ویزای استرالیا

ویزای 491 استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیا؛ راهنمای کامل به همراه شرایط آن در سال ۲۰۲۲

ویزای ۴۹۱ استرالیا یکی از ویزاهای اسکیل ورکر می باشد. زندگی در محیطی امن همراه فرصت های شغلی متنوع باعث رشد روز افزون درخواست انواع ویزای استرالیا شده است. دولت استرالیا برای جذب هدفمند نیروهای مورد نیاز جامعه خود، ویزاهای مهاجرتی کاری متنوعی را تنظیم نموده است. ویزاهای کاری استرالیا به دو نوع موقت و دائم دسته بندی شده است. ویزای ۴۹۱ استرالیا از نوع ویزای موقت استرالیا می باشد. ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا، این فرصت را برای متقاضیان مهیا می کند تا از این طریق به استرالیا وارد شده و با انجام تعهدات این ویزا برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. دولت استرالیا با هدف تامین نیروهای مورد نیاز مناطق کم جمعیت استرالیا ( مناطق رجینال استرالیا)، ویزای ساب کلاس۴۹۱ استرالیا را ارائه نموده است.

در ادامه این مقاله به بررسی خدمات موسسه یوکن در ویزای ۴۹۱ استرالیا، هزینه ویزا ۴۹۱ استرالیا، مراحل ویزای ۴۹۱ استرالیا، معرفی مناطق کم جمعیت استرالیا، شرایط ویزا ۴۹۱ استرالیا و دیگر موارد مربوط به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مناطق رجینال استرالیا در ساب کلاس ۴۹۱ می پردازیم.

معرفی ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای مناطق رجینال استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیادر روز ۹ آپریل ۲۰۱۹ توسط اداره مهاجرت استرالیا با هدف تامین نیازهای مناطق رجینال استرالیا معرفی گردید. در حقیقت این ویزا جایگزین ویزای ۴۸۹ استرالیا شده است. ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا جدیدترین ویزای اسکیل ورکر استرالیا بدون نیاز به حمایت کارفرما می باشد. اداره مهاجرت استرالیا با معرفی این ویزا تلاش در تامین کمبود نیروهای متخصص مناطق کم جمعیت استرالیا دارد. متقاضیان این نوع ویزا باید از جدول امتیاز بندی طراحی شده برای این منظور حداقل ۶۵ امتیاز کسب نمایند. جدول امتیاز بندی ویزای ۴۹۱ استرالیا بر اساس فاکتور های سن،تحصیلات، سابقه کار و مدرک زبان متقاضیان تنظیم شده است.

شرایط اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیا که برای تامین نیاز های کم جمعیت استرالیا تنظیم شده است نیاز به داشتن اسپانسر ایالتی دارد. همچنین متقاضیان ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا و زندگی در مناطق رجینال استرالیا، در صورت داشتن خانواده ای در منطقه تعیین شده، می توانند از اسپانسر فامیلی نیز در این ویزا استفاده کنند. این افراد پس از ارسال اظهارنامه علاقه (EOI) در SkillSelect، با حمایت ایالتی و یا فامیلی موفق به دریافت دعوتنامه می شوند.

مدت زمان این نوع ویزا، ۵ سال می باشد. متقاضیان ویزای مناطق کم جمعیت استرالیا (ساب کلاس ۴۹۱)، نمی توانند برای ویزاهای دیگر استرالیا از قبیل ویزای ۱۸۹ اقدام کنند مگر اینکه حداقل برای مدت ۲ سال در مناطق کم جمعیت تعریف شده استرالیا زندگی کرده باشند.

متقاضیان واجد شرایط ویزای ۴۹۱ استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • حداکثر سن جهت اقدام برای این نوع ویزا ۴۵ سال می باشد. (متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هر چه سن آن ها پایین تر باشد از امتیاز بالاتری برخوردار خواهند شد.)
 • ارزیابی و معادل سازی مدرک تحصیلی و دریافت نتیجه مثبت
 • رشته و تخصص شغلی متقاضی باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • دریافت اسپانسر ایالتی
 • و یا دریافت اسپانسر فامیلی
 • حداقل امتیاز مورد نیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا، ۶۵ امتیاز می باشد. ( متقاضیان می توانند با کسب ۵۰ امتیاز از جدول امتیاز بندی و ۱۵ امتیاز از اسپانسر ایالتی و یا فامیلی، به این امتیاز دست یابند.)
 • سطح زبان باید حداقل آیلتس ۶ و یا معادل آن در آزمون PTE باشد.
 • متقاضی متعهد به زندگی و کار در مناطق کم جمعیت و رجینال استرالیا (برای مدت مشخص شده) می باشد.

شرایط جدید ویزای ۴۹۱ استرالیا

دو تا شرایط جدید ویزای مناطق رجینال استرالیا ( Subclass 491) که باعث جذابیت آن نیز شده است به شرح زیر می باشد.

 • متقاضی این نوع ویزا می تواند در کلیه مناطق رجینال استرالیا زندگی و کار کند. در گذشته افراد فقط در منطقه ای که از آن اسپانسری و حمایت دریافت کرده بودند باید زندگی و کرا می کردند ولی با شرایط جدید ویزای ۴۹۱، فرد می تواند بدون در نظر گرفتن منطقه ای که از آن اسپانسری دریافت کرده ، در کلیه مناطق کم جمعیت استرالیا که برای این نوع ویزا تعریف شده است، زندگی و کار کنند.)
 • با توجه به شرایط جدید، کمترین میزان حقوق دریافتی توسط اداره مهاجرت در هر سال اعلام می گردد و بر خلاف شرایط قبلی این رقم را اداره مالیات استرالیا تعیین نمی کند. در حال حاضر میزان حقوق دریافتی تعیین شده توسط اداره مهاجرت استرالیا، ۵۳٫۹۰۰ دلار استرالیا می باشد.
برنامه جدید ویژه افغان ها
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در استرالیا  که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا

مزایای ویزای ۴۹۱ استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • متقاضیان ویزای ۵ ساله استرالیا را دریافت کرده و به دفعات می توانند به استرالیا ورود و خروج داشته باشند.
 • متقاضیان می توانند به همراه اعضاء خانواده به صورت همزمان وارد استرالیا شوند.
 • امکان کار و تحصیل در استرالیا برای متقاضی و دیگر اعضاء خانواده وی
 • متقاضی هیچ محدودیتی برای انتخاب نوع شغل خود نخواهد داشت و امکان کار تمام وقت به صورت مرتبط و یا غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود را نیز خواهد داشت.
 • تحصیل فرزندان این افراد در مدارس استرالیا، رایگان می باشد.
 • زندگی در محیطی امن با استاندارد های بالای جهانی
 • دریافت بیمه خدمات درمانی رایگان
 • امکان دریافت اقامت دائم استرالیا (PR)، پس از ۳ سال زندگی در استرالیا
 • متقاضی می تواند پس از دریافت اقامت دائم خود، جهت ویزای فامیلی و اسپانسر شدن اقوام خود اقدام کند.
 • دریافت پاسپورت و تابعیت استرالیا پس از دریافت کار اقامت دائم و انجام تعهدات مربوط به آن

مناطق رجینال یا کم جمعیت استرالیا

مناطق ریجینال استرالیا شامل شهرهایی مانند ساحل مرکزی NSW، جیلانگ، پرت، نیوکاسل، هوبارت، وولونگونگ، آدلاید‌ و کانبرا می باشند. متقاضیان مهاجرت و زندگی در مناطق کم جمعیت استرالیا نمی توانند شهرهای سیدنی، ملبورن، پرت، بریزبن، ساحل گلد‌کوست را برای زندگی انتخاب کنند. در حقیقت این مناطق جزء مناطق اسپانسرشیپی ویزای ۴۹۱ استرالیا نمی باشد. این افراد پس از دریافت اقامت دائم استرالیا (PR)، می توانند هر شهری از استرالیا را برای زندگی و کار انتخاب کنند. البته متقاضیان می توانند شهر های اطراف شهر های بزرگ مانند شهر های وولنگانگ، ویانگ و یا گاسفورد که شهرهای نزدیک به سیدنی در ایالت نیوساوت ولز هستند را نیز برای زندگی انتخاب کنند.

برنامه جدید ویژه افغان ها در استرالیا
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در استرالیا  که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

لیست مشاغل ویزای ۴۹۱ استرالیا

مشاغل مورد نیاز ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا در برخی حرفه ها و کد شغلی آن ها به شرح زیر می باشد.

حرفه و رشته تخصصی کدANZSCOسازمان ارزیابی کننده
تکنسین کشاورزی۳۱۱۱۱۱VETASSESS
مدیر مراکز تفریحی۱۴۹۱۱۱VETASSESS
مدیر کمپ‌ها و پارک‌های اقامت کاروان‌ها۱۴۱۲۱۱VETASSESS
مدیر تئاتر یا سینما۱۴۹۹۱۲VETASSESS
تکنسین ثبت اطلاعات پزشکی۵۹۹۹۱۵VETASSESS
کارمند هنرهای باهمستان۲۷۲۶۱۱VETASSESS
افسر نگهبانی از حیات وحش و محیط زیست۲۳۴۳۱۱VETASSESS
بهداشت‌کار دهان و دندان۴۱۱۲۱۱VETASSESS
دندانپزشک در حوزه‌ی مراقبت از دندان و پیشگیری از بیماری‌های دندان۴۱۱۲۱۴VETASSESS
مربی رانندگی۴۵۱۲۱۱VETASSESS
کارمند سرویس اورژانس۴۴۱۲۱۱VETASSESS
افسر سلامت محیط زیست۲۵۱۳۱۱VETASSESS
فیزیولوژیست ورزشی۲۳۴۹۱۵VETASSESS
مدیر سرمایه‌گذاری بانک‌ها۱۴۹۹۱۴VETASSESS
مربی کمک‌های اولیه۴۵۱۸۱۵VETASSESS
مدیر باشگاه تناسب اندام۱۴۹۱۱۲VETASSESS
خدمه‌ی پرواز۴۵۱۷۱۱VETASSESS
نقشه‌بردار یا تکنسین علوم فضایی۳۱۲۱۱۶VETASSESS
معلم کارآموزی۲۴۲۲۱۱VETASSESS
نمایندگی املاک و مستغلات۶۱۲۱۱۵VETASSESS
مربی پرواز۲۳۱۱۱۳VETASSESS
کارگر مراسم خاکسپاری۴۵۱۳۹۹VETASSESS
پرورش‌دهنده‌ی اسب۱۲۱۳۱۶VETASSESS
مشاور منابع انسانی۲۲۳۱۱۱VETASSESS
وکیل مالکیت معنوی۲۷۱۲۱۴VETASSESS
افسر رابط۲۲۴۹۱۲VETASSESS
برنامه‌ریز تعمیر و نگهداری۳۱۲۹۱۱VETASSESS
متخصص تحقیق بازار۲۲۵۱۱۲VETASSESS
مدیر پزشکی۱۳۴۲۱۱VETASSESS

متقاضیان ویزای استرالیا می توانند جهت مشاهده فهرست کاملی از رشته های مورد نیاز در استرالیا، لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا را بررسی نمایند.

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا

مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا از جمع آوری مدارک تا دریافت ویزای استرالیا، به شرح زیر می باشد.

 • بررسی مشاغل مورد نیاز ویزای ۴۹۱ استرالیا و یافتن کد شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص خود
 • محاسبه امتیازات از طریق جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا
 • ترجمه رسمی مدارک هویتی، تحصیلی، شغلی و غیره
 • ارزشیابی مدارک تحصیلی و شغلی
 • ایجاد پروفایل و ارسال اظهارنامه علاقه مندی (EOI) در Skillselect
 • دریافت اسپانسری ایالتی و یا فامیلی در مناطق رجینال استرالیا
 • انجام مدیکال چک
 • انجام بیومتریک
 • دریافت ویز

پروسه فوق تنها خلاصه ای از مراحل دریافت ویزای ۴۹۱ استرالیا می باشد. جمع آوری مدارک و ارائه مدارک صحیح از اهمیت ویژه ای در دریافت ویزاهای استرالیا برخوردار است. تکمیل ناقص فرم ها و ارائه اشتباه مدارک، می تواند خسارت جبران ناپذیری برای پرونده متقاضیان داشته باشد. استفاده از مشاورین و متخصصین با تجربه در این مسیر، می تواند کمک شایانی به انجام نهایی ویزا داشته باشد. موسسه مهاجرتی یوکن استرالیا، با سال ها تجربه در اخذ انواع ویزای استرالیا آماده ارائه خدمات مشاوره و انجام پرونده های مهاجرتی و اقامتی استرالیا می باشد. متقاضیان می توانند جهت دریافت مشاوره و راهنمایی با مشاورین ما در تماس باشند.

برنامه جدید ویژه افغان ها
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص نحوه ثبت نام در برنامه مهاجرتی مخصوص افغان ها در استرالیا  که به زودی در کانال یوتیوب ما منتشر می شود و عضویت در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

محدودیت های ویزای ۴۹۱ استرالیا

 • ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا، از نوع ویزای موقت است و متقاضی باید با انجام تعهدات این ویزا برای اخذ ویزای اقامت دائم استرالیا اقدام کند.
 • ویزای رجینال استرالیا (ساب کلاس ۴۹۱)، به متقاضی تنها اجازه کار و زندگی در مناطق کم جمعیت استرالیا که به عنوان مناطق رجینال مشخص شده را می دهد. (البته فرد می تواند پس از دریافت اقامت دائم PR، در هر شهر و ایالتی در استرالیا زندگی کند.)
 • دارندگان ویزای رجینال استرالیا۴۹۱، باید حداقل حقوق دریافتی آن ها به اندازه ای که توسط اداره مهاجرت استرالیا در این خصوص مشخص شده ( در بالاتر به آن اشاره شد)، باشد.

هزینه ویزا ۴۹۱ استرالیا

هزینه ویزای ۴۹۱ استرالیا برای متقاضی و اعضاء خانواده وی به شرح زیر است. در صورتی که همراهان و اعضاء خانواده متقاضی اصلی که سن آن ها بالای ۱۸ سال است نتوانند مدرک زبان حداقلآیلتس ۴ الی ۵ آیلتس ارائه نمایند، باید مبلع ۴۸۹۰ دلار استرالیا علاوه بر مبالغ زیر پرداخت نمایند. این افراد با پرداخت این مبلغ، پس از ورود به استرالیا می توانند جهت شرکت در کلاس های رایگانی که در این خصوص مشخص شده است شرکت نمایند.

شرحهزینه ویزا Subclass 491
متقاضی اصلی پروند۴۰۴۵ دلار استرالیا
همسر و یا اعضاء خانواده بالای ۱۸ سال۲۰۲۰ دلار استرالیا
فرزندان زیر ۱۸ سال۱۰۱۵ دلار استرالیا

تبدیل ویزای ۴۹۱ استرالیا به اقامت دائم

دارندگان ویزای رجینال استرالیا (Subclass 491)، تحت شرایط زیر می توانند جهت اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

 • متقاضی ویزای رجینال استرالیا ۴۹۱، باید حداقل ۳ سال از ۵ سال اقامت خود را در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی کرده باشد.
 • وی باید حداقل ۳ سال در مناطق رجینال استرالیا کار کرده باشد.
 • این افراد باید حداقل حقوق تعیین شده از طرف اداره مهاجرت استرالیا، که در حال حاضر ۵۳٫۹۰۰ دلار استرالیا با کسر مالیات در سال می باشد را دریافت کرده باشد.
 • حداقل میزان حقوق دریافتی مشخص شده باید در ۳ سال از ۵ سال به صورت متوالی و یا غیر متوالی کسب شده باشد.
 • متقاضی باید شرایط این ویزا را رعایت کرده باشد.

تفاوت ویزای قدیمی ۴۸۹ با ویزای جدید ۴۹۱

 • ویزای ۴۸۹ استرالیا که یکی از ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا بود، مجوز ۴ سال زندگی و کار در استرالیا را مهیا می کرد در حالی که ویزای جدید ۴۹۱ استرالیا که جایگزین ویزای فوق شده است برای مدت ۵ سال به متقاضی اجازه کار و زندگی در استرالیا را می دهد.
 • امتیاز اسپانسری در ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا، ۱۰ امتیاز بود در حالی که در ویزای رجینال ۴۹۱ استرالیا این امتیاز به ۱۵ امتیاز افزایش یافته است.
 • جهت تبدیل ویزای ۴۸۹ به اقامت دائم استرالیا، قرد باید حداقل ۲ سال در مناطق کم جمعیت استرالیا زندگی و برای یک سال در این مناطق کار می کرد، ولی در ویزای ۴۹۱ متقاضی باید حداقل ۳ سال در مناطق رجینال استرالیا زندگی و کار کند تا ویزای خود را به اقامت دائم استرالیا تبدیل کند.
 • دارندگان ویزای ۴۸۹ استرالیا اجازه جا به جایی در مناطق رجینال را نداشتند در حالی که در ویزای جدید ۴۹۱ استرالیا متقاضیان می توانند در مناطق رجینال و کم جمعیت استرالیا زندگی و کار کنند.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن برای اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

موسسه مهاجرتی یوکن استرالیا با سال های تجربه در خصوص اخذ انواع ویزای استرالیا آماده ارائه خدمات مشاوره و انجام امور مهاجرتی و اقامتی می باشد. این مجموعه تحت عنوان موسسه مهاجرت به استرالیا با برند یوکن در استرالیا ثبت شده است. خدمات موسسه یوکن استرالیا، شامل تشکیل پرونده انواع ویزاهای استرالیا از قبیل: ویزای کار، ویزای تحصیلی استرالیا، ویزای توریستی استرالیا، ویزای اسکیل ورکر و ویزای سرمایه گذاری استرالیا می باشد. متقاضیان می توانند جهت دریافت ارزیابی رایگان شرایط خود، فرم ارزیابی رایگان را تکمیل و ارسال نمایند. مشاورین ما در اولین فرصت شرایط متقاضیان را بررسی و نتیجه را اطلاع رسانی خواهند نمود.

فرم ارزیابی رایگان
جهت ارزیابی رایگان شرایط خود و تکمیل فرم مربوطه، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

در صورتی که این مقاله متناسب شرایط شما نمی باشد می توانید جهت بررسی دیگر ویزاهای استرالیا ، با استفاده از کلید واژه نوع موضوع موردنظر + یوکن ،در گوگل مستقیما” به مقاله مربوطه در وب سایت مهاجرت یوکن هدایت شوند. به عنوان مثال : ویزای ۴۹۱ استرالیا یوکن، مهاجرت به استرالیا یوکن، ویزای استرالیا یوکن، ویزای کار یوکن، ویزای تحصیلی استرالیا یوکن، اقامت استرالیا یوکن

آیا دارندگان ویزای رجینال استرالیا (ساب کلاس ۴۹۱ )، می توانند به دیگر شهر های استرالیا رفت و آمد داشته باشند؟

بله ، این افراد می توانند به راحتی و بدون محدودیت به هر شهری در استرالیا مسافرت نمایند.

آیا دارندگان ویزای رجینال استرالیا، می توانند ورود اولیه خود را در شهر های دیگر استرالیا انجام دهند؟

بله دارندگان ویزای رجینال و مناطق کم جمعیت می تواننداولین ورود را در شهر های دیگر استرالیا داشته باشند و سپس برای زندگی و پیدا کردن کار به مناطق کم جمعیت استرالیا اقدام کنند.

آیا گرفتن ویزای رجینال ۴۹۱ استرالیا تضمینی و بدون ریسک است؟

دریافت هیچ کدام از ویزاهای استرالیا بدون ریسک و تضمینی نمی باشد. متقاضیان واجد شرایط باید با توجه به روندی که اداره مهاجرت استرالیا، تعریف و مشخص نموده است در این خصوص اقدام کنند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که همواره امکان تغییر در شرایط ویزاهای استرالیا وجود داشته و ممکن است در این مسیر بنا به صلاحدید اداره مهاجرت سترالیا و یا افسر اداره مهاجرت پرونده ویزای درخواستی متوقف گردد.

آیا دارندگان ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا، در حین حضور در استرالیا می توانند برای ویزای ۱۸۹ اقدام کنند؟

خیر ، در حال حاضر برای ۳ سال اول حضور در استرالیا نمی توان برای این ویزا اقدام کرد.

آیا در صورتی که متقاضی در زمان گرفتن دعوت نامه سن وی از ۴۵ سال بیشتر شود ، آیا پرونده متقاضی مردود می شود؟

خیر، شرط سنی در زمان اقدام کردن متقاضی مدنظر گرفته می شود و نه در زمان گرفتن دعوتنامه. اگر فردی هنگام اقدام کمتر از ۴۵ سال داشته باشد ولی بعد از گرفتن دعوتنامه، سن وی از ۴۵ سال بیشتر باشد، متقاضی همچنان موفق به دریافت ویزا می گردد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. سلام من میخواستم برای ویزای کار ۴۹۱ استرالیا ثبت نام کنم. ممنون میشم راهنمایی و فورم را در اختیار من بزارید

 2. سلام
  من یک مدیر تناسب اندام هستم و تجربه ۵ ساله دارا میباشم
  چگونه میتوانم به استرالیا مهاجرت کنم و کار خود را ادامه دهم

همه چیز در مورد ویزای بازنشستگی استرالیا
همه چیز در مورد ویزای بازنشستگی استرالیا
ویزای دانش آموزی استرالیا
ویزای دانش آموزی استرالیا