مهاجرت تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس تا دکترا 2019

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس تا دکترا ۲۰۱۹

هزینه تحصیل در کانادا یکی از موضوعات مهم دانشجویان بین المللی می باشد. از آنجایی که تحصیل در این کشور مسیر مهاجرت را برای متقاضیان اخذ اقامت تسهیل می سازد سالانه تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی جهت پذیرش تحصیلی دانشگاههای کانادا اقدام می نمایند . تحصیل درمقاطع مختلف تحصیلی از قبیل مدارس کانادا، کالج و دانشگاههای کانادا برای دانشجویان بین المللی امکانپذیر می باشد . همچنین درمقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه می باشد .

هزینه تحصیل در کانادا سالانه بین ۲۰٫۰۰۰ دلار کانادا تا ۳۰٫۰۰۰ هزار دلار کانادا شامل (هزینه تحصیل و زندگی ) می باشد. این برآورد بطور متوسط بوده و هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا با توجه به رشته تحصیلی ، شهر و دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد.

هزینه تحصیل در کانادا مقطع لیسانس تا دکترا ۲۰۱۹
—————————————————
Costs of Education and Living in Canada

هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع لیسانس تا دکترا

جدول زیر هزینه تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس تا دکترا را برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته تحصیلی را بصورت تقریبی نشان می دهد .

هزینه تحصیل کانادا با توجه به رشته تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸

رشته تحصیلیهزینه تحصیل در مقطع لیسانسهزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا
آموزش۱۹٫۴۶۱ دلار کانادا۱۵٫۲۳۶ دلار کانادا
هنرهای تجسمی و نمایشی و فن آوری ارتباطات ۲۲٫۹۵۰ دلار کانادا۱۴٫۱۴۴ دلار کانادا
علوم انسانی ۲۶٫۱۷۵ دلار کانادا۱۳٫۵۲۰ دلار کانادا
علوم اجتماعی و رفتاری ۲۴٫۸۰۸ دلار کانادا۱۴٫۳۰۴ دلار کانادا
قانون، حرفه های حقوقی و مطالعات ۲۹٫۷۵۶ دلار کانادا۱۵٫۹۴۱ دلار کانادا
مدیریت کسب و کار و مدیریت عمومی ۲۶٫۳۹۵ دلار کانادا۲۲٫۴۴۲ دلار کانادا
مدیریت Executive MBA******56.282 دلار کانادا
مدیریت Regular MBA ****** 37.697 دلار کانادا
علوم و فنون فیزیک ۲۹٫۰۶۷ دلار کانادا۱۴٫۶۶۴ دلار کانادا
ریاضیات، علوم رایانه و اطلاعات ۳۰٫۱۸۷ دلار کانادا۱۵٫۵۵۳ دلار کانادا
مهندسی۳۰٫۷۴۲ دلار کانادا۱۷٫۷۵۳ دلار کانادا
معماری ۲۴٫۶۵۴ دلار کانادا۲۴٫۱۷۸ دلار کانادا
کشاورزی، منابع طبیعی و حفاظت ۲۴٫۱۰۱ دلار کانادا۱۴٫۰۱۶ دلار کانادا
دندانپزشکی ۵۵٫۸۰۲ دلار کانادا۲۱٫۶۳۵ دلار کانادا
پزشکی۲۹٫۹۰۵ دلار کانادا ******
پرستاری ۲۰٫۳۵۴ دلار کانادا۱۳٫۷۱۳ دلار کانادا
داروسازی۳۴٫۷۲۶ دلار کانادا۱۱٫۶۴۲ دلار کانادا
دامپزشکی۶۰٫۴۵۸ دلار کانادا۹٫۰۸۸ دلار کانادا
دیگر رشته ای سلامت و تناسب اندام ۲۳٫۱۹۲ دلار کانادا۱۶٫۵۹۰ دلار کانادا
خدمات شخصی، حفاظتی و حمل و نقل ۲۰٫۴۵۳ دلار کانادا۱۳٫۹۴۸ دلار کانادا

جدول فوق تنها شهریه تقریبی رشته های فوق جهت تحصیل در کانادا می باشد. هزینه زندگی در کانادا، مسکن و… نیز به هزینه های فوق اضافه می گردد .

دانشجویان بین المللی می بایست در هنگام درخواست ویزا، گواهی تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا ارائه نموده تا از این طریق اثبات نمایند توانایی تامین نیازهای مالی خود را در هنگام تحصیل دارند .

هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا

برخی از دانشگاه ها جهت اسکان دانشجویان خوابگاه دانشجویی ارائه می نمایند. اما پذیرش در یک دانشگاه کانادا به این معنا نیست که دانشجو می تواند خوابگاه نیز دریافت نماید. دانشجویان متقاضی خوابگاه دانشجویی در کانادا می بایست بصورت جداگانه درخواست خوابگاه نموده و هزینه آن را پرداخت نمایند. هزینه خوابگاه دانشجویی در کانادا با توجه به دانشگاه، نوع اتاق (خصوصی یا عمومی) و یا امکاناتی دیگر نظیر: برنامه غذایی ، متفاوت می باشد.

برخی از دانشجویان ترجیح می دهند آپارتمان جهت اسکان خود اجاره می نمایند. اجاره یک آپارتمان معمولی دو خوابه در کانادا به طور متوسط ۱٫۱۰۰ دلار کانادا در ماه (بسته به شهر و محل زندگی ) می باشد . برخی موارد ممکن است برخی هزینه های ماهانه برای برخی خدمات از قبیل: برق، تلفن، اینترنت، تلویزیون کابلی نیز اضافه گردد. دانشجویان بین المللی برای کاهش هزینه های خود، آپارتمان خود را با دیگر دانشجویان به صورت اشتراکی استفاده می نمایند .

انواع اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین الملل در کانادا

خوابگاه های دانشجویی در محوطه دانشگاه

اکثر دانشگاه ها و دانشکده ها در کانادا محل اقامتی برای دانشجویان، به ویژه دانشجویانی که سال اول تحصیلشان در آن دانشگاه است، ارائه می دهند. محل اقامت در محوطه دانشگاه می تواند یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین المللی باشد، زیرا مستندات مربوط به تنظیم اجاره نامه شما از خارج از کشور می تواند به راحتی مدیریت شود. با اجاره خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه، که عموماً مبله می باشد، شما به محض ورود به کانادا جایی برای اقامت خواهید داشت. اجاره خوابگاه های دانشجویی کانادا ممکن است ارزان تر از گزینه های دیگر باشد (اگرچه همیشه اینطور نیست) و همچنین چون نزدیک دانشکده ها هستند می توانید به موقع به کلاس های صبحتان برسید. معمولاً، خوابگاه های داخل محوطه دانشگاه به صورت اتاق های یک نفره یا چند نفره هستند با فضاهای مشترک مانند سالن ها، اتاق های بازی یا آشپزخانه. بسیاری از اقامتگاه های دانشگاه دارای رستوران هستند و هزینه اجاره ممکن است شامل یک برنامه غذایی نیز باشد. وب سایت های هر دانشگاه نمای کلی از محل خوابگاه ها، از جمله عکس ها و نظرات دانشجویان را ارائه می دهند، بنابراین اطلاعات زیادی در آنجا وجود دارد تا به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کند.

اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین المللی در کانادا ، خوابگاه های دانشجویی کانادا

اجاره آپارتمان خارج از دانشگاه

برخی از دانشگاه های کانادا ممکن است برای کلیه سال های تحصیلی امکان اجاره خوابگاه را برای دانشجویان فراهم کنند اما بازهم برخی دانشجویان اجاره یک محل اقامت در نزدیکی دانشگاه را ترجیح می دهند. اجاره یک آپارتمان می تواند فرصتی هیجان انگیز برای کشف یک محله جدید و ملاقات افراد جدید برای شما باشد. عرضه و تقاضا اجاره خانه در شهرهای شلوغ کانادا به صورت فصلی در نوسان است و تابستان ها اغلب دارای تقاضای بیشتری هستند. شهرهای کوچک ممکن است بازار محدودتری داشته باشند اما بازهم با فارغ ااتحصیل شدن دانشجویان بین المللی مکان های برای اجاره یافت می شود. بیشتر دانشگاه ها مشاوره هایی در این زمینه ارائه می دهند، بنابراین می توانید با بخش رفاه دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود نیز تماس بگیرید. پیشنهاد می شود برای مسکن خارج از دانشگاه ، ماهانه حدود ۲۵۰ تا ۷۰۰ دلار CAD در بودجه اختصاص دهید.

اسکان و اقامتگاه های دانشجویان بین المللی در کانادا ، خوابگاه های دانشجویی کانادا

اجاره فرعی (subletting)

سابلت به معنی اجاره دادن خانه به فرد دیگر برای مدت نسبتاً کوتاه یک یا دو ماهه بدلایلی همچون سفر به ایران است. این کار در بین دانشجویان بسیار شایع است بخصوص دانشجویان بین المللی که هنوز اجاره نامه آن ها به پایان نرسیده است خانه را به فرد دیگری برای مدتی کوتاه اجاره می دهند. البته بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند پس از تحصیل اقدام به دریافت ویزای کار کانادا می کنند و اقامت خود را تمدید می نمایند. همچنین امکان اجاره یک خانه با چند نفر وجود دارد زیرا اجاره و قبض ها به صرفه تر می شود اما اگر قصد انتخاب یک هم اتاقی را دارید در مورد سبک زندگی و عادات صحبت کنید. اگر قبل از رسیدن به کانادا به دنبال آپارتمان هستید، شایان ذکر است که اجاره در کانادا معمولاً به جای آژانس ها از طریق مالکان خصوصی انجام می شود. این کار ممکن است از خارج از کشور مشکل باشد زیرا صاحبخانه ممکن است تمایل به اجاره خانه خود به کسی که او را ملاقات نکرده نداشته باشد. اجاره خانه می تواند در کم ترین زمان امکان پذیر باشد بنابراین می توانید ابتدا برای خود هتل رزرو کنید تا آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کنید.

اسکان و اقامت دانشجویان بین المللی کانادا درهوم استی ها (Homestay)

دانشجویان بین المللی در کانادا همچنین ممکن است بتوانند با یک خانواده‌ی محلی زندگی کنند. یعنی به جای رفتن به مهمانسرا، خوابگاه و یا اجاره‌ی یک اتاق یا خانه‌ی شخصی، در منزل یک خانواده بومی ساکن شده و در طول مدت تحصیل خود در خارج برای مدت مشخصی همراه با آنها زندگی کنید. این مساله فرصتی برای غوطه ور شدن کامل در زبان و سبک زندگی در کانادا را فراهم می کند.

خانه جدید خود را پیدا کنید

از لیست های آنلاین و رسانه های اجتماعی، گرفته تا تبلیغات در تابلوهای اعلان دانشگاه می تواند کمکی باشد تا آپارتمان مناسب برای خود را پیدا کنید. همه عوامل ذکر شده می توانند بر اساس استان و / یا بر اساس شهر متفاوت باشند، بنابراین تحقیقات خود را در برای شهر مقصد خود متمرکز کنید.

برای اجاره آپارتمان حتما این موارد را به یاد داشته باشید

 • هر استان دارای قانون خاص خود است که حقوق مستاجر را پوشش می دهد حتما در مورد این قوانین تحقیق کنید.
 •  حتماً اقامتگاهی پیدا کنید که در آن احساس راحتی و امنیت کنید و در آنجا بتوانید در زمان تحصیل در کانادا تمرکز خود را بر تحصیل خود بگذارید.
 • برای اقامت دانشجویی در کانادا حتماً از مدرسه یا دانشگاه خود سؤال کنید که آیا آنها می توانند در رزرو اقامت خود در کانادا به شما کمک کنند یا خیر. مراقب کلاهبرداری در برخی وب سایتها باشید.

هزینه حمل و نقل کانادا

دانشجویان بین المللی می توانند با توجه به مسافت محل زندگی تا دانشگاه از امکانات متنوعی برای رفت و آمد استفاده نمایند . بسیاری از دانشجویان مخصوصا” در شهرهای بزرگ از حمل و نقل عمومی، نظیر: اتوبوس ، مترو استفاده می کنند . همچنین دانشجویان می توانند در مسافت های نزدیک از دوچرخه نیز استفاده نمایند . در اکثر خیابان های کانادا محل هایی مجهز به دستگاههای اتوماتیک برای اجاره ساعتی دوچرخه در نظر گرفته شده است . خیابان های کانادا دارای لاین های جداگانه برای دوچرخه می باشد . هزینه حمل و نقل عمومی به طور متوسط در کانادا از ۸۰ تا ۱۵۰ دلارکانادا بصورت ماهیانه می باشد . اکثر ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل عمومی به دانشجویان جهت استفاده از این خدمات تخفیف دانشجویی ارائه می نمایند .

بیشتر بخوانید: شرایط بیمه خدمات درمانی کانادا

بیمه دانشجویی کانادا

همه دانشجویان بین المللی می بایست دارای بیمه درمانی و پوشش پزشکی در کانادا باشند. هزینه بیمه درمانی با توجه به ایالت محل تحصیل و زندگی متفاوت می باشد . در برخی از ایالتا ممکن است دانشجویان بین المللی تحت پوشش بیمه درمانی همگانی آن ایالت قرار بگیرد. در غیر اینصورت می بایست دانشجو ار بیمه های خصوصی استفاده نماید . هزینه بیمه دانشجویی بستگی به نوع بیمه حدودا” ماهیانه ۸۰ دلارکانادا می باشد .

دانشجویانی که شرایط تحصیل در کانادا را دارند می توانند با در نظر گرفتن هزینه های فوق و همچنین مطالعه و بررسی هزینه زندگی در کانادا با مجموع هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا بیشتر آشنا شوند.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. اکرم گفت:

  سلام من۳۳ساله لیسانس علوم تربیتی(پیش دبستان و دبستان) در حین گذراندن دوره های آیلتس هستم.سوالم اینه که در ایران مقطع ارشد را بخوانم و با اسکیل ورکر مهاجرت به کانادا داشته باشم ویا با ویزای تحصیلی وارد این کشور شوم؟البته برا ویزای تحصیلی یه عالمه سوال دارم….شغل همسرم اونجا چی باشه خوبه.چقد هزینه برا تحصیل لازمه و چه مبلغی برا تمکن مالی که به کانادا ثابت بشه که از پس مخارجم بر میام لازمه و یا آیلتس لازم داره یا نه؟ ممنون از پیگیری و راهنماییهای شما بزرگوار

  1. admin گفت:

   سلام
   نه نیازی نیست برای ارشد در ایران اقدام کنید میتوانید برای تحصیل در مقطع ارشد برای کانادا پذیرش بگیرید تحصیل درکانادا برای شما امتیاز محسوب می شود و بعد از تحصیل امکان اقدام برای اقامت دائم از طریق برنامه های متفاوتی را خواهید داشت .هزینه تحصیل تقریبا از سالی ۱۶۰۰۰دلار کانادا می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با این مجموعه تماس بگیرید

مهاجرت مانیتوبا از طریق اسکیل ورکر، برنامه مسیر سرمایه انسانی
مهاجرت مانیتوبا از طریق اسکیل ورکر، برنامه مسیر سرمایه انسانی
دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، شرایط پذیرش + هزینه های تحصیل و زندگی
دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، شرایط پذیرش + هزینه های تحصیل و زندگی