اخبار مهاجرت

انتخابات کانادا و تاثیر آن بر مهاجرت

انتخابات کانادا و تاثیر احتمالی آن در برنامه های مهاجرت

انتخابات فدرال کانادا دراکتبر ۲۰۱۹ برگزار می گردد . نظرسنجی ها نشان می دهد احتمالا” محافظه کاران از لیبرال ها در انتخابات کانادا پیشی خواهند گرفت واین امر ممکن است منجر به ایجاد تغییراتی در زمینه سیاست های مهاجرتی فعلی کانادا شود. سه حزب عمده سیاسی کانادا عبارتند از: حزب لیبرال یا همان آزادیخواه، حزب محافظه کار کانادا و حزب دموکرات جدید (NDP) که همگی در زمینه منافع مهاجرت اقتصادی اتفاق نظر داشته ولی رویکردهای متفاوت دیگری دارند که می تواند بر سیاست های مهاجرتی تاثیر گذار باشند.

انتخابات کانادا و تاثیر آن بر آینده مهاجرت

رویکرد لیبرال ها در سیاست های مهاجرتی

لیبرال ها همواره رویکرد مثبتی در سیاست های مهاجرتی داشته اند .آنها در زمینه سیاست های مهاجرت به کانادا رویه متقاوتی نسبت به دیگر کشورهایی همچون آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی اتخاذ نموده اند و سیاست لیبرال ها افزایش جمعیت مهاجرتی بوده و تا سال ۲۰۲۱ تصمیم به پذیرش ۱ میلیون مهاجر داشته اند . لیبرال ها سیاست مهاجرتی را برای دریافت شهروندی کانادا آسان تر کرده اند. در این خصوص به کاهش زمان بررسی پرونده ها ، اصلاح قوانین معاینات پزشکی و اهمیت بیشتر به خانواده می توان اشاره نمود .

تاثیر لیبرال های پس از انتخابات کانادا در آمار مهاجرت

نمونه بارز تاثیر لیبرال ها پس از پیروی در انتخابات کانادا ، تغییرات مهم در جهت بهبود سیستم برنامه اکسپرس اینتری بوده است . مطابق آمار موجود از اواخر سال ۲۰۱۵ که لیبرال ها به در انتخابات کانادا پیروز شدند تاثیر چشمگیری درتعداد پذیرش مهاجردر برنامه مهاجرتی کانادا داشته اند . این عدد از ۳۳٫۷۸۲ دعوت نامه در سال ۲۰۱۶ به ۸۶٫۰۲۳ دعوت نامه در سال ۲۰۱۷ و ۸۹٫۸۰۰ در سال ۲۰۱۸ رسیده که سندی بر رویکرد مثبت آنها نسبت به پذیرش مهاجر و رشد مثبت در این زمینه است .لیبرال ها همچنین تاثیر مثبت و قابل توجهی در سیستم امتیاز بندی برنامه مهاجرتی نیز داشته اند .

در صورتیکه محافظه کاران در انتخابات پیش روی کانادا پیروز شوند ،احتمال تغییرات در سیاست های مهاجرتی کانادا دور از ذهن نخواهد بود . طبق پیش بینی ها محافظه کاران در حال حاضر ۶درصد از لیبرال ها جلوترمی باشند .

با توجه به این که برنامه های مهاجرتی هر لحظه از زمان امکان تغییر دارند برای اطلاعات به روز و تکمیلی با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی یوکن تماس بگیرید.

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟

با مطرح کردن سوال های مهاجرتی ضمن دریافت پاسخ، فرصت پاسخ گویی به سوالات دیگر متقاضیان هم بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*

حداقل امتیاز اکسپرس اینتری آلبرتا ، جدیدترین پذیرش 2019
حداقل امتیاز اکسپرس اینتری آلبرتا ، جدیدترین پذیرش 2019