کانادا

صنعت دامداری کانادا به روایت تصویر

دامداری در کانادا

دامداری در کانادا مستلزم چه شرایطی است؟ برای خرید و یا راه اندازی دامداری در کانادا می‌بایست چه مراحلی را پشت سرگذاشت؟ تغذیه دام در کانادا به چه شکل انجام می‌گیرد؟سرمایه گذاری در صنعت گاوداری و هم چنین بازار کار دامداری در کانادا در چه سطحی قرار دارد؟ میزان درآمد و قیمت دامداری در کانادا به چه صورت می باشد؟ اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی و راه اندازی دامداری در آن کشور هستید، بیش از هر نوع اقدامی مطالعه این مقاله تا انتها به شما توصیه می‌شود چرا که پاسخ سوالات خود در این زمینه را در میان بخش‌های مختلف این مطلب و در میان جملات به نگارش در آمده، پیدا خواهید کرد.

صنعت دامداری در کانادا از جمله صنایع پر رونق و توسعه یافته به شمار می‌آید که تاکنون توانسته بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جذب کند. دامداری در این کشور به منظور پرورش حیوانات برای تولید و عرضه محصولات حیوانی و هم چنین اهداف تفریحی است.

گفتنی است در سبد غذایی اصلی مردم کانادا، فرآورده‌های گوشتی و لبنی حیواناتی از جمله گاوه، مرغ، خوک و گوسفندان مشاهده می‌شد. از این رو و برای تامین نیاز مردم، این حیوانات در مزارعی به صورت تخصصی پرورش یافته و نگهداری می‌شوند.

آمارها حاکی از آن است علاوه بر مصرف به نسبت زیاد گوشت قرمز و یا سفید در کانادا، این کشور توانسته است در میان ده کشور صادرکننده برتر دنیا در زمینه‌ی گوشت گاو و خوک قرار بگیرد …

شرایط دامداری در کانادا

 اطلاعات آماری صنعت دامداری کانادا

همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت به کانادا راه‌های مختلفی وجود دارد که بر اساس شرایط می‌توان از طریق یکی از آن‌ها اقدام کرد. یکی از این راه‌ها مهاجرت از طریق خود اشتغالی است که تنها برای حوزه‌های خاصی از جمله دامداری می‌توان از آن بهره گرفت. در واقع متقاضیان مهاجرت به کانادا که علاقمند به حوزه دامداری یا دارای مهارت و تجربه کاری در این زمینه هستند می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط دامداری در کانادا از این طریق برای مهاجرت و کار در کانادا درخواست دهند، تا پس از بررسی با درخواست آن‌ها موافقت شده و ویزا به آن‌ها تعلق بگیرد. در ادامه به برخی از این شرایط اشاره می‌شود.

  • داشتن سابقه کاری در این حوزه از شرایط دامداری در کانادا می‌باشد. در واقع فرد متقاضی می‌بایست حداقل دارای دو سال سابقه در این زمینه باشد و بتواند با ارائه مدارکی آن را به اثبات برساند.
  • برخورداری از تمکن مالی را می‌توان از دیگر شرایط راه اندازی دامداری در کانادا دانست زیرا راه اندازی هر نوع دامداری نیازمند سرمایه‌ای است و فرد باید بتواند با ارائه مستنداتی تمکن مالی خود را برای خرید یا مدیریت دامداری در کانادا به ماموران مهاجرت اثبات نماید.
  • از دیگر شرایط دامداری در کانادا می‌توان به نداشتن سوء پیشینه و ممنوع الورود نبودن به کشور کانادا اشاره کرد. در واقع برخی از افراد به دلایلی اجازه ورود به کشور کانادا را از سوی دولت ندارند. این افراد در صورت اقدام با رد درخواست مواجه خواهند شد.
  • کسب حداقل امتیاز ۳۵ در سیستم امتیاز دهی که توسط اداره مهاجرت و دولت کانادا بر اساس سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، میزان تحصیلات، سابقه و تجربه کاری و در نهایت سازگاری و انطباق با محیط کشور کانادا تدوین شده است از دیگر شرایط دامداری در کانادا می‌باشد.

مراحل خرید یا راه اندازی دامداری در کانادا

متقاضی راه اندازی یا خرید دامداری در کانادا پیش از آن‌که برای این کار اقدام نماید، می‌بایست تصمیماتی را در خصوص نژاد دامی که قرار است پرورش دهد، بر اساس هدف نهایی که از خرید دامداری در کانادا دارد، بگیرد. برخی به پرورش دام برای فروش گوشت و پوست آن می‌پردازند و برخی دیگر هدف خود را فروش شیر برای تولید فرآورده‌های لبنی قرار داده‌اند. برای این دو هدف کاملا متفاوت نژادهای گوناگونی از انواع دام‌ها وجود دارد که طبق هدف بهترین و مناسب‌ترین نژاد خریداری می‌شود.

البته خرید زمین به منظور نگهداری از دام‌ها از جمله مسائلی است که پیش از انتخاب نژاد دام و پس از تعیین هدف از راه اندازی یا خرید دامداری، باید به آن توجه شود. همچنین تصمیم گیری در مورد نحوه‌ی تغذیه دام ها (چرای داخل مزرعه، چرای خارجی و یا علوفه آماده) می‌تواند نقش موثری در انتخاب بهترین و مناسب‌ترین زمین برای دام‌ها داشته باشد. در هر صورت و با توجه به آن‌چه که بیان شد، می‌توان گفت که برای خرید و یا راه اندازی دامداری در کانادا نیاز است مراحلی طی شوند تا این امر محقق گردد. در ادامه به این مراحل اشاره می‌شود.

  • تحقیق و بررسی بازار

در این مرحله افراد باید رقبا و مشتریان خود را شناسایی کرده و آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهند. همچنین مقایسه‌ی شرایط مناطق مختلف کانادا باهم انجام گیرد و پاسخ این سوال که در کدام مناطق کدام نوع دام کم‌تر پرورش داده می‌شود؟ پیدا شود.

علاوه بر این‌ها نیاز است تا اطلاعاتی را در خصوص هر منطقه متناسب با هر نژاد دام و در هر فصل، از دولت و انجمن های مربوطه جمع آوری و بررسی شود.

  • اجاره یا خرید زمین برای دامداری

اجاره و یا خرید زمین از اساسی‌ترین مراحل خرید یا راه اندازی دامداری در کانادا به شمار می‌آید. در واقع باید زمینی انتخاب شود که با حجم دامی که قرار است در آن جا پرورش یابد، متناسب باشد.

دسترسی به آب، کیفیت خاک، نزدیکی زمین انتخابی با بازارهای مرتبط، زیرساخت‌ها و امکانات موجود در زمین و همسایه‌های آن از جمله الزاماتی است که در زمان انتخاب زمین می‌بایست به آن‌ها توجه شود و اطلاعات درستی درباره آن ها کسب شود تا در نهایت زمینی مناسب خریداری یا اجاره شود.

  • تامین بودجه مورد نیاز برای دامداری

بخش مالی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در خرید و راه اندازی دامداری در کانادا نقش موثری دارد. به طور کلی با تامین بودجه مسیر راه اندازی دامداری هموارتر می‌شود. بنابراین در ابتدای کار به متقاضیان پیشنهاد می‌شود تا کار خود را در حجم کوچکی شروع کرده تا هزینه‌ها در حد امکان کاهش یابند. پس از آن و در صورت پیشرفت در این حوزه به وسیله سود به دست آمده به عنوان بودجه مورد نظر، کار خود را توسعه دهند.

  • نگارش طرح (بیزینس پلن)

نگارش طرح تجاری یا بیزینس پلن به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌ها و کشف ایده‌های نو شناخته می‌شود. طرح تجاری که در واقع نقشه راه است شامل اهداف و چشم اندازها است و در رشد و پیشرفت دامداری تاثیرگذار خواهد بود.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط مشاغل مختلف در کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


تغذیه دام در کانادا

در کشور کانادا به تغذیه دام در کنار سلامتی آن‌ها توجه ویژه‌ای می‌شود. به این صورت که دامداران موظف هستند تا بر اساس قوانین و مقرراتی که از طرف سازمان‌ها و نهادهای مربوطه برای تغذیه انواع دام‌ها وضع شده، خوراک آن‌ها را تامین نمایند تا هم دام‌های گوشتی پروار و سالم برای تهیه فرآورده‌های گوشتی به کارخانه‌های تولید کننده این گونه فرآورده‌‌ها تحویل داده شود و هم این‌که میزان و کیفیت شیر تولید شده افزایش یابد (این موضوع نقش موثری بر درآمد گاوداری در کانادا یا انواع دیگر دامداری‌ها دارد). در غیر این صورت از طرف ارگان‌های نظارتی بر تغذیه‌ی دام با آن‌ها برخورد می‌شود.

عمدتا در مزارع، دانه‌های خوراکی نظیر جو، ذرت، سویا، محصولات سیلیس و علوفه‌ای همچون یونجه رشد می‌کنند. اما برای تغذیه دام تنها این نوع علوفه‌ و مواد غذایی کافی نیستند و لازم است مکمل‌های غذایی و یا مواد و محصولات جانبی به آن‌ها اضافه شود تا جیره غذایی آن‌ها بر اساس برنامه ریزی درست به دام‌ها داده شود هم چنین برای پیشگیری از بیماری‌های دامی، آنتی بیوتیک‌هایی در برنامه‌ی غذایی آنها به عنوان مهارکننده‌ی بیماری قرار داده می‌شود. البته این نوع آنتی بیوتیک ها برخی اوقات به دام تزریق می‌شود.

سرمایه گذاری در صنعت گاوداری در کانادا

سرمایه گذاری در صنعت گاوداری در کانادا همچون صنعت مرغداری این کشور به سبب تقاضا و نیازی که بازار به فرآورده‌های گوشتی و لبنی دارد خوب، پر رونق و سودآور گفته شده است و به افرادی که از مهارت‌های لازم برای راه اندازی یا خرید گاوداری در کانادا برخوردار هستند و یا به این حوزه علاقه دارند، ورود به این حوزه برای سرمایه گذاری در کانادا که به طور قطع مزایای بسیاری را به دنبال خواهد داشت، توصیه می‌شود. اما پیش از هر اقدامی بهتر است متقاضیان سرمایه گذاری در صنعت گاوداری که به فکر خرید گاوداری در کانادا و راه اندازی آن هستند عملکرد مالی و مقدار رشد آن را مورد بررسی قرار دهند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

پیش از هر چیزی متقاضی خرید گاوداری در کانادا و سرمایه گذاری در این صنعت لازم است حوزه فعالیتی خویش را مشخص سازد چرا که صنعت گاوداری در کانادا به دو حوزه پرورش و پروار نمودن گاوهای گوشتی و پرورش گاوهای شیرده برای تولید فرآورده‌های لبنی قابل تقسیم است. در حوزه پرورش گاو گوشتی بیش از ۳۵ هزار گروه و موسسه مرتبط فعالیت دارند. شرکت‌های فعال در این حوزه کوچک و متوسط با حداکثر ۹۹ کارمند می‌باشند و متوسط درآمد حاصل بالغ بر ۶۵۰ هزار دلار و سود دهی حدود سی درصد گفته شده‌ است. صادرات در صنعت پروش گاو گوشتی بیش از یک میلیارد دلار کانادا و واردات در این باره بیش از ۲۶۰ میلیون دلار می‌باشد.

در بخش پرورش گاوهای شیرده برای تولید فرآورده‌های لبنی بالغ بر ۱۳ هزار گروه و موسسه فعال هستند که تمامی آن‌ها جزو شرکت‌های کوچک و متوسط به شمار می‌روند. متوسط درآمد حاصل در این حوزه بیشتر از ۹۰۰ هزار دلار و با سود دهی حدود بیست درصد گفته شده است. در این بخش از صنعت گاوداری در کانادا وارداتی صورت نمی‌گیرد و میزان صادرات نیز بیش از ۴۵ میلیون دلار بیان شده است.

علاقه مندان مهاجرت به کانادا از طریق دامداری و سرمایه گذاری در این صنعت می توانند با بررسی شرایط برنامه های سرمایه گذاری کانادا، برای یکی از ویزاهای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنند.

همچنین تحصیل در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در یکی از رشته های مرتبط با دامداری، ضمن اینکه امکان ورود سریع متقاضیان را به کانادا فراهم می کند، بستر کار در کانادا در این زمینه را نیز مهیا می کند.

بیشتر بخوانید: رشته کشاورزی در کانادا؛ شرایط تحصیل؛ بازار کار و درآمد کشاورزی در کانادا

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص درآمد مشاغل مختلف در کانادا در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

بازارکار صنعت دامداری در کانادا

شاید باور بسیاری بر این باشد که کار دامداری در کانادا جزو مشاغلی است که نمی‌توان در آن رشد نمود و یا بازار کار آن در کانادا به خوبی دیگر صنایع نیست. این باور غلط است! اگر چه میزان مصرف گوشت قرمز و لبنیات در کانادا همچون کشور آمریکا و کشورهای اروپای غربی نسبت به اواسط قرن بیستم کاهش پیدا کرده است اما در حال حاضر سرانه مصرف گوشت در کل دنیا افزایش پیدا کرده و به سبب رشد جمعیت بیش از هر عصری می‌باشد که این امر نیاز به تولید و فرآوری گوشت قرمز و لبنیات را نشان می‌دهد. به همین جهت دولت‌های مختلف نظیر دولت کانادا در تلاش هستند تا با حمایت از صنعت دامداری علاوه بر تامین گوشت و فرآورده‌های لبنی و غیر لبنی مرتبط با دام به چرخه اقتصادی کشور خود کمک کنند. صنعت دامداری در کانادا (یا به طور ویژه صنعت گاوداری در کانادا) همچون صنعت کشاورزی روند رو به رشدی دارد و افراد علاوه بر بازار داخلی کانادا می‌توانند در حوزه صادرات نیز فعالیت داشته باشند.

فرصت‌ پیشرفت در کار دامداری در کانادا برای افرادی که به آن مشغول هستند مشاهده می‌شود زیرا آنان به صورت همزمان قادر هستند علاوه بر راه اندازی مزرعه و تولید محصولات باغی و علوفه دامی با توجه به تخصص، مهارت و میزان سرمایه‌ی خود انواع دام از گاو تا گوسفند را پرورش دهند. همچنین آنان می‌توانند از پشم، پوست و گوشت دام‌ها محصولاتی را به بازار عرضه کرده و از طریق لبنیات به دست آمده از دام‌ نظیر گاو و گوسفند به درآمدزایی خوبی برسند.

درآمد دامداری در کانادا

در این بخش از مطلب دامداری در کانادا به میزان درآمد دامداری یا مقدار درآمد گاوداری در کانادا پرداخته می‌شود. بر اساس آمارهای ثبت شده در سایت‌های معتبر متوسط درآمد دامداری در کانادا بالغ بر ۳۷ هزار دلار کانادا یا به عبارتی ۱۹ دلار در ساعت می‌باشد که برای اشخاص مبتدی در این کار کم‌تر و برای افرادی که سابقه و تجربه بالایی دارند بسیار بیشتر و حدود ۵۹ هزار دلار در سال بیان شده است. البته مقادیر گفته شده برای درآمد گاوداری در کانادا یا انواع دیگر دام تماما به صورت تقریبی می‌باشد و ممکن است بر اساس نوساناتی که در بازار موجود است این مقادیر تغییر کنند. در حال حاضر از میان تمامی استان‌های کانادا حداکثر میانگین درآمد دامداری با حدود ۴۸ هزار دلار کانادا به ساسکاچوان اختصاص دارد.

قیمت دامداری در کانادا

از مهم‌ترین مواردی که متقاضیان خرید گاوداری در کانادا یا راه اندازی هر نوع دامداری در این کشور به آن توجه دارند و درباره آن می‌پرسند، قیمت دامداری در کانادا می‌باشد. در رابطه با قیمت دامداری در کانادا باید گفت که میزان مشخصی برای آن تعیین نشده است و برآورد قیمت آن به فاکتورها و موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به مساحت زمین برای راه اندازی صنعت دامداری در کانادا، تجهیزات به کار گرفته شده (علاوه بر تجهیزات نو، تجهیزات دست دوم نیز در بازار به فروش می‌رسند که می‌توان با خرید آن‌ها در هزینه صرفه جویی کرد)، نژاد گاو و یا هر نوع دام دیگر و تعداد آن‌ها، هزینه‌‌هایی که صرف اخذ مجوزهای مورد نیاز می‌شود، خوراک دام و هزینه به کار رفته برای ساخت و سازهای مورد نیاز برای راه اندازی دامداری یا گاوداری در کانادا اشاره کرد.

البته پیشنهاد می‌شود برای آن‌که در بسیاری از هزینه‌های دامداری صرفه جویی شود، به جای خرید زمین و هم‌چنین تجهیزات، زمینی که از قبل برای دامداری از آن استفاده شده و صاحبان آن قصد فروش آن را دارند، خریداری شود.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن کانادا

موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت خانم نازنین بیتاژیان مشاور رسمی مهاجرت کانادا، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا و استرالیا، با ثبت دو دفتر مهاجرتی به نام UCAN IMMIGRATION SERVICES در این دو کشور فعالیت می کند. این موسسه با سال ها تجربه در خصوص خدمات مشاوره تحصیلی و پرونده های اقامتی و مهاجرتی و سرمایه گذاری، خدمات فوق را تحت نظارت مستقیم مشاور این موسسه ارائه می نماید.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا می باشد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

آیا می‌توان از طریق خرید یا راه اندازی دامداری در کانادا اقامت دائم کانادا را دریافت کرد؟

متقاضیان سرمایه گذاری و خرید و راه اندازی دامداری در کانادا می توانند با انتخاب برنامه های کارآفرینی و سرمایه گذاری کانادا برای مهاجرت و گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

درآمد دامداری در کانادا چقدر است؟

درآمد دامداری در کانادا با توجه به شهر و ایالت محل کار و همچنین تجربه افراد متفاوت بوده و از ساعتی ۱۹ دلار شروع می شود.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

اقامت کانادا از طریق کشاورزی
اقامت کانادا از طریق کشاورزی
خرید ملک در کانادا
خرید ملک در کانادا