اخبار مهاجرت

اخبار و اطلاعیه کانادا در خصوص پرونده های مهاجرتی و مشکلات ویروس کرونا

شیوع کرونا در ایران و تاثیر آن در ویزاهای کانادا

شیوع کرونا در ایران و تاثیر آن در روند پرونده های مهاجرتی و ویزاهای کانادا یکی از سوالات متعددی ست که افرادی که درحال برنامه ریزی برای ایجاد مقدمات لازم برای مهاجرت ، تحصیل و یا کار در کانادا و یا دیگر کشورهای می باشند دارند . این مشکل همچنین موجب نگرانی افرادی که در پرونده های مهاجرتی در جریان دارند نیز شده است . چرا که با متوقف شدن پروازهای مختلف به ایران امکان انجام برخی مراحل اداری از قبیل انگشت نگاری ، مصاحبه های حضوری و از این قبیل میسر نبوده و یا با تاخیر صورت می گیرد .

فایل صوتی وکیل موسسه یوکن را در این خصوص گوش نمایید .

اطلاعیه اداره مهاجرت کانادا در خصوص مشکلات کرونا و روند بررسی پرونده های مهاجرتی . ویزاهای کانادا

شیوع کرونا تاثیر آن در ویزاهای کانادا و مهاجرت

با توجه به شیوع ویروس کرونا، سازمان مهاجرت کانادا در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ طی اطلاعیه ای شرایط جدید و ویژه برای متقاضیان کشورهای چین، کره جنوبی و ایران اعلام کرد. در اطلاعیه فوق به سه دسته زیر اشاره شده است .

متقاضیان مهاجرتی که پرونده در جریان دارند (اقامت دائم)

پرونده این دسته از افراد همچنان توسط سازمان مهاجرت کانادا بررسی خواهد شد. با توجه به اینکه پرونده های ایرانی اغلب در کشورهایی نظیر ترکیه ، فرانسه و کانادا بررسی می شود که در حال حاضر ویروس کرونا آنها را تهدید نمی کند عموماً تاثیر خاصی متوجه پرونده آنها نخواهد شد اما ممکن است در برخی موارد بررسی پرونده ها با تاخیرانجام گردد .و در مواردی که از این متقاضیان مدارک اضافی درخواست گردد ، ابتدا مهلت ۹۰ روزه به آنها داده خواهد شد. حتی اگر این درخواست قبل از این اطلاعیه صادر شده باشد و مدت آن کمتر از ۹۰ روز باشد متقاضی می تواند درخواست مهلت ۹۰ روزه داشته باشد. همچنین در مواردی از قبیل درخواست انگشت نگاری مهلت ۹۰ روزه برای انجام آن در نظر گرفته خواهد شد.

متقاضیان ویزای توریستی یا ویزیتوری ضروری

متقاضیان ایرانی که درخواست ویزای ویزیتوری ضروری جهت ورود به کانادا دارند می بایست به صورت آنلاین پرونده خود را سابمیت کنند و درخواست خود را از طریق وب فرم نیز مطرح نمایند . این متقاضیان می بایست به این نکته توجه نمایند که هنگام ارسال وب فرم در جواب سوال “آیا پرونده شما خارج از کانادا بررسی می شود؟” گزینه No را انتخاب نمایند.
متقاضیان حتما توجه داشته باشند که با شرایط حال حاضر تنها افرادی که واقعاً نیاز به سفر ضروری به کانادا دارند و دلایل قابل قبولی در این خصوص داشته باشند مورد قبول اداره مهاجرت خواهد بود .

متقاضیان اقامت دائم که ویزا دریافت نموده اند

ایرانی هایی که ویزای اقامت دائم دریافت نموده اند ولی تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان خارج شدن از ایران و سفر به کانادا را ندارند می بایست ابتدا با ارسال وب فرم شرایط را توضیح داده و حتماً عنوان کنند که به دلیل شرایط موجود تا قبل از منقضی شدن ویزا امکان سفر به کانادا را نداشته و درخواست تمدید زمان ویزا دهند. پرونده این دسته از افراد بر اساس فاکتورهایی از قبیل مدیکال و غیره بررسی شده و نتیجه نهایی اعلام می گردد . همچنین در صورتی که ویزای اقامت دائم متقاضی اخیراً منقضی شده باشد می بایست ابتدا با ارسال وب فرم درخواست تمدید ویزا داده شود .در موارد سازمان مهاجرت مجددا” درخواست متقاضی را طی مدت ۹۰ روز بررسی می نماید چرا که ویزای این افراد قبل از مشکلات مربوط به ویروس کرونا منقضی شده است.

با توجه به موارد فوق ، متقاضیان همچنان می توانند جهت تشکیل پرونده های مهاجرت به کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و غیره اقدام نمایند و اداره مهاجرت کانادا با علم به مشکلات پیش رو در این خصوص همکاری های لازم را خواهد نمود .

ضمن آرزوی سلامتی برای همه دوستان ، در صورتی که اخبار جدیدی در خصوص تاثیرات احتمالی ویروس کرونا بر روند بررسی پرونده های مهاجرتی کانادا و دیگر ویزاهای آن اعلام گردد از طریق وب سایت و یا کانال تلگرامی یوکن اعلام خواهد شد .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

تاریخ بازگشایی مجدد برنامه سرمایه گذاری کبک
تاریخ بازگشایی مجدد برنامه سرمایه گذاری کبک
آخرین آپدیت شرایط ورود به کانادا در شرایط شیوع کرونا
آخرین آپدیت شرایط ورود به کانادا در شرایط شیوع کرونا