اخبار مهاجرت

اطلاعیه جدید در خصوص تغییرات ویزای دانشجویی کانادا ۲۰۲۰

شیوع ویروس کرونا مشکلات متعددی را در حوزه های مختلف در اکثرکشور های دنیا بوجود آورده است . در این میان دانشگاه ها و مدارس نیز از این آسیب در امان نبوده اند . اگر چه مراکز آموزشی که بستر مناسب برای آموزش های آنلاین ( آموزش از راه دور ) را داشته اند اقدام به برگزاری کلاسهای نموده اند ولی برخی مراحل اداری از قبیل انگشت نگاری برای دانشجویان بین المللی با توجه به بسته بودن مرزها متوقف شده است .لذا اداره مهاجرت کانادا اطلاعیه ای در خصوص تغییرات جدید در سیستم ویزای دانشجویی کانادا صادر نموده است .

تغییرات جدید ویزای دانشجویی کانادا در دوران شیوع کرونا August,26

مطابق اطلاعیه جدید اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۵ شهریور ۹۹، شرایط ویزای دانشجویی کانادا و تحصیل در دوره های مراکز آموزشی کانادا در دوران شیوع کرونا به شرح زیر می باشد.

  • دانشجویان می توانند تا تاریخ ۳۰ آپریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین تحصیل نمایند بدون اینکه این موضوع تاثیری بر مدت ویزای کار پس از تحصیل آنها بگذارد، به شرطی که حداقل نیمی از تحصیل در کانادا انجام شده باشد.
  • دانشجویانی که در دوره ای بین ۸ تا ۱۲ ماه ثبت نام کرده و تحصیل خود را از می تا سپتامبر ۲۰۲ آغاز نمایند؛ می توانند تمامی تحصیل خود را به صوت آنلاین انجام داده و پس از آن ویزای کار پس از تحصیل دریافت کنند.
  • دانشجویانی که تحصیل خود را به صورت آنلاین از می تا سپتامبر ۲۰۲۰ شروع کرده باشند ودر بیش از یک برنامه تحصیلی واجد شرایط برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل، فارغ التحصیل شوند، می توانند طول این دوره ها را برای محاسبه ویزای کار پس از تحصیل با هم جمع کنند به شرطی که حداقل نیمی از مجموع دوره ها در کانادا انجام شده باشد.

دانشجویان باید به نکات زیر توجه نمایند.

  • باید قبل از شروع برنامه تحصیلی برای ساتادی پرمیت اقدام کرده باشند.
  • شروع تحصیل دانشجویان باید بهار، تابستان یا پاییز ۲۰۲۰ و یا ژانویه ۲۰۲۱ باشد.

تغییرات ویزای دانشجویی کانادا در دوران شیوع کرونا July,15

اطلاعیه تغییرات جدید ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا در خصوص سه محور اصلی زیر می باشد.

  • اعطای اولویت برای بررسی اپلیکیشن هایی درخواست ویزای دانشجویی کانادا که به صورت آنلاین و کامل سابمیت شده است .
  • بررسی دو مرحله ای متقاضیان ویزای تحصیلی که به دلایل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا موفق به تکمیل پروسه پرونده ویزای تحصیلی خود ( مثلا” پروسه بیومتریک و انگشت نگاری ) نشده اند . در این خصوص متقاضیانی که پرونده ویزای تحصیلی خود را سابمیت نموده ولی موفق به انگشت نگاری نشده اند در صورت دریافت تاییدیه اولیه (Approval in principle) می توانند تحصیل خود را به صورت آنلاین شروع نمایند
  • در صورتی که بخش حضوری در کانادا حداقل ۵۰ درصد از کل دوره تحصیلی باشد این بخش از دوره تحصیلی همچنان در محاسبه ویزای کار پس از تحصیل لحاظ خواهد شد .

این تغییرات مربوط به متقاضیانی می باشد که برای پاییز ۲۰۲۰ پذیرش گرفته و تا ۱۵ سپتامبر اپلیکیشن خود را سابمیت می کنند لحاظ می گردد.

با توجه به سیستم جدید دانشجویانی که تاییدیه اولیه را دریافت و امکان حضور در کلاسهای آنلاین برای آنها فراهم شود ،ضمن اینکه همچنان از تمامی مزایای تحصیل در کانادا از قبیل ویزای کار و غیره برخوردار می شوند ، بخشی از دورتحصیلی خود را با هزینه کمتری می گذرانند . چرا که با سیستم آموزش از راه دور می توانند درمحل زندگی خود و با هزینه های کمتر زندگی ( هزینه های مسکن ، ایاب و ذهاب و .. ) بخشی از دوره تحصیلی خود را سپری نمایند .

با توجه به حضور خانم نازنین بیتاژیان ، وکیل رسمی مهاجرت کانادا برای مدتی محدود در ایران ،امکان مشاوره حضوری با ایشان در خصوص تحصیل ، سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا میسر می باشد . متقاضیان مشاوره مهاجرتی می توانند از طریق لینک رزرو وقت مشاوره ، زمان مشاوره خورد را ثبت و ذخیره نمایند .

جهت مطالعه موارد لازم جهت ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف ، شرایط تحصیل در کانادا را مطالعه نمایید. تحصیل در کانادا مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت را تسهیل می نماید .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

بازگشایی مراکز VAC آنکارا و انجام انگشت نگاری
بازگشایی مراکز VAC آنکارا و انجام انگشت نگاری