان شده که به دلیل درخواست بالای مهاجرت به استرالیا برای هر یک از شغل هایی که در لیست مشاغل ویزای ۱۸۹ استرالیا قرار گرفته اند محدودیت درخواست در طول سال در نظر گرفته شده و با به حد نصاب رسیدن درخواست ها، ارسال درخواست بسته شده و به سال بعد موکول می گردد.

همچنین گفته شده فرد متقاضی تا زمانی که موفق به دریافت دعوت نامه نشده است می تواند امتیاز خود را با ارائه مدارک قوی تر افزایش دهد.

 • دریافت دعوت نامه از EOI

پس از ارزیابی و با کسب امتیاز قابل قبول، دعوت نامه ی ویزا از سوی EOI برای شخص ارسال می گردد، فرد پس از دریافت دعوت نامه باید برای دریافت ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا اقدام نماید.

 • اقدام نمودن برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

فرد متقاضی بعد از این که امتیاز لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا را کسب کرد و دعوت نامه را دریافت نمود، تنها به مدت دو ماه فرصت دارد تا مدارک و اسناد خواسته شده مثل تست های سلامت و بیومتریک خود و افرادی که همراه او قصد مهاجرت به استرالیا دارند را کامل نموده و آنلاین برای اداره مهاجرت ارسال نماید. مدارک توسط افسر مهاجرت مربوطه بررسی می شود (بررسی مدارک زمانبر خواهد بود) و پس از تائید، ویزا برای فرد صادر می شود.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن استرالیا

موسسه مهاجرتی یوکن استرالیا ثبت شده در استرالیا انواع خدمات ویزای استرالیا را ارائه می نماید. خدمات موسسه یوکن استرالیا شامل : مشاوره مهاجرت به استرالیا، ویزای کاری استرالیا، اسکیل ورکر، ویزای پزشکان و پرستاران استرالیا، ویزای کارآفرینی استرالیا ، ویزای هنرمندان استرالیا ، اعزام دانشجو به استرالیا و دیگر ویزای استرالیا می باشد. متقاضیان مهاجرت به استرالیا می توانند جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاورین ما از طریق تلفن های موجود در وب سایت با ما در تماس باشند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
جهت رزرو وقت مشاوره آنلاین با خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ویزای ۱۸۹ استرالیا ۲۰۲۲ چه نوع ویزایی هست؟

ویزای ۱۸۹ استرالیا ۲۰۲۲ از انواع ویزای مهارتی استرالیا است. ویزای ۱۸۹ استرالیا به متقاضی این امکان را فراهم می آورد که از طریق لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا به این کشور مهاجرت کرده و برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.

مزایای ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا چیست ؟

این ویزا در ابتدا اقامت ۵ ساله را برای متقاضی مهیا می کند. متقاضی می تواند در استرالیا کار، تحصیل و زندگی کند و از بیمه رایگان نیز بهره مند شود.

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا چقدر است ؟

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا با توجه به تعداد اعضای خانواده متفاوت است. هزینه دولتی این نوع ویزای برای یک نفر ۴۱۱۵ دلار می باشد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

ویزای دانش آموزی استرالیا
ویزای دانش آموزی استرالیا
شرایط اپلای با لیسانس و ارشد نامرتبط
شرایط اپلای با لیسانس و ارشد نامرتبط