مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، شرایط مهاجرت

مهاجرت به کانادا : بهترین روش ها و شرایط اقامت کانادا ۲۰۲۰

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا یکی از انتخاب های متقاضیان جهت زندگی ، کار و تحصیل در کشورهای خارجی می باشد. روش های مهاجرت به کانادا ، وجود فرصت های کاری و تجاری، تحصیل در دانشگاه های تراز اول جهان، جامعه چند فرهنگی و رو به رشد اقتصادی و قرار گرفتن این کشور در لیست برترین کشورهای جهان از جهت کیفیت زندگی و برخورداری از امکانات رفاهی و اجتماعی باعث انتخاب این کشور برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم شده است.

کانادا از نظر استانداردهای زندگی در رتبه دوم گروه جی ۲۰ و از لحاظ اقتصادی جزو ۷ کشور صنعتی جهان (گروه جی ۷) که حدود ۵۸ درصد اقتصاد دنیا را در دست دارند می باشد. درصورتی که همچنان برای اقامت این کشور و انتخاب آن به عنوان محل زندگی و اقامت دائم تردید دارید، ده فاکتور مهم انتخاب مهاجرت به کانادا می تواند راهنمای خوبی برای تصمیم گیری در این خصوص باشد.

سالانه تعداد زیادی متقاضی جهت مهاجرت به کانادا از طریق روش های مختلف اقدام می نمایند. بر مبنای اطلاعات اداره مهاجرت کانادا در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۱۰٫۰۰۰ پرونده مهاجرتی پذیرفته شده است. مطابق اعلام دولت کانادا، این کشور جهت برآوردن اهداف خود در نظر دارد برای سال ۲۰۱۹ حدود ۳۳۰٫۰۰۰ مهاجر و سال ۲۰۲۰ حدود ۳۴۰٫۰۰۰ مهاجر را از طریق برنامه های مختلف مهاجرتی بپذیرد. متقاضیانی که شرایط برنامه های اقامت کانادا را داشته باشند می توانند از طریق یکی از روش ها اقدام نمایند.

بهترین روش های مهاجرت به کانادا بر اساس سن متقاضیان

برنامه های مهاجرتی کانادا با هدف کمک به رشد اقتصاد ، کارآفرینی ، فرهنگی ، هنری و ارتقاء جایگاه بین المللی این کشور طراحی شده است. شرایط روش های مختلف مهاجرتی کانادا در راستای تامین اهداف این کشور متفاوت می باشد .متقاضیان اقامت کانادا می بایست با توجه به شرایط خود مناسب ترین برنامه را انتخاب نمایند .

برنامه های مهاجرت کانادا به دو دسته فدرال و استانی تقسیم می گردند . این دو دسته دارای برنامه های اقامتی متنوعی از قبیل : برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر ( تخصص) ، خود اشتغالی ، سرمایه گذاری و کارآفرینی و برنامه های فارغ التحصیلان کانادا می باشند .

اکثر برنامه های اقامتی فوق با توجه به فاکتورهای سن ، تحصیلات ، سابقه کاری ، مدرک زبان و تخصص نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب می نمایند . برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی علاوه بر فاکتورهای فوق مقدار سرمایه متقاضی نیز مورد توجه قرار می گیرد .

متقاضیان اقامت کانادا برای اینکه بهترین روش را انتخاب نمایند می بایست با در نظر گرفتن فاکتورهای فوق ، شرایط خود را ارزیابی کرده و مناسب ترین برنامه مهاجرتی را متناسب با شرایط خود انتخاب نمایند .

بهترین روش تا سن ۱۸ سالگی

متقاضیان مهاجرت به کانادا در محدوده سنی ۶ تا ۱۸ سال تنها می توانند از طریق پذیرش تحصیلی مدارس کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند . دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس کانادا می توانند یکی از والدین خود را بعنوان سرپرست و قیم به همراه خود داشته باشند. این افراد پس از اتمام دوره متوسطه و ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه ، می توانند از طریق برنامه های فارغ التحصیلان کانادا و یا اسکیل ورکر ( نیروی ماهر) جهت اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند . همچنین فارغ التحصیلان کانادا می توانند پس ازاتمام دوره تحصیلی درخواست ویزای کار نمایند.

بهترین روش اقامت کانادا برای افراد سنین ۱۸ تا ۲۵ سال

متقاضیان اقامت کانادا در این محدوده سنی نیز می بایست ابتدا جهت ادامه تحصیل در کالج و یا دانشگاه های کانادا اقدام نمایند و سپس از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. مطابق قوانین کانادا دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از موسسات آموزش عالی کانادا می توانند به اندازه طول دوره تحصیلی درخواست ویزای کار نمایند. افرادی که در کانادا تحصیل و یا کار نمایند می توانند از طریق برنامه فارغ التحصیلان و یا برنامه های مهاجرتی که پیش نیاز آنها داشتن سابقه کار در کانادا می باشد جهت اقامت کانادا اقدام نمایند .

همچنین افراد این رده سنی که تمایل و یا شرایط تحصیل در کانادا ندارند، می توانند تحصیلات خود را در کشور محل زندگی خود به پایان رسانده و پس از حداقل ۳ سال کار در حوزه تخصصی خود، ازطریق برنامه های مهاجرتی برای اقامت کانادا اقدام نمایند .

اقامت کانادا برای افراد سنین ۲۵ تا ۳۷ سال

متقاضیان اقامت کانادا که در رده سنی ۲۵ تا ۳۷ سال می باشند می توانند از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال و یا از طریق برنامه های اسکیل ورکر استانی برای اقامت کانادا اقدام نمایند .
همچنین افرادی که سن آنها ۲۹ سال به بالا می باشد می توانند در صورت داشتن شرایط و سرمایه لازم ، از طریق برنامه های کارآفرینی ئ سرمایه گذاری کانادا نیز برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند .
برنامه خود اشتغالی نیز یکی دیگر از برنامه های موجود برای متقاضیان مهاجرت کانادا در این رده سنی می باشد.

مهاجرت به کانادا برای سنین ۳۸ تا ۴۵ سال

افرادی که در این رده سنی می باشند همچنان می توانند از طریق برنامه های اسکیل ورکر استانی و یا سرمایه گذاری کانادا و خود اشتغالی جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .
اگر چه در این رده سنی درخواست ویزای تحصیلی با ریسک همراه می باشد ولی همچنان راه هایی برای پایین آوردن ریسک ویزا وجود دارد .

روش های مناسب برای سنین ۴۵ تا ۵۰ سال

افرادی که در این رده سنی می باشند می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاری کانادا و یا خود اشتغالی جهت مهاجرت و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند .

جدول خلاصه دسته بندی برنامه های مهاجرتی با توجه به سن متقاضیان

محدوده سنیتحصیل در کانادابرنامه اسکیل ورکر فدرالبرنامه اسکیل ورکر استانیبرنامه سرمایه گذاریبرنامه خود اشتغالی
۶ تا ۱۸ سالواجد شرایط (مدارس کانادا)واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند
۱۸ تا ۲۵ سال واجد شرایط واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند
۲۵ تا ۲۹ سال واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط نیستند واجد شرایط
۲۹ تا ۳۷ سال واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط
۳۸ تا ۴۵ سال شانس ویزا پایین است واجد شرایط نیستند واجد شرایط واجد شرایط واجد شرایط
۴۵ تا ۵۰ سالشانس ویزا خیلی پایین است واجد شرایط نیستند واجد شرایط نیستند واجد شرایط واجد شرایط

همانطور که در جدول بالا آمده است بهترین سن برای اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی کانادا، محدوده سنی ۲۵ تا ۳۷ سال می باشد. متقاضیان می توانند با برنامه ریزی دقیق و منظم شرایط اقدام برای برنامه ای مهاجرتی را در این سن مهیا سازند.
همچنین تحصیل در کانادا در اکثر برنامه های اقامتی امتیاز داشته و موجب موفقیت متقاضیان در انتخاب توسط این برنامه های مهاجرتی و تسهیل در اخذ اقامت کانادا می گردد.

دسته بندی های فوق جهت آشنایی اجمالی متقاضیان با روش های مهاجرتی برای انتخاب مناسب ترین گزینه صورت گرفته است. این دسته بندی در برخی موارد با توجه سطح مقطع تحصیلی، داشتن خویشاوندان نزدیک در کانادا ، داشتن سابقه تحصیل و یا کار در کانادا ، استثنائاتی نیز دارند. جهت آگاهی از جزئیات بیشتر می بایست پس از انتخاب برنامه مهاجرتی ، شرایط کامل آن نیز بررسی گردد.

معرفی بهترین روش ها و شرایط اقامت کانادا ۲۰۱۹

در ادامه جهت آگاهی از جزئیات بیشتر، فایل تصویری وکیل مهاجرتی موسسه مهاجرتی یوکن را که در خصوص شرایط اقامت کانادا و معرفی روش ها می باشد، ملاحظه فرمایید.

معرفی و دسته بندی روش های مهاجرت به کانادا با توجه به شرایط و سن متقاضیان

با توجه به اینکه شرایط برنامه ها ، از طرف اداره مهاجرت کانادا در هر لحظه امکان تغییر دارد پیشنهاد می گردد قبل از اقدام، حتما در این خصوص با وکیل مهاجرت کانادا مشورت نمایید.

جهت مشاوره مستقیم با وکیل موسسه مهاجرتی یوکن در کانادا ، امکان مشاوره بصورت آنلاین مهیا می باشد . متقاضیان در صورت تمایل می توانند با رزرو وقت مشاوره آنلاین از طریق همین وب سایت ، ضمن برخورداری از تخفیف ویژه مشاوره های آنلاین با وکیل این مجموعه مشاوره داشته باشند .

معرفی تمامی روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت از طریق فنی حرفه ای

مهاجرت به کانادا از طریق فنی حرفه ای

اقامت کانادا از این روش نیاز به داشتن مهارت فنی حرفه ای می باشد. افرادی که در مشاغل فنی حرفه ای مشغول فعالیت هستند و در این خصوص تجربه کاری داشته و کمی با زبان انگلیسی و یا فرانسه آشنایی داشته باشند می توانند از این روش برای ویزای کانادا اقدام نمایند. داشتن جاب آفر از دیگر ملزومات این برنامه مهاجرتی می باشد. در این برنامه مهاجرتی نیز از ابتدا اقامت دائم PR ارائه می گردد. جهت آشنایی با شرایط این برنامه مهاجرتی ، از قسمت منو بالای صفحه این برنامه را انتخاب نمایید .

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

اقامت کانادا از طریق تخصص

شرایط اقامت کانادا از طریق تخصص نیازمند داشتن تجربه کاری، تحصیلات دانشگاهی و دانش زبان می باشد. پروسه این برنامه مهاجرتی بسیار کوتاه و حداکثر یکسال می باشد و نسبت به دیگر روش های مهاجرت به کانادا اقتصادی و کم هزینه می باشد. افرادی که از این روش ویزای کانادا را دریافت نمایند، از ابتدا به آنها اقامت دائم PR ارائه می گردد.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، روش های مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از این طریق نیاز به داشتن تجربه کاری کانادایی و دانش زبان دارد. این برنامه برای افرادی که با ویزای کار کانادا در این کشور مشغول به فعالیت می باشند مناسب است. افرادی که برای تحصیل در کانادا اقدام نمایند، پس از فارغ التحصیلی می توانند ویزای کار گرفته و از این روش برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. متقاضیان با توجه به سن خود می توانند امتیاز متفاوتی از جدول اکسپرس اینتری کسب نمایند. پروسه بررسی این برنامه مهاجرتی بسیار کوتاه می باشد.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ،رفتن به کانادا و اقامت کانادا از طریق استارت آپ

اقامت کانادا از طریق استارت آپ

روش استارت آپ مناسب کارآفرینانی ست که مهارت و توانایی ایجاد کسب و کاری در کانادا را داشته باشند. صاحبان ایده و اختراع نیز می توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند. دراین خصوص سازمان هایی جهت سرمایه گذاری و گسترش اختراع آنها مشخص شده است.

مهاجرت به کانادا ، اخذ اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است. متقاضیان این برنامه مهاجرتی در صورت داشتن سرمایه اولیه به همراه تجربه مدیریت در یک کسب و کار می توانند متناسب بار برنامه های مهاجرتی موجود برای اقامت کانادا اقدام نمایند. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند می توانند برای خود و اعضای خانواده درخواست اقامت نمایند.

شرایط مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های سریع و آسان برای ورود به این کشور می باشد. کانادا دارای برنامه های متنوع مهاجرتی برای فارغ التحصیلان این کشور می باشد.برخی از این برنامه های مهاجرتی در طول تحصیل و برخی بعد از فارغ التحصیلی این فرصت را برای دانشجو مهیا می سازد تا در خواست اقامت نماید.همچنین مطابق قوانین کانادا، فارغ التحصیلان کانادا می توانند بعد از تحصیل ویزای کار درخواست نموده و در این کشور زندگی و مشغول به کار شوند و سپس از طریق برنامه های دیگر مهاجرتی که پیش نیاز آنها داشتن تجربه کار در کانادا می باشد برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

مهاجرت کانادا ، اقامت کانادا ، رفتن به کانادا از روش پرستار خانگی

مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی

اقامت کانادا از طریق پرستار خانگی نیاز به داشتن تجربه کاری، دانش زبان می باشد. افرادی که متقاضی مهاجرت از این روش می باشند می بایست تجربه پرستاری از کودک و یا سالمندان را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی دارای ۳ زیر مجموعه با شرایط متفاوت می باشد.

بهترین روش مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، اسپانسرشیپ فامیلی

برنامه مهاجرتی اسپانسر شیپ فامیلی

اقامت کانادا از طریق اسپانسرشیپ فامیلی این امکان را به شهروندان کانادایی می دهد تا بتوانند برای بستگان خود اسپانسر شده و برای آن ها در خواست اقامت نمایند. تحصیل فرزندان در کانادا و یا اقدام برای مهاجرت فرزندان به کانادا نیز این فرصت رادر آینده برای والدین جهت اخذ اقامت از این طریق مهیا می سازد.

شرایط مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا، خود اشتغالی

برنامه مهاجرتی خود اشتغالی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی مختص افرادی است که در زمینه فرهنگی ، هنری و ورزشی تجربه و فعالیت داشته و بتوانند سهم پر رنگ و قابل توجهی در این زمینه در جامعه کانادا ایفا نمایند. این افراد می بایست تجربه حضور در میادین بین المللی را در خصوص حرفه خود داشته و یا در جامعه خود در این زمینه خود اشتغال بوده باشند.

مهاجرت به کانادا ، اقامت کانادا ، برنامه های استانی کانادا

روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی این کشور با شرایط های مختلفی امکان پذیر می باشد. هر استان دارای برنامه های متنوع استانی خاص خود را دارد. ایالت های کانادا با هماهنگی دولت مرکزی جهت تامین نیروی متخصص مورد نیاز خود از روش های مختلف مانند اسکیل ورکر، کارآفرینی و سرمایه گذاری، فنی حرفه ای و تحصیلی اقدام به پذیرش مهاجر می نمایند. افرادی که شرایط این برنامه ای مهاجرتی را داشته و امتیاز لازم را کسب نمایند می توانند برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت اقدام نمایند.

مهاجرت به کانادا ، ویزای توریستی کانادا

ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا

ویزای مولتیپل که به نام های ویزای گردشگری ،ویزای توریستی ،ویزای مولتی و ویزای دیداری نیز نامیده می شود یکی از راههای ورود به کانادا می باشد. این نوع ویزا در برخی پرونده های اقامتی موجب کسب امتیاز شده و شانس اخذ اقامت کانادا را افزایش می دهد. اعتبار این نوع ویزا با توجه به مدت اعتبار پاسپورت ایران ، ۵ ساله می باشد .

بهترین روش های مهاجرت به کانادا

یکی از محبوب ترین سیستم وروش های مهاجرت به کانادا ، سیستم اکسپرس اینتری می باشد . این سیستم همانطور که از نامش پیداست یکی از را ه های سریع اخذ اقامت کانادا می باشد . این سیستم بر اساس فاکتورهای سن ، تحصیلات ، سابقه کار و مدرک آیلتس امتیاز بندی شده است . این سیستم همچنین از داشتن خواهر و برادر در کانادا ( سیتیزن و یا اقامت دائم ) و سابقه تحصیل و کار در کانادا نیز به متقاضیان امتیاز می دهد . کانادا دارای برنامه های اقامتی متنوعی دارد که از این سیستم جهت انتخاب نیروهای مورد نیاز خود استفاده می نمایند .

یکی از این برنامه های اقامت کانادا ، برنامه نیروی متخصص فدرال می باشد که معمولا” در باز های زمانی ۱۵ روزه اقدام به انتخاب نیروهای متخصص از این طریق می نماید . این برنامه مهاجرتی بیشترین انتخاب را در طول سال دارد . اخذ اقامت کانادا از طریق این برنامه بسیار سریع و زیر یکسال می باشد . همچنین اکثر ایالت های کانادا حداقل یک برنامه اقامت دارند که از طریق امتیازبندی این سیستم متقاضیان واجد شرایط خود را انتخاب می نمایند .

با توجه به تعداد و تنوع روش ها و برنامه های مهاجرتی همه افرادی که انگیزه، اشتیاق و پشتکار لازم برای مهاجرت را داشته باشند می توانند در این مسیر موفق شوند. انتخاب بهترین روش ، برنامه ریزی جهت مهیا کردن شرایط مورد نیاز، صبوری، پیگیری اخبار مرتبط با امور مهاجرت و اقدام در زمان مناسب کلید موفقیت در این مسیر می باشد. مشاورین دفتر مهاجرتی یوکن تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا آمادگی ارائه خدمات مشاوره، راهنمایی و برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه تا حصول نتیجه نهایی متناسب با شرایط متقاضیان می باشند.

همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد

روش های مهاجرت به کانادا را بررسی نموده اید ؟ امتیاز سن را در روش های اسکیل ورکر از دست داده اید ؟ نمره زبان مورد نیاز برای کسب امتیاز لازم برای شما سخت می باشد ؟ سرمایه لازم برای رفتن به کانادا از روش سرمایه گذاری را ندارید ؟ همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد .

اگر همه روش های بالا را مطالعه نموده اید و هیچ یک از روش های مهاجرتی مناسب شما نمی باشد همچنان می توانید شرایط مورد نیاز مهاجرت و رفتن به کانادا را مهیا نمایید . تحصیل در کانادا همیشه می تواند بعنوان راهی برای ورود به کانادا انتخاب گردد . متقاضیانی که شرایط اقدام از طریق برنامه های مهاجرتی را نداشته و یا امتیاز مورد نیاز این برنامه ها را ندارند با اقدام از طریق تحصیلی می توانند امتیاز خود را افزایش و شرایط برنامه های اقامتی را برای خود فراهم نمایند . دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل از کالج و دانشگاه های کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی موفق به دریافت ویزای کار شده و ضمن فرصت کار کردن در شرکت های معتبر بین المللی شرایط اخذ اقامت این کشور را ایجاد می نمایند .افرادی که متاهل می باشند در صورتی که یک نفر موفق به دریافت ویزای دانشجویی گردد نفر دوم بعنوان همراه می تواند ویزای کار بگیرد .همچنین متاهلی که دارای فرزند می باشند می توانند از طریق تحصیل فرزند اقدام نمایند و پس از ورود به کانادا جهت ویزای تحصیلی خود اقدام کرده و در نهایت برنامه ریزی لازم برای اخذ اقامت کانادا را انجام دهند .

همانطور که ملاحظه می فرمایید همیشه راهی برای رفتن به کانادا وجود دارد ولی با توجه به سن می تواند این شرایط سخت تر گردد . روزانه متقاضیان زیادی با این مجموعه تماس می گیرند که با ارزیابی شرایط آنها متوجه می شویم که در سالهای گذشته شرایط اقدام برای اقامت را داشته اند ولی به علت عدم اطلاع از این مسئله ، شرایط فوق را از دست داده اند و در حال حاضر می بایست مجددا” از راههایی که در بالا به آن ذکر شد و با هزینه های بیشتر این شرایط برای خود مهیا نمایند .جهت استفاده از فرصت ها ،با مشاوره وکلای مهاجرتی و برنامه ریزی دقیق می توانید با هزینه های کمتر و از روش های آسان تری جهت مهاجرت و اقامت کانادا اقدام نمایید .

مطمئن ترین راه ارزیابی شرایط برنامه های اقامتی و آگاهی از شرایط مورد نیاز ، مشاوره با وکلای اداره مهاجرت کانادا می باشد . نازنین بیتاژیان وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا با کد R531751 آمادگی مشاوره ، راهنمایی و برنامه ریزی لازم جهت مهاجرت می باشد .جهت مشاوره آنلاین ( از طریق اپلیکشن Whatsapp ) از طریق لینک رزرو وقت مشاوره در قسمت بالا سمت چپ همین صفحه اقدام نمایید .

با عضویت در کانال تلگرامی و اینستاگرام موسسه مهاجرت یوکن ، از تخفیفات و برنامه های لایو ایستاگرام بهره مند شوید .

مهاجرت کانادا برای چه کسانی مناسب است ؟

با توجه به راه های مختلف مهاجرتی ، تقریبا مهاجرت به این کشور در هر سنی امکانپذیر می باشد ولی نظر به اینکه فاکتور سن یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در کسب امتیاز از برنامه مهاجرتی می باشد در سنین پایین تر ممکن است راههای بیشتری برای متقاضیان وجود داشته باشد .

بهترین روش مهاجرت کدام است ؟

بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت با توجه به شرایط متقاضیان متفاوت می باشد . بطور کلی متقاضیان رده سنی زیر ۲۵ سال از از طریق تحصیلی، رده سنی ۲۵ تا ۳۵ سال روشهای اسکیل ورکر،رده سنی ۳۵ تا ۴۵ روشهای مهاجرتی استانی را می توانند انتخاب نمایند. همچنین افرادی که در رده سنی ۳۰ تا ۵۵ سال می باشند برای روش مهاجرتی سرمایه گذاری نیز می توانند اقدام نمایند. انتخاب بهترین راه مهاجرت نیازمند شناخت کامل روشهای مهاجرتی ومحاسبه امتیازآنها می باشد .

منظور از روش اسکیل ورکر چیست ؟

روش اسکیل ورکر مهاجرت از طریق تخصص می باشد. متقاضیان می توانند در این روش بابت تخصص خود امتیاز کسب نمایند. البته فاکتورهای دیگیر از قبیل سن، تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان نیز در این روش حائز اهمین می باشد .

در روش اسکیل ورکر برای متقاضی شغل نیز مهیا می باشد ؟

متقاضیان در این روش تنها از طریق تخصص خود امتیاز کسب می نمایند و در صورت موفقیت پرونده مهاجرتی ،این افراد می بایستی پس از ورود به کانادا برای پیدا کردن شغل شخصا” اقدام نمایند .

هزینه مهاجرت چقدر است ؟

هزینه مهاجرت با توجه به انتخاب روش مهاجرتی متفاوت می باشد . متقاضیان می بایست ابتدا مناسب ترین روش مهاجرتی را با توجه به شرایط خود انتخاب نموده و سپس هزینه آن برنامه مهاجرتی را بررسی نمایند .

ارزان ترین روش مهاجرت کدام است ؟

این مسئله نیز بستگی به شرایط متقاضیان دارد . بطور کلی ارزانترین راه مهاجرت اسکیل ورکر می باشد که این برنامه مهاجرتی نیازمند تجربه کاری، تحصیلات دانشگاهی و مدرک زبان می باشد.

منظور از تمکن مالی در برنامه های مهاجرتی چیست ؟

تمکن مالی یا پشتیبانی مالی در برنامه های مهاجرتی مقدار وجه مورد نیاز با توجه به تعداد اعضای خانواده می باشد . برخی از برنامه های مهاجرتی نیازمند اثبات توانایی مالی متقاضی جهت پشتیبانی از خود و خانواده همراه در بدو ورود به کانادا و برای مدتی کوتاه می باشد . متقاضی می بایست این وجه را در حساب بانکی خود داشت باشد .

مهاجرت به کانادا چقدر طول می کشد ؟

مدت زمان پروسه بررسی پرونده های مهاجرتی کانادا با توجه به نوع برنامه مهاجرتی متفاوت می باشد . معمولا” مدت زمان تقریبی برنامه های مهاجرتی از طرف اداره مهاجرت مشخص شده است ولی تجربه نشان داده با توجه به روند بررسی پرونده های گذشته لزوما” در مدت زمان مشخص شده ، نتیجه نهایی پرونده های مهاجرتی شاید اعلام نمی گردد . در نهایت پرونده های مهاجرتی فرازو نشیب داشته و متقاضیان می بایست در این مسیر صبوری نمایند .

نحوه محاسبه امتیاز مهاجرت به کانادا چگونه است ؟

هر برنامه اقامت کانادا دارای شرایط و امتیازبندی خاص خود می باشد و با توجه به روش برنامه مهاجرتی کانادا فاکتورهای محاسبه امتیاز در هر برنامه متفاوت می باشد . متقاضیان می بایست ابتدا با توجه به شرایط خود مناسب ترین برنامه را برای خود انتخاب نموده و سپس امتیاز خود را محاسبه نمایند . با توجه به رقابت در برخی از برنامه های اقامتی داشتن حداقل امتیاز ، تضمینی برای انتخاب متقاضیان ثبت نام مهاجرت به کانادا نمی باشد و متقاضیان می بایست حداقل امتیازهای انتخاب شده در دورهای قبل را نیز مد نظر قراردهند .

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

 1. آیا با فرستادن رزومه در سایت های کاریابی محل اقامت میشه قبل از ورود به کانادا یه پیش زمینه شغلی داشته باشیم و به محض ورود قرارداد ببندیم؟ یا باید شخصا و در خاک کانادا اقدام به کاریابی کنیم؟

  1. با سلام ، ممکن است در صورتی که رزومه شما قوی باشد کارفرما از شما در خواست همکاری نماید ولی اکثر کارفرمایان افرادی در اولویتشان است که شهروند و یا مقیم کانادا باشند. زیرا استخدام نیروی خارجی نیازمند به داشتن مجوز یا LMIA می باشد و جهت این منظور کارفرما باید پروسه ای را طی نماید.

 2. ممنون از پاسخ
  مبلغی که بعنوان تمکن باید داشته باشیم مثلا ۱۹۰۰۰ دلار برای ۳ نفر. برای خودمون قابل دسترسی هست؟ اگر بعد از ورود به کانادا به هر دلیلی خواستیم برگردیم به این پول دسترسی داریم؟

  1. سلام ، مبلغ تمکن مالی با توجه به تعداد اعضای خانواده و برنامه انتخابی مهاجرت به کانادا متفاوت می باشد. این وجه تنها در حساب بانکی ایران شما می باشد و تنها صاحب حساب به آن دسترسی خواهد داشت. با ذکر این نکته که قبل از اخذ ویزا و در طول پروسه بررسی پرونده مهاجرتی نباید موجودی حساب از مبلغ مورد نیاز برنامه مهاجرتی کانادا کم تر گردد.

 3. با سلام
  اگر امكانات مادي و سابقه كاري بالا خوب باشه اما مدرك تحصيلي پايين باشه ،ايا باز هم اقدام كردن و گرفتن pr امكان پذير هست؟

  1. سلام . اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های اسکیل ورکر ( برنامه مهاجرت از طریق تخصص ) با کسب امتیاز از فاکتورهای سن، تجصیلات،سابقه کاری و دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه امکانپذیر است و تنها با کسب امتیاز از یکی یا دو تا ازفاکتورهای فوق امتیاز لازم کسب نمی گردد . در صورت تمایل فرم ارزیابی مهاجرت یوکن را تکمیل نمایید تا مشاورین ما پس از بررسی شرایط شما ، بهترین روش مهاجرتی کانادا متناسب با شرایط شما را پیشنهاد نمایند .

  1. سلام ، مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان در حقیقت امکان پذیر نمی باشد. حتی در برخی از برنامه های مهاجرتی که نیاز به مدرک زبان نمی باشد، داشتن مدرک زبان می تواند به افزایش امتیاز متقاضی در پرونده های اقامتی کانادا کمک نماید. در نهایت اگر شما شرایط اقدام برای تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ( بصورت کاندیشنال ) را داشته باشید می توانید این روش را به نوعی اقامت کانادا بدون مدرک زبان تعبیر نمایید . ولی در این روش هم در نهایت شما می بایست دوره زبان گذرانده و سپس دوره تحصیلی اصلی را ادامه و در نهایت برای برنامه های اقامتی کانادا اقدام نمایید .

 4. سلام. من تو ایران شرکت عمرانی و ساخت و ساز دارم و از سرمایه قابل توجهی برخوردارم . ممکنه شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک رو بفرمایید ؟

  1. سلام ، مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک ،امکانپذیر نمی باشد . در صورت تمایل فرم ارزیابی را پرنمایید تا بهترین برنامه مهاجرت به کانادا متناسب با شرایط شما را معرفی نماییم.

 5. آسان ترین روش مهاجرت به کانادا برای من که ۳۱ سال دارم و مدرک تحصیل فوق لیسانس کامپیوتر دارم کدام برنامه مهاجرتی هست ؟

  1. سلام ، شما در صورتی که آیلتس R7 , L8 , S7 , W7 و حداقل ۳ سال سابقه کار داشته باشید می توانید از روش اسکیل ورکر فدرال برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. اخذ اقامت کانادا در این روش در کمتر از یکسال انجام می گردد .

  1. سلام .درصورتی که ایشون کسب و کاری داشته باشند و بتوانند به شما جاب آفر بدهند شاید بتوانند در این مسیر شما را کمک نمایند، البته فقط داشتن پیشنهاد کار کافی نمی باشد و کار فرما و متقاضی می بایست شرایط لازم را جهت اقدام از این طریق داشته باشند و در نهایت قبل از هر چیز می بایست شرایط شما ارزیابی شود، شاید شما خودتان به تنهایی نیز شرایط مهاجرت به کانادا را داشه باشید . لطفا جهت ارزیابی شرایط شما جهت اقامت کانادا فرم ارزیابی مهاجرتی یوکن را پر نمایید .

 6. سلام و عرض احترام
  عذر میخوام ممکنه شرایط من رو برای اقامت یا پذیرش تحصیلی یا کورس زبان در موسسات بررسی کنید که ببینم میتونم اقدام کنم ؟
  ۴۲ ساله
  مجرد

  لیسانس ادبیات فرانسه از دانشگاه دولتی اصفهان . تاریخ اخذ مدرک سال ۷۹

  بدون مدرک انگلیسی
  دلف a2
  ۱۵ سال سابقه بیمه

  اولویت من گرفتن اقامت یا ویزای ۵ ساله
  تو کانادا از دوستان هستند این میتونه کمکی بکنه ؟

  ضمنا من مدرک فنی حرفه ای نقشه کشی ساختمان و ۶ مدرک تخصصی ارایشگری فنی حرفه ای دارم میشه با این مدارک از طریق کاری اقدام کرد ؟
  سپاس

  1. سلام ، اخذ ویزای ۵ ساله مولتی منجر به اقامت کانادا نمی گردد شما برای این منظور می بایست از طریق راه های مهاجرت به کانادا (برنامه های مهاجرتی کانادا ) اقدام نمایید. در صورت تمایل فرم ارزیابی مهاجرتی را پر نمایید تا در اولین فرصت شرایط شما بررسی و نتیجه آن اعلام گردد.

 7. سلام وقت بخیر من لیسانس ریاضی دارم و الان ۴۰ سالم هست و فرزند ۸ و ۱۱ ساله دارم و دو سال هست مدیر و موسس مهد هستم ایلتس ندارم و خاله ام ساکن مونترال هستند میخواستم بدونم از چه روشی به جز بیزینسی میتونم اقدام کنم و هزینه ها را هم بفرمایید ممنون

 8. وقت بخير؛
  اگر بتونم از يكى از دانشگاههاى ساسكاچوان مدرك فوق ليسانس بگيرم، و در حين تحصيل هم كار پاره وقت انجام بدم، امكان گرفتن اقامت دائم pr بعد از فارق التحصيليم حدودا چند درصد هست؟؟

  1. سلام ، می بایست شرایط برنامه های مهاجرتی را بررسی نمایید تا ببینید از طریق کدام برنامه می توانید برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایید . معمولا ” اکثر افرادی که در کانادا تحصیل و یا کار کرده اند یکی از شرایط برنامه های مهاجرتی کانادا را دارند .

 9. سلام و وقت به خیر، با توجه به اینکه گرفتن اقامت برای فارغ التحصیلان روش Peq به مدت ۴ ماه به تعلیق در آمده و همچنین با توجه به بدعهدی های اخیر دولت کبک به نظر شما روش Peq هنوز قابل اعتماد است؟ و اینکه با این شرایط به نظر شما ثبت نام در کالج های فنی بهتر است درمثلا مونترال که یک شهر دانشجویی با هزینه های نسبتا پایین تر است انجام شود یا تورنتو؟ باتشکر

  1. سلام . همانطور که اداره مهاجرت کانادا در وب سایت خود به آن اشاره نموده است همه برنامه های اقامت کانادا در هر لحظه ممکن است دستخوش تغییر شود و یا حتی برنامه مهاجرتی حذف گردد ولی همه افرادی که موفق به مهاجرت به کانادا شده اند با همین شرایط موجود اقدام کرده اند و همیشه مهاجرت با ریسک همراه بوده است . طبیعتا” اگر هزینه کمتر برای شما در اولویت باشد هزینه زندگی در مونترال کمتر از تورنتو می باشد. در نهایت اگر پس از تحصیل در دوره های فنی حرفه ای موفق به اقدام از طریق peq نشدید می توانید پس از یکسال کار در کانادا شرایط خود را برای برنامه های دیگر همانند “برنامه تجربه کانادایی” نیز بررسی نمایید .

  1. سلام ،به وسیله این نوع ویزا شاید بتوانید درخواست پناهندگی بدهید ولی لزوما منجر به تایید نخواهد شد. برای اقدام از طریق پناهندگی می بایست مدارک و اسناد قانع کننده ای در این خصوص ارائه دهید.

  1. سلام ، فقط داشتن پاسپورت کشور های دیگر کمکی به اخذ اقامت کانادا نمی نماید. جهت اخذ اقامت کانادا می بایست از طریق یکی از روش های مهاجرت به کانادا که شرایط آن متناسب با شما می باشد اقدام نمایید. در صورت تمایل می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی یوکن را تکمیل نمایید.

 10. سلام وقتتون بخیر
  من ۴۳ ساله هستم مدرک لیسانس مکانیک وداری سابقه کاری در کارخانجات موتور سیکلت و فیلتر ماشین هستم.زبان مدرک ایلس ندارم اما زبانم قوی.البته درحال گرفتن ایلس هستم.زبان آلمانی هم مسلط هستم.مدرک بازرسی جوش هم دارم ایامیتونم ازطریق این مدرک برای کار در کانادا اقدام کنم ؟

  1. سلام مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر به دو صورت ایالتی و فدرال می باشد . متاسفانه شما امتیاز سن رو برای فدرال ندارید وبرای اسکیل ورکر ایالتی نیز رشته شما فعلا” از لیست مشاغل مورد نیاز حذف شده است .در صورتیکه متاهل هستید شرایط همسرتون رو هم می بایست بفرمایید تا در خصوص راه های اقامت کانادا راهنمایی تون کنیم . لطفا در این خصوص لینک فرم ارزیابی یوکن که در بالای صفحه سمت چپ می باشد را تکمیل نمایید .

 11. در خصوص مهاجرت به كبك،شما در امتياز بنديتون زبان فرانسه رو به عنوان زبان دوم مطرح كردين كه اگه داشته باشيم امتيازو بيشتر ميكنه،درصورتي كه يسري ميگن براي رفتن به كبك حتما زبان فرانسه نيازه و وقتي افراد وارد پروسه مهاجرت ميشن و كارهاشونو ميكنن و پولو واريز ميكنن بعد ميگن برو زبان فرانسه هم بگير ايا اين صحر داره،اخه اگه زبان فرانسه نخواد ما امتياز كامل داريم

  1. با سلام ، همانطور که در صفحه امتیاز بندی وبرنامه نیروی متخصص کبک مشاهده می نمایید زبان فرانسه بعنوان زبان اول بیشترین امتیاز و زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم امتیاز کمتری در این برنامه مهاجرت به کانادا دارد . لطفا” مجددا مطلب مربوطه را مطالعه نمایید .

 12. درود
  من ۳۵ سال سن دارم مدرک فنی حرفه ای آرایشگری دارم دو فرزند دارم‌ می خواستم برای ویزای تحصیلی کبک در کالج رشته آرایشگری اقدام کنم و اگر این رشته نیست رشته دیگری ….امکان پذیرش برای من هست و شامل کمک هزینه تحصیلی کبک می شود مدرک زبان ندارم و در حال خواندن و گرفتن مدرک هستم ..آیا در صورت گرفتن پذیرش خانواده هم با من می توانند مهاجرت کنند ؟

  1. سلام ،با توجه به سن و گپ تحصیلی ، شانس ویزا برای کالج کانادا برای شما ضعیف می باشد . کمک هزینه تحصیلی کبک برای همه افرادیکه با ویزای دانشجویی و یا ویزای کار در کبک هستند امکانپذیر می باشد . در صورت تمایل به ارزیابی شرایط شما برای مهاجرت به کانادا فرم ارزیابی یوکن در لینک بالا سمت چپ صفحه را تکمیل نمایید تا مشاورین یوکن در کوتاه ترین زمان نتیجه را به شما اعلام نماید .

  1. با سلام ،رشته های فنی حرفه ای شامل محدوده وسیعی از حرفه های از قبیل کامپیوتر، تجاری، آشپزی ،مدلینگ و … می باشد . در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت کانادا به مشاورین ما در تماس باشید.

 13. با سلام اگه با ویزای تحصیلی دخترم در مقطع ابتدایی وارد کانادا بشم کالج هم برم بعدش واسه شروع کار فول تایم در رشته مامایی مدرک ایلتس ازم میخوان؟ اگه میخوان چند باید باشه….ممنونم از راهنماییتون

 14. سلام میخواستم بدونم روش مهاجرت فنی و حرفه ای چطوره
  من خودم فوق دیپلم برق و بعد از سربازی و چند سال کار الان دارم واسه مهندسی برق میخونم دو ترم دیگه تموم میشه .۳۱ سالمه مدرک زبان ماک دادم شده ۵.۵ که دارم میخونم واسه امتحان اصلی متاهلم و یه پسر دارم .همسرم پرستاره ولی مدرک زبان نداره میشه بگید با کدوم روش سریع جواب میگیرم ،ممنون

  1. سلام جهت مهاجرت به کانادا از طریق روش فنی حرفه ای می بایست جاب آفر داشته باشید . ولی در صورتیکه رشته تحصیلی شما در مشاغل مورد نیاز برنامه های استانی (اسکیل ورکر استانی ) ، اعلام گردد و شما حداقل امتیاز و شرایط آن برنامه مهاجرتی را داشته باشید می توانید جهت اقامت کانادا اقدام نمایید .شما همچنین می توانید پس از اخذ مدرک لیسانس برای یک دوره تحصیلی ارشد در کانادا اقدام نمایید و همسر شما بعنوان همراه می توانند ویزای کار دریافت نمایند . از طریق این روش روند مهاجرت به کانادا تسریع (۶ ماهه ) می گردد . سپس شما می توانید پس از تحصیل، از طریق برنامه های مهاجرتی فارغ التحصیلان کانادا اقدام نموده و یا ویزای کار درخواست نمایید .

 15. سلام
  من ۴۳ ساله کارشناسی ارشد علوم تربیتی ، همسرم ۵۰ ساله لیسانس مهندسی، فرزندانم ۲۱ سال دانشجوی علوم پایه، ۱۲ ساله دانش آموز هستیم
  بهترین طبقه بندی که به ما پیشنهاد می‌فرمائید؟؟

  1. سلام . با توجه به شرایط شما در صورت داشتن شرایط برنامه سرمایه گذاری ، می توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید . البته مشروط به اینکه شرایط این برنامه را داشته باشید .در غیر اینصورت فرزند ۲۱ ساله شما می تواند بصورت مجزا برای تحصیل در کانادا اقدام نماید و پس از اتمام دوره تحصیلی از طریق یکی از برنامه هایی که برای فارغ التحصیلان کانادا می باشد و یا برنامه ای دیگر برای اقامت کانادا اقدام نمایند . فرزند ۱۲ ساله شما نیز می تواند برای مدارس کانادا اقدام نماید و یکی از والدین بعنوان همره و سرپرست با ایشان وارد کانادا شوند.

 16. سلام من ۵۴ سال فرهنگی و شاغل دارای ۲۲ سال سابقه کار هستم همسر اولم فوت کرده و دخترم از همسر اولم ۳۷ سال سن و لیسانس حقوق خوانده و شاغل نیست همسر دوم من ۵۴ سال و ۲۰ سال سابقه کار و بازنشسته در حال حاضر مغازه دار است .تمکن مالی خوبی داریم .سوالم اینه با این شرایط آیا می تونم اقامت کانادا را بگیرم

  1. سلام . با توجه به شرایط شما ممکن است در صورت داشتن شرایط برنامه سرمایه گذاری بتوانید از طریق این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید . البته فرزند شما می بایست بصورت جداگانه جهت اقامت کانادا اقدام نمایند . در صورتیکه اطلاعات کاملی از ایشون از طریق فرم ارزیابی مهارتی که در همین وب سایت موجود است ارسال نمایید حتما در این خصوص اطلاعات بیشتری در اختیارتون قرار خواهد گرفت

 17. سلام. من افغان هستم، مدت ها است که صفحه فیسبوکی شما را دنبال میکنم، راهنمایی های شما واضح و عالی است. من میخواهم از طریق مهاجرت استانی یا مهاجرت از طریق تحصیل اقدام کنم، کلن هدفم وارد شدن به کانادا است، لطفن راهنمایی ام فرمایید. لطفن شماره تماس واتساپ و ایمو بفرستید تا با شما صحبت کنم

  1. با سلام ، لطفا فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را که لینک آن در بالای این صفحه قرار گرفته است، تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

 18. سلام.من ۵ سال که کار طلاسازی انجام‌میدم و مدرک فنی حرفه ای هم دارم.ایا ازین راه امکان گرفتن اقامت ثجود داره به عنوان هنرمند؟

  1. مهاجرت به کانادا از طریق کارهای فرهنگی هنری از طریق برنامه خود اشتغالی میسر می باشد .این در این خصوص شرایط دیگری نیز مدنظر قرار می گیرد .در صورت تمایل فرم ارزیابی مهاجرتی یوکن که لینک آن در بالای همین صفحه موجود می باشد را تکمیل نمایید تا شرایط شمابصورت رایگان جهت اخذ اقامت کانادا بررسی گردد.

 19. سلام وقتتون بخیر
  لطفا در مورد مهاجرت به کانادا از طریق ورزشی یه راهنمایی بفرمایید اگر ویدیویی هم هست ممنون میشم لینکش رو بدین