کانادا

دلایل رد شدن ویزای کانادا ، اعتراض به ریجکت ویزا

دلایل رد شدن ویزای کانادا ، اعتراض به ریجکت ویزا

ریجکت ویزای کانادا یکی از نتایجی ست که ممکن است برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا با آن مواجه شوند . ریفیوز شدن می تواند با توجه به شرایط متقاضیان دلایل مختلفی داشته باشد . دلایل رد شدن ویزای کانادا اعم از تحصیلی ، توریستی و یا مهاجرتی می تواند با توجه به مدارک ارائه شده توسط متقاضی متفاوت باشد . در این مطلب قصد داریم به نحوه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزا و موارد زیر بپردازیم :

 • دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا و ویزای توریستی
 • اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا
 • نامه اعتراض به ریجکت و رد ویزای کانادا
 • نوت افیسر کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا
——————————————-
Canada Visa Rejection

دلایل رد شدن ویزای کانادا و نحوه اعتراض به آن

اقدام برای ویزای کانادا نیاز به داشتن تجربه و شناخت کامل این پروسه می باشد . عدم آشنایی با پروسه نحوه جمع آوری مدارک و توجه نکردن به نکات مهم در این خصوص می تواند احتمال بروز اشتباه در این مسیر را برای متقاضی بهمراه داشته باشد . برخی از اشتباهات در این مسیر می تواند هزینه زیادی را به متقاضی تحمیل نماید . با توجه به اینکه این پروسه از حساسیت بالایی برخوردار است مشاوره با وکلای مهاجرت کانادا می تواند از ریجکت شدن ویزای متقاضی در اثر اشتباهات ناخواسته جلوگیری نماید . متقاضیان می بایست در این مسیر دقت نمایند تا فریب افراد مدعی ویزای تضمینی کانادا را نخورند . چرا که این افراد تنها به دلیل ترقیب مقتاضیان به عقد قرارداد از این واژگان استفاده نموده و در نهایت با مدرک سازی و ارائه اسناد نادرست پرونده متقاضی را برای همیشه مخدوش می نمایند . ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا ، رشد شدن ویزای توریستی کانادا و یا دیگر ویزاهای کانادا در اثر ارائه مدارک جعلی می تواند متقاضی را برای مدت ۵ تا ۱۰ سال از ورد به کانادا منع نماید . اعتراض به ریجکت ویزای کانادا در این موارد نیز تاثیری در روند پرونده نخواهد داشت . حتی در مواردی که متقاضی با این نوع اسناد موفق به دریافت ویزای توریستی و یا تحصیلی شده باشد درزمانی که برای اخذ اقامت از طریق برنامه های مهاجرتی اقدام می نماید دچار مشکل خواهد شد .

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی و توریستی کانادا

در اینجا می بایست به این نکته اشاره نمود که تنها ارائه مدارک صحیح ومورد نیازمنجر به موفقیت ویزاهای موقت کانادا نمی گردد. در اکثر مواقع در این پرونده ها افسر اداره مهاجرت می بایست قانع گردد که قصد شما ماندن موقت در کانادا با توجه به نوع ویزای دریافتی می باشد. در این راستا می بایست سناریو و برنامه ریزی شما طوری باشد که بتوانید آفیسر را توجیه نماید . در غیر اینصورت ویزای کانادا شما مردود خواهد شد . موارد زیاد دیگری نیزدر تصمیم افسراداره مهاجرت برای صدور یا ریجکت ویزا دخیل هستند که با توجه به نوع ویزای در خواستی متقاضی متفاوت می باشد .

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا

در این نوع پرونده متقاضی می بایست با توجه به مدارک و ارائه نامه استادی پلن قوی افسر اداره مهاجرت را در خصوص علت درخواست به ادامه تحصیل در کانادا قانع نماید . همچنین می بایست نشان داده شود که پس از اتمام دوره تحصیلی متقاضی و پایان اعتبار ویزا، دانشجو به کشور مبدا باز می گردد. (البته افسر مهاجرت به این امر واقف است که دانشجویان بین المللی می توانند درخواست ویزای کار و یا در صورت داشتن شرایط لازم، برای برنامه های اقامتی کانادا اقدام نمایند. در این جا تنها منظورماندن در کشور کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی بصورت غیر قانونی و بدون تبدیل ویزا می باشد.)

 • استادی پلن ضعیف وعدم قانع شدن افسر اداره مهاجرت در خصوص برگشت دانشجو به کشور مبدا پس از پایان دوره تحصیلی
 • انتخاب رشته تحصیلی نامناسب بدون توجه به پیشینه متقاضی
 • عدم وجود چشم انداز شغلی با توجه به رشته انتخابی متقاضی
 • انتخاب بین کالج و دانشگاه بدون در نظر گرفتن سن متقاضی
 • عدم ارائه تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا متناسب با طول دوره تحصیلی
 • عدم وجود پشتیبانی مالی
 • داشتن پیوندهای ضعیف با کشور مبدا
 • ارائه مدارک ناقص
 • تکمیل اشتباه فرم های مربوطه
 • نداشتن تاریخچه سفرهای خارجی
 • داشتن گپ تحصیلی زیاد عدم ناتوانی در توجیه آن

بیشتر بخوانید: استادی پلن کانادا چیست و چگونه آن را بنویسیم؟ + نمونه استادی پلن کانادا

در ادامه جهت آگاهی از جزئیات بیشتر، ویدئو وکیل مهاجرتی موسسه مهاجرتی یوکن را که در خصوص دلایل رد شدن ویزای تحصیلی ورفع ریجکتی می باشد را ملاحظه فرمایید.

دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی و نحوه رفع ریجکتی

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

یکی از دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا عموما” قانع نشدن افسر اداره مهاجرت از هدف سفرمتقاضی به کانادا می باشد . دلایل دیگر ریجکتی ویزای توریستی کانادا بصورت زیر می باشد .

 • عدم توجیه آفیسر در خصوص هدف از سفر به کانادا
 • پیوندهای ضعیف خانوادگی با کشور مبدا
 • مشخص نبودن شغل متقاضی در کشور مبدا
 • نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر خود و خانواده همراه
 • نداشتن پشتیبانی مالی مناسب از قبیل ملک و وجه نقد
 • عدم وجود دعوتنامه ( وجود دعوتنامه اجباری نمی باشد و داشتن آن می تواند نقش مثبتی در پرونده داشته باشد .)
 • عدم وجود سابقه سفرهای خارجی در ۱۰ سال گذشته
 • مشخص نبودن مدت زمان سفر
 • مشخص نبودن محل اسکان متقاضی در کشور مقصد پس از ورود
 • هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
 • عدم ارائه مدارک درست و مناسب
 • ارائه مدارک جعلی و تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی

رفع ریجکتی ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد ویزا

متقاضیانی که برای ویزای کانادا اقدام کرده و ویزای آنها مردود شده است همچنان می توانند مجددا در این خصوص اقدام نمایند . به این منظور متقاضیان می بایست از دلیل ریجکتی ویزای خود مطلع شوند تا بتوانند جهت رفع ریجکتی ویزای خود قدمهای مثبتی بردارند . اصولا” جوابیه ای که متقاضیان در هنگام ریفیوز ویزای خود دریافت می کنند ساختار یکسانی دارند که بطور کلی به دلایل ریجکتی پرونده اشاره شده و به جزئیات آن نپرداخته است . نحوه اعتراض به رد ویزای کانادا در قدم اول اخذ نوت افیسر کانادا می باشد . پس از اخذ نوت افیسر کانادا ، متقاضی می بایست جهت اصلاح دلایلی رد ویزا و ارسال نامه اعتراض به ریجکت ویزا اقدام نماید . و پس از تکمیل مدارک مجددا” جهت درخواست ویزا تشکیل پرونده دهد . متقاضی می بایست هزینه های بررسی پرونده ویزای درخواستی را مجددا” پرداخت نماید . جهت درخواست مجدد ویزا نیازی به پرداخت هزینه مجدد جهت انگشت نگاری نمی باشد . بیومتریک انجام شده تا ۱۰ سال معتبر می باشد . در برخی موارد خاص ممکن است افیسر مجددا” درخواست انگشت نگاری نماید . متقاضیان رفع ریجکتی ویزای کانادا پیشنهاد می گردد حتما از مشاوره و تجربه وکلای رسمی اداره مهاجرت کانادا استفاده نمایند تا با اطمینان خاطر بیشتری دراین خصوص اقدام نمایند .

مدت زمان مورد نیاز رفع ریجکتی ویزای کانادا

برای اعتراض به ریجکت ویزا مدت زمان مشخصی از طرف اداره مهاجرت کانادا مشخص نشده است .مدت زمان مورد نیاز جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا و یا اعتراض به رد ویزا با توجه به دلیل مشخص شده پس از اخذ نوت افیسر مهاجرتی متفاوت می باشد . چرا که به نوع دلیل و مدت زمان مورد نیازجهت رفع علت آن بستگی دارد . در حقیقت متقاضی پس از رفع موانع بلافاصله می تواند مجددا” اقدام نماید .

در ادامه جهت آگاهی از جزئیات بیشتر، ویدئو وکیل مهاجرتی موسسه مهاجرتی یوکن را که در خصوص دلایل رد شدن ویزای توریستی ورفع ریجکتی می باشد را ملاحظه فرمایید.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی و نحوه رفع ریجکتی

مواردی که در بالا در خصوص ریجکت ویزای کانادا ذکر گردید نگاهی اجمالی به دلایل عنوان شده از طرف اداره مهاجرت کانادا می باشد . متاسفانه هیچ راهی برای اخذ ویزای تضمینی کانادا وجود ندارد و تنها متقاضیان می توانند با مشاوره با وکلای رسمی کانادا ، انتخاب مسیر درست و برنامه ریزی و اقدام در زمان مناسب درصد ریجکتی ویزا را کاهش و شانس اخذ ویزای کانادا را افزایش دهند .

در صورت تمایل به اخذ مشاوره با وکیل مهاجرتی این مجموعه در کانادا و ارزیابی شرایط مهاجرت به کانادا و یا مشاوره در خصوص رفع ریجکتی ویزا ، از طریق لینک رزرو مشاوره آنلاین اقدام نمایید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

اپلای دانشگاه آلبرتا ؛ هزینه های تحصیل و رشته های این دانشگاه
اپلای دانشگاه آلبرتا ؛ هزینه های تحصیل و رشته های این دانشگاه
نحوه‌ی درخواست نوت GCMS و ATIP
نحوه‌ی درخواست نوت GCMS و ATIP