کانادا

جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی کانادا

جاب آفر کانادا یکی از درخواست های بی شمار متقاضیان اخذ ویزای کاری کانادا می باشد. رفاه اجتماعی، تنوع فرصت های شغلی کانادا و جذابیت میزان دستمزد در تخصص های مختلف، سالیانه متخصص زیادی را جذب این کشور می کند. مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کاری می تواند منجر به اخذ ویزای جاب آفر و یا حتی اقامت کانادا شود. گرفتن ویزای کانادا از روش‌های مختلفی امکان پذیر است. یکی از این روش ها، برنامه های مختلف اسکیل ورکر می باشد. گرفتن جاب آفر کانادا در اکثر برنامه های اسکیل ورکر امتیاز داشته و موجب افزایش امتیاز متقاضیان می شود. افرادی که شرایط جاب آفر کانادا را داشته باشند موفق به گرفتن پیشنهاد کار (با مدرک LMIA کانادا) می شوند. این افراد با کسب امتیاز از جاب آفر، رتبه خود را در پروفایل برنامه های اقامتی اسکیل ورکر افزایش داده و در نهایت دعوتنامه دریافت می کنند.

در ادامه این مقاله به موضوعاتی از قبیل: جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری از کانادا چیست؟ گرفتن جاب آفر کانادا بدون مدرک زبان، شرایط جاب آفر کانادا، لیست مشاغل جاب آفر، مراحل و هزینه ویزای جاب آفر کانادا، روش های پیدا کردن جاب آفر در کانادا و همچنین خدمات موسسه یوکن در اخذ پیشنهاد کاری کانادا و امکان اخذ جاب آفر تضمینی می پردازیم.

جاب آفر کانادا یا پیشنهاد کاری از کانادا چیست؟

جاب آفر کانادا، در واقع پیشنهاد کاری است که یک کارفرما جهت تامین نیروی مورد نیاز خود به فردی که تخصص مورد نیاز وی را دارد، ارائه می دهد. محتوای پیشنهاد کار و مواردی که باید در نامه جاب آفر کانادا درج گردد با توجه به نوع آن و هدفی که متقاضی از دریافت جاب آفر دارد، متفاوت می باشد. به طور کلی نامه جاب آفر شامل جزئیاتی از قبیل نام فرد، موقعیت شغلی پیشنهادی، مدت زمان اعتبار، تاریخ شروع پیشنهاد کار، ساعت کاری در هفته و میزان حقوق در آن قید شده است. همچنین جزئیاتی از شرایط و شرح وظایف شغل پیشنهادی ضمیمه این نامه می شود. برخی از پیشنهاد های کاری که از کارفرمایان ارائه می گردد نیاز به مدرک LMIA دارند که کارفرما باید در این خصوص نیز اقدام نماید.

مدرک LMIA کانادا

مدرک LMIA کانادا، گواهی است که متقاضی دریافت ویزای جاب آفر کانادا باید داشته باشد. LMIA مخفف Labour Market Impact Assessment است که به معنای بررسی تاثیر بازار کار می باشد. مدرک LMIA کانادا نشان دهنده این است که تا چه میزان تخصص و شغل نیروی کار ماهر بر اقتصاد و بازار کار کانادا مفید و تاثیر گذار است. کارفرمایان خارجی در اکثر موارد نیاز به مدرک LMIA دارند تا ضرورت داشتن نیروی متخصص خارجی را جهت تامین نیاز خود اثبات نمایند. در واقع دریافت LMIA کانادا، اثبات می نماید که برای موقعیت شغلی پیشنهاد شده هیچ فرد با این تخصص در کانادا وجود ندارد و کارفرما باید متخصص مورد نیاز خود را از خارج کانادا تامین کند.

دریافت LMIA نیاز به انجام پروسه تعریف شده از طرف اداره مهاجرت می باشد. کارفرما با انجام این پروسه، در صورتی که نتیجه LMIA مثبت باشد موفق به دریافت تاییدیه جاب آفر از سازمان کار و توسعه نیروی انسانی کانادا می شود. سپس متقاضی ویزای جاب آفر کانادا، با ارائه پیشنهاد کاری به همراه LMIA، در این خصوص اقدام کند.

مزایای گرفتن جاب آفر کانادا

گرفتن پیشنهاد کاری از کانادا مزایای زیر را برای متقاضیان خواهد داشت.

 • اخذ ویزای کاری کانادا
 • امکان مهاجرت به کانادا به همراه اعضاء خانواده
 • کار در شرکت های معتبر بین المللی
 • افتتاح حساب بانکی
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا
 • امکان کار کردن همسر وی در کانادا
 • دریافت امتیاز در برنامه های مهاجرتی ( بابت پیشنهاد کار)
 • اقدام برای اخذ اقامت دائم

شرایط جاب آفر کانادا

شرایط جاب آفر کانادا بستگی به نوع شغل و تخصص متقاضیان متفاوت می باشد. همچنین شرایط جاب آفر در کانادا در ایالت های مختلف، متغیر است. اداره مهاجرت هر ایالت با توجه به نیاز ها و اهداف آن ایالت، این شرایط را تعریف می کنند. به طور کلی شرایط گرفتن جاب آفر در کانادا به شرح زیر می باشد.

 • داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در کانادا
 • داشتن تحصیلات مرتبط با پیشنهاد کاری
 • دریافت LMIA (در مواردی که پیشنهاد شغلی مربوطه نیاز دارد)
 • داشتن تخصص و سابقه کاری مرتبط با پیشنهاد کاری ارائه شده از طرف کارفرما
 • تمکن مالی (متناسب با تعداد اعضاء خانواده )
 • قصد زندگی در ایالت و شهری که از آن پیشنهاد کاری دریافت شده
 • داشتن دانش زبان مورد نیاز و متناسب با موقعیت شغلی پیشنهادی

یکی از درخواست های متقاضیان، گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان می باشد. متقاضیان باید به این نکته توجه نمایند که برای دریافت پیشنهاد کاری نیاز به مدرک زبان خواهند داشت. متقاضیان ویزای جاب آفر LMIA کانادا، باید با توجه به تخصص خود و متناسب با طبقه بندی مشاغل کانادا، نمره مدرک زبان مورد نیاز آن شغل را ارائه نمایند. سطح زبان مورد نیاز، با توجه به شغل متقاضیان به شرح زیر می باشد.

ناک شغلی NOC نمره مدرک زبان
ناک شغلی NOC 0, ACLB6
ناک شغلی NOC B CLB5
ناک شغلی NOC C, D CLB4

لیست مشاغل جاب آفر کانادا

لیست مشاغل جاب آفر کانادا با توجه به هر ایالت و در طول سال بر اساس نیازهای منطقه ای اعلام می گردد. با توجه به تقاضای زیاد در این زمینه، معمولا” لیست مشاغل جاب آفر کانادا در مدت زمان کوتاهی تکمیل ظرفیت می گردد. ولی پیدا کردن جاب آفر در کانادا تنها توسط لیست جاب آفر کانادا صورت نمی گیرد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت های کاریابی در کانادا و یا در برخی موارد با برقراری ارتباط مستقیم با شرکت هایی که مرتبط با تخصص آنها فعالیت می نمایند در خصوص پیدا کردن پیشنهاد کار در کانادا اقدام نمایند.

یکی دیگر از راه های پیدا کردن پیشنهاد کاری در کانادا، استفاده از خدمات موسسات مهاجرتی است که در این خصوص فعالیت می کنند. البته باید به این نکته اشاره نمود اخذ جاب آفر کانادا تضمینی نمی باشد. موسسات مهاجرتی می توانند با توجه بررسی شرایط متقاضیان و شناسایی فرصت های شغلی موجود در شرکتها و بازار کار منطقه ای کانادا، نقش موثری در پیدا کردن پیشنهاد های کاری موجود در کانادا داشته باشند. موسسه مهاجرتی یوکن آمادگی ارائه این خدمات می باشد. در صورت تمایل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در اینجا لازم به ذکر است به این نکته اشاره شود، در کانادا فهرستی به نام “لیست مشاغل مورد نیاز کانادا” وجود دارد (که متاسفانه در برخی از سایت ها از این لیست، به اشتباه به نام لیست جاب آفر کانادا نام برده شده است)، که این فهرست مرتبط با برنامه های اسکیل ورکر کانادا می باشد. افرادی که برای برنامه های اسکیل ورکر کانادا اقدام می کنند باید امتیاز و شرایط آن برنامه های اقامتی را داشته باشند و لزوما” نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از کانادا نمی باشند.

فرصت های شغلی کانادا در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به جاب آفر و فرصت های شغلی کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


مراحل اخذ جاب آفر کانادا

مراحل اخذ پیشنهاد کاری از کانادا با توجه به نوع تخصص و مدارک و گواهی های مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی مراحل گرفتن جاب آفر برای کانادا به شرح زیر می باشد.

 • مراجعه به لیست مشاغل جاب آفر کانادا (در صورت وجود)
 • مراجعه به وب سایت های کاریابی
 • بررسی آگهی های شرکت های مختلف در وب سایت های کاریابی
 • ارسال رزرومه به آگهی های موجود
 • و یا ارتباط مستقیم با شرکت ها و کارفرمایانی که در حوزه تخصصی متقاضی فعالیت می کنند
 • دریافت پیشنهاد کار
 • دریافت LMIA کانادا
 • جمع آوری مدارک مورد نیاز جهت ویزای جاب آفر کانادا
 • تشکیل پروفایل در وب سایت اداره مهاجرت و آپلود مدارک
 • انجام انگشت نگاری
 • در صورت مثبت بوده نتیجه ویزا، اقدام جهت پیکاپ ویزا

مدارک مورد نیاز ویزای جاب آفر کانادا

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای جاب آفر کانادا با توجه به نوع پیشنهاد کاری می تواند متغیر باشد. مدارک عمومی ویزا به شرح زیر می باشد.

 • دو قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر
 • دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما به همراه نامه LMIA از کانادا
 • ترجمه رسمی سند ازدواج (جهت افراد متاهل)
 • ترجمه رسمی شناسنامه متقاضی و اعضاء پرونده
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • تمکن مالی
 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی متقاضی
 • رزومه شغلی متقاض

هزینه اخذ جاب آفر از کانادا

هزینه اخذ جاب آفر از کانادا، شامل هزینه های موسسات کاریابی، هزینه مشاور رسمی مهاجرت به کانادا، هزینه دولتی ویزا می باشد. هزینه های وکیل و موسسات با توجه به نوع موسسات متغیر می باشد. در اینجا مجددا” اشاره به این نکته حائز اهمیت می باشد که متقاضیان فریب تبلیغات گرفتن جاب آفر تضمینی از کانادا را نخورند و از پرداخت هزینه های سنگین و نامتعارف بابت تضمین در دریافت پیشنهاد کار، جلوگیری نمایند. هزینه دولتی درخواست ویزای جاب آفر کانادا ۱۵۵ دلار می باشد.

کاریابی در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط نحوه پیدا کردن کار در کانادا و غیره در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

گرفتن پیشنهاد کاری از کانادا و دریافت اقامت دائم و تابعیت

گرفتن پیشنهاد کاری از کانادا از دو روش منجر به اخذ اقامت دائم می گردد.

 • اخذ ویزای جاب آفر و زمینه سازی برای اقامت دائم
 • داشتن شرایط یکی از برنامه های اقامتی کانادا و افزایش امتیاز بابت اخذ پیشنهاد کار

افرادی که پیشنهاد کاری از کانادا دریافت می کنند در صورت نداشتن شرایط برنامه های اقامتی کانادا (از قبیل اسکیل ورکر فدرال)، می توانند با ویزای کاری وارد کانادا شده و پس از کسب سابقه کار کانادایی از طریق برنامه های اقامتی از قبیل: برنامه تجربه کانادایی جهت اخذ اقامت دائم PR کانادا اقدام کنند.

افرادی که همزمان با دریافت پیشنهاد کاری از کانادا، حداقل شرایط مورد نیاز یکی از برنامه های اقامتی کانادا را داشته باشند با دریافت امتیاز اضافی (بابت پیشنهاد کار)، می توانند از ابتدا اقامت دائم کانادا را دریافت کنند

افرادی که اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند، پس از ۳ سال زندگی و کار در کانادا در یک بازی زمانی ۵ ساله، می توانند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کانادایی اقدام کنند.

خرید جاب آفر کانادا

خرید جاب آفر کانادا یکی از موضوعات مورد درخواست متقاضیان مهاجرتی می باشد. با توجه به سخت شدن جدول امتیاز بندی برنامه های اسکیل ورکر کانادا، یکی از روش های آسان مهاجرتی، دریافت پیشنهاد کاری می باشد. با توجه به روند رو به افزایش درخواست های پیشنهاد کاری از کانادا، تبلیغات وسیعی در خصوص فروش جاب آفر کانادا صورت گرفته است. متقاضیان باید به چند نکته توجه داشته باشند تا در این خصوص از پرداخت مبالغ غیر متعارف جلوگیری نمایند.

شرکت های معتبر نیاز به فروش پیشنهاد کاری و کسب درآمد از این طریق نداشته و به صورت واقعی به دنبال فرد متخصص مورد نیاز خود هستند. فروش جاب آفر توسط شرکت های صوری اتفاق می افتد و این شرکت ها نامعتبر و در مدت کوتاهی منحل می شوند و متقاضی مجبور به ترک کشور کانادا می گردد. در برخی از موارد پیشنهاد کاری به متقاضیان به صورت جعلی بوده و منجر به ریجکت شدن پرونده متقاضی می گردد. (البته این مورد در برخی موارد با تماس با شرکت مربوطه و پیگیری قابل استعلام می باشد.)

و در نهایت اینکه متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه های متعارف به موسسات و شرکت هایی که در این زمینه تجربه دارند، جهت جستجوی پیشنهاد کار با توجه به تخصص خود و از راه های قانونی و منطقی اقدام کنند.

خدمات یوکن در اخذ جاب آفر کانادا

موسسه یوکن با ارزیابی شرایط تخصص متقاضیان و با شناسایی فرصت های شغلی موجود در بازار کانادا همواره کمک شایانی به متقاضیان پیدا کردن پیشنهاد کار در کانادا کرده است. این موسسه به شماره ۲۲۷۴۳۸۸۷۸۶ تحت عنوان UCAN IMMIGRATION SERVICES در کانادا به ثبت رسیده است. خانم نازنین بیتازیان، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا، عضو رسمی شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا با شماره عضویت R531751، به عنوان ومشاور این مجموعه فعالیت می کند.

مشاوره با ومشاور رسمی مهاجرت
ومشاور موسسه یوکن در کانادا آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

چگونه برای جاب آفر تضمینی کانادا اقدام کنیم ؟

پیدا کردن جاب آفر تضمینی امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان پیشنهاد کاری از کانادا باید با توجه به تخصص خود و آگاهی از فرصت های شغلی موجود در کانادا در این خصوص اقدام کنند. ولی تنها پیدا کردن جاب آفر به معنی موفقیت در این مسیر نمی باشد. در مرحله اول کارفرما مدارک متقاضی را بررسی و در صورت نیاز درخواست مصاحبه می کند. اگر متقاضی دانش و تخصص مورد نظر کارفرما را داشته باشد موفق به دریافت پیشنهاد کاری می گردد. مرحله دوم اقدام برای دریافت ویزای جاب آفر است. در این مرحله افسر مهاجرت مدارک رو بررسی می کند و در خصوص صدور ویزا و یا ریجکت آن تصمیم گیری می نماید. ریجکت ویزا بنا به تصمیم و مصلحت آفیسر صورت می گیرد و تنها داشتن پیشنهاد کار به معنی موفقیت صد در صد پرونده نمی باشد.

نحوه دریافت جاب آفر صوری چگونه است؟

جاب آفر سندی ثبت شده که دارای شماره و قابل استعلام می باشد. ارائه اسناد جعلی منجر به ممنوع الورود شدن متقاضی برای مدتی مشخص به کانادا خواهد شد.

آیا امکان خرید جاب آفر میسر می باشد؟

خرید جاب آفر مشکلات خاص خود را خواهد داشت. با توجه به سخت شدن برنامه های مهاجرتی کانادا، متقاضیان دریافت پیشنهاد کاری از کانادا افزایش پیدا کرده است و در نتیجه آن تبلیغات وسیعی در خصوص فروش و خرید جاب آفر کانادا صورت گرفته است. متقاضیانی خرید جاب آفر کانادا باید با آگاهی از این روند، از بروز خسارات جبران ناپذیر آن جلوگیری نمایند. در اکثر موارد کارفرما هیچگوئه جاب آفری نداشته و فقط با ارائه جاب آفر جعلی برای متقاضی اقدام می گردد که منجر به ریجکت شدن متقاضی می گردد. در برخی از موارد یک شرکت با دریافت وجهی اقدام به ارائه پیشنهاد کاری و در حقیقت فروش جاب آفر می نماید که با توجه به اینکه این شرکت ها معمولا صوری و بی اعتبار می باشند، پس از مدت کوتاهی این شرکت منحل و جاب آفر گرفته شده فاقد اعتبار می شود و در این شرایط متقاضی مجبور به ترک کشور کانادا خواهد شد.

آیا گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

گرفتن جاب آفر بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان باید با توجه به نوع تخصص خود برای دریافت نمره زبان مورد نیاز آن پیشنهاد کاری اقدام کنند.

چگونه جاب آفر کانادا پیدا کنیم؟

پیدا کردن پیشنهاد کاری از کانادا نیاز به آگاهی از فرصت های شغلی مرتبط با تخصص متقاضیان می باشد. این افراد می توانند از طریق موسسات مهاجرت، سایت های آگهی استخدام و فرصت های شغلی کانادا و یا ارتباط مستقیم با شرکت ها در این خصوص اقدام کنند. پیدا کردن جاب آفر در کانادا نیاز به آگاهی از فرصت های شغلی مناطق مختلف کانادا می باشد.

هزینه گرفتن پیشنهاد کاری از کانادا چقدر است؟

هزینه گرفتن پیشنهاد کاری از کانادا، شامل هزینه ترجمه جمع آوری مدارک و هزینه های دولتی آن می باشد. هزینه دولتی درخواست ویزا ۱۵۵ دلار می باشد.

لیست مشاغل جاب آفر کانادا چیست؟

لیست جاب آفر کانادا در برخی موارد و با توجه به نیاز های هر ایالت در طول سال ارائه می گردد. با توجه به درخواست های زیادی که در این خصوص وجود دارد، معمولا این ظرفیت در مدت زمان بسیار کوتاهی تکمیل می گردد. کانادا در برنامه های اقامتی اسکیل ورکر دارای لیست مشاغل مورد نیاز کانادا می باشد که این لیست نباید با لیست جاب آفر اشتباه گرفته شود.

بهترین روش برای پیدا کردن جاب آفر در کانادا چیست؟

بهترین روش پیدا کردن پیشنهاد کاری از کانادا، بررسی فرصت های شغلی در وب سایت ها و همچنین استفاده از موسسات مهاجرتی و کاریابی هسا که در این خصوص فعالیت می نمایند.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. سلام و وقتتون بخیر
  من کم شنوا هستم و همسرم ناشنوا و هردومون لیسانس داریم. بنده لیسانس طراحی و دوخت لباس ولی در حال حاضر توی کار کیک پزی و شیرینی پزی کار میکنم و مدرک فنی حرفه ای بین الملل دارم و همسرم لیسانس تربیت بدنی ولی شغل آزاد سوپر دارن.در حال حاضر دارم زبان انگلیسی میخونم.
  میخواستم بدونم ویزای کاری یا ویزای جاب آفر برای خودم میشه اقدام کرد برای کانادا؟
  لطف میکنید هزینه ها رو بگین باتشکر از شما

مهاجرت پرستاران به کانادا
مهاجرت پرستاران به کانادا
مهاجرت پزشکان به کانادا در سال 2022
مهاجرت پزشکان به کانادا در سال 2022