مهاجرت به کانادا

پناهندگی در کانادا

بررسی کامل مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی (ویزای بشر دوستانه کانادا)

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور است. پناهندگی در کانادا دارای مباحث متنوعی می باشدکه در این مقاله به بررسی سوالات مشترک متقاضیان پناهندگی کانادا که شامل مواردی از قبیل: قوانین پناهندگی کانادا، شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۲۲، ثبت نام برای پناهندگی در کانادا، مزایای پناهندگی در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی سیاسی، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اجتماعی، اسپانسر پناهندگی کانادا، هزینه پناهندگی در کانادا، وضعیت پناهندگان در کانادا، قوانین پناهندگی کانادا،بهترین جایگزین های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، پناهندگی کانادا تضمینی، پناهندگی کانادا از ترکیه تضمینی، مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل، و دیگر مباحث مربوط به ویزای پناهندگی کانادا می پردازیم. لازم به ذکر است موسسه مهاجرت یوکن کانادا هیچ گونه خدمات و فعالیتی در زمینه پناهندگی کانادا ندارد و مطالب ارائه شده در این مقاله فقط برای اطلاعات عمومی و آگاه سازی شرایط پناهندگی کانادا و خطرات احتمالی این مسیر می باشد. و در نهایت توصیه این موسسه انتخاب روش های جایگزین مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می باشد.

مراحل درخواست پناهندگی در کانادا

بر اساس کنوانسیون ژنو، افرادی که از ترس آزار، شکنجه به دلایل مختلف از قبیل: جنگ، عضویت در گروه های اجتماعی مشخص، عقاید سیاسی، عقاید دینی، ملیت، مذهب و در نهایت از ترس مرگ کشور خود را ترک کرده اند و قادر به کشور خود نیستند پناهنده نامیده می شود. با توجه به تعریف فوق پناهندگی با مهاجر متفاوت می باشد. مهاجر فردی است که از طریق روش های تهیه و تنظیم شده به دنبال اقامت دائم می باشد و مانعی برای برگشت به کشور مبداء نیز نخواهد داشت ولی پناهنده فردی است که از بیم جان خود به دنبال محل امنی برای زندگی می باشد که به این کار اسکان مجدد نیز می گویند. به این منظور کنوانسون ژنو در سال ۱۹۵۱ تصویب شد و کشور کانادا نیز یکی از اعضاء این کنوانسیون می باشد. طبق قوانین موجود در کانادا، اطلاعات پناهجویان کانادا به آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد UNHCR ارسال می گردد. پناهندگی در کانادا همانند کشورهای دیگر نیازمند داشتن شرایط مورد پذیرش پناهندگی کانادا می باشد. مراحل درخواست پناهندگی کانادا به صورت زیر می باشد.

مطابق قوانین پناهندگی کانادا، افرادی که برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اقدام می کنند در دو زمان بندی متفاوت می توانند برای درخواست و ثبت نام برای پناهندگی در کانادا اقدام کنند.

 • درخواست پناهندگی در مرز کانادا
 • درخواست پناهندگی در خاک کانادا

مراحل درخواست پناهندگی کانادا در مرز کانادا

قوانین درخواست پناهندگی در مرز کانادا به صورت خلاصه مطابق شرایط زیر می باشد.

 • در این روش ثبت نام پناهندگی کانادا، متقاضی باید در مرز ورودی کانادا درخواست پناهندگی خود را اعلام نماید.
 • دریافت فرم درخواست پناهندگی BOC،در صورتی موجه بودن درخواست پناهندگی
 • تکمیل فرم ثبت نام پناهندگی کانادا و تحویل به بورد مهاجرت و پناهندگی کانادا ( حداکثر در بازه زمانی ۱۵ روز)
 • مشخص شدن تاریخ بررسی شرایط پناهندگی کانادا
 • ارائه مدارک و شواهد در خصوص داشتن شرایط پناهندگی کانادا (حداکثر ۱۰ روز قبل از جلسه بررسی و رسیدگی به شرایط متقاضی)
 • حضور در جلسه رسیدگی و مصاحبه
 • رسیدگی و بررسی اظهارات متقاضی پناهندگی در کانادا توسط اداره مهاجرت و پناهندگی و تصمیم گیری نهایی
 • دریافت نتیجه مثبت تقاضای پناهندگی
 • اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا

مراحل درخواست پناهندگی کانادا از داخل کانادا

این روش مخصوص افرادی است که از طریق یکی از انواع ویزای کانادا به صورت قانونی وارد کانادا شده و در حال حاضر در این کشور حضور دارند. درخواست پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی کانادا، مولتی و همچنین درخواست پناهندگی در کانادا با ویزای تحصیلی کانادا از این نوع می باشند. این افراد جهت درخواست پناهندگی از داخل کانادا باید مراحل زیر را طی نمایند.

 • متقاضی باید در ابتدا به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا مراجعه نمایید و تقاضیای فرم درخواست پناهندگی نماید.
 • و یا با مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا فرم های ثبت نام پناهندگی در کانادا را دانلود نماید.
 • تکمیل فرم های درخواست پناهندگی و مراجعه به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا جهت تحویل فرم های ثبت نام (متقاضیانی که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط نمی باشند می توانند به هماره مترجم به این نهاد مراجعه کنند.)
 • تعیین تاریخ جلسه بررسی درخواست متقاضی پناهندگی در کانادا
 • در صورت پذیرش درخواست متقاضی، تاریخ مصاحبه با متقاضی مشخص می گردد
 • ارائه مدارک و شواهد در خصوص داشتن شرایط پناهندگی کانادا (حداکثر ۱۰ روز قبل از جلسه بررسی و رسیدگی به شرایط متقاضی)
 • حضور در جلسه رسیدگی و مصاحبه
 • رسیدگی و بررسی اظهارات متقاضی پناهندگی در کانادا توسط اداره مهاجرت و پناهندگی و تصمیم گیری نهایی
 • دریافت نتیجه مثبت تقاضای پناهندگی
 • اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا

و در صورتی که نتیجه درخواست پناهندگی منفی باشد متقاضی می تواند مراحل زیر را طی کند

 • به صورت داوطلبانه به کانادا را ترک نمایید.
 • اگر واجد شرایط درخواست تجدید نظر(استیناف) می باشید، می توانید از هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا، بخش استیناف و پناهندگی (IRB-RAD) درخواست تجدید نظر نمایید.
 • در صورتی که دارای شرایط درخواست استیناف نمی باشد، ممکن است بتوانید از دادگاه فدرال تقاضای بازبینی قضائی رای نمایید.

شرایط پناهندگی در کانادا

شرایط پناهندگی در کانادا، مباحثی بسیار گسترده داشته و طیف وسیعی از متقاضیان را پوشش می دهد. ولی با توجه به این که در سال های اخیر متقاضیانی با ارائه دروغین کیس مذهبی پناهندگی کانادا و یا ساخت کیس پناهندگی سیاسی جعلی و یا کیس تغییر دین برای پناهندگی در کانادا اقدام کرده اند، اداره مهاجرت کانادا با سختگیری و دقت زیادی این پرونده ها را بررسی می کند و تنها افرادی موفق به دریافت ویزای پناهندگی کانادا می شوند که شرایط واقعی پناهندگی در کانادا را داشته باشند. با توجه به موارد فوق اعتماد دولت کانادا نسبت به متقاضیان پناهندگی کاهش پیدا کرده و در حال حاضر تنها افرادی بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا هستند که شرایط و مدارک واقعی و معتبری در این خصوص داشته باشند.

همچنین عوامل فوق باعث سختگیری در بررسی پرونده ویزای سایر ایرانیانی که متقاضی درخواست ویزاهایی توریستی و دانشجویی کانادا هستند نیز شده است. چرا که برخی افراد برای پناهندگی کانادا با ویزای توریستی و یا دانشجویی اقدام کرده اند و باعث خدشه دار شدن سابقه درخواست این نوع ویزاها شده اند. متقاضیان بررسی روش های مهاجرت به کانادا با آگاهی از موارد فوق باید از به دام افتادن در تبلیغات فریبکارانه ای نظیر پناهندگی کانادا تضمینی، پناهندگی کانادا از طریق ترکیه تضمینی، خرید و فروش کیس پناهندگی، ساخت کیس پناهندگی رایگان، فروش کیس پناهندگی تضمینی جلوگیری نمایند. چرا که این مسیر خطرات و خسارات جبران ناپذیری را برای آن ها خواهد داشت.

قوانین پناهندگی کانادا

شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا و دریافت ویزای بشردوستانه کانادا را می توان به دسته بندی های زیر تقسیم نمود. مطابق قوانین پناهندگی کانادا، افراد با یکی از شرایط دسته بندی شده زیر می توانند جهت گرفتن ویزای پناهندگی کانادا اقدام کنند. جهت گرفتن نتیجه مثبت نیاز به ارائه مدارک کیس پناهندگی معتبر و قابل قبول در کانادا در این خصوص اقدام کنند.

درخواست ویزای بشردوستانه کانادا به دلیل مشقت (hardship)

افرادی که در کشور کانادا ساکن هستند و با ترک کانادا دچار ناراحتی های جدی شوند می توانند از طریق تقاضای ویزای بشردوستانه کانادا، جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. از دلایل بروز ناراحتی های جدی، می توان به مشکلات پزشکی و درمانی اشاره نمود. این افراد می توانند با ارائه مدارک معتبر پزشکی و اثبات کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی مناسب برای درمان بیماری وی در کشور مبداء در جهت درخواست ویزای بشردوستانه کانادا اقدام کنند. متقاضی باید اثبات نماید به دلایل فوق خود و یا یکی از اعضاء خانواده وی در صورت مراجعه به کشور مبداء خطر مرگ رو به رو هستند.

درخواست ویزای پناهندگی کانادا به دلیل مخاطره (risk)

یکی دیگر از شرایط پناهندگی در کانادا مخاطره است. متقاضیانی که در صورت ترک کشور کانادا به دلایلی نظیر عقاید دینی ، سیاسی و اجتماعی در کشور خود دچار شکنجه و آزار و اذیت، مجازات غیر انسانی و یا به خطر افتادن جان آن ها می شوند می توانند برای گرفتن ویزای پناهندگی کانادا اقدام کنند. پناهندگی سیاسی کانادا، پناهندگی دینی کانادا، پناهندگی نژادی کانادا و پناهندگی اجتماعی کانادا از این نوع می باشند. متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی در این روش باید با ارائه اسناد و مدارک معتبر، افسر اداره مهاجرت را در این خصوص قانع نماید. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به این نکته توجه داشته باشند که، با توجه به کیس های ساختگی پناهندگی که در گذشته از این روش های اقدام کرده اند، اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا، کاملا” به این مسائل واقف است و ساختن کیس پناهندگی جعلی و دروغین، به جز ضررهای مالی نتیجه دیگری نخواهد داشتو همچنین ارائه مدارک جعلی و متهم به دروغگویی باعث قرار گرفتن این افراد در لیست سیاه اداره مهاجرت کانادا و ممنوعیت ورود آن ها برای مدت مشخص به کانادا( از ۵ تا ۱۰ سال)، خواهد داشت.

درخواست ویزای بشر دوستانه موارد دیگر

درخواست ویزای بشر دوستانه در موارد متنوع دیگری نیز امکان پذیر است . به عنوان مثال یکی دیگر از روش های گرفتن ویزای بشردوستانه کانادا، ویزایی است که به دلیل داشتن فرزند در کانادا می توان دریافت کرد. با توجه به اینکه یکی از مفاد قانون ویزای بشر دوستانه کانادا، سلامت روان کودک و صلاح کودک در اولویت می باشد، متقاضی می تواند با ارائه اسناد و مدارک معتبر در خصوص اثرات منفی روانی دوری والدین بر روی فرزند، برای این نوع ویزا اقدام کند. یکی از راه های اثبات این موضوع استفاده از مشاوران و مددکاران در جمع آوری اسناد معتبر می باشد. این موضوع می تواند برای فرزندانی که در کانادا متولد شده اند و تمایل به تحصیل در مدارس کانادا دارند، کاربرد داشته باشد. دریافت نتیجه مثبت ویزای بشردوستانه در این روش بسیار سخت می باشد.

درخواست ویزای بشردوستانه کانادا با اسپانسر گروه ۵

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی، درخواست ویزای بشردوستانه کانادا با اسپانسرشیپ گروه ۵نفره (۵G) می باشد. این نوع ویزای پناهندگی کانادا مختص افرادی است که در صورت برگشت به کشور مبداء دچار آزار و اذیت می شوند و یا جان آن ها به خطر می افتد. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی سیاسی، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اجتماعی، مهاجرت به کانادا از طریق تغییر دین نیز در این دسته قرار می گیرند. برای اقدام از این طریق باید افرادی در کانادا اسپانسر پناهندگی وی شده و از لحاظ مالی وی را تامین و حمایت نمایند.

شرایط متقاضی پناهندگی از طریق اسپانسرشیپ گروه ۵ (۵G) کانادا

 • متقاضی باید خارج از کشور خود زندگی کند
 • متقاضی باید خارج از کشور کانادا باشد
 • متقاضی نمی تواند در کشور فعلی که سکونت دارد به صورت دائم زندگی کند و همچنین به کشور خود نیز نمی تواند برگردد.
 • متقاضی باید دارای برگه تاییدیه پناهندگی از طریق سازمن ملل و یا کشور که در حال حاضر در آن سکونت دارد می باشد

شرایط اسپانسر پناهندگی کانادا در گروه پنج نفره G5

 • در این روش نیزا به ۵ نفر اسپانسر پناهدگی در کانادا می باشد.
 • این افراد باید سیتیزن و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشند.
 • سن اسپانسر کنندگان پناهندگی باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • اسپانسر کنندگان باید در همان شهری که متقاضی ویزای پناهندگی کانادا درخواست کرده سکونت داشته باشند.
 • اسپانسر کنندگان باید متعهد به پرداخت هزینه ها ی متقاضی و کمک به وی برای مدت یک سال باشند.
 • ارائه طرح اقامت و حمایت های قابل ارائه به متقاضی پناهندگی کانادا
 • اسپانسر کنندگان باید حداقل درآمدی به اندازه ۲۸۰۰۰ دلار کانادا برای یک خانواده چهار نفره و ۳۳۰۰۰ دلار کانادا برای یک خانواده ۶ نفره داشته باشند.

زمان بررسی این نوع کیس پناهندگی کانادا از یک سال تا ۵ سال می باشد.

وضعیت پناهندگان در کانادا

مهاجرت از طریق پناهندگی را یکی از خطرناک ترین راه مهاجرت می باشد.. پناه جویان برای پناهنده شدن به کانادا عموماً راه های خطرناکی را می گذرانند که در میانه راه ممکن است دچار تجاوز، سرقت اموال، قتل و مواردی از این قبیل شوند. همچنین حضور و اقامت در کمپ های پناهندگی کانادا برای مدت نامعلوم تا تعیین تکلیف پرونده افراد را سرخورده و دچار مشکلات روحی و روانی می کند. وضعیت پناهندگان در کانادا به خصوص افرادی که بصورت خانوادگی اقدام می کنند از شرایط نابسامانی برخوردار است. در صورتی که متقاضیان پناهندگی در کانادا در طول پروسه پناهندگی در کانادا دچار جرمی شوید، درخواست پناهندگی وی رد خواهد شد. وضعیت پناهندگان در کانادا و یا کشورهای دیگر، گویای این مطلب است که پناهندگی راهی غیر عقلانی و پر خطر و نا امن برای مهاجرت به شمار می آید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی با توجه به نوع کیس پناهندگی و هزینه وکیل پناهندگی در کانادا متفاوت می باشد. در این میان افرادی هستند که با وعده های دروغین از قبیل پناهندگی کانادا تضمینی، فروش کیس پناهندگی تضمینی، ساخت کیس پناهندگی تضمینی و ارائه نمونه کیس پناهندگی سیاسی و اجتماعی هزینه های گزافی را از متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی دریافت می کنند که نتیجه ای جز خسارات مالی و زمانی برای متقاضیان نخواهد داشت. متقاضیان اقامتی می توانند با بررسی راه های قانونی مهاجرت به کانادا یکی از مناسب ترین راه ها را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایند.

معایب و خطرات مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی نیاز به ارائه مدارک معتبر و واقعی می باشد. در صورتی که فردی شرایط واقعی کیس پناهندگی کانادا را داشته باشد می تواند از طریق وکیل پناهندگی کانادا در این خصوص اقدام نماید تا از پرداخت هزینه های غیر منطقی در این مسیر پرهیز نماید. این متقاضیان می توانند با بررسی لیست وکلای رسمی مهاجرت کانادا یکی از وکلای باتجربه در زمینه پناهندگی کانادا را برای پرونده خود انتخاب نمایند. (موسسه مهاجرتی یوکن، هیچ پرونده ای این در خصوص نمی پذیرد، همچنین این مجموعه مشاوره ای در خصوص کیس های پناهندگی ندارد.) مهاجرت از طریق پناهندگی همواره خطرات بزرگی را برای متقاضیان به همراه داشته است. این خطرات شامل مواردی نظیر تجاوز، سرقت اموال، خسارات روانی و در نهایت خسارات جانی می باشد.

بهترین جایگزین های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

همواره روش های جایگزینی برای مهاجرت پناهندگی وجود دارد. بهترین روش جایگزین مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به ترتیب زیر می باشد.

تحصیل در کانادا

یکی از روش های سریع و تقریبا” آسان مهاجرت به کانادا، اقدام برای تحصیل در کانادا می باشد. متقاضیان می توانند با گرفتن ویزای تحصیلی کانادا، ضمن تحصیل در این کشور شرایط دریافت اقامت را برای خود ایجاد کنند. دانشجویان بین المللی کانادا پس از فارغ التحصیلی می توانند برای ویزای کار در کانادا اقدام کنند. کار و تحصیل در کانادا می تواند امتیاز متقاضیان را در برنامه های اقامتی کانادا افزایش داده و موفق به دریافت اقامت شوند. افرادی که متاهل هستند، در صورتی که یک نفر برای ویزای دانشجویی اقدام نماید، نفر دوم می تواند برای ویزای کار به صورت همزمان اقدام کند. اگر چه شهریه تحصیل در کانادا هزینه های زیادی را برای متقاضیان به همراه خواهد داشت ولی همانند ویزای پناهندگی کانادا، خطرات جانی و مالی برای متقاضی ندارد. این روش یکی از روش های قانونی مهاجرت به کانادا می باشد و متقاضی ضمن ورود قانونی به این کشور از حقوق دانشجویان بین المللی برخوردار است و می تواند از مزایایی نظیر افتتاح حساب بانکی، خدمات بیمه درمانی دانشجویی و کار نیمه وقت دانشجویی و غیره برخوردار است.

کار در کانادا

متقاضیان کار در کانادا باید با توجه به قوانین مهاجرتی کانادا برای ویزای کاری کانادا اقدام کنند. مهاجرت کاری کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است. دریافت جاب آفر از کانادا یکی از راه های اخذ ویزای کاری کانادا می باشد. متقاضیان می توانند از طریق موسسات کاریابی کانادا و روش های دیگر جهت پیدا کردن جاب آفر کانادا اقدام کنند. همچنین مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه های مختلف اسکیل ورکر کانادا امکان پذیر است. برنامه های مهاجرت استانی کانادا شامل برنامه های متنوع مهاجرت به کانادا از طریق تخصص (اسکیل ورکر) می باشد. متقاضیان می توانند با بررسی هر یک از این روش های مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنند.

سرمایه گذاری در کانادا

یکی از روش های دیگر اخذ اقامت کانادا، سرمایه گذاری در کانادا می باشد. ویزای سرمایه گذاری کانادا در هر ایالت با شرایط متنوعی ارائه شده است. متقاضیانی که دارای سابقه مدیریت می باشند و حداقل دارایی و سرمایه لازم برای این برنامه های مهاجرتی را داشته باشند می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. مهاجرت سرمایه گذاری کانادا دارای جزئیات زیادی می باشد و مارحل آن کمی پیچیده می باشد. بهترین گزینه جهت انجام پرونده های سرمایه گذاری در کانادا، مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا می باشد. موسسه مهاجرتی یوکن کانادا با سال های تجربه در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، تحت نظارت مشاور رسمی مهاجرت کانادا، خانم نازنین بیتاژیان آماده ارائه خدمات در این خصوص می باشد. متقاضیان می توانند با تماس با تلفن های موجود در این وب سایت جهت رزرو وقت مشاوره هماهنگ نمایند.

خدمات مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی توسط یوکن

همانطور که در پیش تر به آن اشاره شد، موسسه مهاجرتی یوکن هیچ گونه خدمات مشاوره و یا کیس پناهندگی کانادا نمی پذیرد. خدمات این موسسه در خصوص انواع ویزای سرمایه گذاری، اسکیل ورکر، ویزای کاری، ویزای توریستی کانادا، ویزای دانشجویی و هرگونه پرونده های مهاجرتی و اقامتی مطابق قوانین مهاجرت کانادا می باشد.

این موسسه به شماره ۲۲۷۴۳۸۸۷۸۶ تحت عنوان UCAN IMMIGRATION SERVICES در کانادا به ثبت رسیده است. خانم نازنین بیتازیان، فارغ التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا، عضو رسمی شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاوران مهاجرت کانادا با شماره عضویت R531751، به عنوان مشاور این مجموعه فعالیت می کند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن در کانادا آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص اخذ انواع ویزاهای کانادا دارد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

منظور از مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی سیاسی چیست؟

افرادی که در کشور خود به خاطر تفکرات سیاسی خویش و بیان مخالفت ها با تفکرات سیاسی و اعمال حاکمیت دچار آزارو اذیت و شکنجه شده اند می توانند برای مهاجرت از طریق پناهندگی سیاسی اقدام کنند. اینگونه افراد برای جلوگیری از این مخاطرات مبادرت به اعلام پناهندگی با کیس سیاسی در کشور های دیگری می نمایند.

منظور از مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی اجتماعی چیست؟

افرادی که در کشور خود دچار ناهنجاری های اجتماعی شده و یا پایبند به عقاید اجتماعی هستند که در کشور خودشان این امور ناهنجاری تلقی می شود و نمی توانند آزادانه به اعتقادات و علایق خود برسند می توانند از طریق پناهندگی اجتماعی برای مهاجرت اقدام کنند. به عنوان مثال کشور کانادا در خصوص ازدواج همجنس گرایان نگاه عمومی و هنجاری داشته و ازدواج همجنس گرایان در این کشور در صورت طی مراحل قانونی، آزمایشات لازم و ثبت در دفاتر ازدواجی این کشور بلا مانع است. البته در این خصوص هم سختگیری هایی در بعد بازرسی و راستی آزمایی انجام می گیرد.

شرایط پناهندگی در کانادا ۲۰۲۱ چیست؟

وضعیت پناهندگی در کانادا ۲۰۲۱ با توجه به قوانین مهاجرت کانادا متفاوت می باشد. متقاضیان می توانند با توجه به زمان ثبت نام پناهندگی ( در مرز کانادا و یا در داخل خاک کانادا)، با در نظر گرفتن مراحل در نظر گرفته در این خصوص اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل چگونه است؟

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل می توانند با در نظر گرفتن قوانین پناهندگی کانادا برای ویزای بشردوستانه کانادا اقدام کنند. پناهندگی این متقاضیان باید در سازمان ملل تایید شده باشد.

آیا پناهندگی کانادا از ترکیه تضمینی و یا کیس تغییر دین برای پناهندگی و از این قبیل امکان پذیر است؟

متقاضیان ویزای پناهندگی باید به این نکته توجه داشته باشند افسرهای مهاجرتی کانادا با دقت زیاد و سختگیرانه پرونده های پناهندگی را بررسی می کنند و با توجه به این موضوع فریب تبلیغاتی نظیر پناهدگی تضمینی را نخورند. پیشنهاد این موسسه برای علاقمندان به مهاجرت به کانادا، انتخاب روش های جایگزین مهاجرت پناهندگی می باشد. دشواری های ویزای پناهندگی کانادا در اغلب اوقات، پشیمانی از مهاجرت به کانادا برای متقاضیان به همراه داشته است.

اسپانسر پناهندگی کانادا چیست؟

برخی از روش های پناهندگی در کانادا نیاز به داشتن اسپانسر پناهندگی دارد. به عنون مثال پناهندگی اسپانسرشیپ گروه G5 یکی از آن ها می باشد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
تحصیل در کانادا 2022 ( شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا + هزینه ها)
تحصیل در کانادا 2022 ( شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا + هزینه ها)