مطالب مرتبط مهاجرتی

اقامت و اسکان دانشجویان بین المللی در کانادا ، خوابگاه های دانشجویی کانادا

شرایط اسکان و اقامت دانشجویان بین المللی در کانادا

یاقتن اسکان و اقامتگاه مناسب از مسائلی است که متقاضیان تحصیل در کانادا در پی آن هستند.  دانشجویان بین المللی پس از دریافت ویزای دانشجویی می بایست برای انتخاب محلی به عنوان خوابگاه و اقامتگاه اقدام نمایند. شرایط مختلفی برای اسکان و اقامت دانشجویان بین المللی کانادا وجود دارد. دانشجویان بین المللی ممکن است به طیف گسترده ای از گزینه ها برای اقامت، ازخوابگاه دانشگاه گرفته تا آپارتمان های مشترک و اهوم استی ها (homestay) دسترسی داشته باشند. درادامه نحوه انتخاب محل مناسب اقامت برای دانشجویان در کانادا آورده شده است.

انواع اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین المللی در کانادا

خوابگاه های دانشجویی در محوطه دانشگاه

اکثر دانشگاه ها و دانشکده ها در کانادا محل اقامتی برای دانشجویان، به ویژه دانشجویانی که سال اول تحصیلشان در آن دانشگاه است، ارائه می دهند. محل اقامت در محوطه دانشگاه می تواند یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی باشد، زیرا مستندات مربوط به تنظیم اجاره نامه شما از خارج از کشور می تواند به راحتی مدیریت شود. با اجاره خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه، که عموماً مبله می باشد، شما به محض ورود به کانادا جایی برای اقامت خواهید داشت. اجاره خوابگاه های دانشجویی کانادا ممکن است ارزان تر از گزینه های دیگر باشد (اگرچه همیشه اینطور نیست) و همچنین چون نزدیک دانشکده ها هستند می توانید به موقع به کلاس های صبحتان برسید. معمولاً، خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه به صورت اتاق های یک نفره یا چند نفره هستند با فضاهای مشترک مانند سالن ها، اتاق های بازی یا آشپزخانه. بسیاری از اقامتگاه های دانشگاه دارای رستوران هستند و هزینه اجاره ممکن است شامل یک برنامه غذایی نیز باشد. وب سایت های هر دانشگاه نمای کلی از محل خوابگاه ها، از جمله عکس ها و نظرات دانشجویان را ارائه می دهند، بنابراین اطلاعات زیادی در آنجا وجود دارد تا به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین المللی در کانادا ، خوابگاه های دانشجویی کانادا

اجاره آپارتمان خارج از دانشگاه

برخی از دانشگاه های کانادا ممکن است برای کلیه سال های تحصیلی امکان اجاره خوابگاه را برای دانشجویان فراهم کنند اما بازهم برخی دانشجویان اجاره یک محل اقامت در نزدیکی دانشگاه را ترجیح می دهند. اجاره یک آپارتمان می تواند فرصتی هیجان انگیز برای کشف یک محله جدید و ملاقات افراد جدید برای شما باشد. عرضه و تقاضا اجاره خانه در شهرهای شلوغ کانادا به صورت فصلی در نوسان است و تابستان ها اغلب دارای تقاضای بیشتری هستند. شهرهای کوچک ممکن است بازار محدودتری داشته باشند اما بازهم با فارغ ااتحصیل شدن دانشجویان بین المللی مکان های برای اجاره یافت می شود. بیشتر دانشگاه ها مشاوره هایی در این زمینه ارائه می دهند، بنابراین می توانید با بخش رفاه دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود نیز تماس بگیرید. پیشنهاد می شود برای مسکن خارج از دانشگاه ، ماهانه حدود ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار CAD در بودجه اختصاص دهید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا کسب نمایید، توصیه می شود حتما هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس تا دکترا را مطالعه کنید.

اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین المللی در کانادا ، خوابگاه های دانشجویی کانادا

اجاره فرعی (subletting)

سابلت به معنی اجاره دادن خانه به فرد دیگر برای مدت نسبتاً کوتاه یک یا دو ماهه بدلایلی همچون سفر به ایران است. این کار در بین دانشجویان بسیار شایع است بخصوص دانشجویان بین المللی که هنوز اجاره نامه آن ها به پایان نرسیده است خانه را به فرد دیگری برای مدتی کوتاه اجاره می دهند. البته بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند پس از تحصیل اقدام به دریافت ویزای کار می کنند و اقامت خود را تمدید می نمایند. همچنین امکان اجاره یک خانه با چند نفر وجود دارد زیرا اجاره و قبض ها به صرفه تر می شود اما اگر قصد انتخاب یک هم اتاقی را دارید در مورد سبک زندگی و عادات صحبت کنید. اگر قبل از رسیدن به کانادا به دنبال آپارتمان هستید ، شایان ذکر است که اجاره در کانادا معمولاً به جای آژانس ها از طریق مالکان خصوصی انجام می شود. این کار ممکن است از خارج از کشور مشکل باشد زیرا صاحبخانه ممکن است تمایل به اجاره خانه خود به کسی که او را ملاقات نکرده نداشته باشد. اجاره خانه می تواند در کم ترین زمان امکان پذیر باشد بنابراین می توانید ابتدا برای خود هتل رزرو کنید تا آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کنید.

اسکان و اقامت دانشجویان بین المللی کانادا درهوم استی ها (Homestay)

دانشجویان بین المللی در کانادا همچنین ممکن است بتوانند با یک خانواده‌ی محلی زندگی کنند. یعنی به جای رفتن به مهمانسرا، خوابگاه و یا اجاره‌ی یک اتاق یا خانه‌ی شخصی، در منزل یک خانواده بومی ساکن شده و در طول مدت تحصیل خود در خارج برای مدت مشخصی همراه با آنها زندگی کنید. این مساله فرصتی برای غوطه ور شدن کامل در زبان و سبک زندگی در کانادا را فراهم می کند.

خانه جدید خود را پیدا کنید

از لیست های آنلاین و رسانه های اجتماعی، گرفته تا تبلیغات در تابلوهای اعلان دانشگاه می تواند کمکی باشد تا آپارتمان مناسب برای خود را پیدا کنید. همه عوامل ذکر شده می توانند بر اساس استان و / یا بر اساس شهر متفاوت باشند، بنابراین تحقیقات خود را در برای شهر مقصد خود متمرکز کنید.

برای اجاره آپارتمان حتما این موارد را به یاد داشته باشید

  • هر استان دارای قانون خاص خود است که حقوق مستاجر را پوشش می دهد حتما در مورد این قوانین تحقیق کنید.
  •  حتماً اقامتگاهی پیدا کنید که در آن احساس راحتی و امنیت کنید و در آنجا بتوانید در زمان تحصیل در کانادا تمرکز خود را بر تحصیل خود بگذارید.
  • برای اقامت دانشجویی در کانادا حتماً از مدرسه یا دانشگاه خود سؤال کنید که آیا آنها می توانند در رزرو اقامت خود در کانادا به شما کمک کنند یا خیر. مراقب کلاهبرداری در برخی وب سایتها باشید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

شرایط بازار کار در کانادا : روش های پیدا کردن کار
شرایط بازار کار در کانادا : روش های پیدا کردن کار
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت کانادا