کانادا

رشته mba در کانادا

بررسی کامل رشته MBA در کانادا

رشته mba درکانادا از محبوب‌ترین رشته‌ها در میان مهاجران تحصیلی و دانشجویان بومی برای ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری می‌باشد زیرا رشته mba یا مدیریت ارشد کسب و کار که به عنوان یک رشته گران برای ادامه  تحصیل در کشورهای پیشرفته شناخته می‌شود در دانشگاه‌های کانادا با امکانات آموزشی عالی و در سطح بین المللی با هزینه‌ای به نسبت کمتر ارائه شده و بازار کار آن نیز در این کشور توسعه یافته در سطح بسیار خوبی قرار دارد به گونه‌ای که فارغ التحصیلان آن، کمتر از دیگر افراد دغدغه‌ی یافتن شغل مرتبط دارند. در حقیقت تمامی سازمان‌ها و کسب و کارها برای رسیدن به اهداف و رشد در حوزه‌ی کاری خود به فردی نیاز دارند که در زمینه‌هایی همچون امور مالی، بازاریابی و فروش، حسابداری و مدیریت مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند با مدیریت درست آن کسب و کار و فعالیت‌های تیمی، تدوین استراتژی‌هایی برای پیشرفت و تجزیه و تحلیل درست امور مرتبط، در رسیدن به اهداف ویژه و خاص آن سازمان یا کسب و کار آن‌ها رایاری نماید. شخصی که در رشته mba تحصیل نماید تمامی این مهارت‌ها را می‌آموزد و پس از تحصیل خواهد توانست به عنوان مدیر ارشد کسب و کار به اشتغال بپردازد …

اگر که شما نیز جزو علاقه مندان رشته مدیریت در کانادا و تحصیل رشته mba در کانادا می‌باشید و به دنبال اطلاعات جامع در این باره هستید مطالعه این مطلب پیشنهاد می‌شود چون که آنچه را که لازم است در حوزه تحصیل و اشتغال رشته mba در کانادا، بهترین دانشگاههای کانادا برای mba ، ادامه تحصیل در رشته ام بی ای در کانادا، هزینه رشته ام بی ای در کانادا بدانید در این مقاله بیان گردیده است.

گرایش های رشته mba در کانادا

رشته mba یا مدیریت ارشد کسب و کار اگر چه به عنوان یک رشته جدید و نو ظهور در میان دیگر رشته‌های مدیریتی شناخته می‌شود اما گرایش‌ها و زیرشاخه‌های فراوانی برای تحصیل در آن ایجاد شده‌اند (بیان شده که حدود ۳۰ گرایش برای رشته mba معرفی و در دانشگاه‌های مختلف در سر تا سر جهان، آموزش داده می‌شوند) که متقاضیان بر اساس علاقه و با بررسی بازار کار این رشته در شهر یا کشوری که در آن قصد کار و زندگی دارند، می‌توانند یکی از آن‌ها را برای تحصیل در دوره ارشد یا دکتری انتخاب نمایند. در ادامه لیستی از گرایش‌های رشته mba در کانادا ارائه می‌‌گردد.

 • مدیریت مالی
 • فناوری اطلاعات (Information technology)
 • مدیریت بهداشت
 • مارکتینگ
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت روستایی
 • مدیریت لجستیک

مزایای تحصیل در رشته mba در کانادا

وجود مزایای بی شمار برای تحصیل رشته mba در کانادا موجب شده است تا افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان برای اخذ پذیرش رشته mba در کانادا اقدام نمایند. بازار کار بسیار خوب برای فارغ التحصیلان این رشته یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل رشته mba در کانادا می‌باشد. در واقع آن گروه از افراد که قصد دارند پس از پایان دوره تحصیلی در کانادا مانده و به کار مشغول شوند به راحتی می‌توانند از میان فرصت‌های شغلی موجود برای رشته mba شغل مناسب را برای خود پیدا کنند. همچنین هزینه تحصیل در رشته mba در کانادا نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته با امکانات تحصیلی مشابه یا برابر بسیار به صرفه‌تر می‌باشد. درآمد بالا برای رشته mba در کانادا را نیز می‌توان جزو مزیت‌ها دانست چرا که حقوقی که به افراد شاغل در این حوزه تعلق می‌گیرد نسبت به تعداد زیادی از رشته‌ها با سطح تحصیلاتی یکسان (مثلا فرد با ارشد رشته‌ای دیگر مشغول به کار است) بیشتر می‌باشد.

در ادامه به برخی دیگر از مزایای تحصیل رشته mba در کانادا اشاره می‌شود.

 • بالا رفتن حس اعتماد به نفس در افراد
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل
 • وجود گرایش‌های بسیار برای رشته mba در کانادا
 • امکان اشتغال به کار در کنار تحصیل در رشته ام بی ای
 • تقویت مهارت‌های رهبری و انجام کارهای مدیریتی و تیمی
 • بدست آوردن مهارت جمع آوری، تجزیه و تحلیل اطلاعات برای کسب و کارهای مختلف به بهترین نحو

شرایط تحصیل در رشته mba در کانادا

پس از بررسی مزایای رشته ام بی ای نوبت به بررسی شرایط تحصیل در رشته mba کانادا می‌رسد. برای تحصیل در رشته ام بی ای متقاضیان باید واجد شرایط گفته شده برای آن باشند. در واقع نخستین گام برای اخذ پذیرش، و در ادامه دریافت ویزای تحصیلی برخوردار بودن از شرایط تحصیل در رشته mba کانادا است.

برخی از مهم‌ترین شرایط تحصیل در رشته mba کانادا که به عنوان پیش‌نیاز برای تحصیل در این رشته شناخته می‌شوند، عبارتند از:

 • گذراندن دوره لیسانس
 • ارائه مدرک آزمون‌های زبان مورد تایید کانادا مثل آیلتس
 • دارا بودن سابقه و تجربه کاری مرتبط
 • اخذ مدرک  GMAT یا GRE  با شرکت در آزمون‌ها و دریافت حد نصاب نمره ذکر شده برای هر یک از آن ها (بیان شده برای GMAT حد نصاب نمره ۵۰۰ می باشد).
 • داشتن توصیه نامه معتبر از اساتید
 • نگارش و ارائه انگیزه نامه تحصیلی

نگارش اسنادی از قبیل توصیه نامه، انگیزه نامه در این مسیر نقش به سزایی در نتیجه پذیرش تحصیلی و ویزای کانادا دارد. موسسه مهاجرت یوکن خدمات گرفتن پذیرش تحصیل در کانادا ؛ درخواست ویزای دانشجویی کانادا، نگارش استادی پلن و انگیزه نامه، نگارش کاورلتر Cover Letter حرفه‌ای را تحت نظارت مستقیم مشاور رسمی مهاجرت کانادا ، خانم نازنین بیتاژیان در پکیج های مختلف ارائه می نماید.

شرایط پذیرش در رشته mba در کانادا

عموما برای اپلای و دریافت پذیرش رشته mba در کانادا، متقاضی می‌بایست بر اساس شرایط بیان شده از سوی دانشگاه مورد نظر برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه اقدام نماید چرا که هر یک از دانشگاه ها برای پذیرش رشته mba در کانادا شرایط ویژه‌ای را اعلام نموده است. اما در این میان برخی شرایط پذیرش رشته mba در کانادا بین اکثر دانشگاه‌ها با کمی تفاوت مشترک می‌باشد که در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • ارائه مدرک لیسانس از شرایط پذیرش رشته mba در کانادا به شمار می‌رود. متقاضی اخذ پذیرش می‌بایست دوره لیسانس را در رشته‌ی مرتبط با معدل خوب گذرانده باشد. حداقل معدل بیان شده برای اخذ پذیرش ۳ می‌باشد (ممکن است دانشگاه مورد نظر متقاضی حداقل معدل را عددی دیگر بیان کرده است).
 • ارائه یکی از مدارک GRE و GMAT برای پذیرش رشته mba در کانادا برای اکثر دانشگاه‌ها الزامی می‌باشد. در حقیقت فرد متقاضی با شرکت در یکی از دو آزمون و کسب نمره خوب شانس خود را برای دریافت پذیرش بالا می‌برد.
 • برخوردار بودن از سابقه و تجربه کاری مرتبط را می‌توان یکی دیگر از شرایط پذیرش رشته mba در کانادا دانست. افراد متقاضی برای آن‌که موفق به اخذ پذیرش شوند باید مدارکی دال بر این‌که مرتبط با رشته ام بی ای مشغول به کار بود‌ه‌اند را ارائه دهند.
 • از شرایط پذیرش رشته mba در کانادا، ارائه مدرک معتبر زبان که نشان دهنده‌ی میزان مهارت فرد در یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسه است، می‌باشد. در واقع زبان مردم کانادا یکی از دو زبان انگلیسی و فرانسه می‌باشد و شخصی که می‌خواهد در این کشور به تحصیل بپردازد لازم است مهارت‌های لازم در این زمینه را کسب کند.

با توجه به محدودیت هایی که شیوع کرونا در برگزاری آزمون های آیلتس به وجود آورده است، برخی از دانشگاه های کانادا آزمون دولینگو را نیز به جای آزمون آیلتس می پذیرند. از آنجایی که این آزمون از آزمون آیلتس آسان تر است، فرصت مناسبی برای متقاضیان تحصیل در کانادا برای ارائه مدرک زبان دولینگو به جای آیلتس فراهم شده است.

از دیگر شرایط پذیرش رشته mba در کانادا می‌توان به ارائه مقالات پژوهشی، توصیه نامه معتبر، انگیزه نامه و قبولی در مصاحبه‌ای که از سوی دپارتمان آموزشی دانشگاه برای موافقت با درخواست تحصیل انجام می‌شود، اشاره کرد.

عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به نحوه اپلای برای دانشگاه های کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته mba

بهترین دانشگاه های کانادا برای mba کدام دانشگاه‌ها هستند؟ برخی از متقاضیان تحصیل رشته ام بی ای در کانادا به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته می‌باشند تا به روزترین اطلاعات را به بهترین شکل دریافت کرده و با استفاده از برترین روش‌های آموزشی آموزش ببینند و دوره‌ی تحصیلی خود را برای اشتغال در بهترین فرصت‌های شغلی موجود برای رشته mba با موفقیت بگذرانند. اگر چه تمامی دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته mba در کانادا از سطح آموزشی و رفاهی خوبی برخوردار می‌باشند و متقاضیان با پذیرش در هر یک از آن‌ها در سطح بسیار خوبی برای ورود به بازار کار آموزش خواهند دید اما همواره در میان آن‌ها برای ارائه بهتر خدمات آموزشی رقابت وجود دارد و برخی از دانشگاه ها خدمات بهتری در این حوزه ارائه می‌دهند. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته mba عبارتند از:

 • دانشگاه دالهاوزی استان ناوا اسکوشیا

این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه های کانادا برای mba به شمار می‌آید. دوره تحصیلی mba در دانشگاه دالهاوزی یک سال و ده ماه بوده و متقاضی تحصیل در آن در صورت پذیرش موظف به پرداخت بالغ بر ۵۵ هزار دلار به عنوان شهریه رشته mba در کانادا برای این دانشگاه می‌باشد.

 • دانشگاه hec مونترال (بیزینس اسکول)

از بهترین دانشگاه های کانادا برای mba می‌توان به دانشگاه hec مونترال که در حقیقت دانشکده بازرگانی دانشگاه مونترال می‌باشد اشاره نمود. دوره ام بی ای در این دانشگاه یک ساله بود و هزینه تحصیل در رشته mba در کانادا برای این دانشگاه سالانه بیش از ۳۷ هزار دلار گفته شده است.

 • دانشگاه کنکوردیا، دانشکده (بیزینس اسکول) جان مالسون

در این دانشگاه تمامی مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به بازار کار آموزش داده می‌شود و هزینه رشته mba در کانادا برای این بیزینس اسکول بیش از ۲۱ هزار دلار در سال برآورد شده است.

 • دانشگاه آلبرتا

نام دانشکده تجارت دانشگاه آلبرتا نیز در لیست بهترین دانشگاه های کانادا برای mba مشاهده می‌شود. دوره ام بی ای در این دانشگاه کمتر از دو سال به طول می‌انجامد و هزینه تحصیل در رشته mba در کانادا در این دانشگاه بالای ۴۲ هزار دلار می‌باشد.

 • دانشکده تجارت ساودر (وابسته به دانشگاه بریتیش کلمبیا)

دوره آموزش mba در این دانشکده (بیزینس اسکول- business school) یک سال و چهار ماه می‌باشد و فرد متقاضی برای تحصیل در آن می‌بایست بیش از ۶۱ هزار دلار را سالانه هزینه نماید.

دانشکده روتمن دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشکده اسمیت دانشگاه کوئینز را می‌توان از دیگر دانشگاه‌های برتر در حوزه ام بی ای برشمرد.

بیشتر بخوانید: بررسی کامل شغل بازاریابی در کانادا + درآمد شغل بازاریابی در کانادا

بورسیه رشته mba در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا برای مقاطع مختلف نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته جهان که امکانات آموزشی مشابهی را برای متقاضیان تحصیل در آن کشورها فراهم کرده‌اند مناسب ‌تر می‌باشد به گونه‌ای که کانادا جزو کشورهای ارزان قیمت در این زمینه (تحصیل) به شمار می‌رود. با این وجود و برای تسهیل در امر آموزش و تحصیل دانشگاه‌ها و دولت کانادا بورسیه‌ها و کمک هزینه‌هایی را به دانشجویان رشته های مختلف که شرایط لازم را برای گرفتن بورسیه دارند، اختصاص داده‌اند تا هزینه تحصیل و زندگی (برخی از بورسیه ها بخشی از هزینه زندگی را نیز شامل می‌شود) کمتر شود. دانشجویان رشته mba در کانادا نیز از این امر مستثنی نبوده و هر یک از دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه می‌دهد بورسیه‌هایی را نیز برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته است که باعث می‌شوند شهریه رشته mba در کانادا و هزینه رشته mba در کانادا (شهریه+ هزینه زندگی) برای دریافت کنندگان آن‌ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

با توجه به آن‌چه گفته شد ممکن است برخی از متقاضیان تحصیل رشته mba در کانادا آن را رشته بسیار گرانی بدانند و از تحصیل رشته mba در کانادا صرف نظر نمایند در حالی که این‌چنین نیست. رشته ام بی ای اگر چه یکی از رشته‌های نسبتا گران قیمت به شمار می‌رود اما بر اساس برآوردهای انجام گرفته شهریه رشته mba در کانادا به طور متوسط بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار کانادا می‌باشد که نسبت به کشورهای توسعه یافته‌ای همچون آمریکا و انگلیس برای این رشته مبلغ خوبی به شمار می‌رود. همچنین هزینه تحصیل رشته mba در کانادا که مجموع هزینه زندگی در کانادا و شهریه اخذ شده توسط دانشگاه است نیز در مقاسیه با کشورهایی همچون کانادا به صرفه‌تر می‌باشد.

البته ناگفته نماند هزینه رشته mba در کانادا که شامل شهریه رشته mba در کانادا و هزینه‌های جانبی است برای هر یک از دانشگاه ها بر اساس استانی که در آن قرار دارد و موقعیت علمی دانشگاه متفاوت خواهد بود.

کد مشاغل رشته mba در کانادا

در کشور کانادا تمامی مشاغل موجود در بازار کار، سازماندهی و توصیف شده‌اند و در سیستمی به نام سیستم طبقه بندی مشاغل کانادا که مختصرا NOC نامیده می‌شود، در دسته‌هایی قرار گرفته و کدهایی به آن‌ها اختصاص داده شده است که افراد بر اساس مهارت و رشته تحصیلی می‌توانند در مشاغلی که به طور ویژه برای آنان تعیین گشته‌اند، مشغول به کار شوند. به مشاغل مرتبط با رشته mba در کانادا نیز کدی اختصاص داده شده است که برابر با ۱۱۱۲ می‌باشد که مشاغلی نظیر تحلیگر مالی و سرمایه گذاری و آنالیزگر روابط تجاری را شامل می‌شود.

بازار کار رشته mba در کانادا

بازار کار مدیریت mba در کانادا را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین موارد مورد بررسی توسط آن گروه از افراد برشمرد که یا می‌خواهند برای تحصیل رشته mba در کانادا اقدام نمایند و یا به قصد کسب درآمد از رشته ام بی ای، مهاجرت کاری به کانادا را جزو انتخاب‌های خود قرار داده‌اند، چرا که کسب اطلاعات درست و اطمینان خاطر پیدا کردن از وجود فرصت های شغلی بسیار خوب در این زمینه، متقاضیان را در انتخاب کانادا برای تحصیل یا اشتغال مصمم‌تر می‌کند. بازار کار مدیریت mba در کانادا، روند رو به رشد و خوبی را طی می‌کند به طوری که فارغ التحصیلان این رشته و متقاضیان اشتغال به راحتی می‌توانند شغل مدیریتی مرتبط با این رشته را برای امرار معاش از میان طیف وسیع شغل‌های موجود پیدا کرده و در یکی از سازمان‌ها و یا شرکت ها به کار مشغول شوند.

مهارت و وظایف مدیر ارشد کسب و کار در کانادا

هر شرکت یا سازمانی برای دستیابی به اهداف و استراتژی‌های کسب و کار خود به افرادی ماهر در حوزه مدیریت ارشد کسب و کار نیاز دارند زیرا این افراد آشنا به فروش، بازاریابی، مدیریت، امور مالی، حسابداری و سایر حوزه ‌های مرتبط با کسب و کار بوده و تاثیر بسزائی در رشد و توسعه یک کسب و کار دارند و وجودشان برای رسیدن به اهداف ضروری می‌باشد. عموما شرکت‌ها و سازمان ها به دنبال مدیران ارشد کسب و کار موفق و دارای مهارت های لازم است و آنان را بر دیگر اشخاص در این حوزه ترجیح می‌دهند چرا که این امر تضمین کننده انجام درست کارها در بخش‌های مختلف سازمان است. بنابراین اگر که افرادی متقاضی اشتغال در رشته mba در کانادا می‌باشند بهتر است پیش از هر چیزی با مهارت‌ها و وظایف مورد نیاز آشنا شده و به تقویت آن‌ها بپردازند. در ادامه برخی از مهارت‌هایی که یک فارغ التحصیل رشته mba در کانادا باید داشته باشد در کنار برخی از وظایفی که بر عهده خواهد داشت بیان می‌شوند.

یک مدیر ارشد کسب و کار در کانادا عموما برنامه‌ها و استراتژی‌هایی را برای یک سازمان یا شرکت دولتی و خصوصی تدوین نموده و اهدافی را در این باره مشخص می‌کند تا تمامی آن‌ها در نهایت منجر به رشد و شکوفایی آن تجارت یا کسب و کار گردند. همچنین شخصی که در حوزه ام بی ای یا مدیر ارشد کسب و کار مشغول به کار می‌شود همواره پیگیر اجرای دقیق و درست برنامه می باشد. او مسئولیت استفاده و به کار گیری بهینه منابع برای دستیابی به اهداف سازمان را نیز برعهده دارد.

از دیگر کارهایی که جزو وظایف مدیر ارشد کسب و کار در کانادا به شمار می‌روند می‌توان به استخدام کارمندان، آموزش به آن‌ها، بررسی منظم عملکردشان برای بهبود کارایی آن‌ها اشاره کرد. علاوه بر آن‌چه گفته شد یک مدیر کسب و کار، بازار و فرصت های مرتبط و موجود در صنعت را تجزیه و تحلیل خواهد کرد تا فرصت‌های بالقوه‌ای که به رشد کسب و کار کمک خواهند کرد را شناسایی نماید.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به شرایط تحصیل در رشته های مختلف در کانادا در یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

و اما برخی از مهارت های یک مدیر ارشد کسب و کار در کانادا عبارتند از:

 • توانایی تجزیه، تحلیل و استدلال
 • مهارت مذاکره موثر
 • تحقیق و پژوه در حوزه مرتبط با کسب و کار برای شناسایی فرصت های مناسب
 • مهارت فروش و بازاریابی
 • برخوردار از مهارت های سازمانی (توانایی رهبری، مدیرت زمان، تفویض مناسب کارها و ارتباط با افراد تیم برای بالا بردن میزان بهره وری)
 • مهارت مدیریت مالی

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیل رشته mba در کانادا

رشته mba اگر چه یک رشته جدید به شمار می‌رود اما فرصت های شغلی خوبی به ویژه در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته‌ای چون کانادا برای آن ایجاد شده است که نه تنها فارغ التحصیلان رشته ام بی ای در کانادا می‌توانند به آن‌ها دست پیدا کنند، بلکه افراد دیگری از کل جهان نیز می‌توانند برای اشتغال در موقعیت های شغلی موجود و با استفاده از برنامه های مهاجرت کاری تدوین شده توسط دولت فدرال و اداره مهاجرت کانادا برای اقدام نمایند. در ادامه لیستی از مهم‌ترین فرصت های شغلی موجود برای رشته mba در کانادا ارائه می‌شوند.

 • مدیریت اجرایی
 • مشاغل دولتی
 • بازاریابی
 • مشاغل دانشگاهی نظیر تدریس
 • کسب و کارهای مدیریتی
 • مشاغل فنی
 • مدیریت محصولات
 • مدیریت فروش
 • کسب و کارهای مرتبط با بهداشت

استان های مناسب کار در رشته mba در کانادا

اگر چه در بخش های قبلی بازار کار مدیریت mba در کانادا و فرصت های شغلی بسیاری که در کانادا برای این رشته نو ظهور وجود دارند مورد بررسی قرار گرفتند اما به استان های مناسب برای کار در این رشته که فرصت های شغلی بیشتری نسبت به دیگر استان ها در آن ها برای فارغ التحصیلان وجود دارد، اشاره نشد. از میان تمامی استان های کانادا، استان بریتیش کلمبیا بهترین استان با بازار کار بسیار خوب برای رشته ام بی ای می‌باشد به گونه‌ای که در این استان هیچ یک از فارغ التحصیلان این رشته بیکار نخواهد ماند و شغلی برای او وجود خواهد داشت. پس از استان بریتیش کلمبیا می‌توان به استان انتاریو و ساسکاچوان برای برخی از گرایش های این رشته تحصیلی به عنوان استان‌های مناسب کار در رشته mba اشاره نمود.

درآمد رشته mba در کانادا

در انتهای مطلب و پس از بررسی کامل رشته mba در کانادا و پرداختن به شرایط تحصیل در رشته mba در کانادا، هزینه تحصیل در رشته mba در کانادا، بازار کار مدیریت mba در کانادا و معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای mba به یکی از مهم‌ترین سوالاتی که از سوی متقاضیان مهاجرت برای تحصیل یا اشتغال در رشته mba پرسیده می‌شود، یعنی میزان درآمد رشته mba در کانادا، خواهیم پرداخت. افرادی که در یکی از فرصت های شغلی رشته ام بی ای و در کشور کانادا مشغول به کار خواهند شد عمدتا از درآمد و حقوق بسیارخوبی برخوردار می‌باشند. اما درآمد رشته  mba در کانادا برای مشاغل مختلف و طبق سابقه کاری افراد متفاوت خواهد بود و نمی‌توان درآمد ثابتی برای آن‌ها بیان نمود. در واقع درآمد رشته mba در کانادا برای افرادی که به عنوان مدیر استراتژی در ارگانی مشغول به کار شده‌اند سالانه ۲۰۰ هزار دلار گفته شده است در حالی که درآمد رشته mba در کانادا برای شخصی که مدیر پروژه به شمار می‌رود در سال به حدود ۱۴۰ هزار دلار کانادا خواهد رسید.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن کانادا

موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت خانم نازنین بیتاژیان مشاور رسمی مهاجرت کانادا، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا و استرالیا، با ثبت دو دفتر مهاجرتی به نام UCAN IMMIGRATION SERVICES در این دو کشور فعالیت می کند. این موسسه با سال ها تجربه مشاوره تحصیلی، اخذ پذیرش، درخواست ویزای دانشجویی و انجام برنامه های مهاجرتی و اقامتی ، خدمات فوق را تحت نظارت مستقیم مشاور این موسسه ارائه می نماید.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا می باشد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

شرایط ادامه تحصیل رشته ام بی ای در کانادا چیست؟

شرایط اخذ پذیرش رشته ام بی ای در کانادا همانند دیگر رشته های نیازمند ارائه آخرین مدرک تحصیلی، ریز نمرات، مدرک آیلتس می باشد. به جز موارد فوق اکثر دانشگاه های کانادا مدرک GMAT را نیز لازم دارند.

فرصت های شغلی رشته ام بی ای در کانادا چیست؟

برخی از فرصت های شغلی رشته ام بی ای در کانادا شامل:مدیریت اجرایی، بازاریابی،
مدیریت محصولات، مدیریت فروش و غیره می باشد.

ناک و کد شغلی رشته ام بی ای در طبقه بندی مشاغل کانادا چیست؟

ناک رشته ام بی ای در طبقه بندی مشاغل کانادا، ۱۱۱۲ است.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

بازار کار رشته های تراشکاری، جوشکاری و ریخته گری در کانادا
بازار کار رشته های تراشکاری، جوشکاری و ریخته گری در کانادا
آلمان یا کانادا؟
آلمان یا کانادا؟