مهاجرت تحصیلی کانادا

شرایط تمدید ویزای دانشجویی کانادا

شرایط تمدید ویزای دانشجویی کانادا ، مراحل تمدید ویزای تحصیلی

شرایط تمدید ویزای دانشجویی کانادا به زمان مجوز پایان دوره تحصیلی بستگی دارد. متقاضیان تمدید اقامت کانادا با توجه به شرایط زیر می توانند از داخل کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست نمایند.
این متقاضیان می بایست بصورت انلاین و از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا درخواست خود را ارسال نمایند.

شرایط تمدید ویزای دانشجویی کانادا

چه زمانی دانشجویان می بایست برای تمدید ویزای تحصیلی اقدام نمایند؟

  • دانشجویان بین المللی می بایست همواره به تاریخ انقضای مجوز تحصیلی خود توجه داشته و در زمان مقرر نسبت به تمدید آن اقدام نمایند.
  • دانشجویان بین المللی می توانند بصورت آنلاین از طریق وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا جهت تمدید استادی پرمیت خود اقدام نمایند.
  • تاریخ اعتبار مجوز تحصیلی کانادا، مدت زمان قید شده در نامه استادی پرمیت به علاوه ۹۰ روز می باشد و دانشجویان می بایست نهایتا ۳۰ روز قبل از پایاین تاریخ اعتبار نسبت به تمدید آن اقدام نمایند (دانشجویانی که برای دوره پیش نیاز و یا به صورت کاندشنال اقدام کرده اند می بایست به این نکته توجه نمایند که مجوز تحصیل آنها معمولا به اندازه طول دوره پیش نیاز بوده و مجددا می بایست برای اخذ مجوز تحصیلی دوره اصلی خود اقدام نمایند.)
  • دانشجویان بین المللی که تاریخ پاسپورت آن ها قبل از اتمام دوره تحصیلی منقضی می گردد می بایست ۳۰ روز قبل از انقضای تاریخ پاسپورت نسبت به تمدید مجدد آن اقدام نماید.
  • دانشجویانی که قصد خروج از کانادا را داشته و تاریخ انقضای مجوز تحصیلی آنها هنگام برگشت منقضی می گردد می بایست نسبت به تمدید آن قبل از سفر اقدام نمایند.
  • دانشجویان بین المللی که دوره تحصیلی آنها زودتر از تاریخ مجوز تحصیلی آنها به اتمام رسیده، مجوز تحصیلی آنها نود روز پس از اتمام دوره تحصیلی آنها منقضی می گردد و تاریخ مندرج در استادی پرمیت آنها در این خصوص اهمیت ندارد. (تاریخ پایان دوره تحصیلی منوط به دریافت ایمیل و یا اطلاعیه ای از طرف موسسه آموزشی و یا دریافت مدرک و گواهی اتمام دوره تحصیلی توسط دانشجو می باشد)
  • دانشجویانی که موفق نشوند دوره تحصیلی خود را قبل از تاریخ مندرج در مجوز تحصیلی به پایان برسانند می بایست ۳۰ روز قبل از تاریخ انقضا نسبت به تمدید مجوز تحصیلی خود اقدام نمایند.
  • در صورتی که تاریخ انقضای مجوز تحصیلی دانشجو سررسیده (تاریخ انقضا = تاریخ مندرج در مجوز+ ۹۰روز) و دانشجو در این خصوص اقدامی نکرده باشد در برخی موارد ممکن است دانشجو بتواند نسبت به تمدید آن اقدام نماید و منتظر اعلام نتیجه از طرف آفیسر باشد. در این حالت دانشجو می بایست همچنان شرایط مندرج در مجوز تحصیلی و ماندن به صورت قانونی در کانادا را همچنان داشته باشد. هزینه انجام این پروسه ۲۰۰ دلار کانادا بابت ترمیم و ۱۵۰ دلار کانادا بابت مجوز تحصیلی جدید می باشد.

*در صورتی که افسر مهاجرتی هنگام بررسی صدور و تمدید مجدد مجوز تحصیلی (استادی پرمیت) شک و تردیدی در خصوص شرایط دانشجو جهت اخذ مجوز تحصیلی داشته باشد، مطابق مجوز( R220.14) می تواند از دانشجو مدارکی را درخواست نماید تا مطمئن شود متقاضی همچنان شرایط اخذ استادی پرمیت را دارد.

یکی از مدارک درخواستی می تواند مدرک ثبت نام و ریز نمرات صادر شده از طرف موسسه مربوطه باشد که نشان دهنده ادامه تحصیل دانشجو و حضور او در موسسه می باشد.

تحصیل در کانادا می تواند مسیر مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا را هموار و آسان تر نماید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا در سال 2021
بررسی شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به کاری کانادا در سال 2021
نامه پذیرش تحصیلی کانادا جهت اخذ ویزای تحصیلی
نامه پذیرش تحصیلی کانادا جهت اخذ ویزای تحصیلی