مهاجرت تحصیلی کانادا

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا ، Apply University

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا ، Apply University

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا ، کالج و مدارس کانادا از جمله سوالات متداول متقاضیان تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف می باشد . برای شروع در ابتدا متقاضیان می بایست رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند . سپس با جستجو در دانشگاه و کالج های کانادا ، موسسات آموزشی که دوره های رشته مورد نظر را ارائه می دهند پیدا نمود . متقاضیان می بایست این نکته را در نظر داشته باشند که تحصیل در مقاطع مختلف تحصیل در کانادا نیازمند داشتن شرایط پیش نیاز آن رشته در دانشگاه مورد نظر می باشد .

جهت تکمیل اطلاعات در خصوص نکات کلیدی اپلای دانشگاه و کالج های کانادا ویدئو وکیل موسسه یوکن را تماشا نمایید .

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا ، Apply Abroad

دانشگاه ها حداقل شرایط مورد نیاز رشته را در وب سایت خود منتشر می نمایند . و دانشجویان با در نظر گرفتن شرایط فوق می توانند جهت رشته مورد نظر خود برای آن دانشگاه در کانادا اپلای نمایند . نحوه اپلای برای دانشگاه های کانادا با هزینه اپلیکیشن فی همراه می باشد . هر دانشگاه اپلیکیشن فی مورد نظر خود را خواهد داشت . این هزینه از ۹۰ تا ۳۵۰ دلار کانادا می تواند بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت باشد .اپلکیشن فی دانشگاه به هزینه ای گفته می شود که دانشگاه از متقاضی تحصیلی جهت بررسی مدارک تحصیلی او دریافت می نماید . و این هزینه از شهریه پرداختی متفاوت می باشد و در صورت عدم پذیرش دانشجو از طرف دانشگاه فوق ، هزینه اپلیکیشن فی مرجوع نمی گردد .

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا ، Apply University

به طور کلی جهت اپلای دانشگاه ها کانادا فاکتورهایی از قبیل : معدل آخرین مدرک تحصیلی ، ریز نمرات تحصیلی ، نمرات دروس تخصصی ، مدرک آیلتس و پیشینه تحصیلی و کاری متقاضی مورد نظر قرار می گیرد . دانشجویان بین المللی می بایست به این نکته توجه داشته باشند که معمولا حداقل معدل قابل قبول در گرقتن پذیرش تحصیلی دانشگاه و کالج های کانادا ۱۴ می باشد و معدل های پایین تر به سختی امکان اپلای برای دانشگاه های کانادا را داشته و یا با محدودیت انتخاب دانشگاه روبرو می شوند . بدیهی ست داشتن حداقل های مورد نیاز دانشگاه های کانادا منجر به موفقیت در گرفتن اپلای از دانشگاه های کانادا نمی گردد . چرا که با توجه به رنکینگ دانشگاه درخواست های متعددی برای آن مرکز آموزشی ارسال می گردد و آن مجموعه با در نظر گرفتن ظرفیت هر رشته تحصیلی از بین درخواست های اپلای شده بهترین ها را انتخاب خواهند کرد . دانشجویانی که در حال تحصیل می باشند و می خواهند برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمایند می بایست با در نظر گرفتن این نکته تلاش نمایند که دوره تحصیلی خود را با نمرات خوبی پشت سر گذارند تا در آینده در انتخاب دانشگاه دچار مشکل نشوند .

داشتن نمره آیلتس یکی از الزامات پذیرش تحصیلی می باشد . نداشتن این مدرک با نمره مورد نیاز دانشگاه ، از اقدام دانشجو برای اپلای دانشگاه جلوگیری می نماید . همچنین داشتن حداقل نمره آیلتس نیز نمی تواند لزوما” به احذ پذیرش تحصیلی ختم گردد . چرا که دانشگاه ها در هنگام ارزیابی مدارک با توجه به ظرفیت مورد نظر از متقضیان با نمرات بالا انتخاب می نمایند و فقط در صورت عدم تکنیل ظرفیت دانشجویان با نمارت پایین تر می توانند شانس گرفتن پذیرش را داشته باشند.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز که تاثیر به سزایی در گرفتن اپلای از دانشگاه خواهد داشت Statement Of Purpose (نامه انگیزه تحصیلی ) می باشد که می بایست در نگارش آن دقت بسیار نمود . ارائه SOP می تواند در موفقیت پذیرش تحصیلی تاثیر زیادی داشته باشد که پیشنهاد می گردد حتما از افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت گرفته شود .

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره گردید متقاضیان بسیاری هستند که با صرف هزینه و وقت طولانی هنوز موفق به گرفتن اپلای از دانشگاه های کانادا نشده اند. با توجه به تعداد زیاد دانشگاه های کانادا و هزینه اپلیکیشن فی هر دانشگاه برای بررسی مدارک دانشجویان ، جهت جلوگیری از پرداخت هزینه های متعدد و از دست رفتن زمان استفاده از تجربه مشاورین و وکلای رسمی مهاجرتی و تحصیلی پیشنهاد می گردد . چرا که با توجه به شناخت این دانشگاه ها و حداقل های مورد نیاز آنها ، با انتخاب مناسب ترین دانشگاه و رعایت نکات کلیدی در ارائه مدارک مورد نیاز مراکز آموزشی ، ضمن صرفه جویی در زمان از پرداخت هزینه های اضافی نیز جلوگیری می گردد .

همچنین از آنجایی که اکثر متقاضیان تحصیل در کانادا با اهداف مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در این خصوص اقدام می نمایند ، نکات مهم دیگری نیز حائز اهمیت می باشد که عدم رعایت آنها می تواند در رسیدن به این هدف مشکل ساز باشد . . لذا متقاضیان می بایست قبل از هر اقدامی با برنامه ریزی دقیق همه جوانب را مورد بررسی قرار دهند .

در صورت تمایل وکیل موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره تحصیلی و راهنمایی دانشجویان در خصوص انتخاب مناسب ترین دانشگاه با توجه به شرایط آنها ، شرایط نامه پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا می باشد . جهت مشاوره آنلاین می توانید از طریق لینک رزرو وقت آنلاین مشاوره اقدام نمایید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

پذیرش کالج زبان کانادا و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه ها
پذیرش کالج زبان کانادا و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه ها
هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس