سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت و سرمایه گذاری در کانادا یکی از راههای اخذ اقامت کانادا می باشد.برنامه های سرمایه گذاری کانادا  با هدف پیشرفت و رونق اقتصاد کانادا،ایجاد کسب و کار و موقعیت های شغلی شکل گرفته است .

کانادا از لحاظ اقتصادی جزو هفت کشور پیش رو در جهان که 58 درصد اقتصاد دنیا را دست دارند می باشد.ثبات سیاسی و تورم پایین این کشور بستر مناسبی را برای ایجاد کسب و کار فراهم نموده است . از این رو افراد توانمند و با تجربه در حوزه کسب و کار می توانند سهم قابل توجهی در این بازار جهانی داشته باشند.همچنین افرادیکه از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام می نمایند بهمراه خانواده به کانادا مهاجرت نمایند.

از طریق این برنامه مهاجرتی، متقاضیان می توانند از سیستم سلامت ملی، تحصیلات در سیستم آموزشی کانادا  و بازنشستگی ملی و در نهایت از درآمد سالانه  قابل توجهی برخوردار شوند.

این کشور دارای ویزاهای سرمایه گذاری مختلف بوده و استانهای آن هر کدام بصورت جداگانه با توجه به نیازهای منطقه ای خود دارای برنامه سرمایه گذاری با شرایط مختلف دارند.متقاضیان مهاجرت از این طریق می بایست قصد سرمایه گذاری ،ایجاد کسب و کار و یا خرید یک کسب و کار رو موجود در کانادا را داشته باشند. داشتن سرمایه اولیه مورد نیاز و تجربه مدیریت یک مجموعه تجاری از شرایط اولیه این برنامه مهاجرتی می باشد.برخی از برنامه های سرمایه گذاری از ابتدا به متقاضی اقامت دائم داده و برخی در ابتدا ویزای کار و پس از راه اندازی کسب و کار ،منجر به اقامت دائم کانادا می شوند.