مهاجرت تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس یکی از فاکتورهای مهم برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا می باشد. اطلاعات و آگاهی از هزینه های تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی کانادا بخصوص هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می تواند برنامه ریزی های لازم جهت سپری کردن آسان تر این دوره تحصیلی در کانادا بهمراه داشته باشد .

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
————————————————
Study in Canada

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس به فاکتور های متفاوتی بستگی دارد . از جمله این فاکتورهای می توان به رشته انتخابی ، دانشگاه و ایالت و شهر محل تحصیل نیز اشاره نمود . چرا که علاوه بر هزینه تحصیل دانشگاه هایی کانادا هزینه زندگی نیز بخش مهمی از هزینه ها را دربر می گیرد .

درادامه این مطلب تلاش می گرد د خلاصه ای از موضوعات زیر اشاره گردد :

 • هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان کانادایی
 • هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع فوق لیسانس جهت دانشجویان بین المللی
 • بودجه دولتی برای دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا
 • وام های دانشجویی موجود برای دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا
 • بودجه های مربوط به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در شورای تحقیقاتی کانادا
 • بودجه های تحصیلی کارشناسی ارشد جهت دانشجویان بین المللی در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا کارشناسی ارشد برای دانشجویان کانادایی

شهروندان کانادا از سرمایه گذاری قابل توجه دولت در آموزش عالی بهره مند خواهند شد. این موضوع هزینه تحصیل برای دانشجویان را کم خواهد مود و در نتیجه آن هزینه تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاه های کانادا می تواند تقریبا نصف هزینه تحصیلی دانشجویان بین المللی باشد. در سال تحصیلی ۲۰۱۹، میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ۸۰۰۰ دلار کانادا بود. دانشگاه ها معمولا این مبلغ را بر اساس شهریه های پرداخت شده برای هر ترم و همچنین هزینه های اداری محاسبه می کند. هزینه تحصیل در مقاطع کارشنسی ارشد با توجه به هزینه های دانشگاه ها و امکاناتی که دانشگاه ها ارائه می دهند متقاوت می باشد . برخی رشته های تحصیلی ممکن است بواسطه نیزا به امکاناتی خاص ، هزینه های بالاتری باشند .ر این خصوص میتوان به رشته های حوزه سلامت وبهداشت منند پزشکی اشاره نمود . متقاضیان می توانند هزینه های دقیق هر رشته را در وب سایت دانشگاه ها بصورت جز به جز بررسی نمایند .

مخارج ترم های اضافی فوق لیسانس در کانادا

اکثر دوره های کارشناسی ارشد در کانادا به مدت یک یا دو سال می باشند. در صورتی که مدت زمان تحصیل بیشتر به طول انجامد، نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای تمدید دوره تحصیل می باشد که این هزینه متناسب با واحد های باقی مانده محاسبه می گردد.

مخارج تکمیلی در فوق لیسانس کانادا

اکثر هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شامل شهریه تحصیلی می گردد . ولی دانشگاه هزینه های اضافی را برای خدمات جانبی در دریافت کند. این هزینه ها می تواند شامل: هزینه ثبت نام، خدمات دانشجویی و کتاب و از این قبیل باشد .

بیمه سلامت

دانشجویانی که شهروند کانادا می باشند هزینه های مربوط به سلامت و مراقبت های پزشکی آنها با بودجه عمومی تامین می گردد. در این میان دانشگاه های نیزبیمه درمانی برای دانشجویان خود ارئه می دهند که هزینه های آنهامی تواند با پوشش خدمات بیشتر از قبیل دندانپزشکی را متفاوت باشد.

هزینه تحصیل در کانادا در مقطع ارشد در کبک

تحصیل در ایالت کبک با ایالت های دیگرکانادا متفاوت می باشد . دانشجویان ;که متقاضی تحصیل در کبک می باشد می بایست تاییدیه کبک CAQ را نیز دریافت نمایند . هزینه تحصیل در کبک با توجه به شرایط دانشجو متقاوت می باشد .بدین معنا که دانشگاه های آن دارای سه رده هزینه تحصیلی می باشند. بدین صورت که هزینه دانشجویان بین المللی بیشتراز هزینه و شهریه تحصیلی دانشجویان شهروند کانادا می باشد ودر نهایت تخفیف بیشتری برای ساکنان کبک ارائه می گردد.

بیشتر بخوانید: شرایط و راه های مهاجرت به کبک کانادا

هزینه های فوق لیسانس دانشجویان بین المللی کانادا

دانشگاه های کانادا سالانه متقاضیان زیادی از سراسر دنیا و از فرهنگ های مختلف دارد. هزینه های کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی در کانادا نسبت به دانشجویان داخلی (شهروند کانادا ) بیشتر است. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی تقریبا” سالانه بین ۱۳٫۰۰۰ دلار کانادا و ۲۵٫۰۰۰ دلار کانادا است.

بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی کانادا

بیمه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان بین المللی در کانادا اجباری می باشد . استان های زیر در برخی موارد دانشجویان بین المللی را تحت پوشش برنامه های بهداشت عمومی خود قرار می دهند:

 • آلبرتا
 • بریتیش کلمبیا
 • مانیتوبا
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • ساسکاچوان

در ایالت های نوااسکوشیا ، انتاریو ، جزیره پرنس ادوارد یا کبک هزینه بیمه درمانی دانشجویان بین المللی بعهده متقاضی می باشد ، هزینه خدمات درمانی کانادا برای دانشجویان بین المللی معمولاً بین ۶۰۰ -۱۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

هزینه کامل یک دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی شامل هزینه های زندگی و اقامت نیز می شود. اگر قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارید حتما از بودجه کافی خود برای تحصیل و زندگی در آن کشور اطمینان حاصل کنید. هزینه زندگی در کانادا حداقل از ماهی ۱۳۰۰ دلار کانادا (شامل مسکن ، خوراک و رفت و آمد ) می باشد . که با رعایت برخی نکات از قبیل اجاره خانه بصورت مشترک با چند دانشجو ای هزینه می تواند نزدیک به نصف مبلغ فوق نیز بصورت ماهانه کاهش یابد .

بیشتر بخوانید: بررسی شرایط و هزینه زندگی در کانادا

بودجه دولت جهت دانشجویان کارشناسی ارشد کانادا

یکی از مهمترین منابع پشتیبانی مالی دانشجویان کارشناسی ارشد در کانادا ، دولت کانادا است. به عنوان شهروند کانادایی (افرادی که مقیم کانادا PR و یا پاسپورت کانادایی دارند) می توانید برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو نوع کمک مالی از دولت درخواست کنید: کمک هزینه و وام

با توجه به قوانین دولت فدرال، بودجه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می تواند توسط دولت ملی کانادا یا سازمانهای محلی دانشجویی در استانهای خاص تأمین شود. در بعضی موارد بودجه از هر دو منبع در دسترس خواهد بود. نوع بودجه دانشجویان بستگی به محل زندگی متفاوت می باشد . ( نه جایی که قصد تحصیل در آن را دارند. )

بعنوان مثال این بودجه در برخی مناطق می تواند به شکل زیر دریافت گردد :

 • دانشجویان یوکان فقط می توانند برای کمک های مالی یا وام از دولت فدرال اقدام کنند.
 • دانشجویان نوناووت، مناطق شمال غربی و کبک فقط ممکن است برای دریافت کمک هزینه یا وام از طرف بانک ها بتوانند اقدام کنند.
 • دانشجویان آلبرتا، مانیتوبا، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد می توانند برای تأمین بودجه از دولت فدرال و یا بانک ها درخواست کنند.
 • دانش آموزان بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاند لند و لابرادور، انتاریو و ساسکاچوان می توانند برای بودجه مشترکاً از دولت فدرال و بانک درخواست کنند.

وام تحصیلی جهت دانشجویان فوق لیسانس کانادا

دانشجویانی که واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی نیستید ، یا اگر کمک هزینه دریافت شده برای تأمین هزینه کامل کارشناسی ارشد خود کافی نیست ، ممکن است بتوانند وام دانشجویی دریافت کنند. دو نوع وام دانشجویی برای مقاطع کارشناسی ارشد در کانادا وجود دارد: طرح ملی وام دانشجویی دولت کانادا و طرح های جایگزین ارائه شده توسط ارگان های محلی امور مالی دانشجویی. نوع وام مورد نظر دانشجو بستگی به استان کانادا یا منطقه مستقر در آن دارد نه استانی که قصد تحصیل در آن را دارد.

وام های دانشجویی درکانادا

وام های دانشجویی کانادا توسط دولت فدرال کانادا تامین می گردد. این تامین مالی برای همه مقاطع دانشگاهی می باشد. وام های دانشجویی در کانادا در ۱۰ منطقه از ۱۳ استان کانادا موجود است.

شرایط وام دانشجویی کانادا

 • شهروند کانادایی باشید (یا در غیر این صورت حق زندگی و ماندن در کانادا را دارید).
 • اقامت دائم یک استان که در آن سیستم وام دانشجویی کانادا ارائه می شود را داشته باشید.
 • به طور تمام وقت یا پاره وقت در یک دانشگاه شناخته شده تحصیل کنید.
 • نیاز مالی شما مهم است. مبلغ وام دانشجویی کانادا با استفاده از ضوابط مبتنی بر نیاز محاسبه می شود. مبلغی که می توانید وام بگیرید شرایط اقتصادی و پیشینه اقتصادی شما را در نظر می گیرد.

بیشتر بخوانید: بررسی شرایط و هزینه زندگی ساسکاچوان کانادا

بودجه های مربوط به تحصیل در مقطع فوق لیسانس در شورای تحقیقاتی کانادا

کمک های دولتی و وام تنها بودجه های در دسترس دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا نیست. بیشتر بودجه تحصیلات تکمیلی از شورای های تحقیقاتی کانادا مربوط به تحقیقات سطح PhD است، اما برخی از برنامه ها به طور خاص برای دانشجویان کارشناسی ارشد موجود است. بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا توسط سه شورای تحقیقاتی اصلی کانادا با همکاری یکدیگر ارائه می شود. این برنامه سالانه حدود ۲۵۰۰ دانشجوی کانادایی در مقطع کارشناسی ارشد را پشتیبانی می کند.

بودجه های تحصیلی کارشناسی ارشد جهت دانشجویان بین المللی در کانادا

دانشجویان بین المللی در کانادا، مجاز به دریافت بودجه عمومی دانشجویان داخلی مقطع کارشناسی ارشد نیستند. برنامه های بورس تحصیلی برای جذب و حمایت دانشجویان بین المللی خارجی در تحصیلات تکمیلی در برخی از دانشگاه ها و برای پروژ های خاص در نظر گرفته می شود. با توجه به درخواست های زیادی که از سرتاسر دنیا در این خصوص برای دانشگاه ها ارسال می گردد دریافت کمک هزینه تحصیلی دشواری های خاص خود را خواه داشت و دانشجویانی موفق به دریافت آن می گردند که از شرایط بهتری نسبت به دیگر درخواست کننده ها برخوردار باشند.

در صورت تمایل به مشاوره با وکیل رسمی مهاجرت کانادا جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا، می توانند از طریق لینک رزرو وقت مشاوره مهاجرتی اقدام نمایید. مشاوره های این مجموعه لصورت آنلاین و تصویری از طریق واتس اپ با وکیل مهاجرت در کانادا انجام می گردد.

تحصیل در کانادا همواره مسیر مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور را آسان می سازد.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

راهنمای اپلای برای دانشگاه های کانادا در سال 2021
راهنمای اپلای برای دانشگاه های کانادا در سال 2021
شرایط تحصیل رشته حسابداری کانادا 🔅 بازار کار 🔅درآمد حسابدار
شرایط تحصیل رشته حسابداری کانادا 🔅 بازار کار 🔅درآمد حسابدار