استرالیا

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان آیلتس و بررسی شرایط آن

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان یکی از درخواست های متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا می باشد. از آنجایی که اخیرا” کسب نمره مورد قبول دانشگاه ها در آزمون آیلتس و تاقل و غیره سخت تر شده است، متقاضیان تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان آیلتس افزایش چشمگیری داشته است. خوشبختانه برخی از دانشگاه های استرالیا تحت شرایطی امکان تحصیل را برای این دسته از دانشجویان مهیا ساخته است. دانشجویان می توانند با اطلاع از شرایط این دانشگاه ها، جهت اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان اقدام کنند.

مدرک زبان برای استرالیا

مدرک زبان برای استرالیا و آزمون های رایج زبان انگلیسی ، آیلتس، تافل و پی تی ای مورد قبول دانشگاههای استرالیا هستند. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در استرالیا برای دانشگاههای مختلف، متغیر است. حداقل نمره آیلتس برای مقطع کارشناسی آیلتس ۶، برای مقطع ارشد آیلتس ۶٫۵ و برای دکترا ۷ می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع مدارس استرالیا بدون مدرک زبان می توانند در این مقطع تحصیلی ثبت نام نمایند. مدارس استرالیا جهت بهبود زبان دانش آموزان برنامه ریزی آموزشی خواهد داشت. همچنین قرار گرفتن در محیط انگلیسی زبان، تاثیر چشمگیری در سرعت بهبود زبان دانش آموزان خواهد داشت.

تحصیل در استرالیا بدون نیاز به مدرک زبان

متقاضیانی که در مرحله پذیرش تحصیلی هنوز مدرک زبان ندارند و یا حداقل نمره مورد نیاز را کسب نکرده اند، همچنان می توانند جهت اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان از برخی از دانشگاه ها اقدام کنند. تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان Ielts در دو شرایط زیرامکان پذیر است.

 • متقاضیانی که یک دوره تحصیلی را در کشورهای انگلیسی زبان گذرانده باشند
 • اخذ پذیرش تحصیلی بدون نیازبه آیلتس بصورت کاندشنال

متقاضیانی که برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا بدون نیاز مدرک زبان اقدام می کنند، باید در دوره ای که دانشگاه برای آنها در این خصوص در نظر گرفته شرکت کنند. طول دوره های زبان در این خصوص متناسب با ضعف زبان دانشجویان خواهد بود. تحصیل در دانشگاه های استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی میسر می باشد. ولی امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد بدون ارائه مدرک زبان آیلتس دشوار می باشد. همچنین تحصیلی در مقطع دکترا بدون مدرک آیلتس غیر ممکن است.

تحصیل در دانشگاه های استرالیا بدون مدرک زبان

در ادامه شرایط برخی از دانشگاه های استرالیا که امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان را برای دانشجویان استرالیا مهیا نموده اند را بررسی می کنیم.

دانشگاه مک کواری ( Macquarie University )

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های استرالیا بدون مدرک زبان می توانند این دانشگاه را نیز جهت اخذ پذیرش تحصیلی کاندشنال انتخاب نمایند. دانشگاه مک کواری یکی از دانشگاه‌های برتر دنیا است. دانشجویان در صورتی که همه معیارهای پذیرش تحصیلی این دانشگاه به غی ازمدرک زبان انگلیسی را داشته باشید،‌ می‌توانند جهت تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند. شرط تحصیل در رشته اصلی در این دانشگاه ،سپری کردن دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در مرکز زبان انگلیسی این دانشگاه می باشد.

دانشگاه صنعتی سوینبرن ( Swinburne University of Technology )

دانشگاه سوینبرن یکی از دانشگاه های استرالیا می باشد که دانشجویان در صورت داشتن شرایط زیر می توانند از این دانشپاه پذیرش بگیرند.

 • شهروندان کشورهای زیر نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.
دانمارک نروژ آلمان هلند سوئد هنگ کنگ
 • متقاضیانی که موفق به گذراندن دوره زبان انگلیسی برای کاربردهای آکادمیک در دانشگاه سوینبرن را شده اند، می‌توانید از این دانشپاه پذیرش بگیرند.

دانشگاه استرالیای جنوبی ( The University of South Australia )

دانشگاه استرالیای جنوبی در رتبه ۲۶۴ رده بندی جهانی قرار گرفته است. در صورت داشتن شرایط زیر نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد.

 • داشتن امتیاز ۱۶۹ در آزمون زبان (CAE) یا آزمون زبان (CPE).
 • نمره ۵۰ در آزمون PTE
 • سطح چهارم دوره زبان انگلیسی CELUSA
 • دوره TAFE SA
 • اتمام دوره متوسطه در استرالیا
 • حداقل یک سال آموزش عالی در استرالیا
 • داشتن سابقه یک سال تحصیلی درتحصیلات متوسطه یا عالی در کشورهای مورد تایید دانشگاه

دانشگاه باند ( Bond University )

دانشگاه باند یکی ازدانشگاه های استرالیا می باشد که در صورت گذراندن دوره زبان انگلیسی در این دانشگاه امکان ادامه تحصیل در رشته های این دانشگاه بدون مدرک زبان فراهم می گردد. این دانشگاه رتبه ۴۴۳ دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه نیو ساث ولز ( The University of New South Wales )

این دانشپاه در رتبه ۴۵ رده بندی چهانی قرار گرفته است. دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان می توانند مطابق شرایط زیر اقدام کنند.

 • متقاضیان می توانند پذیرش کاندشنال گرفته با شرط اینکه ابتدا دوره زبان مورد نظر دانشگاه را به اتمام برسانند
 • متقاضیان‌ می‌توانید نمره آزمون PTE یا مدرک انگلیسی کمبریج خود را ارسال کنند.

دانشگاه آدلاید ( The University of Adelaide)

دانشگاه آدلاید یکی دیگر از دانشگاه های استرالیا می باشدکه امکان تحصیل در این دانشگاه بدون نیاز به مدرک زبان میسر می باشد. این دانشگاه در رتبه ۱۱۴ دانشگاه‌های برتر جهان قرارگرفته است. دانشجویان در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می توانند برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه بدون مدرک زبان اقدام کنند.

 • متقاضیان پذیرش مشروط از دانشگاه داشته گرفته و ابتدا دوره زبان دانشگاه آدلاید را به اتمام برسانند.
 • متقاضیان دوره تحصیلی اخیر خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشند.

دانشگاه کوئینزلند (The University of Queensland)

دانشگاه کوئینزلند یکی از دانشگاه‌های استرالیا است که رتبه ۴۸ را در بین دانشگاه‌های برتر جهان دارد. این دانشگاه، به دانشجویانی که یکی از شرایط زیر را داشته، پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان آیلتس ارائه می کند. d

 • تحصیل دوره متوسطه در یکی از کشور‌های زیر:
ساموآی آمریکااسترالیاباهاما بوتسوانا برمودا کانادا جزایر کوک جبل الطارق باربادوس
نائورو جاماییکا ایرلند گویان گرنادا غنا فیجی جزایر فالکلند جزایر کوک
کنیا لسوتو لیبریا زلاند نو نیجریه پاپوآ گینه نو ساموآ سنگاپور جزایر سلیمان
آفریقای جنوبی ترینیداد و نوباگو انگلیس ایالات متحده زامبیا زیمباوه
 • تسلط به زبان انگلیسی از طریق سابقه کاری برای حداقل پنج سال در محیطی که زبان انگلیسی صحبت می کنند

دانشگاه ویکتوریا (Victoria University)

دانشگاه ویکتوریا یکی دیگر از دانشگاه‌های استرالیا می باشد که امکان تحصیل بدون آیلتس برای متقاضیان فراهم می کند. در صورتی که دانشجویان یک دوره تحصیلی را در موسسه ای به زبان انگلیسی گذرانده باشند، می توانند بدون ارائه مدرک آیلتس از این دانشگاه پذیرش بگیرند.

آزمون های زبان مورد تایید دانشگاه های استرالیا

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های استرالیا در صورتی که توانایی شرکت در آزمون زبان و کسب نمره مورد نیاز را داشته باشند، انتخاب های بیشتری در خصوص دانشگاه، رشته تحصیلی و در نهایت شهر محل تحصیل خواهند داشت. برای ارائه مدرک زبان به دانشگاه های استرالیا، دانشجویان آزمون های مختلفی را می توانند انتخاب کنند. آزمون های زبان مورد تایید اکثر دانشگاه های استرالیا به شرح زیر می باشد.

شرح آزمون زبانآزمون زبان
سامانه بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی IELTS
آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی TOEFL
آزمون زبان انگلیسی کمبریج پیشرفته CAE
آزمون سنجش مهارت‌های PTE
آزمون انگلیسی حرفه‌ای OET

ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان

متقاضیان تحصیلی استرالیا باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان،جهت گرفتن ویزای دانشجویی اقدام کنند. اخذ ویزای تحصیلی استرالیا که نام ساب کلاس ۵۰۰ شناخته شده است برای ورود به استرالیا ضروری می باشد. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی، حداکثر ۴ ماه می باشد. دانشجویان باید با در نظر گرفتن مدت زمان صدور ویزا و برنامه ریزی دقیق، با ارائه مدارک مناسب، قبل از شروع ترم اقدام به دریافت ویزا کنند.

ویزای تحصیلی استرالیا
جهت آگاهی هزینه ویزای دانشجویی و مدارک مورد نیاز بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تحصیل در مقطع مدارس و کالج بدون مدرک زبان

استرالیا با فراهم کردن امکانات آموزشی نوین، زمینه پیشرفت علمی دانش آموزان را در سطح بالایی فراهم نموده است. سالانه متقاضیان بسیاری از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در مقطع مدرسه و کالج های استرالیا اقدام می کنند. تحصیل در مدارس استرالیا از سن ۷ سالکی میسر می باشد. دانش آموزان از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی می توانند کالج های استرالیا را برای تحصیل انتخاب کنند. تحصیل در مدرسه های استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است. تحصیل در برخی ازکالج های استرالیا نیز بدون مدرک زبان ممکن است. افرادی که به صورت کاندشنال برای کالج های استرالیا اقدام می کنند. کالج ها با ارائه در دوره فاندیشن و ارتقاء سطح زبان دانش آموزان، آنها را برای ورود به دانشگاه آماده می کنند.

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا با ارائه مدرک زبان ( حداقل نمره ۶ آیلتس) امکان پذیر است. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی را دارند، می توانند تحت شرایطی، از برخی دانشگاه های استرالیا بصورت مشروط، پذیرش بگیرند. این افراد پس از ورود به استرالیا با گذراندن یک دوره زبان، امکان ادامه تحصیل در دوره تخصصی را برای خود فراهم می کنند. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم ضروری می باشد. فاکتور دیگری که برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس موثر می باشد، معدل دانشجویان است. حداقل معدل لازم برای اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی ۱۵ می باشد. دانشجویانی که معدل آنها از ۱۵ کمتر است در صورت گذراندن دوره های فاندیشن در استرالیا شرایط لازم را برای ورود به دانشگاه برای این مقطع تحصیلی خواهند داشت. تحصیل در دوره کارشناسی استرالیا بین ۳ تا ۴ سال زمان خواهد برد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا بدون مدرک زبان

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع ارشد، امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان تحصیل در این مقطع تحصیلی باید حداقل آیلتس ۶٫۵ داشته باشند. ادامه تحصیل در این مقطع تحصیلی با ارائه مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی و انتخاب رشته مرتبط با آن امکان پذیر است. مدت زمان این دوره تحصیلی ۲ تا ۲٫۵ سال می باشد.آیلتس ۶٫۵ و معدل بالای ۱۵ از ملزومات اخذ پذیرش برای این دوره است. افرادی که همچنان متقاضی پذیرش تحصیلی استرالیا بدون مدرک آیلتس در مقطع ارشد هستند، ممکن آیلتس به ندرت اتفاق می افتد. تحصیل در مقطع ارشد در استرالیا، شرایط اشتغال در این کشور بعد از تحصیل مهیا می کند. همچنین افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا باشند می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده نمایند.

پذیرش تحصیلی مقطع دکتری استرالیا بدون مدرک زبان

پذیرش تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان در مقطع دکتری، امکان پذیر نمی باشد. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای این مقطع تحصیلی (IELTS 7) می باشد. گرفتن پذیرش دکتری در استرالیا نیازمند داشتن رزومه قوی، مقاله معتبر و مورد تایید ISS و داشتن مدرک تحصیلی دوره ارشد از دانشگاه های معتبر می باشد. متقاضیان همچنین باید موافقت یک استاد راهنما، جهت مشارکت در پروژه ها و تحقیقات را کسب نمایند. تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا با توجه به رشته انتخابی بین ۴ تا ۵سال است. دانشجویان متقاضی این مقطع تحصیلی در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند از بورسیه های مختلفی که در این دوره اهدا می شوند، استفاده نمایند.

کار حین تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

با توجه به هزینه هایی که تحصیل در استرالیا برای دانشجویان دارد، کار حین تحصیل یک از موضوعاتی است که دانشجویان همواره در پی آن هستند. دانشجویان متقاضی تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان آیلتس نیز همچنان از مجور کار حین تحصیل برخوردار هستند. مجوز کار حین تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد هفته ای ۲۰ ساعت و برای دانشجویان مقطع دکترا هفته ای ۳۰ ساعت می باشد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت پزشکان به استرالیا در سال 2021
مهاجرت پزشکان به استرالیا در سال 2021
مهاجرت پرستاران به استرالیا در سال 2021
مهاجرت پرستاران به استرالیا در سال 2021