مهاجرت کاری به کانادا

تمکن مالی ساسکاچوان ، اسکیل ورکر ساسکاچوان

تمکن مالی ساسکاچوان و مدارک مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان

تمکن مالی ساسکاچوان و مدارک مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان از جمله مقدماتی ست که متقاضیان مهاجرت استانی ساسکاچوان می بایست برای ایجاد پروفایل جمع آوری کرده باشند. تمکن مالی ساسکاچوان حداقل وجه نقد و پشتیبانی مالی ست که متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا از طریق ساسکاچوان می بایست با توجه به تعداد اعضای خانواده برای مدت ۳ ماه در حساب بانکی خود، قبل از تشکیل پرونده داشته باشند. این مبلغ در طول پروسه بررسی پرونده نیز می بایست بصورت ثابت در حساب بانکی نگهداری گردد.

Required Documents & Settlement Funds
————————————-
تمکن مالی ساسکاچوان و مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز اسکیل ورکر ساسکاچوان و تمکن مالی ساسکاچوان

مدارک مهارت زبان:

 • گواهی تست زبان فرانسه و یا انگلیسی معادل CLB4 و یا بیشتر
 • حداقل سطح زبان قابل قبول در برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان CLB4 می باشد ولی ممکن است برخی از کارفرماها یا نهادهای نظارتی “regulatory bodies ” نمره زبان بالاتری ازمتقاضی درخواست نمایند.
 • متقاضیان می بایست به ای نکته توجه نمانید که گواهی زبان آنها دوسال اعتبار دارد و در زمان تشکیل پرونده مهاجرتی اسکیل ورکر ساسکاچوان ، گواهی آنها فاقد اعتبار نباشد.

بیشتر بخوانید: معادل سازی مدرک زبان کانادا

گواهی مدارک تحصیل برنامه اسکیل ورکر ساسکاچوان

 • ارائه مدرک تحصیلی بعد از دبیرستان و قابل مقایسه با نظام آموزشی کانادا ( ریز نمرات تحصیلی به همراه مدرک تحصیلی)
 • تایید مدرک تحصیلی برای کانادا: مدارک تحصیلی جهت ارزیابی و معادل سازی می بایست توسط سازمان WES کانادا تایید گردد.
 • متقاضیانی که در موسسات آموزشی کانادا تحصیل نموده اند نیز می بایست مدرک تحصیلی و ریز نمرات خود را رائه نمایند.

گواهی سابقه کار در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر ساسکاچوان

 • ارائه نامه سابقه کار حداقل یکسال در ده سال گذشته مرتبط با تحصیلات و موجود در طبقه بندی مشاغل NOC A,B,0 که در لیست مشاغل مورد نیاز نیزدرخواست شده باشد.
 • متقاضی می بایست نامه سابقه کار از کارفرمایان ده سال گذشته خود در دریافت نماید.
 • هرنامه سابقه کار می بایست تاریخ استخدام، موقعیت شغلی، شرح وظایف، تعداد ساعات کاری در هفته و نام و اطلاعات تماس سرپرست در آن قید شده باشد.

تاییدیه رگولیت

درصورتیکه سابقه کاری متقاضی در ردیف حرفه و شغل های Regulated در ساسکاچوان باشد می بایست جهت اخذ تاییدیه رگولیت اقدام گردد.

تمکن مالی ساسکاچوان برنامه اسکیل ورکر

متقاضی می بایست ثابت نماید توانایی پشتیبانی مالی از خانواده خود را از بدو ورود و در طول دوره ای که در جستجوی شغل می باشد را دارد. حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای هر پرونده با توجه به تعداد افراد خانواده به صورت جدول زیر می باشد.

تعداد نفراتمبلغ به دلار کانادا
یک نفر۱۲٫۴۷۵ $C
2 نفر۱۵٫۵۳۱ $C
3 نفر۱۹٫۰۹۳ $C
4 نفر۲۳٫۱۸۱ $C
5 نفر۲۶٫۲۹۲ $C
6 نفر۲۹٫۶۵۲ $C
7 نفر۳۳٫۰۱۴ $C

وجه تمکن مالی مورد نیاز می بایست حداقل از سه ماه قبل از درخواست در حساب بانکی متقاضی پرونده مهاجرتی اسکیل ورکر و یا همسر او بوده و در طول مدت بررسی و انجام پروسه مهاجرت دست نخورده باقی بماند.
صورت وضعیت حساب بانکی (تمکن مالی ) متقاضی می بایست جزئیات حساب سه ماه قبل از ارسال پرونده مهاجرتی را نشان داده و شامل نام صاحب حساب،نام موسسه مالی و شماره تماس ،شماره حساب و نوع ارز و گردش و بالانس باشد. دارایی های زیربعنوان تمکن مالی مورد قبول می باشد:

 • حساب جاری یا پس انداز
 • اوراق قرضه
 • گواهی سپرده
 • حساب مشترک
 • حساب پس انداز بازنشستگی
 • سهام
 • حساب پس اندازی که مالیات به آن تعلق نمی گیرد

فرم ها اوراق قرضه، کارت های اعتباری، خطوط اعتباری، طلا، پول نقد، اموال و یا کسب و کار به عنوان وجوه مورد نیاز به عنوان تمکن مالی پذیرفته نمی گردد.

بیشتر بخوانید: گواهی تمکن مالی کانادا برای مهاجرت

مدارک مورد نیاز جهت کسب امتیاز از خویشاوندان در ساسکاچوان

 • متقاضیان برنامه مهاجرت اسکیل ورکر ساسکاچوان جهت کسب امتیاز از خویشاوندان (پدر و مادر،برادر و خواهر،عمه یا عمو،خواهر زاده یا برادر زاده،مادر بزرگ و پدر بزرگ،پسرخاله ،پسر عمه ،پسر دایی ،دختر خاله، دختر عمو، دختر دایی ،فامیل درجه یک متقاضی یا همسر ) می بایست مدارک مورد نیاز آن را جهت اداره مهاجرت ساسکاچوان ارائه نمایند.
 • ارائه گواهی تولد، گواهی ازدواج یا هر مدرک دولتی رسمی دیگر، اسناد دینی که رابطه متقاضی را با خویشاوندان نزدیک در ساسکاچوان اثبات نماید (استشهاد یا سوگندنامه مورد قبول نمی باشد.)
 • کپی از پاسپورت کانادایی ، کارت اقامت دائم و یا کارت شهروندی خویشاوندان نزدیک در کانادا

خویشاوندان متقاضی می بایست با ارائه اسناد زیرثابت نمایند که در دوازده ماه گذشته در کانادا زندگی کرده اند و از لحاظ مالی مستقل می باشند :

 • ارائه صورتحساب برق و انرژی از دوازده ماه گذشته و یا صورت حساب شرکتی (صورتحساب تلفن و موبایل قابل قبول نمی باشد.)
 • ارائه قرارداد اجاره و یا سند ملک جهت اثبات این که اعضای خویشاوندان در یک آدرس ساسکاچوان می باشند.
 • کارت بیمه یا گواهینامه
 • ارائه رسید درآمد خویشاوندان در سه ماه گذشته
 • یک خانواده فقط می توانند یک پرونده مهاجرتی را در یک زمان پشتیبانی نمایند و در صورتیکه خویشاوندان متقاضی قبلا از پرونده مهاجرتی دیگری در ساسکاچوان پشتیبانی کرده باشند ،دیگر نمی توانند از پرونده مهاجرتی متقاضی جدید پشتیبانی کنند تا وقتی که متقاضی قبلی در ساسکاچوان حداقل برای شش ماه زندگی و کار کرده باشد. در اینصورت متقاضی جدید می بایست مستندات خویشاوندان نزدیک خود مبنی بر پشتیبانی از متقاضی قبلی را نیز همراه با پرونده خود ارائه نماید.

سابقه کاری قبلی در ساسکاچوان

در صورتی که متقاضی دارای تجربه کاری در ساسکاچوان باشد می بایست مدارکی ارائه نماید که نشان دهد او حداقل دوازده ماه در پنج سال گذشته در ساسکاچوان کار کرده است . برای این منظور متقاضی می بایست نامه ای از کارفرمای قبلی خود بر روی سربرگ شرکت به همراه مهر و امضای نماینده مجاز شرکت مربوطه ارائه نماید.(نامه سابقه کار متقاضی می بایست موقعیت شغلی، تاریخ استخدام ،وظایف اصلی و مسئولیت های شما در آن درج شده باشد)

مدرک تحصیل در ساسکاچوان

در صورتی که متقاضی قبلا” در ساسکاچوان تحصیل کرده باشد با ارائه مدارک گواهی تحصیلی،آموزشی ،مدرک تحصیلی بهمراه ریز نمرات و درج نام موسسه آموزشی و دوره گذرانده شده و یا یک نامه رسمی از موسسه می تواند امتیاز کسب نماید.

بیشتر بخوانید: بررسی شرایط و هزینه زندگی ساسکاچوان کانادا

اسناد هویت ثبت احوال

 • ارائه شناسنامه متقاضی (نفر اصلی پرونده) ، شناسنامه همسر و فرزند تحت تکفل
 • ارائه گواهی ازدواج در صورتیکه متقاضی متاهل می باشد و در صورتیکه همسر متقاضی فوت شده است گواهی فوت ارائه گردد.
 • در صورتی که متقاضی یا همسراو طلاق داشته اند باید همه اسناد نهایی مربوط به همه طلاقها و در صورتی که کودک تحت پشتیبانی دارند می بایست اسناد حمایت و حضانت کودک را ارائه نمایند.
 • درصورتی که متقاضی بچه ای را به فرزند خوانده ای پذیرفته ،می بایست اسناد آن را ارائه نماید.
 • اگر متقاضی فرزنده خوانده ای دارد که پدر و مادر دیگر او به کانادا نمی آیند ، می بایست نامه ای از پدر و مادر دیگرش دریافت نماید که آنها از قصد مهاجرت متقاضی به کشور کانادا (با کودک ) مطلع بوده و همچنین اثبات نمایید شما اختیارات قانونی برای انتقال بچه به بیرون از کشور و مسئولیت و حفاظت از بچه زیر سن بلوغ رادارید.
 • اگرمتقاضی فرزند خوانده ای دارد که بهمراه او به کانادا نمی آید ،می بایست یک دلیل مهم از عدم همراهی او (همراه با اسناد -بعنوان مثال جدایی قانونی ) بهمراه اسم ،سن و اطلاعات تماس از قبیل ایمیل ،آدرس پستی و شماره تلفن او ارائه گردد.

گذرنامه

گذرنامه متقاضی می بایست در تمام طول پروسه پرونده مهاجرتی اسکیل ورکر ساسکاچوان (از زمان باز کردن پرونده مهاجرتی تا مرحله تایید و اخذ اقامت دائم ) دارای اعتبار باشد. متقاضی باید کپی صفحاتی از گذرنامه خود،همسرو فرزند که شامل: شماره گذرنامه ، نام و نام خانوادگی و محل تولد ، تاریخ صدور ، تاریخ انقضا و عکس می باشد را ارائه نمایید. در صورتیکه متقاضی در کشوری زندگی می کند که محل تولد و ملیت او نمی باشد باید یک کپی از ویزای آن کشوری که در حال حاضر در آن زندگی می کند ارائه نماید.

سوء پیشینه

اگرمتقاضی و یا همراهان او بالای ۱۸ سال سن دارند و مرتکب جرم و یا به جرمی محکوم شده اند ، می بایست یک کپی از گزارش پلیس از کشور یا کشورهای که در آن جرم رخ داده و همچنین کشوری که در حال حاضر در آن اقامت دارد فراهم نماید. علاوه گزارش پلیس، ارسال هرگونه اسناد اثبات توانبخشی ضروری می باشد .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. مريم سرمدي گفت:

  با سلام
  هزينه خدمات شما براي اقدام از طريق مهاجرت ساسكاچوان براي يك زوج چقدره؟ و شامل چه خدماتي هست؟ و زمان انتظار تا نتيجه نهايي عموما چقدره؟

  1. admin گفت:

   سلام
   هزینه ای که مجموعه ما برای اسکیل ورکر استانی ساسکاچوان میگیرد اگه رشتتون رگولیت نباشد ۴۵۰۰دلار کانادا در ۴مرحله .اگه رشتتون رگولیت باشه ۸۰۰دلار کانادا برای مرحله رگولیت مدرک هست.صفر تا صد کار ور ما برای شما انجام میدیم و اینکه دو روش داره oid و اکسپرس انتری که پروسه زمانی اش متفاوت هست .برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

تایید مدارک تحصیلی برای کانادا و ارزشیابی WES
تایید مدارک تحصیلی برای کانادا و ارزشیابی WES
تمدید ویزای کار کانادا (Bridging open work permit)
تمدید ویزای کار کانادا (Bridging open work permit)