ویزای تحصیلی کانادا (مهاجرت و اقامت تحصیلی کانادا )

پذیرش کالج زبان کانادا و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه ها

پذیرش کالج زبان کانادا و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه ها

پذیرش دوره کالج های زبان کانادا به چه صورت است ؟ مدرک زبان مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی کالج و دانشگاه های کانادا چیست؟ مدرک زبان یکی از پیش نیازهای تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا می باشد. مدرک زبان مورد نیاز این مراکز آموزشی با توجه به شرایط آنها می تواند یکی از مدرک های زبان آیلتس، پی تی ای باشد. با توجه به دو زبانه بودن کانادا علاوه بر مدرک های فوق برخی از دانشگاه ها و کالج های کانادا مدرک تف زبان فرانسوی را نیز می پذیرند. همچنین مدرک زبان آزمون سلپیپ CELPIP یکی دیگر از مدارک مورد قبول این کالج و دانشگاه های کانادا می باشد. در این میان برخی از دانشگاه های کانادا مدرک زبان کالج های کانادا را نیز به جای مدارک زبان های فوق می پذیرند. نکته ای که می بایست متقاضیان به آن توجه داشته باشند این است که تنها با اخذ پذیرش کالج زبان در کانادا نمی وشد جهت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمود. چرا که آفیسر های مهاجرتی در اغلب موارد چنین پرونده هایی را ریجکت می نمایند.

موضوعات تکمیلی را در ویدئو وکیل موسسه مهاجرتی یوکن تماشا نمایید.

شرایط پذیرش کالج زبان کانادا و مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه ها

بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس داروخانه در کانادا

پذیرش کالج زبان کانادا و اخذ ویزا

متقاضیان اخذ پذیرش از مراکز آموزشی کانادا، به دو دسته زیر تقسیم می گردند :

  • متقاضیان دارای مدرک زبان IELTS , TEF , CELPIP . PTE
  • متقاضیان بدون مدرک زبان

پذیرش تحصیلی کالج و دانشگاه های کانادا با مدرک زبان

این متقاضیان می بایست با توجه به دانشگاه و یا کالج انتخابی ، نسبت به ارائه حداقل نمره مدرک زبان مورد نیاز آن مرکزآموزشی مورد نظر اقدام نمایند . هرچند که در برخی موارد داشتن حداقل نمره مدرک زبان منجر به اخذ پذیرش تحصیلی از آن آموزشگاه نمی گردد . چرا که با توجه به تعداد در خواست های ارسال شده برای آن موسسه آموزشی اولویت با افرادی ست که از نمره زبان بالاتری برخوردار هستند . البته فاکتورهای دیگری از قبیل معدل ، ریز نمرات و یا در مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا ، رزومه متقاضی نیز مدنظر قرار می گیرد . مدرک زبان مورد نیاز اکثر مراکز آموزش در کانادا آکادمیک می باشد . ( مدرک زبان جنرال برای برنامه ای مهاجرت به کانادا کاربرد دارد . )

بیشتر بخوانید: شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در کانادا

پذیرش کالج و دانشگاه بدون مدرک زبان

این متقاضیان می بایست به صورت مشروط برای دانشگاه ها و یا کالج های کانادا اقدام نمایند . در این روش پذیرش رشته مورد نظر متقاضی بصورت مشروط به متقاضی ارائه می گردد . افرادی که از این روش برای تحصیل در کانادا اقدام می نمایند می بایست پس از اخذ ویزای تحصیلی کانادا و ورود به این کشور ، ابتدا دوره زبانی که دانشگاه و یا کالج مربوطه برای او در نظر گرفته است را گذرانده و سپس جهت دوره تحصیلی مورد نظر خود اقدام نمایند .این دانشجویان درصورتی که این دوره زان را با موفقیت به پایان برسانند دیپر نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس و یا سلپیپ نداشته و موسسه آموزشی مربوطه مدرک زبان این دوره را از آنها می پذیرد . متقاضیان در هنگام اخذ پذیرش در این روش می بایست به این نگته توجه داشته باشند که تنها داشتن پذیرش برای دوره زبان ، برای اخذ ویزا کفایت نمی نماید و می بایست پذیرش رشته اصلی را نیز داشته باشند.

مطالب فوق تنها اشاره به یکی از شرایط مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی می باشد . پروسه اخذ پذیرش تحصیلی، گرفتن ویزای دانشجویی و مدارک مورد نیاز با توجه به شرایط دانشجو متفاوت باشد . جهت آگاهی بیشتر مطالب مرتبط را از طریق منوی تحصیل در کانادا می توانید مطالعه نمایید .

تحصیل در کانادا ، راه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت را هموار می سازد . افرادی که شرایط اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی را ندارند از طریق این روش می توانند این شرایط را برای خود بوجود بیاورند. تحصیل در کانادا امکان اخذ ویزای کار کانادا را برای فارغ التحصیلان مهیا می نماید. تحصیل و کار در کانادا موجب افزایش امتیاز متقاضیان در برنامه های مهاجرتی و اقامت پس از تحصیل در کانادا می گردد .

بهترین گزینه جهت انتخاب مسیر درست تحصیلی ، مشاوره با وکلای رسمی مهاجرت کانادا می باشد . وکیل موسسه یوکن آماده ارائه مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی به متقاضیان این امر می باشد . در صورت تمایل می توانید با رزرو وقت مشاوره آنلاین ، حتی درخارج از ساعات اداری بصورت مستقیم با ایشان مشاوره آنلاین و تصویری داشته باشید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو به همراه هزینه تحصیل و زندگی
شرایط پذیرش دانشگاه واترلو به همراه هزینه تحصیل و زندگی
راهنمای اپلای برای دانشگاه های کانادا در سال 2021
راهنمای اپلای برای دانشگاه های کانادا در سال 2021