کانادا

ویزای ICT کانادا

راهنمای ویزای ICT کانادا (ویزای انتقال درون شرکتی کانادا)

ویزای ICT کانادا (ویزای انتقال درون شرکتی) راهی محبوب برای مهاجرت کارمندان و کارگران بین المللی به کانادا است. اگر که در شرکتی مشغول به کار هستید که شرکت مادر، شعبه یا شرکت وابسته به آن در کانادا فعال است این امکان برای شما وجود دارد که مجوز کار موقت در کانادا را به کمک این برنامه مهاجرتی دریافت نمایید. در واقع اگر چه مسیرهای مهاجرت تجاری بسیاری توسط کانادا تدوین و ارائه شده‌اند اما برنامه انتقال درون شرکتی برای آن گروه از متقاضیان که به دنبال گسترش کسب و کار خود در کشوری چون کانادا هستند بسیار مناسب است. متقاضیانی که از طریق این برنامه موفق به اخذ ورک پرمیت می‌شوند با سابقه کاری که در کانادا به دست می‌آورد می‌توانند به راحتی برای اقامت دائم این کشور که یکی از کشورهای بسیار خوب برای زندگی و پیشرفت است، اقدام کنند چرا که تجربه و سابقه کاری در سیستم مهاجرتی این کشور برای اخذ اقامت و در ادامه شهروندی، بسیار ارزشمند خواهد بود. با ما همراه باشید تا در این مطلب با این برنامه مهاجرتی، مزایای آن، شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده است، فرآیند درخواست ویزا و چگونگی تبدیل اقامت موقت به دائم به کمک این ویزا (ویزای ICT کانادا) آشنا شوید.

ویزای ICT کانادا چیست؟

ویزای ICT کانادا یا Intra Company Transfer که به ویزای انتقال درون شرکتی کانادا معروف است، یکی از ویزاهای موقت کاری است که توسط دولت به متقاضیان اشتغال در کانادا اعطا می‌گردد. این نوع ویزا برای شرکت‌های بین المللی فعال در خارج از کانادا که دارای دفتر کار یا شعبه‌ای در این کشور هستند، در نظر گرفته شده است. این شرکت‌ها می‌توانند در جهت پیشرفت و رشد در حوزه کاری خود و انتقال بیزینس به کانادا به کمک این ویزا کارمندانی که در سطح عالی یا ارشد مدیریتی بوده یا نیروی متخصص به شمار می‌روند را از شرکت مادر به کانادا انتقال دهند. البته این انتقال مشروط است؛ به این معنا که تنها زمانی با آن موافقت شده و ویزا داده می‌شود که وجود این افراد و فعالیت ان‌ها برای کشور کانادا منافع فراوانی داشته باشد.

ویزای ICT کانادا در بازه زمانی کم‌تری به متقاضیان داده می‌شود، بدون هیچ گونه مشکلی قابل تمدید می‌باشد، برای دریافت آن نیاز به جاب آفر از سوی کارفرما است و متقاضیان بدون ارائه مجوز  LMIA می‌توانند آن اقدام کنند.

مزایای استفاده از برنامه ICT

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا مزیت‌هایی را برای متقاضی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد.

 • مسیری کوتاه برای اخذ ویزای موقت کانادا
 • عدم نیاز به بررسی تاثیر نیروی کار بر اقتصاد یا مجوز LMIA
 • عدم وجود محدودیت سنی برای ارائه درخواست ویزا
 • امکان تبدیل اقامت موقت به دائم در کانادا
 • امکان همراهی و مهاجرت اعضای خانواده متقاضی
 • بهره مندی رایگان از خدمات درمانی (پس از سه ماه کار در کانادا) و تحصیلی برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال
 • امکان کار و تحصیل برای همسر متقاضی از نوع اپن ورک پرمیت
 • عدم نیاز به تسلط بالا به زبان انگلیسی یا فرانسوی. در واقع برای این ویزا نیازی به شرکت در آزمون بین المللی زبان نیست و برخورداری از تسلط نسبی کفایت می‌کند.
فرم ارزیابی رایگان
جهت ارزیابی رایگان شرایط خود برای ویزای کاری کانادا ، کار در کانادا و جاب آفر در کانادا ، بر روی لینک زیر کلیک  و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

شرایط اخذ ویزای انتقال درون شرکتی کانادا

همچون سایر ویزاهای مهاجرت به کانادا، شرایطی برای دریافت ویزای ICT کانادا تعیین شده است، با این تفاوت که علاوه بر کارمند بین الملل، شرکت هم می‌بایست دارای شرایطی باشد. در غیر این صورت ویزای انتقال درون شرکتی به آن‌ها تعلق نخواهد گرفت.

در این بخش شرایط کارمندان و شرکت‌ها برای اخذ ویزای ICT کانادا شرح داده خواهند شد.

شرایط کارمندان برای اخذ ویزای انتقال درون شرکتی

 • سابقه کاری کارمند متقاضی باید به گونه ای باشد که در سه سال اخیر حداقل یک سال تجربه و سابقه کار تمام وقت را در یک شرکت خارجی داشته باشد.
 • متقاضی می‌بایست برای همان سمت و ظرفیت شغلی که در کشور مبداء مشغول به آن بوده و در سه دسته مدیریت اجرایی، مدیر ارشد و نیروی کار متخصص قرار دارد، درخواست خود را مبنی بر انتقال درون شرکتی ارائه دهد. به عنوان نمونه شخصی که دارای سابقه قابل قبول مدیریت اجرایی است برای همین سمت و عنوان شغلی درخواست دهد.

شرایط شرکت‌ها برای اخذ ویزای ICT کانادا

 • شرکت می‌بایست تمکن مالی برای راه اندازی بیزنس و همچنین پرداخت حقوق به کارمندان خود در کشور کانادا را داشته باشد.
 • شرکت متقاضی می‌بایست یک بیزنس پلن واقع بینانه و عالی برای فعالیت در حوزه کاری خود در کشور کانادا ارائه دهد.
 • شرکت لازم است در کشور کانادا آدرس حقیقی داشته باشد ( گفته شده استارت آپ ها می‌توانند تا زمان خرید یا اجاره دفتر کار، آدرس دیگری را به دولت این کشور معرفی کنند).
 • شرکت متقاضی باید اثبات کند که کارمند متخصص انتقالی او در کار تجاری شرکت نقش داشته و کار او توسط مدیر کانادایی نظارت می‌شود.
 • شرکت لازم است نشان دهد سطح فعالیت در دفتر تاسیس شده کانادا به گونه‌ای است که می‌تواند در سطح مدیریتی‌، مدیران با تجربه خود را به کانادا منتقل کند.
عضویت در اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مربوط به بررسی شرایط ویزای کاری کانادا و کار در کانادا در پیج اینستاگرام یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


معرفی انواع ویزای کار ICT

برای بهره‌مندی از ویزای انتقال درون شرکتی کانادا نیاز است تا متقاضی حداقل یک سال به صورت تمام وقت با یک کمپانی خارجی در یکی از سه عنوان شغلی که در بخش های قبل به آن اشاره شد، همکاری داشته و پس از آن در صورت دارا بودن شرایط با انتقال به کشور کانادا یک کار حرفه ای و رقابتی را در شرکت از خود نشان دهد.

بنابراین دولت این کشور سه نوع ویزای کار ICT برای این دسته از افراد در نظر گرفته است که به کمک هر یک از آن‌ها می‌توان برای امر مهاجرت به کانادا اقدام نمود.

تذکر: ناگفته نماند هر سه ویزا با پروسه‌ای یکسان امکان مهاجرت به کانادا و کار به صورت موقت را برای متقاضیان مهیا می‌کنند.

ویزای مدیران اجرایی

ویزای مدیران اجرایی برای افرادی است که مسئولیت مهم از جمله مدیریت شرکت یا بخش‌های اصلی وابسته به مدیریت را برعهده داشته و فعالیت آن‌ها توسط مدیران رده بالا و یا سهام‌داران نظارت می‌شود.

ویزای مدیران ارشد

از وظایف مدیران ارشد می‌توان به نظارت بر فعالیت‌های کارمندان و نیروهای کار حرفه ای و دیگر مدیران اشاره نمود. هم چنین این ویزا برای متقاضیانی کاربرد دارد که تمام و یا بخشی از شرکت را مدیریت می‌کنند.

ویزای نیروهای متخصص

ویزای نیروهای مختصص برای کارمندانی در نظر گرفته شده که از مهارت و دانش تخصصی ویژه ای در زمینه خدمات یا محصولات شرکت مورد نظر برخوردار باشند. علاوه بر این متقاضیان می‌بایست در حوزه محصولات یا خدماتی که در بازارهای بین المللی کاربرد داشته و توسط شرکت واقع در کانادا ارائه می‌گردد، اطلاعات و دانش تخصصی داشته باشند.

فرم ارزیابی رایگان
جهت ارزیابی رایگان شرایط خود برای ویزای کاری کانادا ، کار در کانادا و جاب آفر در کانادا ، بر روی لینک زیر کلیک  و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT

مدارک و مستنداتی که برای اخذ ویزای ICT کانادا مورد نیاز است، عبارتند از :

 • ترجمه مدارک هویتی نظیر شناسنامه، عکس، پاسپورت و …
 • رزومه کاری و تحصیلی به شکل ترجمه
 • ارائه مدارکی مانند قرارداد یا فیش حقوقی مبنی بر نشان دادن حداقل یک سال فعالیت تمام وقت کارمند انتقالی در مدت سه سال اخیر و هم چنین ادامه فعالیت در همان سمت قبلی در شعبه واقع در کشور کانادا
 • ارائه مدارک و تاییدیه‌ای که استخدام کارمند انتقالی را در شرکت بین المللی در خارج از کشور کانادا اثبات کرده و نشان دهد که او تمایل دارد به شرکت کانادایی منتقل شده و در آن‌جا به ادامه فعالیت خود بپردازد.
 • ارائه خلاصه‌ای از موقعیت متقاضی در یک ظرفیت اجرایی، مدیریتی یا در حوزه دانش تخصصی
 • ارائه مدارک و مستنداتی که نشان دهند شرکت کانادایی به تخصص فرد متقاضی نیاز دارد.
 • اسنادی که اثبات کند میان شرکت واقع در کشور کانادا و خارج از این کشور و یا هر شرکتی که به عنوان همکار در کشور کانادا شناخته می‌شود، ارتباط و همکاری وجود دارد.
 • پلن تجاری دقیق و جامع
 • دعوت نامه از سوی شرکتی که در کانادا فعالیت دارد.

موسسه مهاجرتی یوکن خدمات حرفه ای ویزاهای سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت در کانادا، ویزای کاری کانادا و پرونده های ویزای استارتاپ کانادا را در پکیج های مختلف تحت نظارت مشاور رسمی مهاجرت کانادا، خانم نازنین بیتاژیان ارائه می نماید.

اپلای برای ویزای انتقال دورن شرکتی کانادا

برای اپلای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا و گرفتن مجوز کار دو روش وجود دارد. متقاضیان برای این کار علاوه بر این‌که می‌توانند به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهند، می‌توانند پروسه اخذ ویزا را مبتنی بر کاغذ (Paper-Based Application) یا همان حضوری، بر اساس دستور العمل‌ها و با مراجعه به یک مرکز وک (VACs) جلو ببرند (هزینه خدمات ارائه درخواست به صورت حضوری از کشوری به کشور دیگر متفاوت است).

و اما برای اپلای به صورت آنلاین لازم است مراحل زیر به درستی طی گردند:

 • در ابتدا متقاضی واجد الشرایط می بایست به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و برای خود یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کند
 • پس از ایجاد حساب و در ادامه لازم است سوالات موجود در اپلیکیشن را در راستای دریافت ورک پرمیت مورد نظر (مجوز کار برای برنامه Intra Company Transfer) به درستی پاسخ دهد.
 • سپس نوبت به دانلود فرم‌های برنامه و می‌رسد. متقاضی پس از دانلود این فرم‌ها باید آن‌ها را با اطلاعات صحیح پر کرده و پس از امضا همراه با مدارک خواسته شده در قسمت‌های مشخص شده آپلود کند.
 • در ادامه و برای بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت کانادا می‌بایست از مسیر مشخص شده، هزینه‌ها پرداخت شوند.
 • و در نهایت متقاضی می‌بایست برای انگشت نگاری وقت سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه گرفته و در تاریخ مقرر برای انجام کارهای بیومتریک حاضر گردد.

پس از طی کردن این مراحل متقاضی باید منتظر پاسخ از طرف اداره مهاجرت کانادا مبنی بر موافقت یا عدم موافقت با درخواست باشد.

توجه به این نکته ضروری است که فرآیند اپلای برای ویزای ICT کانادا بسته به ملیت متقاضی متفاوت است. برخی از کشورها با کانادا توافق‌نامه‌هایی را امضا کرده‌اند که این توافقنامه‌ها متقاضی را معاف از ویزا کرده است و آن‌ها می‌توانند با در دست داشتن اعتبار نامه POE (Port Of Entry) ورک پرمیت خود را پس از رسیدن به کانادا دریافت کنند و نیازی به انجام پروسه دریافت مجوز کار به صورت آنلاین ندارند.

مدت زمان بررسی برنامه ICT چقدر است؟

گفته شده مدت زمانی که دولت کانادا برای بررسی برنامه ICT مشخص نموده به طور میانگین بین ۲ تا ۱۰ هفته می باشد. البته لازم به ذکر است شرایط و شلوغی اداره مهاجرت کانادا در مدت زمان بررسی برنامه انتقال درون شرکتی نقش موثری دارد و ممکن است باعث تغییر در زمان پردازش و سریع یا کند شدن این پروسه گردد.

مدت اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی کانادا برای همه افراد یکسان نیست و به مجوز کار (Work Premit) بستگی دارد. در حقیقت با توجه به حوزه و سمت کاری و سطح فعالیت شرکت مورد نظر، مدت زمان اعتبار بین یک تا سه سال گفته شده است. البته این ویزا را می‌توان حداکثر تا ۵ سال برای کارمندان متخصص و ۷ سال برای مدیران ارشد و اجرایی تمدید کرد.

ناگفته نماند در زمان تمدید می‌بایست مدارکی مبنی بر این‌که ثابت کنند در سال نخست، ارائه خدمات یا کالا به شکل مستمر ادامه داشته است، ارتباط میان شرکت خارجی با شرکت‌های کانادایی همچنان یک رابطه واجد شرایط است و دفتر جدید شرکت مجهز به کارمند شده، به اداره مهاجرت در جهت موافقت برای تمدید ارئه شوند.

فرم ارزیابی رایگان
جهت ارزیابی رایگان شرایط خود برای ویزای کاری کانادا ، کار در کانادا و جاب آفر در کانادا ، بر روی لینک زیر کلیک  و فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

دلایل رد درخواست برای برنامه انتقال درون شرکتی

ارائه درخواست برای اخذ ویزای ICT کانادا همچون دیگر ویزاها همیشه با موافقت همراه نیست! بنا به عللی زمانی‌که متقاضی برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی کانادا یا همان ICT اقدام کند، ممکن است با رد درخواست از سوی افسر پرونده و اداره مهاجرت کانادا رو به رو گردد. اطلاع از این علل پیش از اقدام می‌تواند به متقاضیان کمک کند تا پروسه دریافت را به درستی طی کنند. برخی از متداول‌ترین دلایل رد درخواست ویزای ICT کانادا عبارتند از:

 • عدم ارتباط نزدیک و تنگاتنگ میان شرکت مورد نظر در خارج از کشور با شعبه های تاسیس شده در کشور کانادا
 • عدم وجود ارتباط اثر بخش میان نیروی کار خارجی با کارفرما
 • متقاضی صلاحیت لازم را برای موقعیت شغلی مورد نظر ندارد و واجد شرایط برای دریافت ویزای ICT کانادا نیست.
 • افسر پرونده به دوام و پایداری شرکت در کشور کانادا تردید داشته باشد.
 • ظرفیت و تمکن مالی شرکت خارجی برای پشتیبانی از کار و عملیات در کانادا مناسب نباشد.

نکته: بین ۵ تا ۱۰ درصد درخواست‌ها برای ویزای ICT کانادا با رد درخواست مواجه می‌شوند.

عضویت در یوتیوب موسسه مهاجرت یوکن
جهت تماشای ویدئو های مشاور موسسه یوکن در خصوص بررسی شرایط ویزای ICT کانادا، ویزای کاری کانادا و غیره در کانال یوتیوب یوکن، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

هزینه از جمله مواردی است که متقاضیان برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ویزای ICT کانادا) به دنبال اطلاع یافتن از مقدار آن هستند. ویزای ICT کانادا در دسته ویزاهای موقت این کشور قرار دارد. به همین دلیل هزینه‌هایی که در راستای انجام کارهای مهاجرت لازم است متقاضی پرداخت کند مشابه با هزینه پرداختی برای دیگر ویزاهای موقت است. البته لازم به ذکر است که در این بخش تنها به برخی از هزینه‌های دولتی اشاره می‌شود و متقاضیان در کنار این موارد می‌بایست برای ترجمه مدارک و مستندات، معاینه پزشکی، هزینه ارسال پستی، هزینه اخذ تاییدیه عدم سوء پیشینه و مواردی از این نیز هزینه‌هایی را پرداخت کنند.

در ادامه به برخی از هزینه‌های لازم برای دریافت این ویزا اشاره شده است.

نوع درخواست میزان هزینه پرداختی به دلار کانادا
حق انطباق کارفرما ۲۳۰
ورک پرمیت (مجوز کار) ۱۵۵
انگشت نگاری یا همان بیومتریک (برای هر یک نفر) ۸۵
انگشت نگاری خانواده متقاضی ۱۷۰

تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

پس از صحبت درباره مدت زمان اعتبار ویزای ICT و حداکثر زمان تمدید برای هر کدام از عناوین شغلی در شرکت های کانادایی، ممکن است متقاضی با این سوال مواجه گردد که آیا تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی کانادا که یک ویزا با اقامت موقت است به اقامت دائم امکان پذیر خواهد بود یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: همانطور که در بخش های قبلی به آن اشاره شد، مدت زمان اعتبار این نوع ویزا با توجه به موقتی بودن آن، بین یک تا سه سال است. اما پس از گذشت یک سال از دریافت این نوع ویزای کاری متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم، تلاش کرده و در صورت واجد الشرایط بودن با ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت آن اقدام نماید. تبدیل ویزای ICT کانادا به اقامت دائم کانادا کار دشواری نیست و متقاضی با کسب امتیاز لازم که منجر به افزایش امتیاز در سیستم CRS می‌شود، می‌تواند موفق به اخذ آن شود. پس آن گروه از افراد که در سال اول موفق به کسب امتیاز لازم در اکسپرس اینتری برای اقامت دائم نشده‌اند، می‌توانند در صورت نیاز ویزای موقت خود را تمدید کرده و در راستای بالا رفتن صلاحیت خود در جهت دریافت اقامت دائم تلاش کنند. به عنوان نمونه متقاضی برای اخذ مدرک زبان تلاش کند و یا مالکیت پنجاه و یک درصد شرکت را به دست آورد چرا که این دو مورد امتیاز حساب شده به وسیله اکسپرس اینتری را بالا می‌برد.

خدمات موسسه مهاجرتی یوکن

موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت خانم نازنین بیتاژیان مشاور رسمی مهاجرت کانادا و استرالیا، فارغ‌التحصیل رشته حقوق مهاجرت از کانادا و استرالیا، با ثبت دو دفتر مهاجرتی به نام UCAN IMMIGRATION SERVICES در این دو کشور فعالیت می‌کند. این موسسه با سال‌ها تجربه در خصوص خدمات پرونده ها ی سرمایه گذاری، استارتاپ و ثبت شرکت در کانادا خدمات فوق را تحت نظارت مستقیم مشاور این موسسه ارائه می‌کند.

مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت
مشاور موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره آنلاین در خصوص ویزای کار ، ویزای سرمایه گذاری و غیره می باشد. در صورت تمایل جهت مشاوره و ارزیابی شرایط خود با مشاور رسمی مهاجرت، خانم نازنین بیتاژیان، بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

هزینه ویزای ICT کانادا چقدر است ؟

هزینه ویزای ICT کانادا شامل هزینه های دولتی، هزینه های مدیکال چک، هزینه های انگشت نگاری و ترجمه مدارک و غیره می باشد. این هزینه ها با توجه به تعداد اعضاء خانواده مشخص می گردد.

مدت اعتبار ویزای ICT کانادا چقدر است ؟

مدت اعتبار ویزای ICT کانادا برای همه افراد یکسان نیست و به مجوز کار (Work Premit) بستگی دارد. در حقیقت با توجه به حوزه و سمت کاری و سطح فعالیت شرکت مورد نظر، مدت زمان اعتبار بین یک تا سه سال گفته شده است.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

راهنمای جامع ثبت شرکت در تورنتو
راهنمای جامع ثبت شرکت در تورنتو
حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های کانادا چقدر است؟
حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های کانادا چقدر است؟