تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا و بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی همواره یکی از موضوعات مهم متقاضیان ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای خارجی می باشد. قرارگرفتن مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا به طور مرتب در میان بهترین موسسات آموزشی جهان در کنار جایگاه کانادا در لیست بهترین کشورهای دنیا روز به روز بر تعداد متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانش آموزی کانادا افزوده است. متقاضیانی که شرایط ویزای دانشجویی کانادا را داشته باشند با مهاجرت از طریق تحصیل کانادا، توسعه و تقویت زبان دوم و زندگی در کنار شهروندانی ازکشورهای مختلف، تجربه متقابل فرهنگی فوق العاده در یک شبکه جامع از ارتباطات بین المللی را خواهند داشت. جهت تحصیل در دومین کشور پهناور جهان، شناخت اجمالی کانادا نظیر جمعیت ایالت های مختلف، منطقه جغرافیایی ، زبان و سیاست های منطقه ای می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب محل تحصیل باشد. متقاضیان واجد شرایط ویزای تحصیلی کانادا با مطالعه دقیق موارد فوق می توانند جهت مهاجرت تحصیلی و انتخاب شهر ، دانشگاه و رشته مورد نظر برنامه ریزی نمایند.

خوشبختانه تحصیل در کانادا در همه مقاطع تحصیلی از دوره دبستان و متوسطه تا دوره های تحصیلات تکمیلی امکانپذیر می باشد . در این میان متقاضیانی که پس از دوره های متوسطه تمایل به ورود به بازار کار دارند می توانند با انتخاب دوره های کالج های کانادا با اخذ گواهی نامه های مختلف خود را برای ورود به بازار کار آماده نمایند . با توجه به حضور شرکت های بین المللی در کانادا این کشور از پتانسیل بالایی جهت جذب نیروی کار برخوردار است و فارغ التحصیلان این کشور فرصت های شغلی متنوعی را خواهند داشت .

ویزای تحصیلی کانادا یکی از ملزومات تحصیل و مهاجرت تحصیلی می باشد. متقاضیان پس از طی کردن مراحل مختلف از قبیل انتخاب رشته، انتخاب موسسه آموزشی مربوطه، پذیرش تحصیلی و پرداخت کل و یا بخشی از هزینه دوره تحصیلی مربوطه می بایست برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام نمایند. اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی مرحله نهایی و یکی از حساس ترین و مهمترین قسمت های پروسه مهاجرت تحصیلی می باشد. شرایط سنی تحصیل درکانادا برای مقاطع مختلف تحصیلی متغیر می باشد. در ادامه شرایط سنی تحصیلی کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بررسی می شود.

متقاضیان در صورتی که در این خصوص اطلاعات کافی ندارند می بایست حتما با افرادی که در این خصوص تجربه و اطلاعات کافی دارند و یا ترجیحا با وکیل رسمی مهاجرت کانادا مشورت نمایند چرا که کوچک ترین اشتباه در این قسمت می تواند در نتیجه و تصمیم نهایی افیسر تاثیر منفی بگذارد. پروسه اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی به صورت آنلاین می باشد و دانشجویان می بایست ضمن تکمیل و آپلود مدارک، هزینه بررسی پرونده خود را توسط کارت های اعتباری ویزا کارت و یا مستر کارت به صورت آنلاین پرداخت نمایند.

شرایط تحصیل در کانادا مدارس

شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقاطع ابتدایی و متوسطه از سن ۶ سالگی می باشد. سیستم آموزشی در ایالت های مختلف کمی متفاوت می باشد.

سیستم آموزشی مدارس کبک

تحصیل در ایالت کبک ۱۱ سال و به دو دوره Elementary School و Secondary School تقسیم می گردد.

تحصیل در دوره Elementary School شش سال می باشد.
تحصیل در دوره Secondary School پنج سال می باشد.

دانش آموزان مدارس کبک پس از اتمام ۱۱ سال دوره تحصیلی می بایست برای ادامه تحصیل در کالج اقدام نمایند.

سیستم آموزشی مدارس نیوبرانزویک ، پرنس ادوارد و ساسکاچوان

تحصیل در مدارس نیوبرانزویک، پرنس ادواردو ساسکاچوان به سه دوره Elementory School و Middle Level و Secondary Schoolتقسیم می گردد .

تحصیل در دوره Elementory School شش سال می باشد.
تحصیل در دوره Middle Level سه سال می باشد.
تحصیل در Secondary School دوره سه سال می باشد.

دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه می توانند در کالج و یا دانشگاه کانادا ادامه تحصیل دهند.

و سیستم آموزشی مدارس در دیگر ایالت های کانادا

تحصیل در ایالت های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور، نوروست، نوا اسکوشیا، نوناووت، انتاریو و یوکان به ۲ دوره تقسیم می گردد. عموما” تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان از ۱۵ سالگی می باشد.

تحصیل در دوره Elementory School هشت سال می باشد.
تحصیل در Secondary School دوره چهار سال می باشد .

دانش آموزان پس از اتمام دوره متوسطه می توانند در کالج و یا دانشگاه کانادا ادامه تحصیل دهند. در ادامه می توانید توضیحات بیشتر در مورد شرایط و هزینه های تحصیل در مدارس کانادا را توسط وکیل مهاجرت این مجموعه ملاحظه فرمایید.

تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا

جهت مشاوره مستقیم با وکیل موسسه مهاجرتی یوکن در کانادا ، امکان مشاوره بصورت آنلاین مهیا می باشد . متقاضیان در صورت تمایل می توانند با رزرو وقت مشاوره آنلاین از طریق همین وب سایت ، ضمن برخورداری از تخفیف ویژه مشاوره های آنلاین با وکیل این مجموعه مشاوره داشته باشند .

شرایط تحصیل در کانادا کالج

تحصیل در کالج های کانادا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. بهترین شرایط سنی تحصیل در کانادا در برای دوره های کالج از سن ۱۸ تا ۲۵ سالگی می باشد. افرادی که سن بالاتری دارند، محدودیتی برای اخذ پذیرش تحصیلی برای کالج های کانادا نخواهند داشت ولی اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای آنها ضعیف می باشد.

 • تحصیل در کانادا کالج از سن ۱۸ سالگی و در صورت داشتن مدرک(حداقل دیپلم) امکان پذیر می باشد. کالج های کانادا رشته های متنوعی متناسب با سلایق متقاضیان ارائه می دهد.
 • هزینه تحصیل در کالج ها متناسب با رشته تحصیلی حداقل از سالی ۱۰۰۰۰دلار کانادا شروع می گردد.
 • طول دوره تحصیلی در کالج های کانادا در رشته های مختلف از یک سال تا ۴ سال می باشد.
 • امکان تحصیل در برخی کالج ها به صورت مشروط (کاندشنال) در صورت نداشتن مدرک زبان میسر می باشد.

شرایط تحصیل دوره کارشناسی کانادا

تحصیل در دوره کارشناسی کانادا برای دانشجویان بین المللی واجد شرایط امکان پذیر می باشد. بهترین شرایط سنی تحصیل در دوره لیسانس از ۱۸ تا ۲۸ سالگی می باشد. مهاجرت تحصیلی کانادا برای مقطع تحصیلی لیسانس نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا دارد. شرایط پذیرش در این دانشگاه ها با توجه به رتبه و رنکینگ دانشگاه متفاوت می باشد. دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی کانادا برای مقطع لیسانس باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. مدرک زبان آیلتس یکی دیگر از مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این دوره تحصیلی می باشد. ثبت نام دربرخی از دانشگاه های کانادا در مقطع لیسانس بدون مدرک زبان، بصورت مشروط امکان پذری می باشد. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس حداقل از سالی ۱۷۰۰۰ دلار کانادا شروع می شود. طول دوره تحصیلی در مقطع ارشد کانادا ۳ الی ۴ سال است.

شرایط مهاجرت تحصیلی دوره کارشناسی ارشد کانادا

اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد، برای دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس هستند امکان پذیر است. شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت می باشد. اکثر دانشگاه های کانادا با توجه به معدل دانشجویان و نمره مدرک زبان، اقدام به پذیرش دانشجویان می کنند. ثبت نام در این مقطع تحصیلی بدون مدرک زبان سخت تر از مقطع لیسانس می باشد. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در مقطع ارشد، آیلتس ۶٫۵ می باشد. هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس، حداقل سالی ۱۸٫۰۰۰ دلار کانادا است. متقاضیانی که دارای مدرک فوق لیسانس می باشند نیز، در صورت تمایل مجددا” می توانند برای این مقطع تحصیلی اقدام کنند. بهترین شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد، تا سن ۳۰ سالگی است. متقاضیانی که سن آنها بیشتر از ۳۰ می باشند نیز، می توانند با ارائه استادی پلن قوی، جهت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند. طول دوره تحصیلی در مقطع فوق لیسانس کانادا، ۲ سال است.

شرایط ادامه تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکترا نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا است. ارائه مدرک فوق لیسانس یکی ازمدارک اولیه جهت ثبت نام و ادامه تحصیل در مقطع دکترا می باشد. شرایط تحصیل در مقطع دکترا کانادا، نیازمند داشتن رزومه قوی، مقاله و داشتن استاد راهنما می باشد. داشتن معدل بالا و نمره آیلتس تاثیر مثبتی در اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی دارد. ادامه تحصیل مقطع دکتری کانادا نیاز به ارائه مدرک آیلتس ۷ دارد. طول دوره تحصیلی در مقطع دکتری، ۳ سال است. هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالیانه ۱۵٫۰۰۰ دلار کانادا است.

شرایط تحصیل در کانادا دانشگاه در یک نگاه

 • تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در رشته های مختلف برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد.
 • متقاضیان در هر مقطع تحصیلی می بایست مقطع پایین تر را با موفقیت گذرانده باشند.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا حداقل از سالی ۱۷۰۰۰ دلار کانادا شروع می گردد.
 • طول دوره تحصیلی در مقطع لیسانس کانادا ۳ تا ۴ سال می باشد.
 • طول دوره تحصیلی در مقطع فوق لیسانس کانادا ۱ تا ۳ سال می باشد.
 • طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا کانادا ۳ سال می باشد.

متقاضیان تحصیل مقاطع مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا می بایست مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایند.

 • ترجمه مدارک مورد نیاز
 • انتخاب ایالت و شهر محل تحصیل با توجه به شرایط
 • انتخاب مدرسه، کالج و یا دانشگاه متناسب با شرایط
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (هزینه بررسی مدارک تحصیلی توسط موسسه آموزشی کانادا)
 • اخذ پذیرش تحصیلی (نامه پذیرش تحصیلی)
 • پرداخت هزینه دوره تحصیلی
 • اقدام برای ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • دوعدد عکس پاسپورتی جدید
 • نامه تمکن و پشتیبانی مالی متناسب با اعضای خانواده همراه
 • مدارک مربوط به پرداخت شهریه تحصیل ( در صورت وجود)
 • نامه هدف از تحصیل (Letter of explanation)
 • نامه سابقه کار در صورت وجود گپ تحصیلی
 • در صورت تحصیل در ایالت کبک Certificat d’acceptation du Québec -CAQ
 • نامه گاردین (کاستودین) برای دانش آموزان مدارس کانادا
 • مدرک آیلتس
 • انگشت نگاری ( بیومتریک)

متقاضیان ویزای دانشجویی در مقاطع کالج و دانشگاه در صورتی که متاهل هستند می توانند برای همسر خود به عنوان همراه ویزای کاری کانادا درخواست نمایند* متقاضی تحصیل در مدارس کانادا و ویزای دانش آموزی می توانند یکی از والدین خود را به عنوان قیم یا گاردین معرفی و برایشان ویزای همراه درخواست نمایند.

مدارک اضافی جهت افراد متاهل

 • پاسپورت همسر و فرزندان متقاضی
 • دو عدد عکس پاسپورتی همسر و فرزندان
 • نامه سابقه کاری همسر جهت (در صورت درخواست ویزای کار)

مدارک اضافی جهت ویزای دانش آموزی مدارس کانادا

 • پاسپورت یکی از والدین جهت درخواست ویزای همراه
 • دو عدد عکس پاسپورتی والد همراه

ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه

ارائه خدمات آموزشی در دانشگاه های کانادا بصورت رایگان نیز با شرایطی امکان پذیر است. اخذ ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیل در کانادا برای دانشجویان ممتاز بین المللی میسر می باشد. دانشگاه های کانادا برای مقطع مختلف تحصیلی در رشته های و ترم های مختلف اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی می کنند. اگر چه اکثر دانشجویان و شهروندان کانادایی در اولویت دریافت بورسیه های و کمک هزینه ها می باشند، اما دانشجویان بین المللی نیز در صورت داشتن شرایط لازم می توانند برای برخی از این بورسیه ها اقدام کنند. دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی نادر، در مقطع ارشد بیشتر از مقطع لیسانس می باشد. تحصیل در مقطع دکترا بوسیله بورسیه در کانادا مرسوم می باشد. دانشجویان متقاضی بورسیه و کمک هزینه تحصیلی باید رزومه قوی، معدل و نمره آیلتس بالایی داشته باشند.در زیر برخی از بورسیه های کانادا معرفی شده است.

 • کمک هزینه تحصیلی فوق دکترا Banting Postdoctoral fellowships
 • بورسیه مقطع فوق لیسانس Canada Graduate Scholarships-Master’s Program
 • بورسیه  جوایز تحقیقاتی IDRC Research Awards
 • بورسیه فوق لیسانس NSERC
 • بورسیه تحصیلی سازمان ایالات آمریکا OAS
 • بورسیه  Vanier Graduate Scholarships
 • صندوق مالی زیست محیطی Anne Vallee
 • جوایز کمک مالی Donor-Funded Awards
 • کمک هزینه و بورسیه تحصیلیTrudeau
 • بورسیه های ورودی کشور مبدا ( Domestic Entrance Scholarships) 
 • بورسیه تحصیلی شایستگی تحصیلی Merit Scholarships
 • کمک هزینه تحقیقاتی و پژوهشی Research Assistantships RA

ویزای تحصیلی کانادا و نقش استادی پلن

استادی پلن یکی از مدارکی می باشد که نقش تعیین کننده در نتیجه جواب ویزای تحصیلی کانادا دارد. استادی پلن سفیر خاموش متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا است. چرا که پروسه بررسی ویزای تحصیلی کانادا بدون مصاحبه انجام می شود و از این جهت استادی پلن، در متقاعد کردن افسر مهاجرتی جهت ارائه ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است.

استادی پلن، اهداف شما از تحصیل در کانادا را مشخص می کند. استادی پلن ضعیف یکی از دلایل عمده رد شدن ویزای تحصیلی کانادا است. با توجه به اهمیت نگارش استادی پلن، مشاوره با متخصصین این امر، می تواند در جلوگیری از خسارت های احتمالی ناشی از رد شدن ویزای دانشجویی موثر باشد. هر چند نتیجه نهایی ویزای دانشجویی کانادا قابل پیش بینی نبوده و به عوامل مختلف دیگری از قبیل زمان اقدام، شرایط تمکن مالی دانشجو و غیره نیز بستگی دارد ولی استفاده از وکلای مهاجرتی با تجربه در این خصوص می تواند تا حدی،گرفتن ویزای تحصیلی را تضمین نماید. برخی از فاکتورهایی که در استادی پلن باید درنظر گرفت به شرح زیر می باشد.

 • چرا می‌خواهید در دوره تحصیلی مورد نظر در کانادا تحصیل کنید؟
 • هدف کلی شما از تحصیل چیست؟
 • چرا در کشور خود دوره مشابهی را نمی‌گذرانید؟
 • چه تحقیقاتی در مورد تحصیل در کشور خود انجام داده‌اید؟
 • گذراندن دوره مورد نظر چگونه به شما در پیدا کردن فرصت‌های جدید کاری در کشور شما کمک خواهد کرد؟
 • چشم اندازی کاری این دوره چیست؟
 • چه وابستگی‌هایی به کشور خود دارید؟
 • ارائه اطلاعات دقیق سوابق تحصیلی از قبیل: تاریخ شروع و پایان دوره‌های تحصیلی، رشته تحصیلی و نام و آدرس مؤسسات آموزشی
مشاوره با وکیل مهاجرت کانادا
جهت مشاوره مستقیم با وکیل موسسه مهاجرتی یوکن در کانادا ، امکان مشاوره بصورت آنلاین مهیا می باشد .  در صورت تمایل  از طریق لینک رزرو وقت مشاوره آنلاین، جهت تعیین وقت مشاوره خود اقدام کنید.   

مهاجرت تحصیلی و اقامت از طریق تحصیل کانادا

مهاجرت تحصیلی ، ویزای تحصیلی ، اقامت کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اقامت از طریق تحصیل کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. دانشجویان بین المللی که از این طریق اقدام به مهاجرت می کنند می توانند از روش های متنوع برنامه های مهاجرتی کانادا جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند.

متقاضیانی که شرایط برنامه های مهاجرتی را نداشته و یا برای این برنامه ها امتیاز کم دارند می توانند از طریق تحصیل در این کشور برای اخذ اقامت اقدام نمایند. تحصیل در کانادا موجب افزایش امتیاز متقاضیان در برنامه های مختلف مهاجرتی می گردد.

کانادا دارای برنامه های مختلف مهاجرتی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و فارغ التحصیلان دانشگاه ها وکالج های این کشور می باشد. ایالت های کانادا دارای برنامه های اقامتی متنوع برای فارغ التحصیلان کانادا می باشد. ادامه تحصیل دراین کشور علاوه بر افزایش امتیاز در برنامه های اقامتی مختلف، شرایط اقدام برای اخذ اقامت را از طریق برنامه های فارغ التحصیلان را نیز برای دانشجویان بین المللی مهیا می سازد.

دانشجویان بین المللی کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی می توانند برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل نیز اقدام نمایند. سابقه کار در کانادا برای متقاضیان برنامه های مهاجرتی امتیاز داشته و موجب افزایش امتیاز آنها در برنامه های مهاجرتی می گردد. همچنین داشتن سابقه کار در کانادا، فرصت اخذ اقامت دائم برای متقاضیان ازطریق برنامه مهاجرتی تجربه کانادایی و دیگر برنامه هایی که نیازمند داشتن سابقه کار در کانادا می باشند را نیز برای فارغ تحصیلان بین المللی به همراه دارد.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 • افزایش امتیاز در برنامه های مهاجرتی به واسطه تحصیل در کانادا
 • واجد شرایط شدن برای برنامه هایی که یکی از شرایط آنها تحصیل در کانادا می باشد
 • اخذ ویزای کار بعد از تحصیل
 • کسب امتیاز در برنامه های مهاجرتی، بابت سابقه کار در کانادا
 • واجد شرایط شدن برای برنامه هایی که یکی از شرایط آنها داشتن تجربه کاری کانادایی می باشد
 • دوره تحصیل و یا کار در کانادا ، هنگام درخواست برای پاسپورت کانادایی (سیتیزن شیپ) یک سال محاسبه شده و متقاضیان پس از اخذ PR، می توانند سریعتر جهت دریافت پاسپورت کانادا اقدام نمایند.
 • همچنین متقاضیان برنامه های مهاجرتی با داشتن سابقه کار و تحصیل کانادایی در برنامه هایی رقابتی، نظیر برنامه مهاجرت نیروی ماهر فدرال در سیستم اکسپرس اینتری افزایش امتیاز قابل توجهی خواهند داشت.
 • در صورتی که متقاضی متاهل باشد می تواند برای همسر خود درخواست ویزای کار نماید . در صورتی که همسر متقاضی در کانادا یک سال کار نماید، می تواند از طریق برنامه تجربه کانادایی جهت اخذ اقامت اقدام نماید.

کانادا بهترین کشور برای تحصیل ، کم هزینه ترین کشور برای تحصیل

کانادا یکی از برترین مقاصد دانشجویان بین المللی در جهان می باشد. سالانه بیش از ۳۵۰ هزار نفر دانشجوی بین المللی برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام می نمایند. برخی از این دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل به زادگاه خود یا کشور دیگری می روند و برخی دیگر این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند. چرا کانادا تا این حد به گزینه ای مطلوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است؟ مطالعه ۵ فاکتور زیر دلایل انتخاب کانادا به عنوان بهترین کشور برای تحصیل را عنوان می نماید .

کیفیت آموزش و تحصیل در کانادا

یکی از مزایای تحصیل کانادا کیفیت آموزش می باشد. اعتبار جهانی مدارک تحصیلی مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا با موسسات آموزشی ایالات متحده، استرالیا و انگلیس برابر می باشد. موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا به طور مداوم عملکرد خوبی داشته واز رنکینگ جهانی و رتبه خوبی برخوردارند. در کانادا طیف وسیعی از موسسات کانادایی برای انتخاب جهت ادامه تحصیل در حرفه مورد نظر متقاضیان وجود دارد .

کم هزینه ترین کشور برای تحصیل

هزینه یکی از مهم ترین موانع دانشجویانی ست که قصد تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه های خارج را دارند . به عنوان مثال میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا حدود ۱۶٫۸۰۰ دلار می باشد در حالی که هزینه تحصیل در ایالات متحده ۲۵٫۰۰۰ دلار، در استرالیا ۲۴٫۰۰۰ دلار و در انگلیس ۲۱٫۴۰۰ دلار می باشد.

علاوه بر پرداخت شهریه، دانشجویان بین المللی هزینه های مسکن و زندگی روزانه نیز دارند. هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای دیگر که دانشگاه هایی با رتبه بالای جهانی دارند به طورچشمگیری متفاوت می باشد. تقریبا” میانگین هزینه زندگی در سال برای دانشجویان بین المللی ۱۳٫۰۰۰ دلار می باشد. ترکیب میانگین هزینه سالیانه زندگی و میانگین هزینه شهریه سالانه دانشجویان بین المللی در کانادا به وضوح مقرون به صرفه ترین گزینه در کشورهای برتر برای تحصیل به شمار می آید .

کشورشهریه تحصیلی + هزینه زندگی
کانادا۲۹٫۸۰۰ دلار
انگلیس۳۵٫۰۰۰ دلار
آمریکا۳۶٫۶۰۰ دلار
استرالیا۴۲٫۱۰۰ دلار

اجازه کار همزمان با تحصیل در کانادا

اگر چه کانادا یکی از گزینه های نسبتا مقرون به صرفه برای تحصیل می باشد ولی شکی نیست که تحصیل در خارج از کشور با هزینه های بسیاری همراه می باشد. دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند جهت تامین بخشی از هزینه های خود همزمان با تحصیل کار نمایند. کار همزمان با تحصیل در کانادا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره تحصیلی می باشد. همچنین دانشجویان بین المللی در هنگام تعطیلات دانشگاه از قبیل تعطیلات تابستانی می توانند به صورت تمام وقت کار نمایند.

امنیت

یکی دیگر از دلایل انتخاب دانشجویان برای تحصیل در کانادا، امنیت این کشور می باشد. تحصیل در خارج از کشور با توجه به دوری از خانواده و دوستان می تواند نگران کننده باشد. موسسه اقتصاد و صلح Institute for Economics & Peace ، کانادا را به عنوان هشتمین کشور صلح آمیز جهان معرفی کرده است. کانادا یک دولت منتخب دموکراتیک دارد و حقوق و آزادی های اساسی کسانی که در کانادا زندگی می کنند توسط منشور حقوق و آزادی های کانادا محافظت می گردد. کانادا به عنوان یک جامعه بدون تبعیض از شهرت بین المللی برخوردار است. مهاجران یک پنجم کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند و قوانین کانادا این اطمینان را فراهم می نماید که همه مردم صرف نظر از شرایط شان از تبعیض در امان باشند.

امکان اخذ اقامت از طریق ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در خارج از کشور با وضعیت اقامت موقت آن کشور همراه می باشد. معمولا با پایان دوره تحصیلی، ویزای دانشجویی نیز منقضی می گردد و دانشجویان بین المللی می بایست پس از آن به کشور خود برگردند. کانادا دارای برنامه های مهاجرت از طریق تحصیل متنوعی می باشد و این فرصت را برای دانشجویان بین المللی مهیا می سازد تا پس از اتمام دوره تحصیلی و منقضی شدن ویزای دانشجویی، برای اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند. همچنین گزینه ای همانند مجوز کار پس از تحصیل در کانادا PGWP نیز به دانشجویان بین المللی کانادا این امکان را می دهد تا پس از فارغ التحصیلی جذب بازار کار در این کشور شده و تجربه کاری کانادایی بدست آورند. اکثر استان های کانادا جهت دانشجویانی که تجربه تحصیل و کار در کانادا را برنامه های مهاجرتی مختص فارغ التحصیلان کانادا دارد. همچنین برنامه های فدرال همانند برنامه نیروی ماهر فدرال، امتیاز های اضافه ای برای سابقه کار و تحصیل در کانادا در نظر گرفته اند.

فرصت های اقتصادی کانادا

کانادا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان می باشد. بنابراین فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان کانادا مهیا می باشد. این موضوع یکی دیگر از فاکتورهای مهم انتخاب کانادا بعنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی می باشد. دانشجویان بین المللی همزمان با تحصیل خود این فرصت را خواهند داشت تا با شبکه حوزه تخصص خود ارتباط برقرار نمایند و ضمن اشتغال همزمان با تحصیل بعد از اتمام دوره تحصیلی جذب بازار کار تخصصی خود گردند. با توجه به اینکه تجربه کار کانادایی برای کارفرمایان کانادا با اهمیت می باشد ، بنابراین دانشجویانی که در حین تحصیل کار می کنند سریع ترمی توانند جذب بازار کار در کانادا شوند. دانشجویان بین المللی در صورت تصمیم به بازگشت به کشور خود نیز با توجه به اخذ مدرک بین المللی معتبر و مهارت و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، درهای اشتغال در شرکت های داخلی و یا بین المللی را برای خود باز می نمایند. همچنین تجربه کار و مدارک تحصیلی کانادا در همه جای دنیا با ارزش و با اهمیت می باشد و شانس فارغ التحصیلان کانادا جهت دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان دیگر کشورهای نیز افزایش می یابد.

موسسه مهاجرتی یوکن نمایندگی مدارس و دانشگاه های معتبر کانادا می تواند اخذ پذیرش تحصیلی را برای متقاضیان این امر آسان سازند. مشاورین موسسه مهاجرتی یوکن تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت، می توانند با ارائه مشاوره و برنامه ریزی دقیق، متقاضیان را در انتخاب مناسب ترین دوره آموزشی راهنمایی نمایند. در صورت تمایل جهت مشاوره اولیه تلفنی، با شماره های موجود در وب سایت تماس بگیرید.

کانادا دارای روش های مختلفی جهت مهاجرت و اخذ اقامت می باشد. متقاضیان می توانند قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی کانادا، روش های مهاجرت از راه تخصص را بررسی کنند.

روش های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
جهت بررسی شرایط و راه های مختلف مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بر روی لیک زیر کلیک نمایید. 

در صورتی که شهریه دانشگاه در کانادا را تا یکسال بپردازیم می توانیم از تحصیل انصراف دهیم ؟

دانشجویان بین المللی که ویزای تحصیلی دریافت کرده و در دانشگاه های کانادا ثبت نام و شهریه پرداخت نموده اند ، می توانند در صورت نیاز انصراف دهند . ولی پروسه مرجوع شهریه در دانشگاه ها متفاوت بوده و ممکن است با جریمه همراه باشد . دانشجویان بین المللی می بایست به این نکته توجه داشته باشند که در صورتی که با ویزای تحصیلی به کانادا ورود و از ادامه تحصیل در دانشگاه خود انصراف دهند ، در صورت عدم ثبت نام در دانشگاهی دیگر ویزای آنها با مشکل مواجه خواهد شد .

دانشگاههای کانادا شرایط تحصیل رایگان نیز دارد ؟

دانشگاههای کانادا نیز همانند دانشگاههای کشورهای دیگر امکان ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان را دارند .

مقدار تمکن مالی مودر نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا چقدر می باشد ؟

تمکن مالی تحصیل در کانادا با توجه به هزینه و شهریه دانشگاه و مجرد و یا متاهل بودن دانشجو متفاوت می باشد . در صورتیکه متقاضیان ویزای دانشجویی متاهل باشند می بایست تمکن مالی را با توجه به تعداد اعضای خانواده همراه خود و شهریه دانشگاه محاسبه نمایند . جهت آگاهی از جزئیات، شرایط میزان تمکن مالی برای تحصیل در کانادا را مطالعه نمایید .

جهت تحصیل در کانادا محدودیت سنی وجود دارد ؟

خیر محدودیت سنی جهت اخذ پذیرش وجود ندارد . ولی جهت پروسه ویزا می بایست گپ تحصیلی ( فاصله تحصیلی ) را برای افسر اداره مهاجرت با ارائه استادی پلن مناسب توجیه نمود .

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

  1. سلام، برای اینکه بتونیم راهنماییتون کنیم باید یه سری اطلاعات مثل سن، تحصیلات و سطح زبان تون رو بدونیم.لطفا از طریق فرم ارزیابی شرایط اطلاعاتتون رو ارسال فرمایید و یا اینکه با مشاورین ما از طریق تلفن های موجود در وب سایت در تماس باشید