کانادا

کار در کانادا ، روش های پیدا کردن کار

کار در کانادا و شرایط و قوانین کار

بازار کار در کانادا ، روش های یافتن کار در کانادا ، شرایط بازار کار در کانادا و قوانین کار در کانادا از جمله موضوعاتی ست که همواره متقاضان مهاجرت به کانادا در پی آن می باشند . بررسی و جمع آوری اطلاعات در خصوص شرایط بازار کار می تواند کمک شایانی در برنامه ریزی و کوتاه کردن پروسه استخدام باشد .

کار در کانادا

مهاجران و متقاضیان جویای کار در کانادا می توانند از طریق منابع مختلفی جهت پیدا کردن کار در این کشور اقدام نمایند . آشنایی با روش های پیدا کردن کار در کانادا می تواند نقش بسزایی در یافتن شغل مناسب در زمانی کوتاه گردد . مراجعه به سازمان خدمات مهاجرتی کانادا یکی از مراکزی ست که می تواند در مواردی از قبیل : آشنایی با منابع و اطلاعات مشاغل در کانادا ، درآمد مشاغل در بازار کار کانادا ، مدارک مورد نیاز مشاغل مختلف و رزومه نویسی راهنمایی های مفیدی انجام دهد .

شرایط بازار کار در کانادا ، روش های پیدا کردن کار
—————————————————
Find Job in Canada

جهت آگاهی از نحوه اخذ ویزای کار ، شرایط ویزای کار کانادا را بررسی نمایید .

بیشتر بخوانید: مزایای مهاجرت پرستاران به کانادا در سال ۲۰۲۱

روش های پیدا کردن کار در کانادا

متقاضیان کار در کانادا با انتخاب روش های مختلف بازار کار را بررسی نمایند .روشهایی از قبیل : حضور در سازمانهای مختلف و ارائه رزومه کاری ، تکمیل فرم های درخواست مشاغل ، بررسی نشریات مختلف ، بررسی سایت های کاریابی کانادا ، شرکت در مصاحبه های شغلی ، تکمیل روزمه در شبکه ای همچوان لینکدین می تواند اقدام مناسبی برای یافتن کار مورد نظر باشد . یکی دیگر از راههای آگاهی از موقعیت های شغلی شبکه ارتباط متقاضیان با جامعه کاناداست . تجربه نشان داده است افرادیکه توانسته اند ارتباط موثری با جامعه کانادا برقرار کرده و دایره ارتباطات خود را گسترده نمایند ، زودتر از بقیه از موقعیت های شغلی موجود مطلع شده اند . یکی دیگر از نکاتی مهمی که در پیدا کرد کار می بایست مد نظر قرار داشت داشتن سابقه کار کانادایی می باشد . از آنجایی که تجربه کار در کانادا برای کارفرمایان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، متقاضیان می بایست در ابتدا از سطوح پایین تر کاری شروع به فعالیت نمایند تا بتواند حداقل برای یکسال سابقه کار کانادایی کسب نمایند و سپس در پی جایگاه سازمانی مورد نظرخود باشند .

سایت های کاریابی در کانادا

 • www.indeed.ca
 • www.itjobs.ca
 • www.salesrep.ca
 • www.retail.ca
 • www.callcentrejob.ca
 • www.ratemyemployer.ca
 • www.careerclick.com
 • www.canadajobs.com
 • www.healthcarejobs.ca
 • www.monster.ca
 • www.accountingjobs.ca
 • www.jobwings.ca
 • www.hrjob.ca
 • www.pharmaceutical.ca
 • www.resignation.ca
 • www.summerjobs.ca

بیشتر بخوانید: شرایط پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا

آشنایی قوانین کار در کانادا

قانون کار در کانادا مسئولیت حفاظت از حقوق کارمندان و کارفرمایان در محیط های کاری را در برعهده دارد . دولت فدرال با همکاری دولت های محلی، اتحادیه ها، کارفرمایان، شرکای بین المللی و سایر سهامداران، محیط های کاری مناسب، ایمن و کارآمدی را فراهم نموده و موجب گسترش روابط مشترک در محل کار شده است.

قوانین ساعت کاری کانادا

ساعات کار در کانادا ۸ ساعت در روز( ۴۰ ساعت در هفته ) می باشد استاندارد بصورت زیر می باشد .حداکثر ساعت کاری در طول یک هفته ۴۸ ساعت است. این میزان ساعت کار می تواند در شرایط خاص از جمله برای انجام کارهای اضطراری و کارهایی که مجوز فعالیت بیشتری دارند تغییر یافته و از حد معمول بیشترنیز گردد . البته قوانین کار در برخی از مشاغل خاص و برخی صنایع ساعات های استاندارد متفاوتی را تعریف نموده است . به عنوان نمونه : رانندگان در صنعت حمل و نقل ؛ کارگران کشتی ها در صنعت حمل و نقل دریایی ، کارکنان صنعت راه آهن و خطوط ریلی ، فروشندگان در صنعت پخش و … می توانند از ساعت های کاری متفاوتی برخوردار باشند .

بیشتر بخوانید: بهترین روش مهاجرت آرایشگر به کانادا در سال ۲۰۲۱

شرایط اضافه کاری کانادا

در کانادا نیز همانند دیگر کشورها در صورتی که کارمندان بیشتر از ساعت های کاری استاندارد تعریف شده در این کشور به فعالیت خود ادامه دهند ازدستمزد اضافه کاری برخوردار خواهند شد . حقوق ساهت های اضافه کاری با نرخ حداقل ۱٫۵ برابر دستمزد ساعت معمولی به ازای هر ساعت اضافه کاری محاسبه می گردد . در برخی موارد مدیران و متخصصین مانند معماران ، مهندسین پزشکان ، وکلا و دندانپزشکان از اضافه کاری معاف می باشند .

شرایط تعطیلات سالانه و تعطیلات عمومی در کانادا

سازمانها و ادارت در کانادا در سال ۹ روز تعطیل می باشند . این تعطیلات عمومی سالیانه به شرح زیر می باشند :

 • روز سال نو
 • روز شکرگزاری
 • روز کانادا
 • روز کریسمس
 • جمعه نیک یا آدینه مقدس (Good Friday)
 • روز کارگر
 • روز ویکتوریا
 • روز یادبود
 • روز باکسینگ

بیشتر بخوانید: لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۱

شرایط و قوانین مرخصی در کانادا

مطابق قانون استاندارد کار در کانادا در مرخصی های مورد قبول به شرح زیر می باشد :

مرخصی استعلاجی کانادا

در صورتی که کارمندان بیماری داشته یاشند می توانند ازمرخضی استعلاجی استفاده نمایند . کارمندانی که حداقل برای سه ماه متوالی برای یک کارفرما کار کرده باشد ، حق استفاده از مرخصی استعلاجی به مدت ۱۷ هفته خواهد داشت. در صورتی که کارفرما درخواست گواهی پزشکی نماید، کارمند موظف به ارائه گواهی پزشک تا  15 روز پس از بازگشت به کار خواهد بود.

مرخصی به دلیل آسیب حین کار

در صورتی که کارمندان در حین انجام کار در ساعت های کاری آسیبی ببینند می توانند از مرخصی مروبزه استفاده نمایند . در این خصوص کارفرمایان می بایست نسبت به جبران دستمزد کارمندان در این نوع از مرخصی اقدام نمایند . وجه پرداختی در زمان این مرخصی می بایست مطابق استاندارد معادل مبالغ تعیین شده جهت جبران خسارات کارگران درایالت محل زندگی کارند باشد .

کارفرما و معلولیت های درازمدت

یک کارفرما می تواند از مزایای دراز مدت معلولیت برای کارمندان خود جهت جبران درآمد از دست رفته آنها استفاده کند. این معلولیت ها اغلب شامل ناتوانی در ادامه کار در طولانی مدت به دلایل پزشکی می شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با بازار کار مهندسی معماری در کانادا

بارداری و قوانین کار در کانادا

در صورتی که زنان باردار، ادامه کار فعلی شان سلامت آنها یا فرزندشان را به خطر بیاندازد، می تواند از کارفرما درخواست مرخصی و یا تغییر مقطعی وظایف خود را داشته باشند. متقاضیان می بایست در این خصوص یک گواهی پزشکی ارائه نمایند که نشان دهد چه مدت این خطر وجود دارد و از چه فعالیت هایی باید پرهیز نمایند.

مرخصی زایمان و قوانین کار در کانادا

کارگران و کارمندان از جمله مدیران و متخصصان، در صورتی که شش ماه متوالی پیش از شروع مرخصی برای یک کارفرما کار کرده باشند، حق دارند تا ۱۷ هفته از مرخصی پیش از زایمان استفاده کنند. چنانچه زایمان در این مدت صورت نگیرد ، مرخصی زایمان می تواند تمدید شود . چنانچه کارمند زن تمایلی به استفاده از مرخصی در دوران بارداری نداشته باشد ، کارفرما نمی تواند او را مجبور به استفاده از آن نماید مگر در صورتی که اثبات گردد او به توانایی انجام وظایف را ندارد .

قانون مرخصی والدین

پدر و مادرها می توانند در صورتی که واجد شرایطی مشابه مرخصی زایمان باشند، به مدت ۶۳ هفته از مرخصی والدین استفاده نمایند. آنها می توانند در طول ۷۸ هفته پس از تولد نوزاد درخواست استفاده از این مرخصی را بدهند.

بستری شدن نوزاد و قانون مرخصی

اگر نوزاد در مدت کوتاهی پس از تولد یا پذیرش در بیمارستان نیاز به بستری داشته باشد و مرخصی زایمان یا والدین در این زمان تمام شود ، آنها همچنان می تواند به عنوان مرخصی زایمان یا والدین ، بر اساس تعداد هفته هایی که کودک در بیمارستان بستری می باشد مرخصی را تمدید نمایند .

بیشتر بخوانید: بازار کار حسابداری در کانادا

مرخصی فوت بستگان

در صورت فوق بستگان کارندان می توانند از مرخصی خود رد این خصوص استفاده نمایند . در صورتی که کارمندان برای سه ماه متوالی برای کارفرمای خود کار کرده باشند ، حق استفاده از مرخصی با حقوق برای فوت یکی از اعضای خانواده خود را خواهند داشت . مدت زمان این مرخصی حداکثر تا سه روز متوالی می باشد .

جهت آشنایی و آگاهی از راه های مهاجرت کاری به کانادا، این مقاله را مطالعه نمایید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

افتتاح حساب بانکی در کانادا
افتتاح حساب بانکی در کانادا
اپلای دانشگاه آلبرتا ؛ هزینه های تحصیل و رشته های این دانشگاه
اپلای دانشگاه آلبرتا ؛ هزینه های تحصیل و رشته های این دانشگاه