مهاجرت کاری کانادا

جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری

جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری و نحوه محاسبه

اکسپرس اینتری چیست ؟ جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری چگونه است ؟ چه برنامه های مهاجرتی در کانادا از جدول امتیاز سیستم اکسپرس اینتری جهت اخذ ویزای کانادا استفاده می نمایند ؟ سیستم اکسپرس اینتری یک جدول امتیاز بندی بر اساس فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مهارت زبان می باشد. این سیستم علاوه بر فاکتورهای فوق در بخش انطباق پذیری نیز به متقاضیان مهاجرت به کانادا امتیاز می دهد. فاکتورهای انطباق پذیری شامل سطح زبان همسر، داشتن خویشاوند در کانادا، تحصیل همسر در کانادا ، تجربه کاری و یا تحصیل متقاضی در کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری یکی از راه های کم هزینه، اقتصادی و ارزان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. ویزای اکسپرس اینتری در سال ۲۰۱۵ توسط اداره مهاجرت کانادا بر مبنای فاکتورهای سن، تحصیلات، تجربه کاری و سطح زبان تهیه و تنظیم شده است. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری می بایست بر اساس جدول امتیاز بندی اکسپری اینتری حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را از فاکتورهای فوق کسب نمایند. برنامه های مختلف مهاجرتی نیروهای مورد نیاز خود را از طریق این سیستم انتخاب می نمایند.

اکسپرس اینتری و اخذ اقامت کانادا

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یکی از روش های محبوب اخذ اقامت کانادا می باشد. برنامه های مختلف مهاجرتی فدارل و استانی از طریق این سیستم اقدام به انتخاب افراد واجد شرایط می کنند. سیستم اکسپرس اینتری، سریع ترین راه گرفتن اقامت کانادا است. متقاضیان واجد شرایط که امتیاز مهاجرت به کانادا را در این سیستم داشته باشند، در کمتر از یکسال موفق به دریافت ویزا از طریق اکسپرس اینتری می شوند. افرادی که در این سیستم پرونده موفقی داشته باشند با اخذ ویزای یک با ورود، وارد کانادا می شوند. این افراد پس از ورود و انجام پروسه اداری در بازه زمانی ۴۰ روز، کارت اقامت کانادا (PR) دریافت می کنند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری، به متقاضیان اجازه کار در کانادا را می دهد. متقاضی و اعضاء خانواده وی بصورت همزمان ویزا دریافت کرده و اجازه ورود به کانادا را خواهند داشت. همجنین متقاضی و اعضاء خانواده وی اجازه تحصیل در کانادا و استفاده از وام ها و بورسیه های کانادا را خواهند داشت. اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری همه حق و حقوق یک شهروند کانادایی به جز حق رای را برای متقاضی و خانواده وی به همراه خواهد داشت.

اکسپرس اینتری کانادا و اعتبار پاسپورت کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری منجر به گرفتن پاسپورت کانادا خواهد شد. افرادی که از طریق این سیستم به کانادا مهاجرت می کنند، پس از اینکه درمدت زمان ۵ سال از تاریخ ورود به کانادا، حداقل برای مدت ۳ سال در کانادا زندگی کنند، می توانند جهت دریافت پاسپورت کانادا اقدام کنند. افرادی که موفق به دریافت پاسپورت کانادا می شوند، حتی اگر پس از آن در کانادا زندگی نکنند، همچنان شهروند و سیتیزن کانادا محسوب می شوند. اعتبار پاسپورت کانادا، در میان ۵ کشور برتر جهان قرار گرفته است. دارندگان پاسپورت کانادا می توانند بدون نیاز به ویزا به ۱۸۵ کشور جهان آزادانه سفر کنند. این امر کانادا را در کنار گذرنامه های قدرتمند جهان نظیر آمریکا و انگلستان قرار داده است.

کشورهای قابل مقایسه همچون انگلستان و ایالات متحده آمریکا دارای گذرنامه های قدرتمند تری نسبت یه کانادا می باشند که دسترسی به ۱۸۶ کشور دنیا را بدون داشتن ویزا امکان پذیر می سازد.

چه برنامه های مهاجرتی از سیستم ویزای اکسپرس اینتری استفاده می نمایند؟

برخی از برنامه های مهاجرتی استانی :

 • برنامه اکسپرس اینتری استانی آلبرتا
 • برنامه اکسپرس اینتری ساسکاچوان
 • برنامه نیروی ماهر فنی حرفه ای آنتاریو
 • برنامه اولویت نیروی انسانی آنتاریو
 • برنامه نیروی متخصص فرانسه زبان آنتاریو

امتیاز زبان در جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسه می باشد. متقاضیان ویزای اکسپرس اینتری و مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری حداکثر ۲۸ امتیاز از طریق مهارت های خواندن، نوشتن،شنیدن، مکالمه می توانند کسب نمایند. این متقاضیان می بایست حداقل مهارت زبان انگلیسی معادل CLB7 و یا زبان فرانسه معادل NCLC را داشته باشند تا واجد شرایط برای ایجاد پروفایل در برنامه اکسپرس اینتری شوند.

باتوجه به اینکه زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه می باشد متقاضیان می توانند در صورتی که به هر دوزبان آشنا هستند یکی از آن ها را به عنوان زبان اول انتخاب نموده و حداکثر ۲۴ کسب نمایند.

WritingReadingListeningSpeakingامتیاز زبان اول
۶ امتیاز ۶ امتیاز۶ امتیاز۶ امتیازCLB9 و بالاتر
۵ امتیاز۵ امتیاز۵ امتیاز۵ امتیازCLB8
4 امتیاز۴ امتیاز۴ امتیاز۴ امتیازCLB7
نمی توانید اقدام کنید نمی توانید اقدام کنید نمی توانید اقدام کنید نمی توانید اقدام کنید CLB6 و پایین تر

در این سیستم هر یک از مهارت های زبان به صورت جداگانه امتیاز دارد. جهت محاسبه امتیاز زبان در اکسپرس اینتری، امتیاز هر ۴ مهارت زبان درسطوح مختلف با هم جمع می گردد.
مثال :مدرک زبان به نمارت زیر:
۴ امتیاز = Speaking CLB7
5 امتیاز = Listening CLB8
6 امتیاز = Reading CLB9
4 امتیاز = Writnig CLB7
4+5+6+4=19 امتیاز
جهت اقدام از طریق سیستم اکسپرس اینتری ،متقاضیان می بایست حداقل مدرک زبان معادل CLB7 هر همه مهارت ها داشته باشند. در صورتی که نمره زبان در سطح CLB6 و یا پایین تر باشد نمی توان از طریق این سیستم اقدام نمود.

کسب امتیاز از زبان دوم

در این سیستم در صورت داشتن مهارت زبان دوم حداکثر ۴ امتیاز مطابق جدول زیر می توان کسب نمود.

امتیاز زبان دومامتیاز
سطح هر ۴ مهارت زبان در سطح CLB5 و بالا۴ امتیاز
سطح هر ۴ مهارت زبان در سطح CLB4 و پایین۰ امتیاز

امتیاز تحصیلات در جدول امتیازبندی اکسپرس اینتری

متقاضیان ویزای اکسپرس اینتری و مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای کسب امتیاز از مدرک تحصیل خود می بایست مدرک تحصیلی خود را از طریق سازمان های مورد تایید در کانادا که یکی از آن ها سازمان WES می باشد، ارزیابی وگزارش نهایی مبنی بر اینکه مدرک تحصیلی متقاضی معادل همان مدرک در کانادا می باشد را ارائه دهند. حداکثر امتیاز این قسمت ۲۵ می باشد.

مدرک تحصیلیامتیاز
دیپلم۵
مدرک و یا گواهی دوره یکساله کالج و یا دانشگاه۱۵
کاردانی۱۹
دو مدرک دانشگاهی(یک مدرک سه ساله و یا بیشتر) ۲۱
کارشناسی۲۲
کارشناسی ارشد۲۳
دکترا۲۵

امتیاز سابقه کار در سیستم اکسپرس اینتری

متقاضیان سیستم اکسپرس اینتری از طریق تعداد سال هایی که تجربه کاری تمام وقت داشته اند می توانند حداکثر ۱۵امتیاز کسب نمایند.
سابقه کار متقاضی می بایست در لیست طبقه بندی مشاغل کانادا در یکی از ناک های شغلی NOC 0,A,B باشد.
اگر پاره وقت بوده ۲ سال سابقه کار پاره وقت به صورت ۱۵ ساعت در هفته معادل یکسال تمام وقت محاسبه می گردد.
سابقه کار در کشور محل زندگی و یا دیگر کشورها، همزمان با تحصیل و یا خوداشتغالی هم مورد قبول می باشد.

سابقه کارامتیاز
یک سال سابقه کار۹ امتیاز
۲ تا ۳ سال سابقه کار۱۱ امتیاز
۴ تا ۵ سال سابقه کار۱۳ امتیاز
سابقه کار ۶ سال به بالا۱۵ امتیاز

امتیاز سن در جدول امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری می توانند از سن خود نیز بر اساس جدول زیر حداکثر ۱۲ امتیاز کسب نمایند.

سنامتیاز
کمتر از ۱۸ سالصفر
۱۸ تا ۳۵ سال۱۲ امتیاز
۳۶ سال۱۱ امتیاز
۳۷ سال۱۰ امتیاز
۳۸ سال۹ امتیاز
۳۹ سال۸ امتیاز
۴۰ سال۷ امتیاز
۴۱ سال۶ امتیاز
۴۲ سال۵ امتیاز
۴۳ سال۴ امتیاز
۴۴ سال۳ امتیاز
۴۵ سال۲ امیتاز
۴۶ سال۱ امیتاز
۴۷ سال و بالاترصفر

امتیاز داشتن پیشنهاد کاری در اکسپرس اینتری

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری در صورت داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کانادا می توانند امتیاز کسب نمایند.

جاب آفرامتیاز
داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرما در کانادا۱۰ امتیاز

کسب امتیاز در اکسپرس اینتری از فاکتورهای انطباق پذیری

متقاضیان ویزای اکسپری اینتری می توانند از طریق همسر و یا خودشان از فاکتورهای ترکیبی زیر نیز حداکثر ۱۰ امتیاز کسب نمایند .

فاکتورهای انطباق پذیری امتیاز
مدرک زبان همسر با سطح مهارت حداقل CLB 4 5 امتیاز
دو سال تحصیل تمام وقت در دبیرستان و یا دانشگاه های کانادا ۵ امتیاز
دو سال تحصیل همسر، بصورت تمام وقت در دبیرستان و یا دانشگاه های کانادا ۵ امتیاز
حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در کانادا ۱۰ امتیاز
حداقل یک سال سابقه کار همسر بصورت تمام وقت در کانادا ۵ امتیاز
داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرما در کانادا ۵ امتیاز
داشتن خویشاوندان نزدیک در کانادا ۵ امتیاز

منظور از خویشاوندان نزدیک در کانادا : پدر و مادر،برادر و خواهر،عمه یا عمو،خاله ، دایی ، خواهر زاده یا برادر زاده ، مادر بزرگ و پدر بزرگ ، فامیل درجه یک متقاضی یا همسر او می باشد. خویشاوندان فوق می بایست بزرگ تر از ۱۸ سال بوده و مقیم و یا شهروند کانادا باشند تا متقاضی بتواند از آنها امتیاز کسب نماید.

اکسپرس اینتری کانادا و مزایای آن

مزایای اکسپرس اینتری برای متقاضیانی که امتیاز مهاجرت به کانادا از این روش کسب می کنند، به شرح زیر می باشد.

 • اخذ اقامت در کمترین زمان ( حداکثر یک سال)
 • اعطای ویزا و اقامت به متقاضی اصلی و اعضاء خانواده وی
 • امکان کار در کانادا
 • امکان تحصیل در کانادا
 • استفاده از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه
 • دریافت کمک هزینه جهت فرزندان کمتر از ۱۵ سال
 • اخذ تسهیلات جهت خرید خانه بدون نیاز به ضامن ( حداکثر تا ۹۰ درصد ارزش ملک)
 • اخذ تسهیلات جهت خرید ماشین بدون نیاز به ضامن
 • اخذ تسهیلات جهت راه اندازی کسب و کار
 • بیمه رایگان متقاضی اصلی پرونده و همراهان وی
 • امکان افتتاح حساب بانکی و اخذ اعتبار
 • استفاده از شبکه بانکی جهانی
 • اخذ پاسپورت کانادایی
 • سفر به ۱۸۵ کشور بدون نیاز به ویزا

اکسپرس اینتری کانادا و معایب آن

 • اکسپرس اینتری و کسب امتیاز مهاجرت کانادا، بر اساس فاکتورهای سن، تحصیلات، سابقه کار و نمره مدرک زبان تنظیم شده است. فاکتور سن و نمره مدرک زبان نقش تعیین کننده ای در موفقیت پرونده مهاجرتی از این طریق خواهد داشت. متقاضیانی که امتیاز سن را از دست بدهند و یا نمره زبان لازم را کسب نکنند از طریق این سیستم انتخاب نخواهند شد.
 • برای کسب امتیازرقابتی از مدرک زبان، باید آِیلتس نمره L8 S7 R7 W7 را کسب کرد.
 • افرادی که متاهل هستند همسر آنها نیز باید مدرک زبان آیلتس و تحصیلات دانشگاهی داشته باشند تا در سیستم امتیازدهی، به امتیاز متقاضی اصلی کمک نماید.
 • در این سیستم تحصیل و سابقه کار در کانادا امتیاز دارد. افرادی که خارج از کانادا اقدام می کنند، سوابق تحصیل و کار در کانادا را نداشته و امتیاز این قسمت ( سابقه تحصیل و کار درکانادا) را از دست می دهند و رتبه آنها نسبت به افرادی که از این دو فاکتور امتیاز کسب می کنند، کمتر می شود.

اقدام برای برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر فدرال از طریق اکسپرس اینتری مشکل و بسیار رقابتی است. معایب فوق جهت اقدام از طریق اکسپرس اینتری در سیستم فدرال می باشد. متقاضیان در صورت اخذ دعوتنامه استانی، امتیاز بالایی در اکسپرس اینتری کسب می کنند و براحتی می توانند از طریق برنامه های استانی موفق به دریافت اقامت از طریق اکسپرس اینتری شوند.

مشاوره با وکیل مهاجرت کانادا
در صورت تمایل به ارزیابی شرایط برنامه های مهاجرتی و مشاوره با وکیل موسسه یوکن، خانم نازنین بیتاژیان بر روی لینک رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

مهاجرت پرستاران و پزشکان به بریتیش کلمبیا
مهاجرت پرستاران و پزشکان به بریتیش کلمبیا
سریعترین راه مهاجرت به کانادا در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری
سریعترین راه مهاجرت به کانادا در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس اینتری