مهاجرت کاری کانادا

انواع ویزای کار کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

انواع ویزای کار کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار

ویزای کار کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار یکی از درخواست های متقاضیان اقامت کانادا می باشد . با توجه به تغییرات برنامه مهاجرتی و سخت تر شدن اقدام از طریق این برنامه ها برای اخذ اقامت دائم کانادا ، اخذ ویزای کار می تواند این مسیررا هموار سازد . با توجه به اینکه این کشور جزو هفت کشور بزرگ اقتصادی بوده و اقتصاد این کشور همواره با رشد همراه بوده ، موقعیت ها و فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود دارد . از آنجایی که کار در کانادا نیاز به اخذ مجوز کار دارد ، متقاضیان کار در کانادا در صورت داشتن شرایط یکی از انواع ویزای کار ، می توانند در این خصوص اقدام نمایند .

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار
———————————————-
Get a work permit

انواع ویزای کار کانادا

هر فردی که مقیم و یا شهروند کانادا نمی باشد و جهت کار در کانادا می بایست جهت اخذ ویزای کار کانادا اقدام نماید . شرایط سنی ویزای کار ، مدارک مورد نیاز و هزینه آن با توجه به نوع ویزای کار متفاوت می باشد . متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار می بایست با توجه به شرایط خود یکی از راه های زیر را برای اخذ مجوز کار در کانادا انتخاب نمایند .

ویزا و مجوز کار بر اساس تاییدیه وزارت کار

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار در این روش می بایست از یک کارفرما در کانادا جاب آفر ( پیشنهاد کاری ) داشته باشند تا بتوانند جهت اخذ ویزای کار موقت از سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ESDC اقدام نمایند .

کارفرما در این روش می بایست جهت اخذ کد LMIA از سازمان ESDC اقدام نماید . در این حالت کارفرما در صورتی موفق به دریافت این گواهی می گردد که ثابت نماید برای آن شغل و تخصص هیچ شهروند و یا مقیم دائمی در کانادا وجود ندارد .

ویزای کار کانادا بدون نیاز به تاییدیه وزارت کار

در برخی موارد خاص ممکن است ویزای کار بدون نیاز به گواهی LMIA صادر گردد . در این خصوص مسئولین ویزای کانادا در ارزیابی صدور و یا عدم صدور ویزای کار بدون مجوز LMIA دارای اختیار هستند.

در این روش فوایدی که فرد خارجی برای کانادا می تواند داشته باشد می بایست قابل توجه و شاخص باشد . در این خصوص ماموران از اظهارات متخصصان قابل اعتماد و برجسته در حوزه کاری فرد متقاضی در کانادا استفاده می نمایند . در این زمینه سوابق کاری فرد متقاضی می تواند شاخص خوبی برای موفقیت پرونده ویزای او باشد .

ارزیابی شرایط متقاضی ویزای کار بر اساس منافع اجتماعی یا فرهنگی

  • داشتن سابقه تحصیلی عالی که نشان دهنده دانش و مهارت فرد در حوزه تخصصی خود می باشد .
  • داشتن جوایزهای بین المللی و یا حق ثبت اختراع
  • مدارکی از سابقه کاری فرد از کارفرمای قبلی و یا فعلی که نشان دهنده تجربه بالای فرد متقاضی در مهارت شغلی خود برای حداقل ۱۰ سال می باشد .
  • مدارک عضویت در سازمان هایی که افراد برای عضویت در آن ها باید دارای مزیت و برتری های خاص باشد .
  • نقش پیشرو فرد متقاضی در یک سازمان با شهرت قابل توجه
  • مدارکی از دستاوردهای علمی و تحقیقی در رشته تحصیلی
  • ارائه مدارک و مستند اتی که مبنی بر به رسمیت شناختن موفقیت و دستاوردهای مهم فرد متقاضی توسط سازمان های دولتی یا انجمن های حرفه ای و تجاری

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار بوسیله انتقال درون شرکتی

در این روش کسب و کار های بین المللی که دارای یک شرکت مادر ، شعب و شرکتهای فرعی با وابسته در کانادا می باشد ، می توانند جهت کارمندان کلیدی خود در خارج از کانادا درخواست ویزای کار نمایند . در این روش متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ویزا کار نیاز به داشتن کد LMIA ندارند .کارکنان انتقالی می بایست حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در شرکت خارجی را داشته باشند و برای موقعیت شغلی همانند کاری که در آنجا انجام می دادند ، به شرکت وابسته در کانادا انتقال یابند .

شغل پیشنهادی می بایست در کانادا در یکی از سه طبقه بندی زیر باشد :

  • اجرایی: نیروی کاری که به طور عمده مدیریت شرکت یا بخش عمده ای از آن را به عهده داشته باشد.
  • مدیریت ارشد: نیروی کاری که همه یا بخشی از شرکت را مدیریت کرده و بر کار سایر مدیران و کارمندان متخصص نظارت و کنترل دارد.
  • دانش تخصصی: نیروی کاری که دانش تخصصی در مورد محصولات یا خدمات شرکت یا سطح بالایی از تخصص در حوزه فرآیندها ی سازمان داشته باشد.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

مطابق قوانین کانادا تمامی دانشجویان بین المللی که در موسسات آموزشی تحصیل کرده اند که شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل را دارند می توانند در این خصوص اقدام نمایند . مدت زمان ویزای کار کانادا در این حالت معادل طول دوره تحصیلی و حداکثر ۳ سال می باشد . این افراد می توانند با تجربه کار یکسال در کانادا از طریق برنامه هایی از قبیل برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی CEC جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

ویزای کار همسر دانشجو

متقاضیان متاهلی که شرایط ویزای تحصیلی کانادا را داشته و جهت ادامه تحصیل در کانادا اقدام می نمایند ، می توانند جهت همسر خود بصورت همزمان در خواست ویزای کار نمایند .مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ ویزا در این روش در کمتر از ۴ ماه امکانپذیر می باشد . در این حالت همسر دانشجو به اندازه طول دوره تحصیلی دانشجو مجوز کار در کانادا را خواهد داشت . همچنین پس از اتمام دوره تحصیلی دانشجو و اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل ، ویزای کار همسر او نیز مجددا” تمدید می گردد .

در این روش همسر دانشجو که با ویزای کار وارد کانادا شده است نیزمی تواند یکسال پس از کار در کانادا جهت اخذ اقامت از طریق برنامه تجربه کانادایی CEC ، برای خود و همسر دانشجوی خود درخواست اقامت نماید .

با توجه به اینکه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار در ۳ روش اول دشوار می باشد ، تحصیل در کانادا و اخذ ویزای کار کانادا پس از آن می تواند یکی از آسان ترین راههای اخذ ویزای کار در کانادا باشد .

قبل از اقدام جهت درخواست ویزای کارکانادا ، روش های مهاجرت به کانادا و یا انواع ویزاهای کانادا را بررسی نمایید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

برنامه نیروی ماهر آتلانتیک Atlantic High-Skilled Program
برنامه نیروی ماهر آتلانتیک Atlantic High-Skilled Program