مهاجرت تحصیلی کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا ازطریق برنامه های اقامتی

اقامت پس از تحصیل در کانادا ازطریق برنامه های اقامتی

اقامت پس از تحصیل در کانادا یکی از اولویت های دانشجویان بین المللی کانادا می باشد . خوشبختانه با توجه به قوانین کانادا دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را با موفقیت به پایان رسانده باشند می توانند از روش های مختلفی جهت اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل اقدام نمایند . کانادا دارای بیش از ۹۰ برنامه مهاجرتی و اقامتی می باشد . پیش نیاز اکثر این برنامه های مهاجرتی تحصیل در کانادا و یا داشتن سابقه کار در کانادا می باشد . متقاضیانی که شرایط ویزای تحصیلی کانادا را دارند می توانند با گذراندن یک دوره تحصیلی در کانادا برنامه های مختلف مهاجرتی را برای خود باز نمایند .

اقامت پس از تحصیل در کانادا
——————————————————–
Permanent Residency after graduation in canada

اقامت پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی کانادا می توانند پس از فارغ التحصیلی برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند . این متقاضیان می بایست در این خصوص در هنگام انتخاب رشته تحصیلی ، کالج و یا دانشگاه دقت نمایند . چرا که موسسه آموزشی مورد نظر می تواند واجد شرایط کار پس از تحصیل در کانادا PGWP نباشد . دانشجویان بین المللی کانادا حداکثر برای مدت ۳ سال می توانند ویزای کار در کانادا داشته باشند . دانشجویان فارغ التحصیل که دارای سابقه کار در کانادا می باشند ، بازه وسیعی از برنامه های اقامتی کانادا برای آنها باز می گردد . در حقیقت این دانشجویان علاوه بر اینکه می توانند برای برنامه های اقامت بعد از تحصیل اقدام نمایند ، برای این برنامه ها که پیش نیاز آنها سابقه کار در کانادا است نیز واجد شرایط می باشند . حتی برخی از برنامه های اقامتی کانادا که نیاز به داشتن تحصیلات و یا کار در کانادا نمی باشد در صورتی که متقاضی از فاکتورهای کار و تحصیل در کانادا برخوردار باشد ، می تواند از این طریق امتیاز بیشتری کسب کرده و موفق به اخذ اقامت کانادا شود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر ویدئو وکیل مهاجرت در کانادا در خصوص روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا را تماشا نمایید .

شرایط برنامه های اقامت پس از تحصیل در کانادا

برای اینکه بیشتر با مزایای تحصیل کانادا و روش های اخذ اقامت بعد از دانشجویی و تحصیل در کانادا آشنا شوید به تشریح برخی از این برنامه های مهاجرتی در زیر پرداخته ایم .

افزایش امتیاز در برنامه اسکیل ورکر فدرال از طریق تحصیل و کار

یکی از برنامه های سریع رسیدن به اقامت PR در کانادا ، برنامه اقامتی اسکیل ورکر فدرال از طریق سیستم اکسپرس اینتری می باشد . بطور کلی افرادی موفق به دریافت ویزا در این برنامه مهاجرتی می شوند که شرایط عمومی زیر را داشته باشند .

 • سن : حداکثر ۳۲ سال
 • سابقه کار : ۳ سال
 • مدرک تحصیلی : فوق لیسانس
 • مدرک زبان : S7 W7 R7 L8
 • امتیاز متقاضیان با شرایط فوق : ۴۵۳ امتیاز
 • متقاضیانی که دارای مدرک دکترا می باشند می توانند با در نظر گرفتن شرایط فوق تا سن ۳۶ سالگی همچنان از این طریق اقدام نمایند .

درمثال بالا در صورتی که متقاضیان شرایط سنی را از دست بدهند دیگر واجد شرایط این برنامه مهاجرتی نمی باشند . در صورتی که اگر فرد متقاضی یک دوره تحصیلی و کاری در کانادا داشته باشد با شرایط راحت تری از این طریق می تواند برای این برنامه مهاجرتی اقدام نماید . همچنین از آنجایی که اخذ نمره آیلتس با شرایط فوق سخت می باشد افرادی که سابقه تحصیل و کار در کانادا دارند با نمره آیلتس پایین تری همچنان می توانند برای ین برنامه مهاجرتی اقدام نمایند .
به مثال زیر دقت نمایید :

 • سن : حداکثر ۳۴ سال
 • مدرک تحصیلی : فوق لیسانس
 • سابق تحصیل در کانادا : یک دوره فوق لیسانس
 • سابقه کار : ۳ سال در خارج از کانادا
 • سابقه کار در کانادا : یکسال
 • مدرک زبان : S6 W6 R6 L6
 • امتیاز متقاضیان با شرایط فوق : ۴۵۶ امتیاز

همچنین از آنجا که افرادی که در کانادا دوره تحصیلی خود را به اتمام رسانده و در حال کار در کانادا می باشند در اخذ پیشنهاد کاری ( جاب آفر ) نیز موفق می باشند، از این طریق نیز امتیاز بالاتری کسب کرده و با محدوده سنی بالاتر همچنان واجد شرایط این برنامه مهاجرتی می باشند .
بعنوان مثال:

 • سن : حداکثر ۳۹ سال
 • مدرک تحصیلی : فوق لیسانس
 • سابق تحصیل در کانادا : یک دوره فوق لیسانس
 • سابقه کار : ۳ سال در خارج از کانادا
 • سابقه کار در کانادا : یکسال
 • مدرک زبان : S6 W6 R6 L6
 • دارای پیشنهاد کاری ( جاب آفر )
 • امتیاز متقاضیان با شرایط فوق : ۴۷۸ امتیاز

همانطور که در مثال های بالا ملاحظه می نمایید تحصیل و کار در کانادا می تواند موانعی مانند اخذ نمره زبان ( آیلتس ) بالا ، از دست دادن امتیاز سن را از پیش روی متقاضیان برداشته و مسیر اخذ اقامت را برای آنها آسان سازد .

روش های اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

برنامه های استانی متنوعی در کانادا وجود دارد که اکثر آنها اقامت پس از تحصیل را برای فارغ التحصیلان کانادا مهیا می نماید . برای آشنایی بیشتر با شرایط این برنامه ها می توانند شرایط برنامه های مختلف هر استان را بصورت جداگانه مطالعه نمایید . همچنین برنامه هایی از قبیل برنامه مهاجرتی فنی حرفه ای فدرال ، برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی فدرال نیز از دیگر برنامه های اقامتی می باشد که پیش نیاز آنها تحصیل و یا کار در کانادا می باشد .

از آنجایی که شرایط هر یک از برنامه های مهاجرتی متفاوت می باشد و مجرد ، متاهل بودن متقاضیان هر کدام شرایط متفاوتی را برای آنها رقم می زند، پرداختن به همه آنها به این شکل میسر نمی باشد . لذا متقاضیان می توانند جهت آگاهی از شرایط خود در برنامه های مختلف مهاجرتی کانادا ، تحصیل در کانادا و اقات بعد از تحصیل با وکیل رسمی مهاجرتی یوکن بصورت آنلاین مشاوره داشته باشند .

در صورت تمایل جهت مشاوره با وکیل این مجموعه ، از طریق رزرو وقت مشاوره آنلاین اقدام نمایید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. با سلام….من ۴۳ ساله هستم ..فوق لیسانس مامایی دارم و ۱۷ سال سابقه کار تو ایران و ایلتس ۶ دارم…میخواستم بپرسم اگه ویزای تحصیلی بگیرم بعدش موفق به اخذ اقامت کانادا میشوم یا بدلیل مشکل سن اقامت بهم نمیدن؟ ممنونم از راهنماییتون

  1. سلام
   برای رشته های زیر گروه پزشکی سخت پذیرش میدهند میتوانیم با ایلس ۵ اکادمیک تو بریتیش کلمبیا تو رشته مدیریت پذیرش بگیریم (بله گپ تحصیلی دارید یکم شانس ویزاتون ضعیف میشود.) برای راهنمایی بیشتر نیاز که اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم و فرم ارزیابی رو در صورت تمایل تکمیل نمایید .

پذیرش تحصیل در کالج های معتبر کانادا ، شرایط سنی و هزینه
پذیرش تحصیل در کالج های معتبر کانادا ، شرایط سنی و هزینه
اپلای دانشگاه آلبرتا ، هزینه های تحصیل و رشته ها
اپلای دانشگاه آلبرتا ، هزینه های تحصیل و رشته ها