مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

پذیرش تحصیل در کالج های معتبر کانادا ، شرایط سنی و هزینه

هزینه پایین تحصیل در کالج های کانادا ، کوتاه بودن دوره های کالج های دولتی و خصوصی کانادا و آمادگی برای ورود سریع به بازار کار این کشور باعث افزایش روز افزون ثبت نام در کالج های کانادا شده است . لیست رشته های تحصیلی کالج های کانادا از تنوع زیادی برخوردار می باشد. متقاضیانی که شرایط تحصیل در کالج های کانادا را داشته باشند می توانند با توجه به اهداف و شغل مورد نیاز خود در رشته های مختلف ثبت نام نمایند . پذیرش کالج زبان در کانادا نیز امکان پذیر می باشد ولی از شانس ویزای پایینی برخوردار است .

جهت آشنایی با دوره های مختلف در کالج های کانادا و نوع مدرک ارائه شده در پایان دوره تحصیلی ، ویدئو وکیل موسسه یوکن را تماشا نمایید.

مدرک تحصیلی و مقاطع مختلف تحصیلی در کالج های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا
—————————————
Study in Canadian College

پذیرش تحصیل در کالج های کانادا

با توجه به اینکه بیشتردوره های کالج های دولتی و خصوصی کانادا به جنبه های کاربردی و عملیاتی می پردازند ، لذا انتخاب دوره های کالج های معتبر کانادا بهترین گزینه برای افرادی می باشد که تمایل دارند در کوتاه ترین زمان در بازار کانادا مشغول به فعالیت شوند . اخذ پذیرش از کالج های کانادا از اهمیت ویژه ای برخوردار است . اخذ ویزای تحصیلی کالج های کانادا تنها بوسیله ثبت نام در کالج های معتبر کانادا که دارای کد DLI و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می باشند امکانپذیر می باشد . همچنین اخذ ویزای کار بعد از تحصیل نیز یکی دیگر از مواردیست که می بایست در هنگام انتخاب کالج و رشته تحصیلی مورد توجه قرار گرفته شود . بهترین گزینه جهت جلوگیری از بروز اشتباه در این خصوص ، مشورت با وکیل مهاجرت کانادا می باشد .

مزایای دوره های کالج های معتبر کانادا

رشته های کالج های کانادا دارای دوره های مختلفی می باشند .برخی از رشته ها دارای دوره کارآموزی نیز می باشند . شرکت در دوره های کار آموزی در شرکت های معتبر کانادا ، فرصت آشنایی با بازار کار و برقراری ارتباط موثر در این خصوص را برای دانشجویان کالج های کانادا مهیا می سازد .

که در این صورت متقاضی می تواند ارتباط کاری موثری با بازار تخصص خود برقرار گرده و شانس خود را برای ورود به بازار کار افزایش دهد . تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان نیز در برخی از آموزشگاه ها میسر می باشد . در صورت پذیرش در کالج بدون نیاز به مدرک زبان ، دانشجو می بایست ابتدا در دوره ای که کالج مربوطه بعنوان دوره زبان در نظر گرفته شرکت نمایند و پس از آن در دوره تخصصی خود ادامه تحصیل دهند .

مدارک مورد نیاز تحصیل در کالج های کانادا

شرایط کالج های کانادا و مدارک مورد نیاز جهت پذیرش با توجه رشته های تحصیلی کالج ها و دوره ای آنها متفاوت می باشد . یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از کالج های کانادا ارائه مدرک آیلتس می باشد . عموما” نمره زبان مورد نیاز کالج ها ، حداقل آیلتس ۶ می باشد . تحصیل در کالج های کانادا بدون مدرک زبان نیز در برخی از آنها میسر می باشد . اخذ پذیرش کالج بدون نیاز به مدرک زبان بصروت کاندشنال می باشد و دانشجو مستلزم گذراندن دوره زبان قبل از رشته تخصصی انتخابی می باشد .

مدارک مورد نیاز پذیرش و ثبت نام در کالج های کانادا با توجه به دوره انتخابی به شرح زیر می باشد :

 • دوره های تحصیلی DEC : این دوره تحصیلی در کالج های کبک ارائه میشود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان می باشد .
 • دوره های تحصیلی Diploma : شرایط و پیش نیاز تحصیل در دوره دیپلما کالج های کانادادیپلم و پیش دانشگاهی می باشد .
 • دوره های تحصیلی Certificate : پیش نیاز و شرایط دوره سرتیفیکیت کالج های کانادا ، مدرک دیپلم می باشد .
 • دوره های تحصیلی Post Bachelor : پیش نیاز و شرایط دوره های پست بچلر کالج های کانادا ، لیسانس می باشد .
 • دوره های تحصیلی Bachelor : پیش نیاز و شرایط دورهای بچلر کالج کانادا ، دوره دیپلم وپیش دانشگاهی می باشد .

شرایط کالج های کانادا

پذیرش کالج زبان در کانادا برای متقاضیان تحصیل تنها در دوره زبان نیز امکان پذیر می باشد ولی با توجه به سخت گیری افسر مهاجرتی برای این دوره های تحصیلی ، شانس اخذ ویزا برای این دوره ها بسیار پایین می باشد .

در خصوص شرایط سنی تحصیل در کالج های کانادا ، هیچ شرط سنی در این خصوص وجود ندارد و در حقیقت امکان اخذ پذیرش تحصیلی کالج برای همه سنین وجود دارد . ولی با توجه به اینکه فاکتور سن و تحصیلات متقاضی برای افسرمهاجرتی حائز اهمیت می باشد ، تنها افرادی که از شرایط سنی پایینی برخوردارند شانس اخذ ویزای کالج را خواهند داشت . بهترین سن برای اخذ ویزای کالج های کانادا زیر ۲۵ سال می باشد . البته این بدین معنی نیست که افراد دیگر هیچ شانسی برای کالج ها کانادا نخواهند داشت و چرا که افرادی با شرایط دیگر نیز موفق به دریافت ویزا شده اند .

انتخاب دوره های کالج های معتبر دولتی و خصوصی کانادا (دارای کد DLI ) ، امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل PGWP را برای فارغ التحصیلان امکان پذیر می نماید . و در نهایت امکان اخذ اقامت پس از اتمام دوره تحصیلی کالج و کار در کانادا میسر می گردد .

متقاضیان متاهل که برای پذیرش کالج های کانادا اقدام می نمایند می توانند همزمان برای برای همسر خود درخواست ویزای کار نمایند . همچنین در صورتی این افراد دارای فرزند باشند ، می توانند جهت ثبت نام رایگان مدارس کانادا اقدام نمایند .

هزینه تحصیل در کالج های کانادا

هزینه کالج های معتبر دولتی و خصوصی کانادا بستگی رشته انتخابی متفاوت می باشد . هزینه تحصیل در کالج های کانادا از سالی ۱۰٫۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۳٫۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

لیست کالج های کانادا

ایالت های کانادا دارای کالج های دولتی و خصوصی مختلفی می باشد .

لیست برخی از کالج های تورنتو ، کالج ها ونکوور و کالج های مونترال :

 • کالج HUMBER COLLEGE تورنتو
 • کالج SENECA COLLEGE تورنتو
 • کالج CENTENNIAL COLLEGE تورنتو
 • کالج GEORGE BROWN COLLEGE تورنتو
 • کالج LaSalle College مونترال
 • کالج Montreal College of Information Technology مونترال
 • کالج College Technique De Montréal Inc مونترال
 • کالج Vancouver Community College ونکوور

جهت آشنایی بیشتر با نحوه تحصیل در کانادا ، اخذ پذیرش تحصیل کانادا ، و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا را بررسی نمایید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

دوره های کوتاه مدت در کانادا
دوره های کوتاه مدت در کانادا
اقامت پس از تحصیل در کانادا ازطریق برنامه های اقامتی
اقامت پس از تحصیل در کانادا ازطریق برنامه های اقامتی