اخبار مهاجرت

افزایش مهاجرت تحصیلی کانادا و مهاجرت آسان

افزایش مهاجرت تحصیلی کانادا و مهاجرت آسان

وجود دانشگاه های معتبر بین المللی ، و اعتبار مدارک دانشگاههای کانادا سالانه باعث جذب دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا گردیده است . ولی یکی دیگر از عواملی که درسالهای اخیر باعث رشد چشمگیر درخواست های مهاجرت تحصیلی به کانادا شده است ، آسان شدن اخذ اقامت پس از تحصیل می باشد . تحصیل در کانادا پیش نیازاکثر برنامه های مهاجرتی اسکیل ورکر می باشد . دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه ها و کالج های کانادا می توانند ویزای کار پس از تحصیل PGWP گرفته و ضمن ورود به بازار کار کانادا ، امتیاز خود را در برنامه های مهاجرتی افزایش دهند .

مهاجرت تحصیلی کانادا
—————————
Study in Canada

مهاجرت تحصیلی کانادا و مهاجرت آسان

با توجه به رقابت شدیدی که در بین متقاضیان برنامه های مهاجرتی کانادا ،از قبیل اسکیل ورکر فدرال ( از طریق اکسپرس اینتری) می باشد ، امتیاز مورد نیاز برای اخذ دعوتنامه از طریق این برنامه مهاجرتی روند سعودی داشته است . روند سیر این امتیاز های از۴ سال گذشته تا به حال ، از امتیاز ۴۲۰ به ۴۷۰ رسیده است .که با بررسی دقیق تر می توان به تاثیر سابقه تحصیل (مهاحرت تحصیلی) و یا کار در کانادا در این برنامه ها پی برد . برای آگاهی بیشتر در ادامه بررسی شرایط افراد واجد شرایط در ۳ سال گذشته و شرایط حال می پردازیم .

مثال اول : شرایط افراد واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری فدرال ( ۳ سال پیش )

 • سن :حدود ۳۰ سال
 • مدرک تحصیلی : لیسانس
 • مدرک آیلتس : CLB9
 • سابقه کار در خارج از کانادا : ۳ سال

افرادی که حدودا” ۴ سال پیش شرایط فوق را داشتند امتیاز ۴۳۰ را کسب کرده و می توانستند از طریق اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند .

مثال دوم : شرایط افراد واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری فدرال (شرایط حال حاضر)

 • سن : حدود ۳۰ سال
 • مدرک تحصیلی : فوق لیسانس
 • مدرک زبان : CLB9
 • سابقه کار : ۳ سال

افرادی که در حال حاضر شرایط فوق را داشته باشند امتیاز ۴۶۴ را کسب کرده و می توانند امید به دریافت دعوتنامه از برخی ایالتها (در موارد خاص ) را داشته باشند . با مطالعه آخرین انتخاب های اکسپرس اینتری فدرال مشاهده خواهید کرد که امتیاز های انتخاب شده ۴۷۰ به بالا می باشند . برای کسب امتیاز بالاتر علاوه بر شرایط فوق می بایست متقاضی یکی از شرایط زیر را نیز برای کسب امتیاز لازم داشته باشید .

 • داشتن خواهر و برادر در کانادا ( ۱۵ امتیاز )
 • تحصیل درکانادا ( ۳۰ امتیاز )
 • یکسال سابقه کار در کانادا (۴۰ امتیاز)
 • یکسال سابقه کار در کانادا (۵۳ امتیاز)
 • یکسال سابقه کار در کانادا (۶۴ امتیاز)

مهاجرت تحصیلی و نقش آن در مهاجرت و اخذ اقامت آسان

با توجه به مثال های بالا می توان به اهمیت تحصیل در برنامه های مهاجرتی و ، مهاجرت آسان پی برد. تحصیل در کانادا می تواند امکان دریافت ویزای کار پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی مهیا نموده و از این طریق امتیاز سابقه کار را نیز در برنامه های مهاجرتی دریافت نمایند .

مثال های فوق تنها جهت یکی از برنامه های اقامت کانادا می باشد . کانادا دارای برنامه های ایالتی و اقامتی متنوعی می باشد که اکثرا پیش نیاز آنها داشتن سابقه تحصیل و کار در کانادا می باشد .

افرادی که سن آنها بالای ۳۰ سال می باشد و شرایط مثالهای فوق را ندارند،همچنان تا سن حدودا” ۴۵ سالگی ( به شرط اقدام جهت تحصیل و کار در کانادا ) شانس اقدام از طریق برنامه های ایالتی اسکیل ورکر ( مهاجرت از راه تخصص) را خواهند داشت .

جهت مشاوره در خصوص ویزای تحصیلی کانادا و با آشنایی با برنامه های مهاجرت به کانادا ، می توانید از از طریق لینک رزرو وقت مشاوره آنلاین ، با وکیل موسسه یوکن ، خانم بیتاژیان مشاوره داشته باشید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

فرصتی محدود جهت تحصیل با اخذ اسکالرشیپ ،فاند و بورسیه کانادا
فرصتی محدود جهت تحصیل با اخذ اسکالرشیپ ،فاند و بورسیه کانادا
کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا
کمک هزینه دانشجویی دولت کانادا