اخبار مهاجرت

کمک هزینه تحصیلی کبک ، بورسیه تحصیل در کانادا

کمک هزینه تحصیلی کبک ، بورسیه تحصیل در کانادا

از تاریخ ۱ جولای سیستم جدید کمک هزینه تحصیلی کبک اعلام گردید . مطابق سیستم جدید افرادیکه با ویزای تحصیلی و یا ویزای کار در ایالت کبک زندگی می کنند می توانند از این بورسیه تحصیل در کانادا استفاده نمایند.

کانادا تقریبا” ۳۵ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد ۲۱ میلیون به زبان انگلیسی ، ۸ میلیون به زبان فرانسه و بقیه به زبانهای دیگر صحبت می کنند. بخش عمده فرانسوی زبانهای کانادا در ایالت کبک زندگی می کنند . حفظ و ترویج زبان فرانسه برای دهه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین عامل بقای منطقه‌ی کبک به شمار می‌رفت تا اینکه زبان فرانسوی در سال ۱۹۷۴ تبدیل به زبان رسمی ایالت کبک گردید . البته  خدمات دولتی همچنان به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد و کبک به‌طور رسمی در سطوح قانونی و فدرال، ایالتی دوزبانه است .

ایالت کبک با حفظ و ترویج زبان فرانسوی، همواره سعی داشته است تا در حراست از فرهنگ این استان کوشا باشد. اگرچه زبان فرانسوی کاملاً زنده و سلامت است، اما حفظ پویایی و ترویج آن همچنان یکی از مهم‌ترین چالش‌های دولت کبک بشمار می رود .

دولت کبک همواره به منظور پشتیبانی از منافع اکثریت فرانسه زبان مقیم این ایالت وحفظ فرهنگ و زبان فرانسه ، قوانین و طرح های تشویقی و تنبیهی متنوعی را وضع می نماید  . دراین راستا کمک هزینه زندگی و یا تسهیلاتی را برای افرادیکه در این استان زندگی می کنند و به زبان فرانسه مسلط هستند ارائه می دهند . بعنوان مثال تحصیل فرزندان خانواده هایی که در ایالت کبک بعنوان مقیم PR   و یا شهروند کانادا citizen  زندگی می کنند در مدارس فرانسه زبان بصورت رایگان و در مدارس انگلیسی زبان با هزینه می باشد .

از آنجائی که زبان فرانسه زبان رسمی  کبک می باشد،  دانش زبان فرانسه مواردی از قبیل مصاحبه شغلی ،مراجعه به پزشک و برقراری ارتباط با دیگران را در این ایالت تسهیل می نماید .در این ایالت حتی  تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز به زبان فرانسه می باشند .

کمک هزینه تحصیلی در ایالت کبک
—————————————-
یادگیری رایگان زبان فرانسه و دریافت کمک هزینه

کمک هزینه تحصیلی کبک کانادا

مطابق اعلامیه دولت کبک در راستای ترویج و حفظ زبان فرانسه در این ایالت  از تاریخ ۱ جولای افرادیکه اقدام به ثبت نام و یادگیری زبان فرانسه در این ایالت نمایند کمک هزینه تحصیلی کبک ( کانادا ) دریافت می نمایند .
این کمک هزینه زندگی و یا بورسیه تحصیلی کانادا که قبلا” برای شهروندان و افراد مقیم ایالت کبک پرداخت می شد از این تاریخ به بعد برای افرادیکه با ویزای تحصیلی و یا ویزای کار نیز در این ایالت مشغول به تحصیل هستند امکانپذیر است .

کمک هزینه تحصیل زبان فرانسه کبک کانادا

کلاسهای آموزش زبان تعیین شده از طرف دولت کبک برای این منظور، بصورت تمام وقت و پاره وقت برگزار می گردد. این کلاسهای رایگان بوده و افرادیکه در این کلاسهای آموزشی شرکت نمایند  کمک هزینه تحصیلی کبک به شکل زیر دریافت می نمایند . افرادیکه متاهل و صاحب فرزند باشند هزینه نگهداری فرزند نیز دریافت می نمایند .

شرایط بورسیه و کمک هزینه کلاسهای زبان فرانسه تمام وقت

 • مدت زمان دوره تحصیلی : ۳۰ ساعت در هفته
 • کمک هزینه : ۱۸۵ دلار کانادا در هفته  (740 دلار کانادا در ماه)
 • هزینه نگهداری فرزند: تا سقف ۲۵ دلار در روز

شرایط بورسیه و کمک هزینه کلاسهای زبان فرانسه پاره وقت

 • مدت زمان دوره : سه روز در هفته
 • کمک هزینه : ۱۵ دلار در روز
 • هزینه نگهداری فرزند: تا سقف ۹ دلار در روز

با توجه به قانون جدید ، متقاضیانی که شرایط ادامه تحصیل در کانادا را داشته و برای پذیرش تحصیلی در کالج و یا دانشگاههای ایالت کبک اقدام نمایند در صورت ثبت نام در کلاسهای آموزش زبان فرانسه ، کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند .

مزایای تحصیل در کالج و دانشگاههای ایالت کبک

 • امکان ثبت نام در کلاسهای رایگان آموزش فرانسه و دریافت کمک هزینه تحصیلی
 • امکان ثبت نام همسر دانشجویان بین المللی که بعنوان همراه با ویزای کار وارد کانادا شده اند در کلاسهای آموزش فرانسه و دریافت کمک هزینه
 • امکان دریافت کمک هزینه نگهداری فرزند ( برای افرادیکه فرزند دارند )
 • یادگیری زبان فرانسه امکان اخذ اقامت دائم را از طریق برنامه های مهاجرتی کبک هموار می سازد

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. علی رضایی گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس صنایع پلیمر و تکنولوژی دارم و ۲۶ سال سن شدنی هست برای برنامه آموزش زبان فرانسوی و بورسیه اش اقدام کنم در صورت دارا بودن شرایط به چه مدارکی نیاز دارم !

  1. admin گفت:

   سلام، ممنون. کمک هزینه تحصیلی کبک مربوط به متقاضیانی است که در حاضر با ویزای تحصیلی و یا ویزای کار در کبک زندگی می کنند. این متقاضیان می توانند با شرکت در کلاس های آموزش فرانسوی از این کمک هزینه استفاده نمایند.

 2. علی رضایی گفت:

  و بنده نمیتونم در حال حاضر اقدام کنم برای رفتن و یادگیری زبان فرانسوی در کانادا !

  1. admin گفت:

   خیر متاسفانه مستقیما شما نمی توانید برای دوره های آموزش فرانسه که با کمک هزینه همراه است اقدام کنید. تنها راه استفاده از این امکانات، اخذ ویزای تحصیلی می باشد. در ضمن متقاضیانی که متاهل می باشند یک نفر به عنوان دانشجو و نفر دوم می تواند ویزای کار درخواست نماید و در صورت موفق بودن پرونده هر دو نفر می توانند از مزایای شرکت در دوره های آموزش فرانسه در ایالت کبک استفاده نمایند.

 3. علی رضایی گفت:

  یعنی بنده ابتدا برای در دور مستر یا فوق لیسانس در ایالت کبک درخواست ویزا تحصیلی کنم و بعد از قبولی در درخواست و گرفتن ویزا ابتدا برای یادگیری زبان فرانسوی اقدام کنم که همراه با کمک هزینه ست و بعد از اتمام دوره ادامه تحصیل !
  و ی چیزی من بعد از اتمام دوره یادگیری زبان فرانسوی میتونم درخواست اقامت داشته باشم که دور مستر نسبتا رایگان در بیاد !

 4. زهرا جلالی گفت:

  سلام همسر من ۵۸ ساله وتف کانادا b2 دارد ایا میتواند از بورسیه تحصیلی زبان فرانسه کبک که جدیدا در کانال تلگرامیتان اعلام فرمودیداستفاده کند؟

  1. admin گفت:

   سلام ، بورسیه و کمک هزینه تحصیلی کبک برای افرادیست که بوسیله ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کاری کانادا در این کشور هستند . برای آشنایی بیشتر با روش های اقامتی ، شرایط روش های مهاجرت به کانادا را بررسی نمایید .

 5. مهیار داوران گفت:

  سلام
  یه سوال
  آیا با صدور ویزای دانش آموزی برای فرزند و صدور ویزای گاردین برای مادر و همچنین صدور ویزای توریستی برای پدر راهی وجود داره که ویزای توریستی پدر تبدیل به ویزای کار بشه ؟ اگه جواب مثبت میباشد چطوری ؟

شروع برنامه مهاجرتی آریما کبک Arrima
شروع برنامه مهاجرتی آریما کبک Arrima
دعوتنامه استانی بریتیش کلمبیا ، حداقل امتیاز برنامه بریتیش کلمبیا
دعوتنامه استانی بریتیش کلمبیا ، حداقل امتیاز برنامه بریتیش کلمبیا