مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، شرایط مهاجرت

مهاجرت به کانادا : بهترین روش ها و شرایط اقامت کانادا ۲۰۲۰

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا یکی از انتخاب های متقاضیان جهت زندگی ، کار و تحصیل در کشورهای خارجی می باشد. روش های مهاجرت به کانادا ، وجود فرصت های کاری و تجاری، تحصیل در دانشگاه های تراز اول جهان، جامعه چند فرهنگی و رو به رشد اقتصادی و قرار گرفتن این کشور در لیست برترین کشورهای جهان از جهت کیفیت زندگی و برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی باعث انتخاب این کشور برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم شده است.

کانادا از نظر استانداردهای زندگی در رتبه دوم گروه جی ۲۰ و از لحاظ اقتصادی جزو ۷ کشور صنعتی جهان (گروه جی ۷) که حدود ۵۸ درصد اقتصاد دنیا را در دست دارند می باشد. درصورتی که همچنان برای اقامت این کشور و انتخاب آن به عنوان محل زندگی و اقامت دائم تردید دارید، ده فاکتور مهم انتخاب مهاجرت به کانادا می تواند راهنمای خوبی برای تصمیم گیری در این خصوص باشد.

سالانه تعداد زیادی متقاضی جهت مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلف اقدام می نمایند. بر مبنای اطلاعات اداره مهاجرت کانادا در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۱۰٫۰۰۰ پرونده مهاجرتی پذیرفته شده است. مطابق اعلام دولت کانادا، این کشور جهت برآوردن اهداف خود در نظر دارد برای سال ۲۰۱۹ حدود ۳۳۰٫۰۰۰ مهاجر و سال ۲۰۲۰ حدود ۳۴۰٫۰۰۰ مهاجر را از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی بپذیرد. متقاضیانی که شرایط برنامه های اقامت کانادا را داشته باشند می توانند از طریق یکی از روش ها اقدام نمایند.

بهترین روش های مهاجرت به کانادا بر اساس سن متقاضیان

برنامه های مهاجرتی کانادا با هدف کمک به رشد اقتصاد ، کارآفرینی ، فرهنگی ، هنری و ارتقاء جایگاه بین المللی این کشور طراحی شده است. شرایط روش های مختلف مهاجرتی کانادا در راستای تامین اهداف این کشور متفاوت می باشد .متقاضیان اقامت کانادا می بایست با توجه به شرایط خود مناسب ترین برنامه را انتخاب نمایند .

برنامه های مهاجرت کانادا به دو دسته فدرال و استانی تقسیم می گردند . این دو دسته دارای برنامه های اقامتی متنوعی از قبیل : برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر ( تخصص) ، خود اشتغالی ، سرمایه گذاری و کارآفرینی و برنامه های فارغ التحصیلان کانادا می باشند .

اکثر برنامه های اقامتی فوق با توجه به فاکتورهای سن ، تحصیلات ، سابقه کاری ، مدرک زبان و تخصص نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب می نمایند . برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی علاوه بر فاکتورهای فوق مقدار سرمایه متقاضی نیز مورد توجه قرار می گیرد .

متقاضیان اقامت کانادا برای اینکه بهترین روش را انتخاب نمایند می بایست با در نظر گرفتن فاکتورهای فوق ، شرایط خود را ارزیابی کرده و مناسب ترین برنامه مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند .

بهترین روش تا سن ۱۸ سالگی

متقاضیان مهاجرت به کانادا در محدوده سنی ۶ تا ۱۸ سال تنها می توانند از طریق پذیرش تحصیلی مدارس کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند . دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس کانادا می توانند یکی از والدین خود را بعنوان سرپرست و قیم به همراه خود داشته باشند. این افراد پس از اتمام دوره متوسطه و ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه ، می توانند از طریق برنامه های فارغ التحصیلان کانادا و یا اسکیل ورکر ( نیروی ماهر) جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند . همچنین فارغ التحصیلان کانادا می توانند پس ازاتمام دوره تحصیلی درخواست ویزای کار نمایند.

بهترین روش اقامت کانادا برای افراد سنین ۱۸ تا ۲۵ سال

متقاضیان اقامت کانادا در این محدوده سنی نیز می بایست ابتدا جهت ادامه تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند و سپس از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. مطابق قوانین کانادا دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از موسسات آموزش عالی کانادا می توانند به اندازه طول دوره تحصیلی درخواست ویزای کار نمایند. افرادی که در کانادا تحصیل و یا کار نمایند می توانند از طریق برنامه فارغ التحصیلان و یا برنامه های مهاجرتی که پیش نیاز آنها داشتن سابقه کار در کانادا می باشد جهت اقامت کانادا اقدام نمایند .

همچنین افراد این رده سنی که تمایل و یا شرایط تحصیل در کانادا ندارند، می توانند تحصیلات خود را در کشور محل زندگی خود به پایان رسانده و پس از حداقل ۳ سال کار در حوزه تخصصی خود، ازطریق برنامه های مهاجرتی برای اقامت کانادا اقدام نمایند .

اقامت کانادا برای افراد سنین ۲۵ تا ۳۷ سال

متقاضیان اقامت کانادا که در رده سنی ۲۵ تا ۳۷ سال می باشند می توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و یا از طریق برنامه های اسکیل ورکر استانی برای اقامت کانادا اقدام نمایند .
همچنین افرادی که سن آنها ۲۹ سال به بالا می باشد می توانند در صورت داشتن شرایط و سرمایه لازم ، از طریق برنامه های کارآفرینی ئ سرمایه گذاری کانادا نیز برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند .
برنامه خود اشتغالی نیز یکی دیگر از برنامه های موجود برای متقاضیان مهاجرت کانادا در این رده سنی می باشد.

مهاجرت به کانادا برای سنین ۳۸ تا ۴۵ سال

افرادی که در این رده سنی می باشند همچنان می توانند از طریق برنامه های اسکیل ورکر استانی و یا سرمایه گذاری کانادا و خود اشتغالی جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .
اگر چه در این رده سنی درخواست ویزای تحصیلی با ریسک همراه می باشد ولی همچنان راه هایی برای پایین آوردن ریسک ویزا وجود دارد .

روش های مناسب برای سنین ۴۵ تا ۵۰ سال

افرادی که در این رده سنی می باشند می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاری کانادا و یا خود اشتغالی جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

جدول خلاصه دسته بندی برنامه های مهاجرتی با توجه به سن متقاضیان

محدوده سنیتحصیل در کانادابرنامه اسکیل ورکر فدرالبرنامه اسکیل ورکر استانیبرنامه سرمایه گذاریبرنامه خود اشتغالی
۶ تا ۱۸ سالواجد شرایط (مدارس کانادا)واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند
۱۸ تا ۲۵ سال واجد شرایط واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند
۲۵ تا ۲۹ سال واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط نیستند واجد شرایط
۲۹ تا ۳۷ سال واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط
۳۸ تا ۴۵ سال شانس ویزا پایین است واجد شرایط نیستند واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط
۴۵ تا ۵۰ سالشانس ویزا خیلی پایین است واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط واجد شرایط

همانطور که در جدول بالا آمده است بهترین سن برای اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی کانادا، محدوده سنی ۲۵ تا ۳۷ سال می باشد. متقاضیان می توانند با برنامه ریزی دقیق و منظم شرایط اقدام برای برنامه ای مهاجرتی را در این سن مهیا سازند.
همچنین تحصیل در کانادا در اکثر برنامه های اقامتی امتیاز داشته و موجب موفقیت متقاضیان در انتخاب توسط این برنامه های مهاجرتی و تسهیل در اخذ اقامت کانادا می گردد.

دسته بندی های فوق جهت آشنایی اجمالی متقاضیان با روش های مهاجرتی برای انتخاب مناسب ترین گزینه صورت گرفته است. این دسته بندی در برخی موارد با توجه سطح مقطع تحصیلی، داشتن خویشاوندان نزدیک در کانادا ، داشتن سابقه تحصیل و یا کار در کانادا ، استثنائاتی نیز دارند. جهت آگاهی از جزئیات بیشتر می بایست پس از انتخاب برنامه مهاجرتی ، شرایط کامل آن نیز بررسی گردد.

معرفی بهترین روش ها و شرایط اقامت کانادا ۲۰۱۹

در ادامه جهت آگاهی از جزئیات بیشتر، فایل تصویری وکیل مهاجرتی موسسه مهاجرتی یوکن را که در خصوص شرایط اقامت کانادا و معرفی روش ها می باشد، ملاحظه فرمایید.

معرفی و دسته بندی روش های مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط و سن متقاضیان

با توجه به اینکه شرایط برنامه ها ، از طرف اداره مهاجرت کانادا در هر لحظه امکان تغییر دارد پیشنهاد می گردد قبل از اقدام، حتما در این خصوص با وکیل مهاجرت کانادا مشورت نمایید.

جهت مشاوره مستقیم با وکیل موسسه مهاجرتی یوکن در کانادا ، امکان مشاوره بصورت آنلاین مهیا می باشد . متقاضیان در صورت تمایل می توانند با رزرو وقت مشاوره آنلاین از طریق همین وب سایت ، ضمن برخورداری از تخفیف ویژه مشاوره های آنلاین با وکیل این مجموعه مشاوره داشته باشند .

معرفی تمامی روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت از طریق فنی حرفه ای

مهاجرت به کانادا از طریق فنی حرفه ای

اقامت کانادا از این روش نیاز به داشتن مهارت فنی حرفه ای می باشد. افرادی که در مشاغل فنی حرفه ای مشغول فعالیت هستند و در این خصوص تجربه کاری داشته و کمی با زبان انگلیسی و یا فرانسه آشنایی داشته باشند می توانند از این روش برای ویزای کانادا اقدام نمایند. داشتن جاب آفر از دیگر ملزومات این برنامه مهاجرتی می باشد. در این برنامه مهاجرتی نیز از ابتدا اقامت دائم PR ارائه می گردد. جهت آشنایی با شرایط این برنامه مهاجرتی ، از قسمت منو بالای صفحه این برنامه را انتخاب نمایید .

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

اقامت کانادا از طریق تخصص

شرایط اقامت کانادا از طریق تخصص نیازمند داشتن تجربه کاری، تحصیلات دانشگاهی و دانش زبان می باشد. پروسه این برنامه مهاجرتی بسیار کوتاه و حداکثر یکسال می باشد و نسبت به دیگر روش های مهاجرت به کانادا اقتصادی و کم هزینه می باشد. افرادی که از این روش ویزای کانادا را دریافت نمایند، از ابتدا به آنها اقامت دائم PR ارائه می گردد.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، روش های مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از این طریق نیاز به داشتن تجربه کاری کانادایی و دانش زبان دارد. این برنامه برای افرادی که با ویزای کار کانادا در این کشور مشغول به فعالیت می باشند مناسب است. افرادی که برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند، پس از فارغ التحصیلی می توانند ویزای کار گرفته و از این روش برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. متقاضیان با توجه به سن خود می توانند امتیاز متفاوتی از جدول اکسپرس اینتری کسب نمایند. پروسه بررسی این برنامه مهاجرتی بسیار کوتاه می باشد.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ،رفتن به کانادا و اقامت کانادا از طریق استارت آپ

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

روش استارت آپ مناسب کارآفرینانی ست که مهارت و توانایی ایجاد کسب و کاری در کانادا را داشته باشند. صاحبان ایده و اختراع نیز می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند. دراین خصوص سازمان هایی جهت سرمایه گذاری و گسترش اختراع آنها مشخص شده است.

مهاجرت به کانادا ، اخذ اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است. متقاضیان این برنامه مهاجرتی در صورت داشتن سرمایه اولیه به همراه تجربه مدیریت در یک کسب و کار می توانند متناسب بار برنامه های مهاجرتی موجود برای اقامت کانادا اقدام نمایند. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند می توانند برای خود و اعضای خانواده درخواست اقامت نمایند.

شرایط مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های سریع و آسان برای ورود به این کشور می باشد. کانادا دارای برنامه های متنوع مهاجرتی برای فارغ التحصیلان این کشور می باشد.برخی از این برنامه های مهاجرتی در طول تحصیل و برخی بعد از فارغ التحصیلی این فرصت را برای دانشجو مهیا می سازد تا در خواست اقامت نماید.همچنین مطابق قوانین کانادا، فارغ التحصیلان کانادا می توانند بعد از تحصیل ویزای کار درخواست نموده و در این کشور زندگی و مشغول به کار شوند و سپس از طریق برنامه های دیگر مهاجرتی که پیش نیاز آنها داشتن تجربه کار در کانادا می باشد برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

مهاجرت کانادا ، اقامت کانادا ، رفتن به کانادا از روش پرستار خانگی

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

اقامت کانادا از طریق پرستار خانگی نیاز به داشتن تجربه کاری، دانش زبان می باشد. افرادی که متقاضی مهاجرت از این روش می باشند می بایست تجربه پرستاری از کودک و یا سالمندان را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی دارای ۳ زیر مجموعه با شرایط متفاوت می باشد.

بهترین روش مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، اسپانسرشیپ فامیلی

برنامه مهاجرتی اسپانسر شیپ فامیلی

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ فامیلی این امکان را به شهروندان کانادایی می دهد تا بتوانند برای بستگان خود اسپانسر شده و برای آن ها در خواست اقامت نمایند. تحصیل فرزندان در کانادا و یا اقدام برای مهاجرت فرزندان به کانادا نیز این فرصت رادر آینده برای والدین جهت اخذ اقامت از این طریق مهیا می سازد.

شرایط مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا، خود اشتغالی

برنامه مهاجرتی خود اشتغالی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی مختص افرادی است که در زمینه فرهنگی ، هنری و ورزشی تجربه و فعالیت داشته و بتوانند سهم پر رنگ و قابل توجهی در این زمینه در جامعه کانادا ایفا نمایند. این افراد می بایست تجربه حضور در میادین بین المللی را در خصوص حرفه خود داشته و یا در جامعه خود در این زمینه خود اشتغال بوده باشند.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، برنامه های استانی کانادا

روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی این کشور با شرایط های مختلفی امکان پذیر می باشد. هر استان دارای برنامه های متنوع استانی خاص خود را دارد. ایالت های کانادا با هماهنگی دولت مرکزی جهت تامین نیروی متخصص مورد نیاز خود از روش های مختلف مانند اسکیل ورکر، کارآفرینی و سرمایه گذاری، فنی حرفه ای و تحصیلی اقدام به پذیرش مهاجر می نمایند. افرادی که شرایط این برنامه ای مهاجرتی را داشته و امتیاز لازم را کسب نمایند می توانند برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا ، ویزای توریستی کانادا

ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا

ویزای مولتیپل که به نام های ویزای گردشگری ،ویزای توریستی ،ویزای مولتی و ویزای دیداری نیز نامیده می شود یکی از راههای ورود به کانادا می باشد. این نوع ویزا در برخی پرونده های اقامتی موجب کسب امتیاز شده و شانس اخذ اقامت کانادا را افزایش می دهد. اعتبار این نوع ویزا با توجه به مدت اعتبار پاسپورت ایران ، ۵ ساله می باشد .

بهترین روش های مهاجرت به کانادا

یکی از محبوب ترین سیستم وروش های مهاجرت به کانادا ، سیستم اکسپرس اینتری می باشد . این سیستم همانطور که از نامش پیداست یکی از را ه های سریع اخذ اقامت کانادا می باشد . این سیستم بر اساس فاکتورهای سن ، تحصیلات ، سابقه کار و مدرک آیلتس امتیاز بندی شده است . این سیستم همچنین از داشتن خواهر و برادر در کانادا ( سیتیزن و یا اقامت دائم ) و سابقه تحصیل و کار در کانادا نیز به متقاضیان امتیاز می دهد . کانادا دارای برنامه های اقامتی متنوعی دارد که از این سیستم جهت انتخاب نیروهای مورد نیاز خود استفاده می نمایند .

یکی از این برنامه های اقامت کانادا ، برنامه نیروی متخصص فدرال می باشد که معمولا” در باز های زمانی ۱۵ روزه اقدام به انتخاب نیروهای متخصص از این طریق می نماید . این برنامه مهاجرتی بیشترین انتخاب را در طول سال دارد . اخذ اقامت کانادا از طریق این برنامه بسیار سریع و زیر یکسال می باشد . همچنین اکثر ایالت های کانادا حداقل یک برنامه اقامت دارند که از طریق امتیازبندی این سیستم متقاضیان واجد شرایط خود را انتخاب می نمایند .

با توجه به تعداد و تنوع روش ها و برنامه های مهاجرتی همه افرادی که انگیزه، اشتیاق و پشتکار لازم برای مهاجرت را داشته باشند می توانند در این مسیر موفق شوند. انتخاب بهترین روش ، برنامه ریزی جهت مهیا کردن شرایط مورد نیاز، صبوری، پیگیری اخبار مرتبط با امور مهاجرت و اقدام در زمان مناسب کلید موفقیت در این مسیر می باشد. مشاورین دفتر مهاجرتی یوکن تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا آمادگی ارائه خدمات مشاوره، راهنمایی و برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه تا حصول نتیجه نهایی متناسب با شرایط متقاضیان می باشند.

همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد

روش های مهاجرت به کانادا را بررسی نموده اید ؟ امتیاز سن را در روش های اسکیل ورکر از دست داده اید ؟ نمره زبان مورد نیاز برای کسب امتیاز لازم برای شما سخت می باشد ؟ سرمایه لازم برای رفتن به کانادا از روش سرمایه گذاری را ندارید ؟ همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد .

اگر همه روش های بالا را مطالعه نموده اید و هیچ یک از روش های مهاجرتی مناسب شما نمی باشد همچنان می توانید شرایط مورد نیاز مهاجرت و رفتن به کانادا را مهیا نمایید . تحصیل در کانادا همیشه می تواند بعنوان راهی برای ورود به کانادا انتخاب گردد . متقاضیانی که شرایط اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی را نداشته و یا امتیاز مورد نیاز این برنامه ها را ندارند با اقدام از طریق تحصیلی می توانند امتیاز خود را افزایش و شرایط برنامه های اقامتی را برای خود فراهم نمایند . دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از کالج و دانشگاه های کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی موفق به دریافت ویزای کار شده و ضمن فرصت کار کردن در شرکت های معتبر بین المللی شرایط اخذ اقامت این کشور را ایجاد می نمایند .افرادی که متاهل می باشند در صورتی که یک نفر موفق به دریافت ویزای دانشجویی گردد نفر دوم بعنوان همراه می تواند ویزای کار بگیرد .همچنین متاهلی که دارای فرزند می باشند می توانند از طریق تحصیل فرزند اقدام نمایند و پس از ورود به کانادا جهت ویزای تحصیلی خود اقدام کرده و در نهایت برنامه ریزی لازم برای اخذ اقامت کانادا را انجام دهند .

همانطور که ملاحظه می فرمایید همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد ولی با توجه به سن می تواند این شرایط سخت تر گردد . روزانه متقاضیان زیادی با این مجموعه تماس می گیرند که با ارزیابی شرایط آنها متوجه می شویم که در سالهای گذشته شرایط اقدام برای اقامت را داشته اند ولی به علت عدم اطلاع از این مسئله ، شرایط فوق را از دست داده اند و در حال حاضر می بایست مجددا” از راههایی که در بالا به آن ذکر شد و با هزینه های بیشتر این شرایط برای خود مهیا نمایند .جهت استفاده از فرصت ها ،با مشاوره وکلای مهاجرتی و برنامه ریزی دقیق می توانید با هزینه های کمتر و از روش های آسان تری جهت مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایید .

مطمئن ترین راه ارزیابی شرایط برنامه های اقامتی و آگاهی از شرایط مورد نیاز ، مشاوره با وکلای اداره مهاجرت کانادا می باشد . نازنین بیتاژیان وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا با کد R531751 آمادگی مشاوره ، راهنمایی و برنامه ریزی لازم جهت مهاجرت می باشد .جهت مشاوره آنلاین ( از طریق اپلیکشن Whatsapp ) از طریق لینک رزرو وقت مشاوره در قسمت بالا سمت چپ همین صفحه اقدام نمایید .

با عضویت در کانال تلگرامی و اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن ، از تخفیفات و برنامه های لایو ایستاگرام بهره مند شوید .

مهاجرت کانادا برای چه کسانی مناسب است ؟

با توجه به راه های مختلف مهاجرتی ، تقریبا مهاجرت به این کشور در هر سنی امکانپذیر می باشد ولی نظر به اینکه فاکتور سن یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در کسب امتیاز از برنامه مهاجرتی می باشد در سنین پایین تر ممکن است راههای بیشتری برای متقاضیان وجود داشته باشد .

بهترین روش مهاجرت کدام است ؟

بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت با توجه به شرایط متقاضیان متفاوت می باشد . بطور کلی متقاضیان رده سنی زیر ۲۵ سال از از طریق تحصیلی، رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال روشهای اسکیل ورکر،رده سنی ۳۵ تا ۴۵ روشهای مهاجرتی استانی را می توانند انتخاب نمایند. همچنین افرادی که در رده سنی ۳۰ تا ۵۵ سال می باشند برای روش مهاجرتی سرمایه گذاری نیز می توانند اقدام نمایند. انتخاب بهترین راه مهاجرت نیازمند شناخت کامل روشهای مهاجرتی ومحاسبه امتیازآنها می باشد .

منظور از روش اسکیل ورکر چیست ؟

روش اسکیل ورکر مهاجرت از طریق تخصص می باشد. متقاضیان می توانند در این روش بابت تخصص خود امتیاز کسب نمایند. البته فاکتورهای دیگیر از قبیل سن، تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان نیز در این روش حائز اهمین می باشد .

در روش اسکیل ورکر برای متقاضی شغل نیز مهیا می باشد ؟

متقاضیان در این روش تنها از طریق تخصص خود امتیاز کسب می نمایند و در صورت موفقیت پرونده مهاجرتی ،این افراد می بایستی پس از ورود به کانادا برای پیدا کردن شغل شخصا” اقدام نمایند .

هزینه مهاجرت چقدر است ؟

هزینه مهاجرت با توجه به انتخاب روش مهاجرتی متفاوت می باشد . متقاضیان می بایست ابتدا مناسب ترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نموده و سپس هزینه آن برنامه مهاجرتی را بررسی نمایند .

ارزان ترین روش مهاجرت کدام است ؟

این مسئله نیز بستگی به شرایط متقاضیان دارد . بطور کلی ارزانترین راه مهاجرت اسکیل ورکر می باشد که این برنامه مهاجرتی نیازمند تجربه کاری، تحصیلات دانشگاهی و مدرک زبان می باشد.

منظور از تمکن مالی در برنامه های مهاجرتی چیست ؟

تمکن مالی یا پشتیبانی مالی در برنامه های مهاجرتی مقدار وجه مورد نیاز با توجه به تعداد اعضای خانواده می باشد . برخی از برنامه های مهاجرتی نیازمند اثبات توانایی مالی متقاضی جهت پشتیبانی از خود و خانواده همراه در بدو ورود به کانادا و برای مدتی کوتاه می باشد . متقاضی می بایست این وجه را در حساب بانکی خود داشت باشد .

مهاجرت به کانادا چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان پروسه بررسی پرونده های مهاجرتی کانادا با توجه به نوع برنامه مهاجرتی متفاوت می باشد . معمولا” مدت زمان تقریبی برنامه های مهاجرتی از طرف اداره مهاجرت مشخص شده است ولی تجربه نشان داده با توجه به روند بررسی پرونده های گذشته لزوما” در مدت زمان مشخص شده ، نتیجه نهایی پرونده های مهاجرتی شاید اعلام نمی گردد . در نهایت پرونده های مهاجرتی فرازو نشیب داشته و متقاضیان می بایست در این مسیر صبوری نمایند .

نحوه محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا چگونه است ؟

هر برنامه اقامت کانادا دارای شرایط و امتیازبندی خاص خود می باشد و با توجه به روش برنامه مهاجرتی کانادا فاکتورهای محاسبه امتیاز در هر برنامه متفاوت می باشد . متقاضیان می بایست ابتدا با توجه به شرایط خود مناسب ترین برنامه را برای خود انتخاب نموده و سپس امتیاز خود را محاسبه نمایند . با توجه به رقابت در برخی از برنامه های اقامتی داشتن حداقل امتیاز ، تضمینی برای انتخاب متقاضیان ثبت نام مهاجرت به کانادا نمی باشد و متقاضیان می بایست حداقل امتیازهای انتخاب شده در دورهای قبل را نیز مد نظر قراردهند .

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. با سلام وقت بخیر من ۲۸ساله لیسانس پزشکی هسته ای و فوق لیسانس روانشناسی دارم.۲سال سابقه کار در بخش پزشکی هسته ای دارم.و متاهل میباشم.میخواستم ببینم برای مهاجرت از طریق برنامه های استانی مثلا manituba چه کار باید بکنم؟؟؟ و اینکه نمره ایلتس برای این استان به چه صورت میباشد؟؟

 2. سلام.ببخشید من متاهلم و ۳۳ سالمه.کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی دارم.میخام برای اقامت کانادا اقدام کنیم.راهنمایی کنین از چه روشی من میتونم اقامت کانادا رو به دست بیارم.

 3. سلام روزتون بخیر من تورنتو هستم و از طریق ویزای مولتیپل به همراه فرزندم که ویزای تحصیلی داره وارد شدم چطوری میتونم تبدیل به ویزای دائمی کنم من ۴۵ سالمه و شوهرم که مولتیپل داشتند ویزاشون لغو شده ایشون از چه طریقی میتونند وارد کانادا شوند ایشون ۴۷ سالشونه و کاپیتان کشتی هستند ممنون از لطفتون

  1. شما نمی توانید ویزای مولتیپل را به اقامت تبدیل کنید . مگر اینکه ویزای تحصیلی بگیرید و پس از فارغ التحصیلی برای اقامت اقدام کنید . همسرتون مجددا” می بایست تقاضای ویزای مولتی نمایند .

 4. با سلام بنده ۴۳ ساله مدرک دکترای کشاورزی و استاد دانشگاه و ۱۵ سال سابقه هیات علمی . متاهل و یک فرزند ۶ ساله همسر ارشد روانشناسی .بهترین و مطمئن ترین روش مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط ما چیست؟ در ضمن بنده سرمایه انچنانی جهت سرمایه گذاری ندارم.

  1. با سلام
   رشته همسر شما در لیست مشاغل ایالت ساسکاچوان کانادا می باشد . در صورت داشتن امتیاز لازم می توانید از این طریق اقدام نمایید .

 5. سلام .بنده فرهاد هستم اهل افغانستان ۳۵ سال سن دارم و ۵۰۰۰۰ هراز دالر امریکایی هم وارم با چی نوع شرایط میتوانم به کانادا مهاجرت کنم به نظر خودم توریستی بهترین گزینه است آیا میتوانم با ویزه توریستی اقامت دایم گرفت وبا خانواده بهتر است یا تنهایی اقدام کنم

  1. با سلام برای اینکه بتونیم راهنماییتون کنیم می بایست اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم و فرم ارزیابی رو در صورت تمایل تکمیل نمایید . ویزای توریستی خود به خود به اقامت تبدیل نمی شود .

 6. باعرض سلام میخواهم فرزند ۱۰ساله خودرا برای تحصیل به کشور کانادا بفرستم لطف نموده مراراهنمای کنید که ازکدام طریق به کارآن اقدام نمایم ممنون شما خواهیم بود

  1. سلام
   برای فرزندتان ویزای تحصیلی گرفته می شود و ۱نفر به عنوان همراه نیز می تواند برود. اگر بعداز ۱سال همراه فرزند دانشجو شود (بعد از تحصیل می تواند کار و درخواست اقامت بدهد) دانشجو برای همسرش می توانددرخواست ویزای کار بدهد و تحصیل فرزند نیز رایگان می شود.

 7. سلام.. فکر کنم از طریق تولد فرزند بهترین و کم هزینه ترین برای ورود به کانادا باشد.. اگر برای شما ممکن است راهنمایی بفرمایید سپاس.

  1. سلام
   با متولد شدن فرزند در خاک کانادا فقط فرزند شما سیتیزن می شود و امتیازی برای شما محسوب نمی شود .جهت کسب اطلاعات بیشتر با این مجموعه تماس بگیرید .

 8. سلام. من فوق لیسانس برق دارم و خاله و عمویم مقیم اونتاریو هستند آیا شرایط مهاجرت از طریق خویشاوندی برای من وجود دارد؟

  1. سلام
   بله میتونید برای برنامه اسکیل ورکر استانی ساسکاچوان اقدام کنید این برنامه به شما اقامت میدهد و اگر از روش اکسپرس اینتری این برنامه اقدام کنید داشتن خویشاوند در کانادا امتیاز دارد. برای راهنمایی بیشتر نیاز است که اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم ، فرم ارزیابی رو در صورت تمایل تکمیل نمایید .

 9. سلام
  خانمی ۴۳ ساله هستم.لیسانس فیزیک
  دو فرزتد ۱۷ و۲ ساله دارم.۱۷ ساله مدرک فنی وحرفه ای دارم وبه کار خیاطی مشغولم.
  آیا برای ما راهی برای مهاجرت وجود دارد؟
  .
  مدرک

  1. سلام
   با توجه به اینکه شرایط اسکیل ورکر رو ندارید از طریق تحصیل فرزندانتون میتونید اقدام کنید یکنفر بعنوان همراه با فرزند میرود بعد از یکسال همراه فرزند دانشجو میشود و همزمان برای همسر درخواست ویزای open work permit و تحصیل فرزندان رایگان میشود دانشجو بعد از تحصیل کار و درخواست اقامت میدهد.مشخصات همسر رو قید نکرده بودید.برای راهنمایی بیشتر نیاز که اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم و فرم ارزیابی رو در صورت تمایل تکمیل نمایید .

 10. سلام.خسته نباشید.من به همراه همسرم ویک پسر۷ساله ام اقدام به گرفتن ویزای مولتی کرده ایم.میخواستم بپرسم که بعدازورودبه کانادامیتوانیم تقاضای پناهندگی ویااقامت بدهیم البته درشهرتورنتوهم فامیلی داریم که بتوانیم به خانه آنهابرویم ودرآنجازندگی کنیم.فامیل بنده هم دارای موقعیت شغلی خوب وامکانات خوب ازقبیل خانه های شخصی وشاغل در کارخانه ماشین سازی میباشد..مرسی ازلطفتان

  1. سلام
   ما پناهندگی کار نمیکنیم. با ویزای توریستی اجازه تحصیل و کار ندارید ولی اگه بتوانید از کارفرمایی جاب افر بگیرید میتوانید تبدیل به اقامت کنید.

 11. سلام روز بخیر. من پذیرش دانشگاه ریجاینا کانادا رو عمرا با فاند ۱۰ هزار دلاری دارم. یکی از موسسات ایران اقدام به اخذ ویزا برام کرد اما متاسفانه ریجکت شد. میخواستم بدونم آیا شما میتونید به من در اخذ ویزا کمک کنید؟ اگر جواب شما مثبت هست من اطلاعات کامل در اختیارتون بگذارم. سپاس فراوان از شما

 12. با سلام
  برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی حتما باید شغل با مدرک تحصیلی مرتبط باشه؟
  من لیسانس علوم تربیتی دارم اما کارم در ارتباط با پوشاک هست
  (مزون)
  میتونم از طریق همین شغل برای خود اشتغالی یا خرید بیزینس
  اقدام کنم؟
  با تشکر

  1. سلام
   برنامه خوداشتعالی برای هنرمندان و موسیقیدانان و ورزشکاران که تو سطح جهانی کار کردن هست .باید شرایطتون رو بفرمایید اینکه متاهل هستید یا خیر توضیح داده بشه از چه روشی میتونید اقدام کنید.برای راهنمایی بیشتر نیاز که اطلاعات کامل تری از شما داشته باشیم و فرم ارزیابی رو در صورت تمایل تکمیل نمایید .

 13. سلام من ۳۴سالم وهمسرم ۳۳واستاد کار دکوراسین اشپزخانه هستم و۹ساله تکنسین تعمیر لوازم خانگی الجی هستم ومدرک فنی دارم وسابقه بیمه
  وفرزند۹و۴ساله دارم واز نظر تمکین مالی برخوردار میباشم لطفا برای مهاجرت به کانادا راهنمایی فرمائید

 14. سلام کارشناس ارشد معماری از دانشگاه دولتی و دارای پروانه نظام مهندسی در زمینه نظارت و اجرا… متاهل و خانمم هم کارشناس معماری دارای فرزند دوساله… بهترین راه برای مهاجرت رو اگر ممکنه پیشنهاد کنید

  1. برای ارزیابی شرایط شما باسد سن و میزان آشنایی شما با زبان هم بررسی. بشه لطفا با مشاورین ما در تماس باشید تا بهترین راه مهاجرت به کانادا را به شما معرفی کنند .

 15. سلام… خانم مجرد… کارشناس ارشد علوم آزمایشگاهی .کارمند رسمی… ۴۸ ساله… امکان مهاجرت به کانادا دارد؟

 16. سلام وقت بخير من ٣٢ ساله و دانشجوي ترم اخر مهندسي عمران و همسرم ٣٠ سال فوق ليسانس تربيت بدني/ داراي ويزاي مولتي پل كانادا/ هر دو داراي سابقه كار مرتبط / فاقد مدرك آيلتس/
  براي مهاجرت از چه طريقي ميتونيم اقدام كنيم؟؟ ممنون

  1. برای مهاجرت ختما آیلتس نیاز دارید . همسر شما که فوق لیسانسن دارند اگر بتونن آیلتی ۸ بگیرن و ۳ سال سابقه کار داشته باشند می تونید برای برنامه اقامت کانادا ( اسکیل ورکر فدرال) اقدام کنید.

  1. با توجه به روند برنامه های مهاجرتی حال حاضر برای اینکه بتوانید از طریق برنامه های اسکیل ورکر که پیش نیاز تحصیل و کار در کانادا نداشته و نیازی به جاب آفر هم نداشته باشند، اقدام کنید می بایست سنتون زیر ۳۴ سال بوده ، فوق لیسانس و آیلتس ۸ داشته باشید . در نهایت شما برای اینکه بتونید اقدام کنید می بایست ابتدا تحصیلی اقدام کنید، بعد از تحصیل ویزای کار بگیرید و در نهایت از طریق برنامه هایی که پیش نیز آنها تحصیل و کار در کاناداست اقامت بگیرید

 17. با سلام. محمد هستم ۳۲ ساله فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه UTM مالزی. همسرم ۳۳ ساله فوق لیسانس نرم افزار. ۲ سال سابقه بیمه دارم و ۷ سال سابقه بدون بیمه.
  بهترین روش برای مهاجرت من چی هست؟ فکر میکنم تحصیلی باشه. اگه راخنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام اگر شما بتونید آیلتس L8 S7 R7 W7 بگیرید می تونید از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال جهت اخذ اقامت کانادا اقدام کنید. واین امتیزا را در صورتی دارید که ۳۳ سال شما تموم نشده باشه. اگر این آیلتس براتون سخت هست می تونید تحصیلی اقدام کنید. افراد متاهل در صورتی که یک نفر ویزای تحصیلی دریافت کند نفر دوم ویزای کار می گیرد. پس از تحصیل و کار در کانادا از طریق دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا می توانید اقامت بگیرید.

 18. پزشک عمومی هستم۲۶سال سن دارم دارای یک سال تجربه کاری و مدرک زبان ۷ ایلتس
  مناسب ترین روش مهاجرت با در نظرداشت شرایط فوق برایم کدام گزینه است ؟
  پروسه چقدر زمان میبره ؟
  کل هزینه تقریبی پروسه چقدر خواهد بود ؟

  1. سلام. در صورتی که آیلتس L8 S7 R7 W7 بگیرید می تونید از روش اسکیل ورکر فدرال برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. برای اینکه امتیاز بیشتری داشته باشید باید ۳ سال سابقه کار داشته باشید.

 19. سلام .وقتتون بخییر .ببخشید من ۱۸ سال سن دارم و در رشته ی هنر هم خوندم اما الان میخوام که کنکور ایران شرکت نکنم .چه راه هایی برا من وجود داره که اقدام کنم.

  1. سلام . تنها راه برای مهاجرت با توجه به شرایط شما ، در ابتدا اقدام تحصیلی هست. پس از تحصیل ویزای کار می گیرید. و سپس از طریق برنامه های اقامت کانادا که پیش نیاز آنها سابقه کار و یا تحصیل در کانادا هست می تونید برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنید.

 20. سلام
  من فوق لیسانس مواد-متالوژی دارم با ۱۰ سال سابقه کاری در زمینه برنامه ریزی تعمیرات در پارس جنوبی عسلویه و همسرم فوق لیسانس عمران دارند و مدرس زبان انگلیسی هستند سن من ۴۰ و همسرم ۳۵ سال است
  آیا شانس اخذ اقامت دائم از طریق skill worker را داریم؟
  مدت زمان و هزینه آن چطور هست؟
  ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام و متاسفاه شما امتیاز سن رو از دست دادید. برای جبران امتیزاهای از دست رفته بهترین روش اقدام تحصیلی است. اگر افراد متاهل برای تحصیل اقدام کنند یک نفر ویزای تحصیلی و نفر دوم می تونه ویزای کاری بگیره. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی را تکمیل کنید.