اخبار مهاجرت

کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا

کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا

با توجه به مشکلات ناشی از شیوع کرونا، آسیب های زیادی به اکثر کسب و کارها در کانادا وارد شده است .که نتیجه آن کاهش دستمزد کارکنان و بیکاری برخی از آنها را در پی داشته است . در این میان برخی از دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید که بخشی از این کارمندان را تشکیل می داند نیز دچار زیان های اقتصادی شدیدی شده اند . بر این اساس نخست‌وزیر کانادا، روز ۲۲ آپریل اعلام کرد دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید که تحصیلات خود و چشم انداز کاری آن‌ها به علت ویروس کرونا مختل شده است، بخشی از بسته ۹ میلیارد دلاری اقدامات جدید با هدف کمک به جوانان در نظر گرفته است.

کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا در دوران شیوع کرونا

این طرح حمایتی این امکان را برای دانشجویان واجد شرایط فراهم می آورد تا از ماه May تا August ، ۱۲۵۰ دلار در ماه دریافت نمایند، همچنین این دانشجویان در صورتی که از شخص دیگری مراقبت نمایند یا معلولیت داشته باشند، این مبلغ ماهانه به ۱۷۵۰ دلار افزایش می یابد.

همچنین دانشجویانی که در حال حاضر در حال تحصیل می باشند و در حال برنامه‌ریزی برای آغاز تحصیل در ماه September هستند و یا December سال گذشته فارغ‌التحصیل شده‌اند، واجد شرایط هستند. همچنین، دانش آموزانی که کار می‌کنند و درآمد آنها کم‌تر از ۱۰۰۰ دلار در ماه هست هم میتوانند اقدام کنند.

به نقل از نخست وزیر کانادا ” ویروس کرونا کسب و کارهای زیادی مختل نموده و در نتیجه آن مشاغل زیادی برای دانش آموزان وجود ندارد که درنهایت بدون شغل، پرداخت شهریه یا گذراندن امورات روزمره را دشوار نموده است. این دانشجویان ممکن است به کمک والدین خود در این شرایط نیاز داشته باشند ولی والدین نیز در این شرایط با کرونا دست و پنجه نرم میکنند. به همه دانشجویان اجازه بدهید این را بگوینم : همانطور که در حال ساخت آینده خود هستید به این فکر کنید که چگونه برای بازسازی مشاغل مشارکت کنید، وقتی اقتصاد مجددا” به حرکت درآید شما مسیر ما را مشخص خواهید کرد .”

این کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا به تصویب قوانین جدیدی نیاز دارد و مذاکرات در این مورد در حال حاضر انجام است تا لایحه‌ای برای اجرای این برنامه جدید صادر گردد.

طرح های حمایتی دولت کانادا از دانشجویان

  • راه‌اندازی یک سرویس جدید دانشجویی در کانادا در بین ۱۰۰۰ تا ۵،۰۰۰ دلار برای دانشجویانی که داوطلب شده‌انددر طول تابستان در مبارزه با ویروس کرونا شرکت کنند.
  • سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲۹۱.۶ میلیون دلار برای توسعه بورس تحصیلی، کمک‌ هزینه تحصیلی و کمک‌های مالی به مدت سه یا چهار ماه برای ادامه پروژه‌های تحقیقاتی
  • تأمین ۷۵٫۲ میلیون دلار برای افزایش ویژه حمایت از دانشجویان First Nations, Inuit, and Metis Nation students
  • ایجاد ۷۶،۰۰۰ فرصت شغلی اضافی برای جوانان در بخش‌هایی که در حال حاضر نیاز به کمک دارند، یا در خط مقدم این بیماری همه‌گیر قرار دارند که می‌تواند شامل ردیابی بیماران و کمک به مزارع گردد.
  • دو برابر کردن کمک‌هزینه تحصیلی دانشگاه کانادا برای تمام دانشجویان واجد شرایط تا ۶،۰۰۰ دلار و بیش از ۳۶۰۰ دلار برای دانشجویان نیمه‌وقت در سالهای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ ، کمک های مالی دانشجویی کانادا برای دانشجویان دارای ناتوانی دائمی و دانشجویان دارای وابسته نیز دو برابر می شود.
  • افزایش دامنه کمک مالی و افزایش حداکثر مقدار هفتگی برای دانشجو

دانشجویان بین المللی به این نکته توجه نمایند که این طرح های حمایتی به آنها تعلق نمی گردد .

در صورت تمایل به اخذ مشاوره در خصوص شرایط تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا و یا ارزیابی شرایط مهاجرت به کانادا توسط وکیل موسسه یوکن در کانادا ، می توانید از طریق لینک رزرو وقت مشاوره آنلاین اقدام نمایید . مشاوره ها بصورت آنلاین و از طریق واتس اپ خواهد بود .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

افزایش مهاجرت تحصیلی کانادا و مهاجرت آسان
افزایش مهاجرت تحصیلی کانادا و مهاجرت آسان
آخرین تغییرات برنامه مهاجرتی کبک PEQ 2020
آخرین تغییرات برنامه مهاجرتی کبک PEQ 2020