کانادا

ویزای ورزشکاران کانادا

ویزای ورزشکاران کانادا

اخذ ویزای ورزشکاران کانادا از دیگر راه های مهاجرت به کشور کانادا است که افراد فعال در حوزه ورزشی نظیر قهرمانان، مربیان و یا مسئولان برای مهاجرت به این کشور می توانند از طریق آن اقدام نموده و موفق به دریافت کارت پی آر کانادا شوند. ویزای ورزشکاران کانادا در اصل همان ویزای خود اشتغالی کانادا است که اداره مهاجرت کانادا و دولت فدرال برای ورزشکاران و هنرمندانی که خویش فرما هستند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند، در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند از مسیری جداگانه برای مهاجرت، اخذ اقامت دائم کانادا و در نهایت شهروندی کانادا درخواست دهند. در این مطلب بر آن شدیم تا به شکلی جامع و کامل به فرآیند مهاجرت ورزشکاران به کانادا، نحوه اخذ ویزای ورزشکاری، شرایط ویزای ورزشکاران کانادا ، مدارک مورد نیاز و چگونگی اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا به کمک این نوع ویزا بپردازیم.

شرایط دریافت ویزای ورزشکاران کانادا

هر ورزشکاری قادر نخواهد بود از ویزای ورزشکاران برای مهاجرت به کانادا اقدام کند زیرا اخذ این نوع ویزا همچون دیگر انواع ویزاهای ارائه شده توسط سازمان مهاجرت کانادا و دولت فدرال، شرایط ویژه ای را می طلبد که فرد ورزشکار در صورت دارا بودن آن شرایط می تواند برای دریافت آن اقدام کند. در این بخش به بررسی شرایط ویزای ورزشکاران کانادا خواهیم پرداخت.

 • نخستین و مهم ترین شرط از شرایط ویزای ورزشکاران کانادا داشتن سابقه و تجربه کاری در حرفه ی ورزشی مورد نظر است. در واقع شخص ورزشکار می بایست مدارکی را مبنی بر اینکه او در طی پنج سال گذشته، دو سال را به این حرفه مشغول بوده و از آن کسب درآمد کرده است، ارائه دهد.

تذکر: بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا، ویزای ورزشکاری به هر شخصی با هر نوع فعالیت ورزشی اختصاص داده نمی شود و فردی که برای این ویزا درخواست می دهد می بایست در یکی از چهار گروه قهرمانان ورزشی، مربیان، مسئولان و داوران و مدیران و مدرسان قرار داشته باشد.

 • از دیگر شرایط ویزای ورزشکاران کانادا می توان به اثبات ایجاد تحول در حوزه ورزشی کشور کانادا اشاره نمود. در واقع فرد باید مستنداتی را ارائه نماید که نشان دهند وجود او برای اقتصاد و ورزش کانادا مفید می باشد.
 • داشتن تسلط کافی به یکی از دو زبان رسمی کشور کانادا، یعنی فرانسوی و انگلیسی از دیگر شرایطی است که افراد متقاضی می بایست آن را دارا باشند.
 • برخورداری ار تحصیلات آکادمیک نیز برای دریافت این نوع ویزا مهم می باشد و متقاضیان ویزای ورزشکاران کانادا لازم است برای کسب امتیاز مناسب، حداقل دارای گواهینامه دیپلم و حداکثر دکترا باشند.
 • سن از مهم ترین شرایط برای دریافت اقامت ورزشکاری کانادا به شمار می رود چرا که در حوزه ورزشی شخص هر چه جوان تر باشد بهتر است.
 • انطباق پذیری با جامعه کانادا یکی دیگر از شرایط و معیارهای مورد بررسی برای دریافت ویزای ورزشکاری است، زیرا سازگاری با جامعه مقصد به رشد سریع تر فرد در آن جامعه کمک می کند. مقیم بودن بستگان، داشتن سابقه تحصیل یا کار در کانادا، تحصیل یا اشتغال همسر در کانادا برخی از شاخص هایی است که برای انطباق پذیری با جامعه بررسی می شوند.

فرآیند مهاجرت ورزشکاران به کانادا

مهاجرت ورزشکاران به کانادا به چه شکل است؟ آن ها چگونه می توانند برای ویزای ورزشکاران کانادا درخواست دهند؟

برای دریافت ویزای ورزشکاران کانادا (ویزای خود اشتغالی) همانند دیگر ویزاها می بایست به صورت آنلاین اقدام شود. در واقع ابتدا فرد متقاضی باید صلاحیت خود را برای دریافت این نوع ویزا بررسی نماید. برای این کار لازم است شخص به وب سایت رسمی مهاجرت کانادا مراجعه کرده و به سوالات پرسشنامه ی آنلاینی که در سایت درج شده، پاسخ دهد. پس از پاسخگویی به سوالات و در صورت واجد شرایط بودن، از سمت اداره مهاجرت کانادا ایمیلی که حاوی فرم های درخواست ویزای ورزشکاری کانادا و فایل راهنما می باشد برای ورزشکار ارسال می گردد.

پس از دریافت ایمیل، شخص متقاضی باید تمامی فرم ها را دقیق و با اطلاعات درست پر کرده و امضا نماید. همچنین تمامی مدارک و مستنداتی که در فایل راهنما به آن ها اشاره شده را جمع آوری نموده و همراه یا فرم های درخواست ویزا و تصاویری از فیش های واریزی برای هزینه به آدرس ایمیلی که داده شده است، ارسال نماید.

در ادامه، مدارک و مستندات ارسالی توسط افسر مهاجرت، بررسی می گردند و در صورت تایید، زمانی برای انجام تست بیومتریک مشخص گردیده و ایمیلی که حاوی آدرس سفارت خانه، تاریخ و زمان مراجعه برای انجام این تست است برای متقاضی ارسال می شود.

بعد از دریافت ایمیل، متقاضی ویزای ورزشکاران کانادا لازم است با در دست داشتن پرینت ایمیل ارسالی، به سفارت خانه مراجعه کرده و تست را انجام دهد.

پس از این مرحله فرد باید منتظر تائید نهایی از سوی اداره مهاجرت کانادا و صدور ویزا بماند. گفته شده پروسه دریافت ویزای ورزشکاران کانادا حداکثر ۳۴ ماه به طول می انجامد.

و در نهایت با صدور ویزا، شخص لازم است هنگام سفر تمامی مدارک و مستندات را به همراه داشته باشد چرا که این مدارک پس از رسیدن فرد به کانادا، دوباره توسط افسر مهاجرت بررسی و ارزیابی می شوند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ورزشکاری کانادا

برای دریافت ویزای ورزشکاران کانادا می بایست شخص متقاضی علاوه بر فرم های درخواست ویزای خود اشتغالی که لازم است به شکل دقیق و کامل با اطلاعات درست پر شده باشند، تصویر فیش های واریزی برای هزینه صدور ویزا، تست بیومتریک، تست پزشکی و مواردی از این دست که نیازمند پرداخت هزینه هستند را نیز برای اداره مهاجرت کانادا ایمیل نماید.

البته به جز موارد بالا مدارک و مستندات معتبر دیگری می بایست توسط متقاضی ویزای ورزشکاری کانادا آماده شده و به پیوست فرم های درخواست ویزا، ایمیل شوند، این مدارک عبارتند از:

 • گواهینامه تحصیلی (اثبات کننده وضعیت تحصیلی متقاضی است).
 • مدرک قبولی در تست زبان.
 • مدارک و مستنداتی که سابقه ی کاری فرد در حرفه ی ورزشی مورد نظر را طی پنج سال اخیر نشان می دهند. حداقل سابقه‌ی قابل قبول دو سال از پنج سال اخیر است.
 • مستنداتی که انطباق پذیری فرد با جامعه را به اثبات می رسانند.
 • کپی گذرنامه.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • شناسنامه.
 • گواهی ازدواج یا طلاق. اگر که شخص بیش از یک بار ازدواج کرده یا طلاق گرفته باشد، لازم است مستندات مربوط به هر یک را ارائه دهد.
 • گواهی فوت همسر.
 • مدارک مربوط به فرزند/ فرزندان.
 • گواهی و مستنداتی از پلیس هر کشوری که شخص متقاضی ویزای ورزشکاران کانادا که حداقل ۶ ماه در آن اقامت داشته است.
 • عکس پرسنلی.
 • گواهی تست سلامت.

ورزشکاری که برای ویزای ورزشکاران کانادا درخواست می دهد، می بایست مطمئن شود که تمامی مدارک و مستندات را بر اساس آن چه که در فایل راهنما آمده است آماده و ارائه کرده است چرا که در صورت وجود مغایرت یا ناقص بودن مدارک، دوباره از سازمان مهاجرت ایمیلی مبنی بر اصلاح مدارک برای فرد ارسال می شود و وقفه ای در صدور ویزا ایجاد خواهد شد.

فرصت های شغلی کانادا در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی جاب آفر و فرصت های شغلی کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه مهاجرت ورزشکاران به کانادا

هزینه مهاجرت ورزشکاران به کانادا چقدر است؟ همواره افرادی که برای مهاجرت اقدام می کنند در پی دانستن مقدار هزینه ای هستند که می بایست در طول این مسیر صرف کنند تا بر اساس آن برنامه ریزی های لازم را انجام دهند. ورزشکاران نیز از این امر مستثنی نبوده و پیش از آن که برای ویزای ورزشکاری کانادا درخواست دهند به دنبال دانستن میزان هزینه ای که صرف دریافت ویزای ورزشکاران کانادا، سفر به این کشور، اقامت در ایالت و شهر مورد نظر و اشتغال به حرفه و تخصص ورزشی خود می شود، هستند. اما هزینه مهاجرت ورزشکاران به کانادا را نمی توان به طور قطعی محاسبه و بیان نمود چرا که همچون دیگر شیوه های مهاجرت به این کشور پارامترهای مشخص فراوانی در مقدار مبلغ نهایی دخیل می باشند که برای ورزشکارانی که از مسیر ویزای ورزشکاران کانادا (ویزای خود اشتغالی ) اقدام کرده اند می توان به مواردی چون حرفه ی ورزشی، هزینه های مرتیط با راه اندازی کسب و کار، تعداد اعضای خانواده، هزینه های زندگی در شهر مورد نظر (هزینه زندگی در برخی از شهرهای کانادا گران تر از دیگر شهرها می باشد)، هزینه پرداخت شده برای دریافت ویزای ورزشکاری کانادا و تورم اشاره کرد.

البته لازم به ذکر است که توانایی مالی و دارایی های فرد متقاضی توسط سازمان مهاجرت کشور کانادا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورتی که پس از ارزیابی ها مشخص گردد شخص مورد نظر حداقل های مالی لازم برای اداره زندگی خود در این کشور را ندارد، احتمال رد درخواست ویزا او وجود خواهد داشت. پس توصیه می شود ورزشکارانی که به دنبال اخذ اقامت ورزشکاری کانادا هستند مدارک و مستندات قدرتمندی را برای به اثبات رساندن تمکن مالی خود تهیه نمایند.

کاریابی در کانادا در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به نحوه کاریابی در کانادا در  یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

امتیاز بندی برای ویزای ورزشکاران کانادا

دریافت ویزای ورزشکاران کانادا (ویزای خود اشتغالی) همچون برخی از شیوه های ارائه شده توسط سازمان فدرال کانادا و اداره مهاجرت این کشور به امتیازی که شخص متقاضی بر اساس پارامترهای معین نظیر سابقه کاری، سن و مهارت زبان، هنگام ارزیابی مدارک و مستندات کسب می کند، بستگی دارد. در حقیقت اداره مهاجرت کانادا سیستمی ابداع کرده و پارامترهایی را برای دریافت هر یک از ویزاهای ارائه شده توسط این سازمان از جمله ویزای ورزشکاران کانادا، مشخص نموده که به هر یک از آن ها حداکثر امتیاز اختصاص داده شده است. مدارک ارائه شده توسط متقاضی ویزای ورزشکاری کانادا به سازمان طبق این پارامترها ارزیابی شده و امتیازی به شخص تعلق می گیرد که حداقل آن ۳۵ و حداکثر آن ۱۰۰ امتیاز می باشد و هر چه امتیاز فرد به صد نزدیک تر باشد احتمال موافقت با درخواست ویزا و دریافت اقامت ورزشکاری کانادا بالاتر خواهد بود. در ادامه به بررسی و شرح هر یک از پارامترهای مشخص برای امتیاز بندی دریافت ویزای ورزشکاران کانادا خواهیم پرداخت.

 • مقدار سابقه کاری در حرفه ی ورزشی از مهم ترین پارامترهای مورد بررسی برای امتیاز بندی است. حداکثر امتیاز برای این شاخص ۳۵ در نظر گرفته شده و بر اساس میزان سابقه ی اشتغال فرد در طول پنج سال گذشته، در سطح ملی یا بین المللی محاسبه می شود. طبق قوانین و شرایط ویزای ورزشکاران کانادا، شخصی که برای اقامت ورزشکاری کانادا درخواست می دهد لازم است حداقل دو سال از پنج سال اخیر را به حرفه ورزشی مورد نظر اشتغال داشته و این حرفه منبع درآمد او به شمار برود.
 • تحصیلات یکی دیگر از معیارهای مورد بررسی برای امتیاز دهی افراد متقاضی ویزای ورزشکاران کانادا است. این پارامتر حداقل ۵ و حداکثر ۲۵ امتیاز را برای ورزشکار به همراه دارد که بر اساس میزان تحصیلات به شخص اعطا می گردد. براساس شرایط ذکر شده برای اخذ ویزای خود اشتغالی افراد می بایست حداقل تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده باشند تا بتوانند حداقل امتیاز این شاخص را به دست آورند. ماکزیمم امتیاز نیز به افرادی که دارای مدرک ارشد یا دکتری هستند، داده می شود.
 • سن متقاضی ویزای ورزشکاری کانادا را می توان از دیگر شاخص های مهم برای ارزیابی و امتیاز دهی برشمرد چرا که در حرفه های ورزشی ها هر چه فرد سن کم تر و مناسب تری داشته باشد، بهتر است. برای این معیار حداکثر ده امتیاز در نظر گرفته شده است که به ورزشکارانی اعطا می شود که سن آن ها در بازه سنی ۲۱ تا ۴۹ سال باشد. البته لازم به ذکر است که بر اساس قوانین ویزای خود اشتغالی کانادا افراد ۱۷ تا ۵۳ سال می توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند.
 • مهارت و تسلط به یکی از دو زبان رسمی کشور (انگلیسی- فرانسوی) از دیگر پارامترهای بررسی شده برای امتیاز بندی و اعطای ویزای ورزشکاری کانادا است. برای این شاخص ۲۴ امتیاز در نظر گرفته شده است و به ورزشکارانی داده می شود که به یکی از دو زبان تسلط قابل قبولی داشته باشند.
 • سازگاری با جامعه و محیط مقصد را می توان آخرین پارامتر برای امتیاز بندی دانست. اگر چه تنها ۶ امتیاز به این شاخص اختصاص داده شده است اما به دست آوردن این ۶ امتیاز می تواند در کسب رتبه و امتیازی خوب برای دریافت ویزا تاثیر به سزایی داشته باشد.

درآمد مربی ورزشی در کانادا

درآمد مربی ورزشی در کانادا اگر چه برای رشته های مختلف و در سطوح گوناگون متفاوت است اما به طور کلی و بر اساس داده های ثبت شده می توان آن را به طور متوسط حدود ۴۰۰۰۰ دلار کانادا در سال یا میانگین ۲۰٫۳۵ دلار برای هر ساعت بر آورد کرد. البته حقوق افراد با تجربه بیش از این مقدار است و به حدود پنجاه هزار دلار و حتی بیشتر از این مقدار خواهد رسید. همچنین حداقل حقوق برای این دسته از افراد ۲۸۰۳۱ دلار کانادا در سال تعیین شده است.

ویزای ورزشکاران کانادا و اخذ تابعیت

دریافت ویزای ورزشکاران کانادا از دولت فدرال این کشور و سازمان مهاجرت، گام بزرگی برای اخذ تابعیت کانادا ( پاسپورت کانادا )، به شمار می رود زیرا شخص زمانی که اقامت ورزشکاری کانادا را دریافت می کند، اقامت دائم کانادا را به دست می آورد و برای اخذ تابعیت یا شهروندی، تنها لازم است علاوه بر اقامت سه سال از پنج سال اخیر (از تاریخ درخواست شهروندی به قبل محاسبه می شود) در کشور کانادا، در آزمون شهروندی شرکت کرده و پذیرفته شود.

تذکر: امروزه و با شرایط پیش آمده به سبب اپیدمی کووید ۱۹ دولت کانادا بیان کرده که برای آن دسته از افرادی که درخواست شهروندی داده اند روزهایی را که به اجبار و به دلیل این که امکان بازگشت به کانادا وجود نداشت را در بیرون از مرزهای کانادا گذرانده اند حساب نخواهد کرد. البته با توجه به تغییرات این قوانین با توجه به شرایط موجود، متقاضیان باید اخبار مهاجرتی را همواره پیگیری نمایند تا از آخرین قوانین مهاجرتی کانادا مطلع شوند.

اخذ اقامت ورزشکاری کانادا از طریق روش های دیگر

افراد فعال در حوزه ورزشی، قهرمانان، مربیان و یا مسئولان مربوطه در صورتی که شرایط اقدام برای گرفتن اقامت ورزشکاری کانادا را نداشته باشند ، می توانند از روش های دیگر مهاجرتی برای گرفتن اقامت کانادا اقدام کنند. برنامه های اسکیل ورکر کانادا یکی از روش هایی است که این افراد می توانند برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند. در این روش متقاضی باید از فاکتورهای سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار، امتیاز لازم برای این برنامه را کسب نماید. یکی از برنامه های نیروی ماهر کانادا ( اسکیل ورکر کانادا)، که از محبوبیت بالایی برخوردار است، برنامه اسکیل ورکر فدرال ( نیروی ماهر فدرال) است. این برنامه از طریق سیستم اکسپرس اینتری کار می کند.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا که در اینجا می توان به آن اشاره کرد، مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری در کانادا است. ورزشکارانی که شرایط ویزای ورزشکاران کانادا را دارند می توانند با بررسی شرایط برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز یکی دیگر از روش هایی هست که ورزشکارانی که شرایط اقامت ورزشکاری کاادا را ندارند می توانند از این طریق برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. این افراد می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای ثبت نام در یکی از موسسات معتبر کانادا اقدام کنند. این افراد پس از فارغ التحصیلی می توانند جهت دریافت ویزای کاری کانادا اقدام کنند. و در نهایت می توانند از طریق برنامه های مهاجرتی که پیش نیاز آن ها تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا است برای گرفتن کارت پی آر کانادا، درخواست نمایند.

خدمات یوکن در زمینه اقامت ورزشکاری کانادا

موسسه مهاجرتی یوکن کانادا به شماره ۲۲۷۴۳۸۸۷۸۶ تحت عنوان UCAN IMMIGRATION SERVICES در کانادا به ثبت رسیده است. خانم نازنین بیتازیان، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا، عضو رسمی شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا با شماره عضویت R531751، به عنوان مشاور این مجموعه فعالیت می کند.

موسسه مهاجرت یوکن کانادا با سال ها تجربه در خصوص انواع ویزاهای ورزشکاری کانادا، ویزای کاری، مهاجرتی و ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا، ویزای استارتاپ کانادا، ویزای هنرمندان کانادا، انجام پرونده های مهاجرت سرمایه گذاری، جاب آفر کانادا، خدمات دریافت پاسپورت کانادا، ویزای توریستی و کارت پی آر کاناداPR ، آماده ارائه خدمات مشاوره و ارزیابی پرونده های مهاجرتی و اقامتی می باشد. متقاضیان می توانند جهت آگاهی از شرایط خود برای برنامه های مهاجرتی و ویزاهای کانادا، با مشاور این مجموعه مشاوره آنلاین داشته باشند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور  موسسه یوکن در کانادا آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور  رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

اسم برنامه مهاجرت ورزشکاران به کانادا چیست؟

برنامه اقامت ورزشکاری کانادا، به نام برنامه مهاجرتی Self employee می باشد.

مهاجرت ورزشکارن به کانادا چقدر زمان می برد؟

پروسه بررسی ویزای ورزشکاری کانادا، با توجه به تعداد پرونده های موجود در اداره مهاجرت کانادا متفاوت می باشد. مدت زمان بررسی این پرونده بیشتر از دوسال طول می کشد.

آیا ورزشکاران می توانند از طریق روش های دیگر مهاجرتی جهت گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند؟

در صورتی که این افراد، شرایط ویزای ورزشکاران کانادا را ندارند می توانند از روش هایی نظیر: اسکیل ورکر، سرمایه گذاری و یا تحصیلی برای گرفتن اقامت ورزشکاری کانادا اقدام کنند.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

ویزای هنرمندان کانادا
ویزای هنرمندان کانادا
دعوتنامه کانادا
دعوتنامه کانادا